Švédsko – Slovensko 6:2 (kon.) | Rusko – Německo 6:1 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 2:5 (kon.)
Kanada – Česko 7:2 (kon.)
Finsko
2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Švýcarsko
Úterý 31.12.2019, 19:10 • WERK ARENA, Třinec • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

S přáním příjemného prožití posledních hodin roku 2019 se s vámi loučím. Děkuji za pozornost při sledování on-line přenosů z ledního hokeje po celých dvanáct měsíců a v roce 2020 se těším na počtenou! (21:30:58)

Třinecká skupina A tedy zná konečné pořadí. Na prvním místě se s 11 body umístili Švédové, druzí končí s 9 body Švýcarsko, třetí je se 7 body Finsko, čtvrté Slovensko (3 body) a pátý Kazachstán (0 bodů). Vzhledem k aktuálně hranému duelu v Ostravě, kde v 51. minutě vedou Kanaďané nad Českem už 7:2, to vypadá, že právě Kanaďané se utkají ve čtvrtfinále se Slovenskem, USA s Finskem, Rusko se Švýcarskem a Švédové s Českou republikou. Definitivně budou tyto dvojice potvrzeny už brzy!

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni finský obránce Anttoni Honka a švýcarský útočník Simon Knak.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Finsko – 12 (38)
    Švýcarsko – 6 (22)

Utkání je u konce a přineslo velmi zajímavý výsledek! Finové se sice dostali v první části do vedení, jenže Švýcaři se v prostřední části zvedli a skóre otočili. Finsko poté zabralo a dokázalo srovnat na 2:2, to bylo ale z jeho strany vše. Naopak Švýcaři ukázali, že k pěti brankám není potřeba téměř čtyřicet střel, a slaví třetí tříbodovou výhru na turnaji!

59:49 Valentin NUSSBAUMER - 2:5

59:49
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tak nyní už je o výsledku duelu nejspíš definitivně rozhodnuto, Švýcaři se totiž trefují do prázdné branky! VALENTIN NUSSBAUMER napoprvé trefil jenom boční síťku, dokázal se však znovu dostat k puku, počkal, až si finský protihráč lehne a pak nad ním dostal puk do sítě – 2:5. Bez asistence.

59:30
    Finové jsou znovu v útoku, přistrčení puku u pravé tyče si ale pohlídal po lapačkou Stéphane Charlin.

58:54
    Nejprve se Lenni Killinen nedokázal zorientovat před bránou, pak kotouč těsně minul na druhé straně prázdnou finskou svatyni!

58:30
    Nahození z pravého kruhu vedlo k dorážkám, žádná ale neskončila v síti.

58:05
    Finové nevyhráli buly, vybojovali ale kotouč u zadního mantinelu a drží se tak v útoku.

58:02
    Finská početní převaha bude ještě zesílena, Stéphane Patry totiž vyfasoval trest za hákování!

57:56
    Kristian Tanus si nakonec rychle vybruslil na střed modré čáry a nastřelil pravou tyč!

57:32
    Hráči Finska kombinují v útoku, zatím se ale nemají ke střele.

57:10
    Justus Annunen je venku z brány, Finové to zkoušejí v šesti!

56:46
    Znovu je kotouč až u Justuse Annunena, Finové musejí začít znovu.

56:30
    Teď se Švýcarským hokejistům povedlo vyhodit a Annunen pomáhal s rozehrávkou.

56:11
    Hráči Suomi získali útočné pásmo, Švýcaři je ale drží jen kolem mantinelů.

56:05
    Necelé čtyři minuty před vypršením šedesátiminutového limitu si Finové berou oddechový čas!

56:05
    Mikko Kokkonen měl před sebou po zadovce od Tanuse volnou cestu k bráně, jeho akci ale zastavil ofsajd!

55:24
    Finové dobře napadali a udrželi tak útočné pásmo, jenže brzy se z něj vyhnali sami a usnadnili tak Švýcarům práci.

