Kazachstán – Švédsko 2:6 (kon.) | Německo – Kanada 1:4 (kon.) | USA – Česko 4:3 (po pr.)
Slovensko – Švýcarsko 2:7 (kon.)
Slovensko
2:7 (0:3, 1:2, 1:2)
Švýcarsko
Pondělí 30.12.2019, 19:08 • Werk Arena, Třinec • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Slovensko inkasovalo druhou vysokou porážku v řadě, po prohře 1:8 s Finskem padlo před zaplněnou třineckou Werk Arenou Švýcarsku rozdílem pěti branek. Švýcaři si za první periodu vypracovali tříbrankový náskok a ten se nakonec ukázal jako rozhodující, Slovensko sice po celý zápas bojovalo, ale byly pouze určité pasáže utkání, ve kterých bylo aktivnějším celkem. Švýcary zároveň držel brankář Luca Hollenstein, naopak Slováci střídali brankáře již v první třetině. Ale tento výsledek nemění nic na tom, kdo postoupí ze skupiny A. Do boje o udržení půjde Kazachstán, o cenné kovy bude bojovat z třinecké skupiny čtveřice Švédsko, Finsko, Švýcarsko a Slovensko. (21:41:50)

59:46
    Z levé strany si s pukem na osu hřiště najížděl Dominik Jendek, jeho střelecký pokus ale minul levou tyč.

59:17
    Wetter chtěl z pravého kruhu ještě nahrávat před bránu, jeho přihrávka byla zblokována a Slováci se ženou do protiútoku.

58:47
    Švýcaři vyhodili na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Hollensteina.

58:25
    Švýcaři šli do brejku dva na jednoho, Gaétan Jobin na levé straně místo přihrávky na Knaka zvolil střelu, ta ale nemohla brankáře Vyletelku překvapit.

58:15
    Po rychlé útočné akci v podání Slovenska si Luca Hollenstein připisuje další úspěšný zákrok.

58:01
    Švýcarům se v závěru zápasu příliš nedaří přechod přes útočnou modrou, tentokrát byl odpískán ofsajd Kohlerovi.

57:25
    Džugan se uvolnil za bránou soupeře a mohl adresovat přihrávku na Marka Minárika, ten pálil na přední tyč, kde byl připraven brankář Švýcarska.

56:59
    Gaétan Jobin přešel s pukem pozdě do útočného pásma, po odpískaném postavení mimo hru se strhla ještě menší šarvátka.

56:15
    Nepřesná slovenská přihrávka z poloviny hřiště končí zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po pravici Vyletelky.

Dnešní utkání sleduje 4915 diváků.

54:55
    Slovenský kapitán Vitaloš rukou neudržel puk v útočné třetině a píská se ofsajd.

54:36
    Luca Hollenstein měl nyní co dělat, za pár okamžiků za něj letěly tři střely, se všemi si ale poradil.

54:02
    Slováci se stále nevzdávají a i za již téměr rozhodnutého stavu bojují ze všech sil.

53:29
    Švýcaři už začínají hrát trochu na krásu snaží se vyšperkovat své útočné akce.
    52:27 Matthew VERBOON - 2:7

52:27
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Gólové hody pokračují! Tentokrát se předvedl individuální akcí MATTHEW VERBOON, jenž projel do pásma po pravé straně, poté si ale s pukem nabruslil mezi kruhy, odkud poslal puk nad levý beton slovenského brankáře.
    50:09 Mika HENAUER - 2:6

50:09
    Švýcaři dnes nekompromisně trestají slovenská vyloučení, nyní už je z toho šestá branka. Před Vyletelkou byla skrumáž hráčů, čehož využil obránce MIKA HENAUER a poslal puk od modré přesně k levé tyči. Asistence: Janis Moser a Valentin Nussbaumer.

49:48
    Vyloučení v týmu Slovensko (Marek Minárik – 2 min., podrážení).

