Švédsko – Slovensko 6:2 (kon.) | Rusko – Německo 6:1 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 2:5 (kon.)
Kanada – Česko 7:2 (kon.)
Švédsko
6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Slovensko
Úterý 31.12.2019, 15:10Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, já se s vámi loučím a u nějakého jiného textového přenosu na viděnou. (17:46:40)

STATISTICKÉ OKÉNKO

Střely na branku: 42 – 18
    Úspěšnost zásahů: 88,89 % – 85,71 %
    Trestné minuty: 14 – 20

Je konec. Švédsko vyhrálo i čtvrtý zápas ve skupině A a do čtvrtfinále půjde z prvního místa. Proti Slovensku bylo zejména v prvních čtyřiceti minutách lepším týmem a zaslouženě zvítězilo 6:2. Dvě branky si připsal Alexander Holtz, jednou se trefil i Samuel Fagemo. Za Slovensko se až v poslední periodě prosadili Kristián Kováčik a Róbert Džugan.

Švédsko právě vstřelilo branku!
    Zřejmě poslední gól dnešního duelu. Švédové opět ukázali, jak silnou mají přesilovku a dávají šestou branku. Z dobré pozice se prosazuje aktuálně nejlepší střelec turnaje SAMUEL FAGEMO. Asistence: Nils Höglander a Nils Lundkvist.

59:17
    Zaútočit budou moci v přesilové hře po faulu Maxima Čajkoviče (SVK).

59:09
    Švédsko drží kotouč a vyčkává. Pokusí se hráči ve žlutých dresech ještě zaútočit?

58:43
    Slováci tlačí a chtějí skvělé fanoušky odměnit ještě jednou gólovou trefou. Plynulost hry v posledních minutách hodně narušují častá vyloučení.

58:03
    Vyloučení v týmu Švédsko (Adam Ginning – 2 min., hrubost).

58:03
    Vyloučení v týmu Slovensko (Martin Faško-Rudáš – 2 min., hrubost).
    58:03 Róbert DŽUGAN - 5:2

58:03
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Ano, podaří! Přečíslení slovenského národního týmu zakončil z levého kruhu střelou do horního růžku RÓBERT DŽUGAN. Asistence: Martin Faško-Rudáš.

57:38
    Zbývá něco přes dvě minuty do konce dnešního souboje. Podaří se ještě některému z týmů skórovat?

56:41
    Dravý průnik do švédského pásma ukázal Martin Vitaloš, Slováci se snaží přidat ještě jednu branku.

56:20
    Tak tedy ještě jedna komerční přestávka.

56:20
    Nikola Pašić předvedl několik pěkných stahovaček, jeho kličkovaná ale končí postavením mimo hru.

56:06

55:36
    Obětavý zákrok Dávida Mudráka a touš je opět mimo zónu Slovenska.

55:02
    Opět skvělý Hlavaj! Těsně za pravým kruhem napřáhl ke střele Nils Lundkvist, slovenský gólman však zasáhl vyrážečkou.

54:26
    Slovensku se podařilo dostat puk z blízkosti vlastní branky, což diváci na tribunách ocenili mohutným aplausem.

54:06
    Oddechový čas pro domácí.

54:06
    Skandinávce čeká přesilovka 5 na 3. Jakub Minárik (SVK) si vysloužil trest za sekání.

54:02
    Alexander Holtz byl blízko hattricku! Jeho rána ale trefila Hlavaje jen do levého ramene.

53:40
    Hokejistům zpod Tater se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

53:37
    Následuje zřejmě poslední komerční přestávka.

53:37
    Vyrovnaný počet hráčů na ledě netrval dlouho. Dalším provinilcem je Martin Faško-Rudáš (SVK), kterého čeká trest za sekání.

53:18

52:52
    Z tresty se nyní roztrhl pytel, Slováci se ještě téměř půl minuty musí bránit v oslabení.

52:27
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Švédsko (Jonatan Berggren – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Slovensko (Martin Bučko – 2 min., hrubost).