54:51
    Proti střele Matiase Maccelliho zasáhly bezpečně Charlinovy betony.

54:20
    Lassi Thomson vystřelil od modré lajny a Charlin chvíli nevěděl, kde je puk, černá pryž se pak vykutálela v rohu.

54:14
    Tahle finská rána skončila jenom v ochranné síti a máme tu znovu komerční přestávku.

53:56
    Švýcaři se po delší době osvobodili z obranného pásma a rychle odjeli na střídačku, než se Finové stihli vrátit před jejich gólmana.

53:37
    Kristian Tanus vypálil z pravého kruhu, našel ale jenom zadní mantinel.

53:02
    Patrik Puistola nabízel střílenou nahrávku na teč, jeho pobídka však zůstala nevyužita.

52:26
    Finové jsou na ledě v plném počtu.

52:19
    Finové se osvobodili a dokonce zaútočili, přečíslení ale vystihl jediný bránící hráč.

51:47
    Nejprve se teč Giliana Kohlera odrazila mimo, další střela toho samého hráče skončila na Annunenových betonech.

51:11
    Kombinace Švýcarska zatím ke střele nevedly, Helvéti se ale pořád drží v útoku.

50:26
    Finský Eemil Erholtz je potrestán dvěma minutami za držení a Švýcaři hrají přesilovku.

50:26
    Dnešní utkání sleduje 1 573 diváků, což ohlásil moderátor utkání v další z komerčních přestávek.
    50:03 Simon KNAK - 2:4

50:03
    To jsou věci, Švýcaři vedou nad papírově silnějším Finskem už o dvě branky! Skandinávci nebyli příliš důslední v obraně a nechali si před brankoviště najet SIMONA KNAKA, který pouze nastavil hokejku a nahrávku Tima Berniho usměrnil do odkryté části klece – 2:4. Asistence: Tim Berni.

49:45
    Od modré čáry vystřelil Tim Berni, Annunen musel vytáhnout proti puku vyrážečku.

48:59
    Matias Maccelli nedokázal individuálně proniknout do pásma. Finové jsou sice víc na puku, nedaří se jim ale usadit v útočné třetině.

48:05
    Finskému celku se pomalu začíná krátit čas na srovnání, a tak Justus Annunen teď ani nepřikryl puk, jen jel posunul spoluhráčům, aby mohli znovu dopředu.

47:32
    Aku Räty nahazoval puk před bránu na teč, Stéphane Charlin měl však své betony postavené správně.

47:02
    Justus Annunen jen zkontroloval soupeřovu vyraženou střelu očima a poté, co se puk dotkl ochranné sítě, je tu přestávka určená komerčním účelům.

46:51
    Mikko Petman teď podruhé u puku, tentokrát nahazoval od modré čáry. Jeho pokus se proletěl na zadní mantinel.

46:26
    Mikko Petman se snažil najít cestu středem hřiště, zjistil ale, že trojice Švýcarů je na něj moc velké sousto.

45:28
    Finové jsou v útočné aktivitě častěji než jejich soupeř, nedaří se jim ale vymyslet gólovou situaci.

44:46
    Joonas Oden číhal sám před bránou, trvalo mu však příliš dlouho, než si srovnal puk a zasáhli tak švýcarští beci.

44:03
    Gaétan Jobin prokličkoval středem hřiště ke střele z mezikruží, Justus Annunen jeho ránu k tyči vyrazil ramenem!

43:27
    Antti Saarela sebral u pravé tyčky vyražený puk a snažil se ho poslat za čáru, tam zasáhl Charlin.

42:55
    Aatu Räty přepadl při bruslení pozadu přes hokejku protihráče, což se mu logicky nelíbilo, sudí ale zůstali v klidu.

42:41
    Finové poslali kotouč zpoza červené čáry až za protivníkovu bránu a nemohou tak kvůli icingu vystřídat.