49:26
    Hraje se ve vysokém tempu a hra se přelévá ze strany na stranu.

47:53
    Martin Vitaloš předvedl individuální akci, kdy se středem hřiště protáhl až ke střele, ta skončila těsně vedle levé tyčky.

47:18
    Slovensko má další možnost na snížení, tentokrát putuje na trestnou lavici Tim Berni za hákování.
    46:37 Róbert DŽUGAN - 2:5

46:37
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Také slovenskému výběru se dnes podařilo prosadit v početní výhodě, Slováci tak snižují na rozdíl tří branek. Čajkovič na pravé straně sice už padal s pukem na led, přesto dokázal ještě nahrát před bránu na RÓBERTA DŽUGANA a ten zvedl puk do horní části branky. Asistence: Maxim Čajkovič a Dávid Mudrák.

46:09
    Polovina slovenské přesilovky je pomalu pryč, nyní je puk ze brankou Slovenska.

45:17
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Gaétan Jobin – 2 min., sekání).

45:01
    Hala zaplněná slovenskými fanoušky už se chystala slavit gól, jenže Daniel Vladimír Tkáč od modré těsně minul levou tyč.

44:04
    Slováci tak dlouho kombinovali v útočné třetině, až do vzal na sebe od modré Dávid Mudrák, ale nebyl úspěšný.

43:20
    Švýcarům se nepovedlo vyhodit a v levém kruhu měl parádní příležitost pro zakončení Martin Faško-Rudáš, jenže zápěstím minul branku.

43:11
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Sandro Schmid – 2 min., držení).

42:31
    Gian-Marco Wetter se snažil prosadit po pravé straně rychlou zasekávačkou, jenže mezi dvěma obránci se neprotáhl a přišel o puk.

41:31
    Nyní musel zasahovat proti zakončení z pravého kruhu slovenský brankář Vyletelka.

40:39
    Vitaloš pálil od modré, Hollenstein jeho ránu bez problému chytá. Slováci zůstanou natlačeni v útočném pásmu.

40:01

Slováci nastoupili do druhé dvacetiminutovky velice aktivně, to však snižující branku nepřineslo. Naopak Švýcaři ve 34. minutě využili další početná výhodu k navýšení svého náskoku. Slováci srážejí svůj výkon častými fauly, ve 39. minutě se ale dokázali prosadit i v oslabení díky hrubé chybě švýcarského brankáře. Hráči helvétského kříže ale ještě před koncem třetiny vrátili rozdíl na čtyři branky v signalizované početní výhodě.

Třetí třetina začne zhruba ve 20:50.

40:00
    39:55 Sandro SCHMID - 1:5

39:55
    Při signalizovaném vyloučení Slovenska hráli Švýcaři v šesti hráčích v poli a na přesilovku v tomto případě ani nedojde, jelikož se Švýcarsko prosadilo ještě pět vteřin před koncem třetiny. David Aebischer našel parádním přesným pasem u levé tyče volného SANDRA SCHMIDA a ten z první poslal kotouč na bližší tyč, kam se nestihl Vyletelka přesunout. Asistence: David Aebischer.
    38:34 Martin FAŠKO-RUDÁŠ - 1:4

38:34
    Slováci se prosazují v oslabení díky hrubé chybě brankáře Hollenstein! Ten totiž chtěl svým spoluhráčům pomoci s rozehrávkou, jenže se ho vydal napadat Okuliar, obral ho o puk a nahrál ho na MARTINA FAŠKO-RUDÁŠE, který měl lehkou práci při zakončení do zcela odkryté brány. Asistence: Oliver Okuliar.

38:05
    Obránce Aebischer špatně zpracoval přihrávku na modré čáře, puk mu přeskočil hokejku a skončil ve středním pásmu, díky čemuž může Slovensko vystřídat.

36:56
    Nussbaumerova střela z vrcholu levého kruhu byla dvakrát sražená a na bránu neprošla, Švýcaři se ale i nadále drží na kotouči.

