Pittsburgh – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Tampa 1:3 (kon.) | Minnesota – Calgary 4:5 (1:2 po s.n.)
Chicago – Detroit 4:2 (kon.) | Anaheim – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.)
Chicago Blackhawks
4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Detroit Red Wings
Pondělí 06.01.2020, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:09:53)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:21 (12:8, 6:5, 9:8)
    Zblokované střely – 16:21
    Vyhraná vhazování – 21:23
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 38:42

Hokejisté Chicaga dnes sice prohrávali po první třetině s Detroitem 0:2, ale nepříznivé skóre dokázali otočit a nakonec si tedy připisují vítězství.

V první části zápasu poslali Red Wings do zmíněného trháku Filip Zadina a Luke Glendening. Černí jestřábi pak čekali na své zásahy až do 36. minuty, kdy dvěma trefami v rozmezí 45 sekund srovnali skóre. Nejprve se prosadil Dylan Strome a poté se radoval z premiérového zásahu v NHL Dylan Sikura. V závěrečné třetině dokonal obrat svou střelou obránce Adam Boqvist a 20 sekund před koncem pak dovezl kotouč do prázdné branky Detroitu Dominik Kubalík.

59:40 Dominik KUBALÍK - 4:2

59:40
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Zack Smith poslal DOMINIKA KUBALÍKA proti opuštěné brance Detroitu a český útočník přidává svou dvanáctou trefu v sezóně. Asistence: Zack Smith.

59:28
    Tyler Bertuzzi zavezl kotouč do útočného pásma a vystřelil. Domácí branku však netrefil.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Ránu Filipa Hronka domácí zablokovali a navíc dostali kotouč mimo své obranné pásmo.

58:12
    Hosté jsou opět v šesti!

57:53
    Dylan Larkin se dotkl puku vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Howard se musí vrátit do branky.

57:28
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

57:07
    Luke Glendening se dostal u brankoviště k odraženému puku a snažil se ho bekhendem posunout za Crawforda. Ten ale má kotouč v lapačce!

56:36
    Mohlo být hotovo! Dominik Kubalík předal ve středním pásmu Toewsovi, který si pak počkal na z druhé vlny najíždějícího obránce Adama Boqvista. Howard si nebyl jist svým zákrokem, ale nakonec situaci zvládl i po dorážce Dylana Stromea.

55:35
    Domácí v postavení mimo hru. To znamená čas na poslední reklamní pauzu.

55:27
    Zack Smith dostal přihrávku za obranu Detroitu, ale bránící Valtteri Filppula mu v pádu kotouč vypíchl!

54:44
    Po rozehrávce Crawforda našel John Quenneville na pravém křídle rozjetého Dominika Kubalíka. Ten si vylepšil pozici stahovačkou na osu, ale branku pak minul.

54:01
    Filip Zadina nahrával mezi kruhy Dylanovi Larkinovi. Ten byl ale okamžitě atakován a skončil na ledě.

53:21
    Strome nabíjel Alexovi DeBrincatovi. Ten z voleje minul hostující branku.

52:25
    Další nebezpečná střela Madisona Boweyho. Crawford se otáčel za sebe, ale puk jeho branku minul.

52:00
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Osm minut před koncem je tu další reklamní brejk.

51:53
    Hostům chyběly k vyrovnání centimetry! Od modré čáry vypálil Madison Bowey a kotouč se otřel o pravou tyčku z pohledu brankáře Crawforda.

51:00
    V defenzivě dobře zapracoval Dylan Carpenter. Ten odpálil puk do středního pásma před Filipem Zadinou.

50:06
    Vstoupili jsme už do druhé poloviny třetí třetiny. V roli týmu, který musí dohánět, je najednou Detroit.

49:26
    Howard svým zákrokem přerušil hru. Je tu reklamní přestávka.