42:17
    Mikko Kokkonen střílel od modré lajny a Kim Nousiainen přitom clonil před bránou, Stéphane Charlin si však letící touš našel.

41:53
    Anttoni Honka chtěl narýsovat průnikovou nahrávku, pro jeho spoluhráče byla ale příliš prudká.

41:20
    Kristian Tanus si v mezikruží klepal hokejkou o led, puk mu ale nesedl na hůl přesně a nedokázal tak vystřelit z první.

40:46
    Švýcarsko vyhodilo puk přes všechny čáry a už je v plném počtu, zbytek oslabení ubránilo.

40:08
    Finové při založení útoku nechali kotouč za sebou, naštěstí pro ně se ale v tu chvíli nikdo ze Švýcarů u jejich branky nepohyboval.

40:01

Ve 33. minutě vede v gólově bohatém mači Kanada v Ostravě nad Českem 6:2.

Střely na branku ve 2. třetině (celkem)

Finsko – 19 (26)
    Švýcarsko – 9 (16)

Druhá třetina je také minulostí a nabídla o poznání zajímavější vývoj než ta první. Švýcaři se blýskli parádním vstupem a otočili skóre dvěma góly na svou stranu, to ale Finy nakoplo. Začali se hnát více dopředu a nakonec se jim povedlo srovnat stav na 2:2, i přes jejich více jak dvojnásobnou střeleckou aktivitu si však jednogólový náskok 3:2 ponesou do poslední třetiny Švýcaři, kteří vystřihli ve 37. minutě další ze svých přesných ran. Třetí třetina začne přibližně ve 20:50, Finové do ní půjdou se zbytkem přesilovky.

40:00

39:49
    Finsko se stále drží v pásmu, rána Kristian Tanus ale byla nepřesná a ani teď se vyrovnání nekoná.

39:19
    Teď už však hráči Suomi kombinovali v pásmu a Patrik Puistola dorážel zblízka, nepřekonal ale brankářovy betony.

38:59
    Švýcaři rychle vyhodili puk až k finskému gólmanovi.

38:47
    Finové si v závěru třetiny zahrají početní výhodu, protože Gilian Kohler se dopustil sekání.

Češi snížili ve 32. minutě v Ostravě na 2:4, Kanada si ale vzala třígólový náskok zpět a vede nyní 5:2.

38:19
    Švýcaři se snaží do konce třetiny neinkasovat, při snaze dostat puk co nejdál od vlastní brány se ale dopustili ofsajdu.

37:35
    Finové se snaží znovu srovnat, jenže Švýcaři postavili na modré lajně bílou zeď.

37:13
    Justus Annunen vymrštil proti švýcarskému pokusu svou lapačku a kotouč doletěl až do hlediště mezi diváky, jeden z nich si tak odnese cenný suvenýr.

36:50
    Zatímco Stéphane Charlin zapsal do statistik další zákrok, Ostravě se Čechům povedlo snížit duel s Kanadou, prohrávají aktuálně 1:4.
    36:03 Fabian BERRI - 2:3

36:03
    Finové sice měli v posledních minutách více ze hry, prosazují se však švýcarští hokejisté! A je třeba říci, že ani tentokrát nejde střela na vrub brankáře. Ten si totiž vyjel z brány a kryl střelecký úhel, ani on však nedokázal zabránit milimetrově přesně umístěné střele FABIANA BERRIHO, která zapadla z pravého kruhu do prostějšího horního rohu – 2:3. Asistence: Gian-Marco Wetter, Sandro Schmid.

35:50
    Kotouč se proletěl celým hřištěm až k finské bráně a píská se tak zakázané uvolnění Helvétů.

35:36
    Joonas Oden zakončoval rychlý protiútok střelou z vrcholu mezikruží, Stéphane Charlin ukryl kotouč na hrudi.

35:00
    Aatu Räty byl obtěžován Pezzullem, i tak ale dokázal udržet pásmo a rozehrát kombinace.

Ve 27. minutě prohrávají Češi s Kanadou stále 0:4.