36:41
    Vyloučení v týmu Slovensko (Dominik Jendek – 2 min., držení).

36:01
    Slovenskou útočnou akci zastavuje odpískaný ofsajd.

35:33
    Po řadě nepřesných přihrávek ve středním pásmu našel Kohler přesným pasem z levého kruhu před brankou Schmida, jeho zakončení skončilo jen na hrudi brankáře.

34:57
    Nepřesná švýcarská rozehrávka podél levého mantinelu končí zakázaným uvolněním.

34:17
    Po střeleckém pokusu Schmida od modré se ještě dva jeho spoluhráči snažili o dorážku, ve skrumáži před Vyletelkou se ale nedokázali rychle zorientovat.
    33:21 Simon KNAK - 0:4

33:21
    Hráči helvétského kříže sice početní výhodu ke vstřelení branky nevyužili, zužitkovali ji ale k vytvoření si tlaku, který nakonec vyústil přesnou trefou SIMONA KNAKA. Asistence: Gaétan Jobin.

32:36
    Po tvrdé ráně Aebischera, kterou vykopl Vyletelka betonem se k dorážce dostal Sandro Schmid, ten ale nedokázal nasměrovat kotouč do odkryté části branky.

30:53
    Slovensko na úvod oslabení dostalo puk ven z vlastního pásma, Švýcarsko už ale jede s pukem zpět do útočného pásma.

30:26
    Viktor Ďurina podrazil Pezzulla při snaze proniknout do útočného pásma po pravém mantinelu, slovenský tlak tak otupí švýcarská přesilovka.

30:03
    Zápas se překlopil do své druhé poloviny, opět se již hraje v plném počtu.

29:14
    Daniel Vladimír Tkáč to zkusil z vrcholu pravého kruhu mezi betony švýcarského brankáře, ten na střelu dobře viděl a sklapl je včas k sobě.

28:44
    Slováci se hrnou do zakončení z každé pozice, zatím ale bez odměny v podobě snižující branky.

28:40
    Další zakončení v podání Faško-Rudáše, tentokrát z pravého kruhu, před bránou ještě tečoval Okiliar, ale ani to nepomohlo.

27:56
    Martin Faško-Rudáš pálil příklepem z první z levého kruhu, Hollenstein se stihl včas přesunout a puk vyrazil betonem.

27:38
    Slováci byli v posledních minutách aktivní směrem do útoku, nyní z toho vyústil faul Sandro Schmida, jenž dostává dvě minuty za hákování.

25:55
    Slováci měli obrovskou šanci využít švýcarské zaváhání v obraně ke snížení! Šli do přečíslení dvou na jednoho, při kterém Džugan nahrál na pravou stranu Kristiánu Kováčikovi, tan ale nedokázal zvednout puk nad levý beton brankáře.

24:49
    Janis Moser si přebral přihrávku na levé straně před útočnou modrou, poté si najel s pukem na osu hřiště, odkud zkusil vystřelit, nebyl však přesný.

24:05
    Švýcaři se drželi již poměrně dlouho v útočné třetině, což vyústilo ve slovenský faul. Dvě minuty za hákování si odpyká Marek Minárik

22:39
    Slováci vstoupili do druhé třetiny hodně aktivně, což přináší svůj efekt a švýcarský gólman se rozhodně nenudí, zatím je ale bezchybný.

21:57
    Další dobrou šanci prosadit se měl Dominik Jendek, který si nabruslil s pukem z pravé strany až před Hollenstein, puk za něj ale nedostal.

21:12
    Kapitán Martin Vitaloš našel parádní přihrávkou zpoza brány Adam Paulíny, ten byl zcela volný před bránou, ale trefil pouze brankáře!

20:21
    Po dlouhém pasu na levou stranu od Wettera pálil z kruhu Sandro Schmid, Samuel Vyletelka puk vyrazil pouze před sebe, ale z dorážky už se Švýcarsko neprosadilo.

