Pittsburgh – Ottawa 5:2 (kon.) | New Jersey – Boston 3:2 (2:1 po s.n.) | Washington – NY Islanders 3:4 (kon.)
Vegas – Anaheim 5:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Anaheim Ducks
Úterý 31.12.2019, 21:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Golden Knights hostí v posledním zápase kalendářního roku 2019 hokejisty Anaheimu a domácí brankář Marc-André Fleury může překonat v počtu vítězství Curtise Josepha. Čeká nás souboj dvou rivalů z Pacifické divize.
    Ani letos Marc-André Fleury nebude chybět na All-Star Game

Marc-André Fleury se dnes může posunout v historické tabulce NHL v počtu vítězství brankářů na šesté místo, pokud Vegas dokáže v domácí T-Mobile Areně porazit Anaheim. Curtis Joseph a Marc-André Fleury mají na kontě 454 výher. Vegas vyhrálo pět z posledních osmi střetnutí a vyhřívá se na prvním místě Pacifické divize.
    Hráči Vegas si naposledy poradili s nevyzpytatelnou Arizonou

Hokejisté Anaheimu vyhráli z posledních čtyř střetnutí dvakrát a na ledě Vegas se dnes budou snažit odčinit domácí porážku s Philadelphií Flyers, které podlehli 2:1 po prodloužení. Ducks se poslední domácí zápas proti Golden Knights povedl, když na konci prosince zvítězili těsně 4:3. V bráně hostů zřejmě začne John Gibson.
    Hokejisté Anaheimu budou chtít odčinit prohru s Philadelphií

Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v letošní sezóně NHL dvakrát a z vítězství se vždy radoval domácí celek. Na konci října nejprve Golden Knights a na konci prosince Anaheim.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (VGK) 39 zápasů, 5+3, +/- -1
    Ondřej Kaše (ANA) 33 zápasů, 3+11, +/- -2

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Theodore, Holden, Engelland (A), Merrill – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Mark Stone (A), Stephenson, Pacioretty – Glass, Stastny, Tuch – Reaves, Nosek, Carrier. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson (A), H. Lindholm, Gudbranson, Fowler, Holzer, Ja. Larsson – Carrick, Getzlaf (C), Henrique – Silfverberg (A), Lundeström, Comtois – O. Kaše, Steel, Jones – Rowney, D. Shore, Deslauriers. Hlavní trenér: Dallas Eakins.

Rozhodčí: Peter MacDougall, Dean Morton. Čároví: Ryan Gibbons, Bryan Pancich.

00:01

00:01
    Golden Knights vyhráli úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Vegas a hosty z Anaheimu bylo zahájeno.

00:30
    Ondřej Kaše se dostal ke střele na pravém křídle a Marc-André Fleury jeho pokus snadno podržel v náručí.

01:09
    Max Pacioretty na pravém křídle vypálil od modré čáry a John Gibson jeho pokus na vzdálenější levé tyči nadvakrát zastavil, když ho zmrazil pod lapačkou.

01:50
    Shea Theodore mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, John Gibson ale puk zmrazil mezi svými betony.

03:48
    Brayden McNabb přihrával z vrcholu levého kruhu pro vhazování před bránu, Ducks ale jeho úmysl přečetli a nedovolili domácímu obránci přenést hru.

05:45
    Golden Knights se dostali na levém křídle k nahození od modré čáry, které Jacob Larsson přizvedl do ochranné sítě a hra byla přerušena. Stále bez branek.

08:13
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Jakob Silfverberg se snažil prosadit v blízkosti levé tyče, kde Marc-André Fleury nedokázal puk v kleče udržet a z dorážky ho překonal obránce KORBINIAN HOLZER! Anaheim otevřel skóre a vede v T-Mobile Areně nyní 1:0. Bez asistence.
    08:13 Korbinian HOLZER - 0:1

09:42
    Mark Stone se ocitl v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

10:13
    Golden Knights se marně snaží vyrovnat skóre zápasu a puk se odrazil do ochranné sítě. Další přerušení.