34:34
    Další z řady technických přestupků, konkrétně ofsajd, teď přerušuje hru, pokračovat se bude po komerční přestávce.

34:08
    Švýcaři nerozehráli dobře a Mikko Petman se dostal k dorážkám zblízka, na dlouhou hokejku však neuspěl.

33:28
    Tonimu Utunenovi sjel puk z hokejky a nepovedená střela z levého kruhu tak skončila pouze v rohu.

32:48
    Jenže Finové rychle získali puk a Lenni Killinen jel dopředu v samostatném úniku! Zkoušel brankáře přechytračit Forsbergovou kličkou a málem se mu to povedlo, jednoruč ale zakončil jenom těsně vedle tyče.

32:23
    Kristianu Tanusovi ujel za soupeřovou brankou puk a dopředu tak mohou Švýcaři.

31:48
    Švýcaři založili útočnou akci vysokým obloučkem, ten ale sebrali jako první ze vzduchu Finové.

31:32
    Přestávku ve hře si teď vynutila posunutá branka švýcarského týmu, kterou musejí sudí vrátit zpátky do původní polohy.

31:03
    Na kotouči jsou teď aktivnější hráči ze severu, kteří se snaží neustále pronikat před švýcarskou bránu, soupeřova obrana je ale proti.

30:32
    Sampo Ranta dokázal cestou tečovat letící puk a nejednalo se tak o finský icing, z nahození do pásma ale nakonec nic nebylo.

30:07
    Technického přestupku v podobě ofsajdu se teď dopustili Finové a je tady další komerční přestávka.

29:49
    Na jedné straně se už švýcarští hráči pomalu radovali, rozhodčí ale rozpažil, a tak se jelo na druhou stranu. A tam vypadaly dorážky rovněž nebezpečně!

29:24
    Švýcarský přechod modré čáry nebyl podle pravidel, po ofsajdu následuje vhazování ve střední třetině.

28:57
    Finové se hned hnali k dalšímu útoku, tentokrát se ale Stéphane Charlin přesunul spolu s nahrávkou a schoval kotouč na hrudi. Následuje komerční přestávka.
    28:33 Joonas ODEN - 2:2

28:33
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Jenže hokejisté ze Skandinávie se nenechali zaskočit a máme znovu srovnáno! Z vrcholu levého kruhu pro vhazování narýsoval ? nahrávku k pravé tyčce švýcarské brány, kde se černá pryž od hokejky JOONASE ODENA odrazila přímo do volného prostoru mezi betonem a brankovou konstrukcí a skončila za čárou – 2:2. Asistence: Lassi Thomson, Kim Nousiainen.

27:47
    Finové po druhém inkasovaném gólu znatelně ožili a teď se musejí Švýcaři ohánět v obraně, aby zabránili Finům ve střelbě.

27:19
    Anttoni Honka si najel na vrchol mezikruží a po nahrávce zpoza brány pálil z první, Charlin se přesunul!

26:36
    Po delší době se chvíli hrálo před Annunenem, finskému obrovi ale tentokrát stačilo sledovat hru očima.

25:49
    Švýcaři jsou v plném počtu, i s přispěním Štěstěny neinkasovali.

25:37
    Matias Maccelli teď dokonce rozezvonil pokusem z levého kruhu bližší tyčku!

25:17
    Kim Nousiainen pálil od modré z voleje a mířil do gólmanova teploměru, i s trochou štěstí ale puk skončil mimo!

24:30
    Hokejisté Suomi vymysleli nahrávku na hranu brankoviště, kde se snažil prosadit Patrik Puistola, Stéphane Charlin měl ale betony připravené.

23:53
    Villemu Heinolovi přeskočil puk přes hokejku a zamířil až k finskému gólmanovi, Švýcaři tak mají chvíli na oddech.

23:44
    Matthew Verboon si jde odpočinout na trestnou lavici za sekání a Finsko teď bude moci svoji útočnou aktivitu navýšit v přesilovce.