51:17
    Vyloučení v týmu Slovensko (Oliver Turan – 2 min., vysoká hůl).

51:17
    Vyloučení v týmu Švédsko (David Gustafsson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Slovensko (Boris Česánek – 2 min., hrubost).

51:17
    Potyčka mezi Borisem Česánkem a Davidem Gustafssonem narušila švédský tlak. Oba hráči končí na trestné lavici.

50:40
    Nepříjemnou jedovku teď musel krotit Hlavaj. Jejím autorem byl Nils Höglander, jenž je na ledě stejně jako v předešlých utkáních hodně vidět.

Dnešní utkání sleduje 4154 diváků.

50:30
    Další komerční přestávka.

50:16
    Aktivní hra hokejistů v modrých dresech přinesla ovoce, Švédsko nyní nepřechází útočnou modrou čáru tak lehce, jak tomu bylo v předchozích dějstvích.

49:12
    Obrovská šance Seveřanů! Na pravý kruh dostal nabito Philip Broberg, Samuel Hlavaj však vytáhl brilantní zákrok ramenem a podržel svůj tým.

47:53
    Nahození Marko Stachy švédskému gólmanovi vypadlo z lapačky. Slovensko cítí šanci a v útoku se rychle osměluje.

46:24
    Švédsko inkasovaná branka nabudila. Nils Höglander nyní vyzkoušel další ze své plejády hokejových triků, když zpoza branky zkusil skórovat o záda brankáře Hlavaje.
    45:17 Kristián KOVÁČIK - 5:1

45:17
    Branka platí! Tvrdá rána Olivera Okuliara z pravé strany sice trefila jen KRISTIÁNA KOVÁČIKA, kotouč ale přes brankáře Alnefelta propadl do klece. Asistence: Oliver Okuliar a Marko Stacha.

45:17
    Slovensko dostalo v přesilové hře kotouč do sítě po střele Olivera Okuliara, rozhodčí si ale raději záznam ještě jednou prohlédnou.

45:01
    Přesilovka se zatím výběru zpod Tater poměrně daří. Opravdovou dělovku Dávida Mudráka zkrotil maskovaný muž Tre Kronor jen tak tak.

44:30
    Hru v početní výhodě nyní zkusí Slováci. Vysokou holí se totiž provinil Nils Höglander (SWE).

44:10
    Samuel Fagemo teď předvedl, jak rychlé má nohy, když přebruslil všechny slovenské obránce a vybojoval kotouč.

43:35
    Slovensko si vytvořilo menši tlak a tvoří si další šance, zajímavě pálil třeba Marko Stacha.

43:23
    A znovu musí Hugo Alnefelt do akce. Tentokrát ho táhlou střelou z mezikruží prověřil Oliver Okuliar.

42:57
    Lehký pokus vyslal na švédského brankáře Kristián Kováčik, Alnefelt s klidem zasahuje. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

42:21
    Švédskému obránci kotouč utekl přes modrou čáru, Seveřané musí pryč z útočné třetiny.

41:57

41:08
    Do menších potíží se nyní dostal Martin Vitaloš, puk ale nakonec uhájil a zakládá slovenskou akci.

40:19
    Oskar Bäck se vůbec nerozpakoval a hned přivítal brankáře Hlavaje střelou do ramene.

40:01
    I do třetice první třetiny buly ovládli Švédové.

40:01

Zpátky na ledě už jsou oba týmy, za pár desítek sekund začne posledních dvacet minut dnešního střetnutí mezi Švédskem a Slovenskem.

Švédsko: 27

Čtyřicet minut hry je za námi. Švédsko i ve druhé části prokázalo obrovskou útočnou sílu a přidalo další dvě branky. Podruhé v utkání se prosadil Alexander Holtz, gól na svoje konto zapsal i Oskar Bäck. Uvidíme, zda se Slovensku podaří v poslední třetině alespoň skórovat.

40:00

39:57
    Tak ještě jedno vyloučení. Victora Söderströma čekají dvě minuty na trestné lavici za držení.