11:04
    Před bránou Johna Gibsona teď vznikl obrovský závar, když se snažili puk dotlačit do sítě Alex Tuch a po něm Mark Stone, brankář Anaheimu ale zůstal vleže nepřekonán a následuje komerční přestávka! Omlouvám se, nakonec to byl útočník Jonathan Marchessault, který pak ani nadvakrát nebo natřikrát neskóroval v blízkosti levé tyče!

11:04
    Teď byli Golden Knights hodně blízko vyrovnávacího gólu, jenže Alex Tuch ani Mark Stone neskórovali.

11:14
    Ducks vystřelili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury kotouč podržel v náručí.

11:48
    Max Pacioretty se dostal ke střele mezi kruhy a Korbinian Holzer puk přizvedl do ochranné sítě.

13:20
    Do konce úvodní třetiny utkání zbývá odehrát necelých sedm minut a Golden Knights jsou během posledních okamžiků výrazně lepší, hosté ale vedou 1:0.

14:36
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    MARK STONE pěkně vystřelil na vnitřním oblouku pravého kruhu a nádhernou střelou zápěstím nad lapačkou Johna Gibsona vymetl pravý horní roh brány! Stav 1:1. Asistence: Max Pacioretty.
    14:36 Mark STONE - 1:1

17:36
    Adam Henrique byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Vegas si zahraje po reklamní přestávce přesilovou hru.

18:02
    Jonathan Marchessault vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a na přední tyči puk tečoval Reilly Smith, od jehož hole se kotouč odrazil do ochranné sítě.

18:50
    Korbinian Holzer bojoval v levém rohu obranného pásma o puk s Alexem Tuchem a zůstal ležet na hrací ploše poté, co mu nepříjemně zalehl levou nohu.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:17
    Alex Tuch se dostal ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela bez přípravy ale skončila na boční síti a brankář John Gibson nemusel zasahovat.

19:40
    John Gibson tentokrát nedokázal vleže odolat obrovskému závaru ze strany Golden Knights a ALEX TUCH u levé tyče dopíchl volný puk do sítě! Vegas sice přesilovou hru těsně nevyužilo, krátce před přestávkou ale otáčí skóre. Bez asistence.
    19:40 Alex TUCH - 2:1

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Korbinian Holzer sice poslal Ducks do vedení, jenže Golden Knights dokázali ještě před přestávkou skóre otočit, když se prosadili Mark Stone a Alex Tuch. Skóre po první třetině dnešního střetnutí v T-Mobile Areně zní. Vegas Golden Knights 2 Anaheim Ducks 1.
    Mark Stone oslavující vyrovnávací branku hokejistů Knights

Druhá třetina začne přibližně v 22:06.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 22-5; Zablokované střely: 2-8; Vhazování: 61%-39%; Hity: 18-13; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

20:01

21:49
    Ducks usilovně bojovali o kotouč v levém rohu útočného pásma, nakonec se ale k ničemu nedostali a Marc-André Fleury v domácí bráně nezasahoval.

22:25
    Paul Stastny si najížděl před bránu na přihrávku z vrcholu levého kruhu, jenže na kotouč těsně nedosáhl a pouze olízl špičku jeho čepele hole.

23:10
    Cam Fowler vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči brány, jenže Marc-André Fleury puk pravým betonem vyrazil do rohu.

25:48
    Korbinian Holzer chtěl dojet puk v levém rohu útočného pásma Anaheimu, rychle k němu ale přistoupil Alex Tuch a nedovolil mu se s ním otočit.

26:03
    Ducks nepříjemně vypálili od modré čáry a Marc-André Fleury s problémy dokázal kotouč vyrazit před sebe. Anaheim se chtěl dostat k dorážce, jenže neuspěl.

27:49
    Devin Shore vystřelil na bodu pravého kruhu a pěknou střelou zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, Marc-André Fleury ale puk lapačkou vytáhl mimo.

28:29
    Domácí hokejisté čelili dalšímu nájezdu Ducks a puk skončil v ochranné síti. Komerční přestávka.