23:16
    Finové se snaží na skóre rychle reagovat a krouží útočným pásmem, Švýcaři ale eliminují střely.
    22:18 Gaétan JOBIN - 1:2

22:18
    To je něco, Švýcaři teď úplně obrací vývoj zápasu a jsou ve vedení! David Aebischer našel pěknou průnikovou nahrávkou GAÉTANA JOBINA, jenž udělal několik rychlých kroků, dostal se za obránce a z levého kruhu nechytatelně vymetl bližší růžek – 1:2. Asistence: David Aebischer, Stéphane Patry.

21:58
    Mikko Kokkonen napálil od modré touš do klubka těl před brankářem, černá pryž se odrazila mimo bránu.

21:37
    Jenže ani jim se v útočné fázi nyní nedaří, je jim pískáno postavení mimo hru.

21:14
    Tentokrát se Švýcarsku nepovedlo usadit v pásmu a k rozehrávce se tak dostali Finové.
    20:19 Fabian BERRI - 1:1

20:19
    Tomuhle se říká povedený vstup do třetiny, Švýcaři po 19 vteřinách srovnávají skóre! Sandro Schmid nahrál od levého mantinelu do mezikruží, kde si kotouč rychle našel FABIAN BERRI, jenž jej uklidil do pravého vinglu. Proti této ráně neměl gólman šanci zasáhnout – 1:1. Asistence: Sandro Schmid.

20:01

Zatímco v Třinci pomalu startuje druhá dvacetiminutovka, v Ostravě je stále přestávka po té první. Kanada vede už 4:0 a Češi vystřídali brankáře, místo Lukáše Paříka se mezi tři tyče premiérově postavil Nick Malík. Není vyloučené, že Pařík se ve hře zranil.

V Ostravar Aréně se odehrává nyní 15. minuta souběžného utkání, Kanada vede nad Českou republikou už 3:0.

Střely na branku v 1. třetině:

Finsko – 7
    Švýcarsko – 7

První třetina je minulostí a nedá se říci, že bychom v ní sledovali příliš záživný hokej. Oba celky mají na svém kontě stejný počet střel, většina z nich však příliš problémů brankářům nenadělala. Vypadá to, že oba týmy se snaží spíše bránit a vyčkávat na otevření útočné cestičky, jednu branku jsme ale přeci jen viděli. Padla do švýcarské svatyně poté, co Finové využili početní výhodu. Do prostřední části tak půjdou s vedením 1:0, pokračovat budeme přibližně v 19:55.

20:00

19:55
    Finové jsou na ledě kompletní, tohle oslabení zvládli bez problému.

19:38
    Znovu se kotouč proletěl až k helvétskému gólmanovi, jenž pomohl rozehrát.

19:04
    Až teď se Švýcarsko dostalo do pásma, místo střela ale po kombinacích přišlo o puk.

18:40
    Švýcarům se vůbec nedaří usadit v útoku, finové posílají puk často až na druhý konec hřiště.

17:53
    A Mikko Kokkonen teď zamířil na trestnou lavici, odpyká si trest za držení. Přesilová hra pro Švýcarsko!

17:36
    Kokkonenovu střelu od modré nemusel Charlin nakonec složitě hledat mezi klubkem těl, byla totiž zablokovaná.

17:06
    Švýcaři nemohli pokračovat v akci a museli vyklidit pásmo, byl jim totiž signalizován ofsajd.

16:48
    Půlka finské střídačky teď rychle uskočila stranou, kotouč totiž vyletěl z hřiště a mířil směrem k hráčům.

16:23
    Finové ztratili puk už za modrou čarou a tenhle útok tak k ničemu velkému nevedl.

15:56
    Lenni Killinen nabral ve středním pásmu rychlost a následně vypálil přes obránce z levého kruhu, Stéphane Charlin si jeho střelu našel a schoval ji v náruči.