39:41
    V posledních vteřinách prostřední části hry drží kotouč Slováci, už s ním ale pravděpodobně nic nevymyslí.

38:37
    Druhá perioda se chýlí ke konci. Skandinávci ale hrají s velkou chutí a snaží se přidat další trefu.

37:31
    Jak jednoduše vypadá hokej v podání Tre Kronor. Slováci neví, kde jim hlava stojí, a mohou jen sledovat další a další střelecké pokusy letící na Hlavaje.

36:31
    Švédský brankář nyní pokus Samuela Kňažka dobře viděl a chytil jej do lapačky.
    36:09 Alexander HOLTZ - 5:0

36:09
    Z utkání se pomalu stává exhibice. Švédsko rozjelo kolotoč přihrávek, v němž Victor Söderström připravil kotouč pro ALEXANDERA HOTZE, který se tak po střele na vzdálenější tyč zapisuje na střeleckou listinu podruhé v dnešním duelu. Asistence: Victor Söderström a Jonatan Berggren.

35:20
    Lucas Raymond vysokou přihrávku netrefil a kotouč putuje mimo útočnou třetinu Seveřanů.

35:00
    Švédsko si zahraje další přesilovou hru. Viníkem je Viktor Ďurina (SVK), jenž už sedí na trestné lavici za hákování.

34:20
    Nils Höglander zamotal hlavu několika slovenským obráncům. Teď jsou zase na koni Švédové, kteří si hledají vhodnou střeleckou pozici.

33:59
    Následuje další komerční přestávka.

33:40
    Opět se hraje ve švédském obranném pásmu. Až teď se hráči ve žlutých dresech dostali z blízkosti své branky a mohou ohrozit gólmana Hlavaje.

32:43
    Švédsko trochu ubralo na tempu a nechává hrát svého protivníka. Ten na nějakou výraznější příležitost ale doposud čeká.

31:28
    Ve WERK ARENĚ mohlo být veseleji. To by ale musel Martin Bučko z dobré pozice mířit mezi tři tyče. Slovensko se ovšem drží v útočné třetině.

31:13
    Nepřesná přihrávka Seveřanů znamená icing. Pokračovat se bude po pravici gólmana Alnefelta.

30:46
    Po ráně Victora Söderströma pouze zaduněl zadní mantinel. Slováci už jsou v plném počtu.

29:57
    Teď byl blízko druhému dnešnímu zásahu Alexander Holtz. Opravdu nebezpečná početní výhoda Skandinávců, kteří navíc pokračují v přesilovkovém kolotoči.

29:07
    Vynikající Hlavaj! Slovenský brankář teď skvělým zákrokem připravil o šestý gól na turnaji Samuela Fagema.

28:46
    Bude se vylučovat na slovenské straně. Dvě minuty za podrážení si odpyká Samuel Kňažko (SVK).

28:14
    Pěkný manévr předvedl s pukem Oliver Okuliar, jeho střela byla naneštěstí pro slovenské fanoušky zblokována. Na druhé straně po rychlém protiútoku zasahuje brankář Samuel Hlavaj.

27:31
    Pokračovat se bude až po komerční přestávce.

26:32
    Seveřané pokračují v tlaku, Slováci si nemohou ani na chvíli vydechnout.
    25:08 Oskar BÄCK - 4:0

25:08
    Další zásah Tre Kronor je na světě. Z levé strany nahodil kotouč na branku Adam Ginning a OLIVER BÄCK jej šikovnou tečí do horní poloviny klece dopravil do sítě. Asistence: Adam Ginning a Jonatan Berggren.

24:18
    Martin Vitaloš si od levého mantinelu najel až před švédskou klec, jeho následná přihrávka ale nikoho v modrém dresu nenašla. Do útoku opět vyrážejí Švédové.

23:51
    Slovenský brankář Hlavaj se znovu musel činit. Nejprve si poradil s nepříjemnou střelou Victora Söderströma a poté zkrotil i dorážky jeho spoluhráčů.

23:10
    Hráči v modrých dresech pouze vyhazují kotouč z vlastního pásma a střídají. Další akci Švédska zakládá Rasmus Sandin.