30:56
    Sam Carrick vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus byl hráči Vegas zablokován.

31:01
    Domácí hokejisté Golden Knights se ocitli pod tlakem a podél trestných lavic vyhodili puk na zakázané uvolnění.

32:05
    Hokejisté Vegas se dostali ke střele v mezikruží a dobře mířili k levé tyči brány, John Gibson byl ale pozorný a vnější stranou vyrážečky zřejmě puk vyrazil.

32:48
    Ducks odpověděli střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, kterou Marc-André Fleury nakonec podržel v lapačce a prostor dostává komerční přestávka.

33:14
    Ryan Reaves se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, John Gibson ho ale dokázal vychytat a Korbinian Holzer se vzápětí postaral o drobnou potyčku.

33:18
    Jonathan Marchessault na levém křídle vypálil ihned po vhazování a John Gibson vytáhl pěkný semafor.

33:37
    John Gibson vytáhl další dobrý zákrok a Golden Knights se dostali v levém kruhu k dorážce, která minula bližší tyč odkryté brány hostujícího Anaheimu.

34:07
    Reilly Smith na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a John Gibson vkleče puk podržel. Reklamní přestávka.

36:13
    Nicolas Deslauriers vystřelil z prostoru levého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury puk vyrazil za bránu. Ducks se vzápětí snažili prosadit znovu, brankář Vegas byl ale pozorný a tentokrát puk podržel v lapačce.

36:57
    Golden Knights na levém křídle vypálili od modré čáry a John Gibson puk vyrážečkou vyrazil mimo.

37:34
    Ondřej Kaše mířil střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke vzdálenější levé tyči, Marc-André Fleury se ale sehnul a vyrážečkou puk vyrazil mimo.

37:55
    REILLY SMITH využil špatné rozehrávky Ducks, když si rychle vybruslil do pravého kruhu pro vhazování a nádhernou bekhendovou střelou z úhlu zamířil nad ležícího brankáře! Bez asistence.
    37:55 Reilly SMITH - 3:1

38:28
    Mark Stone mohl skórovat podruhé v zápase, když vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování, John Gibson ale dokázal jeho ostrou ránu vyrazit.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:53
    Max Jones vypálil v prostoru pravého kruhu pro vhazování a jeho střela se od jednoho z hráčů odrazila do ochranné sítě. Ještě jedno vhazování ve druhé třetině.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Dlouho to vypadalo, že prostřední část utkání žádný gól nepřinese, v závěru druhé třetiny se ale prosadil Reilly Smith, když využil špatné rozehrávky Ducks a poslal Vegas do dvoubrankového vedení. Skóre po druhé části. Vegas Golden Knights 3 Anaheim Ducks 1.
    Reilly Smith přenesl pozitivní náladu na led a vstřelil 15. branku

Třetí třetina začne přibližně v 22:59.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 33-17; Zablokované střely: 8-9; Vhazování: 51%-49%; Hity: 28-28; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

40:01

40:22
    Max Jones se málem dokázal dostat do zakončení v blízkosti brány, jenže Golden Knights ho rychle zdvojili a vytlačili i s pukem do rohu svého obranného pásma.

41:36
    Ducks na levém křídle vypálili od modré čáry a Marc-André Fleury na přední tyči kotouč vyrazil.

43:14
    Ducks se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, z nichž první skončila na výstroji Marca-Andrého Fleuryho.

43:38
    Deryk Engelland vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

44:26
    Ryan Getzlaf a Sam Steel si tak dlouho vyměňovali puk v pravém rohu útočného pásma, až se ho zmocnil Brayden McNabb a dokázal ho úspěšně vyhodit.

45:25
    Ondřej Kaše si vyjel na bod levého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, Marc-André Fleury byl ale pozorný a pravým ramenem kotouč vyrazil mimo.

45:38
    Překonaného Marca-Andrého Fleuryho dokázal zachránit jeden ze spoluhráčů a vyloučený Deryk Engelland se vrátil zpět na led! Obrovská šance.