15:17
    Kristian Tanus se obtočil kolem branky a zkoušel uklidit puk k bližší tyčce, tam však byla včas výstroj Charlina.

Ve 13. minutě ostravského zápasu vede Kanada nad Českou republikou už 2:0.

14:58
    Třetí komerční přestávka je tu, pokračovat se po ní bude po pravici Charlina, jenž předvedl zákrok po střele z úhlu.

14:22
    Santeri Hatakka napřáhl na modré čáře, jeho rána ale našla jenom brusle prvního bránícího hráče. Švýcaři následně vyhodili na icing a nemohou střídat.

13:47
    Stéphane Charlin vyjel z branky a pomohl s rozehrávkou, Julian Mettler následně prověřil Annunenovy betony lehkým postrčením.
    12:49 Anttoni HONKA - 1:0

12:49
    Tohle byla rychle využitá přesilovka, finský celek se ujímá vedení! Ville Heinola nabil křižnou nahrávkou na levý kruh ANTTONIMU HONKOVI, který si na přihrávku sjel od modré čáry a ranou z první trefil místo u bližší tyče, kam se brankář nestihl přesunout – 1:0. Asistence: Ville Heinola, Kristian Tanus.

12:29
    Matthew Verboon zahákoval v obranném pásmu soupeře a uvidíme tak první přesilovku Suomi.

12:22
    Antti Saarela pálil z mezikruží z voleje, jenže nemířil přesně a netrefil vymezený prostor.

11:55
    Oba celky teď odešly střídat, Švýcaři tak na chvíli pozdrželi rozehrávku.

11:26
    Julian Mettler vystřelil z mezikruží a finský gólman vyrazil puk jen před sebe, k dorážce se však nikdo v bílém nedostal.

11:02
    Tentokrát zapracovala Annunenova lapačka a následuje komerční pauza. V souběžně hraném českém utkání v Ostravě nyní vede Kanada nad národním týmem 1:0!

10:40
    Finové jsou na ledě v pěti, Annunen ale musel řešit ještě tečovanou střelu od modré čáry.

10:32
    Kombinaci zakončoval z mezikruží Gian-Marco Wetter, svou střelu však poslal jenom vedle levé tyčky.

09:53
    Tentokrát se Švýcarům nepovedlo usadit v útočné třetině, hokejisté Suomi znovu vyhazují.

09:26
    A teď se Finové dostali k puku, vyhodili přes všechny čáry a odbruslili rychle na střídačku.

09:07
    Hráči helvétského kříže krouží útočným pásmem, jejich zatím jediná střela ale byla zablokována.

08:40
    Santeri Hatakka se provinil sekáním a čeká nás tedy švýcarská přesilovka.

08:33
    Švýcaři nahodili do útočného pásma a Gian-Marco Wetter přijel z druhé vlny a zblízka z první přiklepl, Annunen, dokázal vyrazit touš nad sebe!

08:06
    Antti Saarela zkoušel projít do útoku individuálně, nedokázal se však protáhnout mezi dvěma protivníky.

07:29
    Švýcaři nyní nenaplánovali ideálně přechod modré lajny a je z toho postavení mimo hru.

07:02
    Matthew Verboon zkusil vystřelit z levého kruhu z otočky, Justus Annunen byl však připraven a nenechal se překvapit.

06:25
    Stéphane Charlin pomohl s rozehrávkou, kvůli finskému forčekinku se ale jho spoluhráči ještě nevymanili z obranného pásma.

06:05
    Až teď podržel nepříliš razantní střelu Justus Annunen a je tu komerční přestávka.

05:50
    Hra se bez přerušení přelévá ze strany na stranu, ani jeden z gólmanů už dlouho nelapil puk do své výstroje.

04:44
    Halou se teď rozlehlo lehké škrtnutí o brankovou konstrukci Švýcarů, která vydala zvuk po kontaktu s pukem vyslaným z úhlu.