22:42
    Tak branka nakonec neplatí, bylo zjištěno, že došlo k postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

22:42
    Linus Öberg sice dostal kotouč do sítě, švédští fanoušci ale zatím slavit nemohou. Slovensko si bere trenérskou výzvu, rozhodčí si prohlíží záznam předchozí gólové situace.

22:15
    A je tu znovu švédský tlak z prvního dějství. Rychlé kroužení, předávky puku a nebezpečné střely, to všechno nabízí útočníci domácích.

21:29
    Samuel Hlavaj znovu podržel svůj tým a schoval kotouč v lapačce. Následuje drobná strkanice před jeho brankou.

21:06
    Rychlý kontr Švédů byl zastaven, hokejisté zpod Tater spěchají s pukem vstříc brankáři Alnefeltovi.

20:36
    Velmi aktivní nástup Slováků. Maxim Čajkovič nyní bekhendem mířil těsně vedle, hosté se ale v pásmu udrželi.

20:22
    Hugo Alnefelt raději přikryl puk lapačkou před dotírajícím forvardem Slovenska. Vhazovat se bude po jeho levici.

20:01
    I druhé úvodní vhazování vyhráli hráči Švédska.

20:01

Hokejisté jsou zpátky na ledové ploše, do zahájení prostřední periody chybí pár sekund.

Slovensko: 4

První dvacetiminutovka je minulostí. Švédové proti Slovensku postupně zvyšovali tempo a dvěma slepenými góly se dostali do vedení. To později ještě navýšil ve vlastním oslabení obránce Philip Broberg. Slováci mnoho větších příležitosti neměli, až na konci třetiny spálil dobrou šanci Dávid Mudrák.

20:00

19:55
    Dobrá šance Slováků! Zpoza švédské branky dostal na levý kruh nabito Dávid Mudrák, jeho střelu ale lapil maskovaný muž Tre Kronor.

19:31
    Další pokus švédských hokejistů je sražen do ochranné sítě. Vhazovat se bude vpravo od brankáře Hlavaje.

18:51
    Další zákrok pro Samuela Hlavaje. Švédové zvyšují obrátky a znovu zavírají hosty v jejich pásmu.

18:43
    Zakázané uvolnění hráčů v modrých dresech.

18:07
    Tre Kronor se ještě v závěru třetiny snaží útočit. Dočkají se další gólové radosti nebo se poprvé trefí i Slováci?

17:28
    Martin Bučko získal trochu prostoru a napřáhl od modré čáry. Jeho ránu Alnefelt jen vyrazil před sebe, slovenští hráči se ale k dorážce nedostali.

16:45
    Po dlouhé době jsou v útočné třetině Slováci, u mantinelu tvrdě bojují o touš se švédskými zadáky.

16:26
    Hru přeruší komerční přestávka.

16:14
    Stejný obraz se opakuje i nyní. Domácí drtivě tlačí slovenské hráče, kteří si s jejich útočnými nájezdy příliš neví rady.

14:56
    Opaření Slováci nyní pouze přihlížejí valícím se útokům Tre Kronor. Ve vzduchu visí čtvrtá branka, zmátoří se hráči zpod Tater?

14:10
    13:16 Philip BROBERG - 3:0

13:16
    Velká chyba Slováků a už je to o tři góly. Linus Nässén u mantinelu vybojoval puk a přihrál mezi kruhy PHILIPU BROBERGOVI, který našel skulinku mezi Hlavajovým betonem a lapačkou. Asistence: Linus Nässén.

12:41
    Dlouhé kombinaci Slováků chybí střelecký pokus. Švédové se posléze osvobozují a mohou vystřídat.

12:10
    Další přesilová hra pro hokejisty Slovenska. Na trestné lavici za nedovolené bránění sedí Samuel Fagemo (SWE).

11:27

10:53
    Albin Eriksson mohl přidat další branku! V oslabení ujížděl sám na gólmana Hlavaje, bekhendovou kličku ale nenamířil mezi tři tyče.