20:01

Druhá třetina začne zhruba v 19:59.

Polovina první třetiny se hrála v nerovnovážném počtu hráčů na ledě, přestože měli Slováci o jednu přesilovku více, ani jednou se neprosadili. Naopak Švýcaři slavili v první části zápasu hned třikrát, na konci 8. minuty otevřel skóre pohotovou dorážkou Gilian Kohler. Když se první třetina překlopila do své druhé poloviny, tak Švýcarsko využilo přesilovou hru po rychlé kombinaci a zakončení Giliana Kohlera. Švýcaři byli v první části aktivní v napadání, za což byli odměněni v 15. minutě trefou Valentina Nussbaumera z levého kruhu po vybojovaném puku v rohu hřiště.

20:00

19:46
    Ještě před koncem první části Slovensko vyslalo jednu nebezpečnou střelu od modré, s tou si brankář Luca Hollenstein poradil.

19:33
    Mezi dvěma protihráči se snažil protlačit do zakončení Marek Minárik, ten byl ale tak tísněný, že k vážnějšímu ohrožení branky nedošlo.

18:42
    Pohledná akce v podání Švýcarska, Gilian Kohler si vyměnil puk krátkou přihrávkou v mezikruží s Nussbaumerem, jeho následné zakončení ale cíl nenašlo.

17:56
    Schmid vjel s pukem do útočného pásma podél levého mantinelu později než byl v pásmu jeho spoluhráč, píská se ofsajd.

16:51
    Slovensko díky aktivnímu napadání vybojovalo puk mezi kruhy v útočné třetině, díky tomu se dostal do zajímavé příležitosti Adam Paulíny, proti němu dobře povyjel brankář Hollenstein a zakročil.

16:30
    Ani v pořadí třetí početní výhoda se zatím slovenským hráčům nedaří podle jejich představ, puk mají dokonce na holi Švýcaři.

15:13
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Janis Moser – 2 min., držení).

14:49
    Třetí inkasovaná branka v první třetině vyhnala ze slovenské branky Hlavaje, místo něj se do brankoviště postaví Samuel Vyletelka.
    14:49 Valentin NUSSBAUMER - 0:3

14:49
    Švýcaři sice prohráli vhazování v útočném pásmu, ihned šli ale rychle napat, za což byli odměněni třetím gólem. V rohu hřiště vybojoval puk Verboon, ten ho nahrával zadovnou na VALENTINA NUSSBAUMERA, který prostřelil Hlavaje pod pravou rukou. Asistence: Matthew Verboon.

14:40
    Po sražené přihrávce skončil puk na slovenské střídačce, znovu se tak bude vhazovat po pravici Hlavaje.

14:35
    Po zákroku Hlavaje proti střele z levé strany následuje komerční přestávka.

14:03
    Švýcaři dobře bruslí, díky aktivnímu napadání zatím během celé první třetiny velice znepříjemňují Slovákům zakládání útoků.

13:01
    Ke konci početní výhody to zkusil od modré Oliver Okuliar, jeho sražený pokus skončil v rohu hřiště.

12:37
    Slováci díky dobré práci v rohu udrželi puk v pásmu, jenže jim zatím chybí střelba.

11:52
    Slováci mají možnost na snížení, zatím ji ale nechytili za správný konec, jelikož se jim ještě ani nepovedlo usadit v pásmu.

11:00
    Vyloučení v týmu Slovensko (Dominik Jendek – 2 min., nedovolené bránění).
    10:04 Gilian KOHLER - 0:2

10:04
    Druhá švýcarská přesilovka už nezůstane nevyužita a Švýcaři jdou do dvoubrankového vedení. Hráči helvétského kříže rozebrali obranu soupeře rychlými přihrávkami, Valentin Nussbaumer posunul puk do pravého kruhu GILIANU KOHLEROVI a ten zápěstím zakončil přesně do pravého horního rohu brány. Asistence: Valentin Nussbaumer a Janis Moser.