04:07
    Santeri Hatakka dostal kousek prostoru a vybruslil si od modré čáry až na pravý kruh, jeho pokus však gólové parametry neměl.

03:26
    Také rána v podání Aatua Rätyho skončila zblokovaná pouze v rohu kluziště.

02:55
    Eemil Erholtz se dostal až do blízkosti švýcarské brány, zblízka ale narazil jen na bránící hokejisty.

02:20
    Oba celky se snaží pracovat především ze zabezpečené obrany, začátek utkání tak příliš ofenzívní podívané nepřináší.

01:28
    Finští hokejisté vybojovali puk za soupeřovou brankou, nedokázali ho ale dostat do střelecké pozice, protože Švýcaři těsně brání.

01:13
    A další technický přestupek Švýcarů, byl jim odpískán ofsajd.

00:53
    Tentokrát do hry pro změnu zasáhli rozhodčí, kteří nařídili buly v neutrální zóně po přihrávce rukou, které se dopustil švýcarský tým.

00:30
    Teď už se ale Švýcarsko do pásma dostalo a Sandro Schmid poprvé v zápase prověřil Annunenovu pozornost pokusem z levého kruhu.

00:14
    Švýcaři začali od své banky útočnou akci, Finové je ale nepustili přes střední pásmo.

00:01

Finsko: Annunen (Patrikainen) – Nousiainen, Thomson (C), Hatakka, Heinola, Kokkonen, Utunen (A), Honka, Seppälä – Killinen, Maccelli (A), Saarela – Oden, Puistola, Tanus – Ranta, Aatu Räty, Aku Räty – Erholtz, Petman.

Švýcarsko: Charlin (Schmid) – Berni (C), Aebischer, Guggenheim, Moser (A), Henauer, Pezzullo – Berri, Schmid (A), Wetter – Verboon, Nussbaumer, Kohler – Gerber, Mettler, Sopa – Patry, Knak, Jobin.

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Morozov (RUS) – Lundgren (SWE), Norlander (SWE).

Švýcarsko

Švýcaři mají podobnou bilanci jako jejich dnešní soupeř – na kontě mají rovněž dvě výhry a jednu porážku, ta ale přišla už v základní hrací době a Švýcarsko tak má v tabulce o bod méně než Finové, patří mu nyní 3. místo. Švýcarské mužstvo na úvod turnaje porazilo po ne úplně stoprocentně přesvědčivém výkonu 5:3 Kazachstán, v následujícím utkání naopak 2:5 podlehlo silnému Švédsku. O dva dny později ale přišel na řadu mač se Slovenskem, po kterém museli být Švýcaři spokojení – Slováky totiž porazili vysoko 7:1 a stále tak bojují o první dvě příčky v tabulce, které by nemusely znamenat stěhování.

Finsko

Finové ztratili ve skupině jediný zápas, a to hned ten první se skandinávských rivalem ze Švédska. Napínavý duel dospěl až do prodloužení, v němž pro sebe výhru 3:2 uzmuli Švédové. V následujících dnech si tým Suomi ale připsal dvě vysoké výhry – Slováky porazil 8:1, Kazachy 7:1 a do posledního mače před play off půjde s vítěznou náladou. Finové by si rádi zajistili pro čtvrtfinále pozici v tabulce, aby se nemuseli stěhovat, kromě jejich zápasu ale také záleží na tom, kolikátí skončí Češi ve druhé skupině.

Krásný den přeji všem fanouškům nejen juniorského hokeje z třinecké WERK ARENY! Před sebou máme poslední duel skupiny A, v němž vyzve reprezentace Finska národní tým Švýcarska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 13. Honka (Heinola, Tanus), 29. Oden (Thomson, Nousiainen) – 21. Berri (Schmid), 23. Jobin (Aebischer, Patry), 37. Berri (Wetter, Schmid), 51. Knak (Berni), 60. Nussbaumer

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Morozov (RUS) – Lundgren (SWE), Norlander (SWE)

Diváci: 1 573