09:27
    Vyloučení v týmu Švédsko (Linus Nässén – 2 min., nedovolené bránění).
    09:14 Albin ERIKSSON - 2:0

09:14
    Tak to je pro Slováky velmi nepříjemné. Karl Henriksson našel v mezikruží ALBINA ERIKSSONA, a ten se z první trefil přesně k tyči slovenské branky. Asistence: Karl Henriksson a Oskar Bäck.
    08:59 Alexander HOLTZ - 1:0

08:59
    Skandinávci se přeci jen ujímají vedení. Dobrou přihrávku na levý kruh dostal ALEXANDER HOLTZ a střelou zápěstím překonal Hlavaje. Asistence: Victor Söderström a Lucas Raymond.

08:17
    A další zblokovaná střela, po které jsou Švédové venku z pásma. Do konce přesilové hry zbývá kolem půl minuty.

07:38
    Domácí marně hledají skulinky ve slovenské obraně. Hala bouří a oceňuje dobrý výkon svého týmu.

06:55
    Kotouč okamžitě letí přes všechny čáry, Tre Kronor musí začít od vlastní branky.

06:49
    První švédská přesilovka je tady. Podaří se Seveřanům otevřít skóre?

06:49
    Vyloučení v týmu Slovensko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Dominik Jendek.

06:38
    Hráči v modrých dresech předvádějí velmi dobrý obranný výkon a díky obětavým zákroků beků na Hlavaje zatím nešlo tolik střel.

06:19
    Slovákům dělá velký problém přechod přes střední pásmo. Jejich další akce končí zakázaným uvolněním, vhazuje se po pravici brankáře Hlavaje.

05:32
    A zase švédský tlak. V těsné blízkosti branky momentálně operuje Lucas Raymond.

04:50
    Tak teď to vypadá, jako kdyby Tre Kronor hráli přesilovou hru. Hosté se marně snaží dostat z vlastního pásma a Hlavaj si připisuje další zákroky.

04:20
    Zakázané uvolnění hokejistů zpod Tater.

03:41
    Současné útočné snažení Slovenska bouřlivě oceňují fanoušci na tribunách, gólman Alnefelt ale zatím nemusel zasahovat.

03:11
    Tentokrát ofsajd pro hráče Slovenska.

02:57
    Linus Öberg zkusil táhlou střelu z levého kruhu, Samuel Hlavaj jeho pokus dobře viděl a zasáhl vyrážečkou.

02:29
    Řada nepřesností teď hru trochu zpomalila, už jsou ale u kotouče hráči ve žlutých dresech a znovu nebezpečně krouží kolem slovenské klece.

01:45
    Postavení mimo hru Švédska.

01:29
    Poprvé na zteči jsou i Slováci, avšak s podobným výsledkem jako předtím jejich soupeř.

00:59
    Tre Kronor byli vyhnáni z útočného pauza, po krátké pauze ale ze středního pásma zakládají další akci.

00:35
    Velkou šanci měl Samuel Fagemo! Švédský forvard ale šikovnou tečí trefil pouze brankáře Hlavaje.

00:28
    David Gustafsson v útoku neuspěl, dopředu mohou jít rychle Slováci.

00:01
    Úvodní vhazování vyhráli hokejisté Švédska.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, utkání za chvíli začne.

Švédsko: Alnefelt (Portillo) – Sandin (A), Söderström, Ginning (C), Lundkvist, Björnfot, Broberg, Norlinder – Fagemo, D. Gustafsson (A), Höglander – Bäck, Pašić, Berggren – Holtz, Raymond, Henriksson – H. Gustafsson, Öberg, Nässén.

Slovensko: Hlavaj (Vyletelka) – Stacha, Vitaloš (C), Mudrák, Kňažko, Dlugoš, Bučko, Česánek – Faško-Rudáš, Okuliar, M. Minárik – Kováčik (A), Džugan (A), Čajkovič – Paulíny, Jendek, Tkáč – J. Minárik, Ďurina, Mrázik.

Rozhodčí: Lawrence (CAN), Schrader (GER) – Huseby (CAN), Obwegeser (SUI).