09:43
    Slováci začínají druhé oslabení vyhozením přes celé hřiště, Švýcaři už se chystají rozjet další akci zpoza své brány.

09:24
    Vyloučení v týmu Slovensko (Róbert Džugan – 2 min., sekání).
    07:55 Gilian KOHLER - 0:1

07:55
    Nedáš – dostaneš! Velkou slovenskou šanci vychytal Hollenstein, následně se vydali do útoku Švýcaři. Po teči Berniho propadl Hlavajovi puk mezi betony a za brankovou čáru ho pohotově dorazil GILIAN KOHLER. Asistence: Tim Berni a Valentin Nussbaumer.

07:22
    Celá hala už chtěla slavit gól, na ten si však ještě bude muset počkat. Po zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil puk betonem Luca Hollenstein.

06:46
    Švýcaři šli velice aktivně napadat slovenskou rozehrávku, což se jim vyplatilo, několikrát se dostali k puku a ušetřili cenné vteřinky.

06:03
    Slovensko se drží v útočné třetině, stejně jako předtím Švýcaři se nedokáže dostat do výhodnější pozice pro střelu.

05:13
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Stéphane Patry – 2 min., podrážení).

05:04
    Švýcaři se dopustili faulu v útočném pásmu, Slováci mají zatím ponechanou výhodu, v šesti hráčích v poli se ženou do útoku.

04:07
    Přihrávku do dobré střelecké pozice do levého kruhu dostal Michal Mrázik, jeho pokus jen těsně minul švýcarskou branku.

03:23
    Slovensku se ani za velkého úsilí nepovedlo vyhodit kotouč za modrou čáru, první oslabení ale úspěšně ustáli. Švýcaři pokračují na puku před bránou Hlavaje.

02:36
    Švýcarsko roztočilo kolotoč přesných přihrávek v útočné třetině, k zakončení se ale ještě neodhodlalo.

01:58
    Švýcaři se usadili v útočné třetině, kde nejprve kombinovali a poté vyslal tvrdou ránu příklepem od modré David Aebischer, Hlavaj vyrazil puk do ochranné sítě.

01:19
    Vyloučení v týmu Slovensko (Kristián Kováčik – 2 min., držení).

01:06
    Nussbaumer míchal s pukem mezi kruhy a už se chystal na střelu, nakonec ale nahrál do pravého kruhu Janisi Moserovi, jeho pokus z první minul bránu.

00:17
    Švýcaři vyhráli úvodní vhazování, přes střední pásmo se ale s pukem nedostali. Slováci sice ano, ale hned poté o kotouč přišli.

00:01

Hráči obou celkou jsou již na ledové ploše, utkání za pár okamžiků vypukne!

Slovensko: Hlavaj (Vyletelka) – Bučko, Dlugoš, Vitaloš, Kňažko, Mudrák, Česánek, Turan, Stacha – Faško-Rudáš, M. Minárik, Džugan – Čajkovič, Kováčik, Okuliar – Mrázik, Paulíny, Tkáč – Jendek, J. Minárik, Ďurina.

Švýcarsko: Hollenstein (Charlin) – Berni, Aebischer, Guggenheim, Moser, Pezzullo, Henauer – Wetter, Schmid, Patry – Verboon, Nussbaumer, Kohler – Gerber, Mettler, Berri – Jobin, Salzgeber, Knak – Sopa.

Rozhodčí: Campbell (CAN), Pešina (CZE) – Lederer (CZE), Merten (GER).

ŠVÝCARSKO – STATISTIKY

SESTAVA:

Brankáři:
    Stéphane Charlin (Ženeva), Luca Hollenstein (Zug), Akira Schmid (Omaha, USHL).