46:25
    John Gibson vyrazil střelu Vegas z pravého kruhu pro vhazování a následné nahození skončilo v ochranné síti. Následuje krátká komerční přestávka.

47:54
    Shea Theodore se dostal ke střele na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, John Gibson ale zasáhl levým betonem.

48:40
    Alex Tuch na levém křídle nemohl pokračovat v akci a Golden Knights zastavilo postavení mimo hru.

49:56
    Max Pacioretty bez přípravy vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, John Gibson byl ale na přední tyči připravený a kotouč vyrazil za svou bránu.

50:13
    Chandler Stephenson mohl skórovat po střele z levého kruhu pro vhazování, když teď mířil nad lapačku Johna Gibsona a orazítkoval brankovou konstrukci! Vegas nyní mohlo vést o tři branky.

50:55
    Jonathan Marchessault se řítil do samostatného úniku a Josh Manson ho sekl. Trestné střílení pro domácí tým!

50:56
    JONATHAN MARCHESSAULT provedl trestné střílení nádherně, když si u pravé tyče vybruslil do ostrého úhlu a poté nad ležícím Johnem Gibsonem zamířil pod horní tyč! Trestné střílení.
    50:56 Jonathan MARCHESSAULT - 4:1

51:27
    Vracíme se zpět po komerční přestávce a velké potyčce, po které se zřejmě nakonec nevylučovalo.

52:31
    Mark Stone byl vyloučen na dvě minuty za sekání a Anaheim si zahraje druhou přesilovou hru v utkání.

53:48
    Marc-André Fleury předvedl další fantastický zákrok a Anaheim se tedy nedokázal prosadit!

54:34
    JAKOB SILFVERBERG rychle zamíchal s pukem v prostoru mezikruží a krásnou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány! Bez asistence.
    54:34 Jakob SILFVERBERG - 4:2

55:44
    Brayden McNabb na levém křídle vystřelil od modré čáry a John Gibson kotouč podržel v náručí. Po zákroku brankáře Anaheimu následuje komerční přestávka.

56:40
    Dnešní utkání sleduje 18320 diváků.

57:04
    John Gibson opustil bránu a Anaheim zkouší zdramatizovat utkání při hře bez brankáře!

58:06
    JONATHAN MARCHESSAULT si na levé straně obranného pásma rychle srovnal puk na hokejku a poté ho střelou zápěstím poslal do prázdné brány! Asistence: Nate Schmidt a Reilly Smith.
    58:06 Jonathan MARCHESSAULT - 5:2

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:38
    Shea Theodore se neměl chuť rvát a Maxime Comtois s údery do jeho tváře sportovně přestal. Oba 5 minut.

Golden Knights dnes otočili utkání s Anaheimem, když skórovali čtyřikrát v řadě a zakončili rok 2019 domácí výhrou v T-Mobile Areně. Gólman Marc-André Fleury se osamostatnil na šestém místě historické tabulky NHL v počtu vítězství brankářů a aktuálně jich má na kontě 455. Skóre. Vegas Golden Knights 5 Anaheim Ducks 2.
    Marc-André Fleury má šestý nejvyšší počet výher mezi brankáři

Statistiky: Střely na bránu: 43-28; Zablokované střely: 11-13; Vhazování: 51%-49%; Hity: 35-39; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 9-7.

1. Reilly Smith (VGK) 1+1
    2. Jonathan Marchessault (VGK) 2+0
    3. Marc-André Fleury (VGK) 26 zák., 2 góly, 92,9%

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 4 střely, čas na ledě 12:04
    Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:30 (23:45:12)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 15. Mark Stone (Pacioretty), 20. Tuch, 38. R. Smith, 51. Marchessault (TS), 59. Marchessault (Schmidt, R. Smith) – 9. Holzer, 55. Silfverberg

Rozhodčí: Peter MacDougall, Dean Morton. Čároví: Ryan Gibbons, Bryan Pancich

Diváci: 18320