Statistické okénko

Skandinávcům by mohly do karet hrát velmi dobré přesilové hry, jejichž využití zatím na turnaji dostali na 40 %. Naposledy proti Kazachstánu zužitkovali hned tři početní výhody.

Slovákům se nedaří v prvních třetinách, v nichž dosud nevstřelili ani branku. Pozor si musí dát také na trestné minuty, číslo 54 je řadí na pozici nejtrestanějšího týmu skupiny A.

Tre Kronor se budou spoléhat na průběžného nejlepšího střelce turnaje Samuela Fagema, jenž ve třech zápasech zaznamenal už pět branek. Formu má i Nils Höglander, který zatím zapsal bilanci 3+3.

Nejproduktivnějším hráčem reprezentace Slovenska je třígólový Róbert Džugan. Brankáři Samuelu Hlavajovi turnaj příliš nevychází – úspěšnost zákroků 87,76 % a průměr obdržených branek 3,6.

Slovensko – 2. místo, 7 bodů, 17:5

Slováci postup do čtvrtfinále vyválčili v podstatě hned v úvodním duelu proti Kazachům, které porazili dvěma góly v závěru 3:1. Další dva zápasy už se mužstvu tolik nevydařily, po vysokém výprasku od Finů (1:8) následovala nepříjemná porážka 2:7 proti reprezentantům helvétského kříže.

Slovensko základní skupinu A zakončí na třetím místě tabulky. I kdyby se našim bývalým federálním partnerům podařilo porazit Švédsko, tak kvůli horšímu vzájemnému zápasu skončí za Švýcarskem. Na koho tým narazí ve čtvrtfinále?

Švédsko – 1. místo, 8 bodů, skóre 14:6

Seveřané se v dosavadním průběhu turnaje řadí mezi největší favority na zisk cenného kovu. Obrovskou kvalitu švédského výběru dokazují výsledky a hlavně předvedená hra.

Švédi základní skupinu začali vítězstvím v derby nad Finskem, se svým východním sousedem si poradili 3:2 po prodloužení. Dva dny nato nedali šanci Švýcarům, které přehráli jasně 5:2 a včera uspěli proti Kazachům výsledkem 6:2.

Mužstvo má už dlouho zajištěný postup do čtvrtfinále a v případě výhry nad Slováky do něj zcela jistě půjde z první příčky. Loni se cesta Švédska zastavila právě v prvním kole vyřazovací části proti Švýcarům, jak daleko se svěřenci trenéra Tomase Montena dostanou letos?

Hezký den z Třince! Čas se nachýlil, poslední hrací den základních skupin na letošním mistrovství světa juniorů je tady. V odpoledním zápase skupiny A se střetne Švédsko se Slovenskem, přidají Tre Kronor proti zde téměř domácímu výběru čtvrtou výhru? Utkání začíná v 15:00!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ondřej Mach

Branky a nahrávky: 9. Holtz (Söderström, Raymond), 10. Eriksson (Henriksson, Bäck), 14. Broberg (Nässén), 26. Bäck (Ginning, Berggren), 37. Holtz (Söderström, Berggren), 60. Fagemo (Höglander, Lundkvist) – 46. Kováčik (Okuliar, Stacha), 59. Džugan (Faško-Rudáš)

Švédsko: Alnefelt (Portillo) – Sandin (A), Söderström, Ginning (C), Lundkvist, Björnfot, Broberg, Norlinder – Fagemo, D. Gustafsson (A), Höglander – Bäck, Pašić, Berggren – Holtz, Raymond, Henriksson – H. Gustafsson, Öberg, Nässén – Eriksson.
    Slovensko: Hlavaj (Vyletelka) – Stacha, Vitaloš (C), Mudrák, Kňažko, Dlugoš, Bučko, Česánek, Turan – Faško-Rudáš, Okuliar, M. Minárik (A) – Kováčik (A), Džugan, Čajkovič – Paulíny, Jendek, Tkáč – J. Minárik, Ďurina, Mrázik.