Obránci:
    David Aebischer (Gatineau, QMJHL), Tim Berni (Curych), Nico Gross (Oshawa, OHL), Bastian Guggenheim (Langnau), Mika Henauer (Bern), Janis Moser (Biel), Rocco Pezzullo (Ambri-Piotta).

Útočníci:
    Fabian Berri (Curych), Jeremi Gerber (Bern), Gaétan Jobin (Charlottetown, QMJHL), Simon Knak (Portland, WHL), Gilian Kohler (Biel), Julian Mettler (Kloten), Valentin Nussbaumer (Shawinigan, QMJHL), Stéphane Patry (Ženeva), Joel Salzgeber (Langnau), Sandro Schmid (Fribourg), Kyen Sopa (Niagara, OHL), Matthew Verboon (Colgate Univ., NCAA), Gian-Marco Wetter (Rapperswil).

TŘI NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI:

1. Matthew Verboon (2 +1)
    2. David Aebischer (0 + 3)
    3. Gilian Kohler (1 + 1).

BRANKÁŘI:

1. Stéphane Charlin (1,94 GAA, 90,0 Sv%)
    2. Luca Hollenstein (4,72 GAA, 80,6 Sv%).

ŠVÝCARSKO – 3. místo, 3 body, skóre 5:5

I Švýcarsko letos na světovém šampionátu zaznamenalo jednu výhru a jednu prohru. V prvním zápase se hráčům ze země helvetského kříže povedlo vyzrát nad Kazachstánem 5:3 a de facto si tak zajistit postup do vyřazovacích bojů. Proti Švédům se už ale Švýcarům tolik nedařilo, už po třiceti minutách hry prohrávali o čtyři branky, což vyústilo ve střídání brankářů. Lucu Hollesteina nahradil Stephane Charlin. Zápas nakonec skončil prohrou svěřenců Thierryho Paterliniho 2:5.

Švýcarskou jedničkou je Luca Hollenstein (80,6% úspěšnost zákroků). Teprve devatenáctiletý gólman chytal už na loňském šampionátu ,kde byl navíc za své výkony oceněn trofejí pro jednoho ze tří nejlepších hráčů svého týmu. Záda mu kryje Stéphane Charlin (90,0% úspěšnost zákroků), který se do branky podíval v zápase se Švédskem.

Základním kamenem švýcarské obrany je dvojice David Aebischer (0 + 3) a Nico Gross (1 + 0). Zatímco David hraje QMJHL za tým Gatineau Olympiques, Nico už má za sebou draft, ve kterém si ho vybrali Rangers z New Yorku a bojuje o místo v NHL v OHL.

Skvělou formu na šampionát si přivezl Matthew Verboon (2 + 1), který si tak nahrazuje nepovedený vstup do nové sezóny americké NCAA. Slovenská obrana si ale musí dát i pozor na Kyena Sopa (0 + 1), který si v letošní sezóně v zámoří drží průměr více než bodu na zápas, nebo na teprve sedmnáctiletého Simona Knaka (0 + 0).

ZÁPASY NA ŠAMPIONÁTU:

26.12.2019 Švýcarsko – Kazachstán 5:3
    28.12.2019 Švýcarsko – Švédsko 2:5.

SLOVENSKO – STATISTIKY

SESTAVA:

Brankáři:
    Samuel Hlavaj (Sherbrooke, QMJHL), Samuel Vyletelka (Minnesota, NAHL), Jakub Lackovič (Žilina).

Obránci:
    Martin Bučko (Košice), Boris Česánek (Poprad), Marcel Dlugoš (Žilina/L. Mikuláš), Oliver Turan (Detva), Samuel Kňažko, Dávid Mudrák (oba Turku, Finsko), Marko Stacha (Trenčín), Martin Vitaloš (Rögle, Švédsko).

