Detva – Trenčín 3:7 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.) | Košice – Miskolc 4:3 (2:1 po s.n.)
MAC Budapešť – HC Slovan 0:4 (kon.) | Nitra – Michalovce 4:5 (po pr.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 1:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Sobota 28.12.2019, 18:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 35. kolo

Dnešný duel je už minulosťou. Zrodil sa v ňom pre hokej netradičný výsledok 1:0, keď sme na jediný presný zásah čakali až do 54. minúty. Nové Zámky si dnes aspoň bod zaslúžili, no Banská Bystrica ukázala svoju silu v momente, kedy to bolo najviac potrebné, a preto putuje na jej konto plný bodový zisk. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (20:35:34)

59:11
    Ordzovenský bol tvrdo narazený na mantinel a po tomto zákroku zostáva ležať na ľadovej ploche.

58:38
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice a následný oddychový čas Nových Zámkov.

58:21
    Matej Kristín sa na malý moment vrátil do bránky, no po zakázanom uvoľnení Banskej Bystrici je opäť na lavičke.

57:41
    Kristín je už vonku z bránky. Uvidíme či sa táto výhoda podarí hosťom využiť alebo naopak príde trest v podobe inkasovaného gólu.

56:36
    Aktuálne sa snažia Novozámčania o vytvorenie si tlaku, aby dokázali v záverečných minútach streliť vyrovnávajúci gól.

55:13
    Hickmott mal na hokejke gólovú poistku. Z menšieho uhlu vo vyloženej šanci posiela puk vysoko nad bránku.

54:55
    Do konca riadneho hracieho času zostáva približne 5 minút. Hostia si dnes aj napriek inkasovanému gólu jednoznačne zaslúžia bodovať.

53:27
    Banská Bystrica dala gól!
    Gól strelil VLADIMÍR MIHALIK. Ten zužitkoval kurióznu situáciu, keď Ján Brejčák vypálil od modrej, no kvôli zlomeniu hokejky z toho napokon nebola tvrda strela, ale napokon len prihrávka, ktorá skončila presne na Mihalikovi. Ten sa z bezprostrednej blízkosti nemýlil. Asistencie: Ján Brejčák, Jordan Hickmott.
    53:27 MIHALIK - 1:0

52:12
    Zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred bránkou Nových Zámkov. V poslednej dobe sa hra pomerne často kúskuje.

51:43
    Aktuálna štatistika striel vyznieva v prospech domácich, a to konkrétne 46:35.

50:59
    Dnešné stretnutie sleduje 2669 divákov.

50:22
    Banský Bystrica aktuálne s obrovským tlakom v pásme súpera.

49:42
    Mihalik sa už-už dral do zakončenia, no pri strele zlomil hokejku, a tak napokon z toho nič nebude.

48:41
    Po nepresnosti končí puk mimo ľadovej plochy.

47:36
    Stupka bol príliš rýchly, a tak zastavil akciu svojho tímu. Ofsajd.

47:12
    Hra sa vráti pred bránku Kristína. Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať po brankárovej ľavici.

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 54. Mihalik (Brejčák, Hickmott)

HC´ 05 Banská Bystrica: Gajan (Beskorowany) – Southorn, Mihalik, Petrinec, Brejčák, Nemčík, Cardwell, Kobolka – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Hrnka, Bubela, Fafrák – Šille, Mlynarovič, Gabor – Mesaroš, Sojka, Sarvaš
    HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (Vyžinkár) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk, Monakhov – Stupka, Fábry, Pospíšil – Jurík, Holovič, Bajtek – Rogoň, Hruška, Števuliak – Jurák, Jaša, Andrisík

Rozhodčí: Orolin, Juhász – Vyšný, Kis-Király – Gajan st.