Útočníci:
    Maxim Čajkovič (Saint John, QMJHL), Viktor Ďurina (Trenčín/Dubnica), Róbert Džugan (Trenčín/Topolčany), Martin Faško-Rudáš (Everett, WHL), Nicolas Ferenyi (Trenčín/Pov. Bystrica), Dominik Jendek (Slovan Bratislava), Kristián Kováčik (Trenčín/Žilina), Jakub Minárik (Nitra), Marek Minárik (Žilina), Michal Mrázik (Linköping, ŠVédsko), Oliver Okuliar (Lethbridge, WHL), Adam Paulíny (Martin), Daniel Vladimír Tkáč (Merritt Centennials, BCHL).

1. Dávid Mudrák (0 +3)
    2. Róbert Džugan (1 + 0)
    3. Oliver Okuliar (1 + 0).

BRANKÁŘI:

1. Samuel Hlavaj (2,11 GAA, 95,7 Sv%)
    2.Samuel Vyletelka (10,33 GAA, 76,0 Sv%).

SLOVENSKO – 4. místo, 3 body, skóre 4:9

Slováci mají za sebou dva diametrálně rozlišné utkání. Zatímco proti Kazachstánu diktovali tempo hry a nakonec byli tím šťastnějším týmem, který zaslouženě vyhrál 3:1, proti skandinávským Finům se jim nedařilo. Samuel Vyletelka pustil za svá záda šest branek, jeho brankářský kolega, Samuel Hlavaj, pak další dvě. Nakonec z toho byla vysoká prohra 1:8.

Momentálně se tak Slováci nachází na čtvrtém místě skupiny B a pomalu vyhlíží svého soupeře do čtvrtfinále, který se ale stále může stát kdokoliv z pětice Česko, Německo, Rusko, USA a Kanada.

I když Slováci nepatří k papírově nejsilnějším celkům turnaje, v Třinci mají velkou podporu. Krom fanoušků, kteří slezské město doslova okupují, se můžou spolehnout i na svého gólmana Samuela Hlavaja (95,7% úspěšnost zákroků), který si v zápase proti Kazachstánu vychytal ocenění pro nejlepšího hráče. V brance ho na zápas s Finskem nahradil Samuel Vyletelka(76,0% úspěšnost zákroků), který už ale po 35. minutách odjel střídat.

Ledoborcem švýcarských útoků by měla být dvojice Samuel Kňažko (0 + 1) a Dávid Mudrák (0 + 3), oba slovenští beci totiž nastupují ve finském TPS.

Jednoznačně největší hvězdou slovenského týmu je Oliver Okuliar (1 + 0) . V prestižní WHL si drží průměr více než bodu na zápas, proti Kazachstánu navíc vsítil rozhodující branku. Nesmíme ale zapomenout ani na jeho bývalého spoluhráče Viktora Durinu (0 + 0) či Martin Faško-Rudáše (0 + 0).

27.12.2019 Slovensko – Kazachstán 3:1
    28.12.2019 Slovensko – Finsko 1:8.

Krásný večer všem hokejovým fanouškům! Vítáme vás u on-line přenosu z utkání juniorského mistrovství světa mezi Slovenskem a Švýcarskem. Zápas začíná v 19:00.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 39. Faško-Rudáš (Okuliar), 47. Džugan (Čajkovič, Mudrák) – 8. Kohler (Berni, Nussbaumer), 11. Kohler (Nussbaumer, Moser), 15. Nussbaumer (Verboon), 34. Knak (Jobin), 40. Schmid (Aebischer), 51. Henauer (Moser, Nussbaumer), 53. Verboon

Slovensko: Hlavaj (15. Vyletelka) – Bučko, Dlugoš, Vitaloš, Kňažko, Mudrák, Česánek, Turan, Stacha – Faško-Rudáš, M. Minárik, Džugan – Čajkovič, Kováčik, Okuliar – Mrázik, Paulíny, Tkáč – Jendek, J. Minárik, Ďurina.

Rozhodčí: Campbell (CAN), Pešina (CZE) – Lederer (CZE), Merten (GER)