48:47
    Trevor Daley opouští po zásahu kotoučem do kolene střídačku a do útrob arény odchází jen za pomoci členů lékařského týmu.
    48:47 Adam BOQVIST - 3:2

48:47
    Domácí dokonávají obrat z 0:2 na 3:2! První řada Blackhawks soupeře zavřela v jeho obranném pásmu. Rána Duncana Keitha navíc sestřelila obránce Daleyho, který byl po zásahu do kolene vyřazen ze hry. K puku se pak na modré čáře dostal ADAM BOQVIST, který obešel bránícího Helma a z mezikruží se prosadil ranou na Howardovu lapačku. Asistence: Duncan Keith a Jonathan Toews.

48:15
    Ke střele z pravé strany se dostal Dominik Kubalík, Howard vyráží.

47:50
    Ani jednomu z týmů se nedaří přechod do útočného pásma. Akce většinou končí ještě před modrou.

47:04
    Na zakázané uvolnění zahrál domácí obránce Murphy. Vhazuje se tedy před Crawfordem.

46:12
    Brendan Perlini byl rozjetý na pravém křídle, ale praskla mu hokejka. Tu tedy musel útočník Detroitu upustit a odjel na střídačku.

45:00
    Domácí potřebují body asi více. Detroit už se do play-off dostane těžko, to Chicago ještě rozhodně není ze hry venku.

43:22
    Od modré čáry vypálil Duncan Keith. Howard svým zákrokem přerušil hru.

43:10
    Další práce pro Crawforda. Ten musel likvidovat pokus Larkina.

41:22
    Na druhé straně kontroval Kubalíkův krajan Filip Zadina. Jeho střelu příklepem vyrazil Crawford.

41:07
    První velkou šanci ve třetí třetině měl domácí Dominik Kubalík, kterého poslal do úniku svým pasem Duncan Keith. Český útočník zkusil kličku do bekhendu, ale Jimmy Howard byl úspěšnější!

Hity – 25:23

Ve druhé třetině se domácí dlouho nemohli v ofenzivě moc prosadit, ale nakonec se jim podařilo dorovnat dvougólové manko. Stačily jim k tomu dvě trefy v rozmezí 45 sekund ve 36. minutě. Nejprve se prosadil přesnou střelou Dylan Strome a poté vyrovnal svou první trefou kariéry v NHL Dylan Sikura. Blackhawks tak půjdou do šaten v mnohem lepší náladě, než v jaké do druhé třetiny nastupovali.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:44
    Hosté dohrávají druhou třetinu v bezpečné vzdálenosti od své branky. Obránce Chicaga Gustafsson posouval kotouč do středního pásma.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:42
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění, hra se vrací před branku Jimmyho Howarda.

38:02
    Kirby Dach si dělal prostor na pravém kruhu. Sice puk prohodil mezi bruslemi obránce, ovšem Sikura na něj před brankou nedosáhl.

36:50
    Momentum je nyní na straně Chicaga, které bleskově vyrovnalo a nyní má šanci soupeře ještě do přestávky pomyslně srazit na kolena.
    35:52 Dylan SIKURA - 2:2

35:52
    Domácí skórují podruhé v rozmezí 45 sekund a vyrovnávají skóre! Erik Gustafsson posílal z levé strany puk před branku. Trefil sice brusli protihráče, ovšem od ní se kotouč odrazil k DYLANOVI SIKUROVI, jenž ho uklidil do odkryté klece a může tak oslavit svůj premiérový zásah v NHL – 2:2. Asistence: Erik Gustafsson a Patrick Kane.
    35:07 Dylan STROME - 1:2

35:07
    Teď už se domácí dočkali kontaktního zásahu! Alex DeBrincat zavezl puk dopředu po pravém křídle a následně hledal Stromea. Napoprvé tahle spolupráce nevyšla, ovšem DYLAN STROME ještě puk u mantinelu dojel a posunul ho do rohu, odkud mu ho DeBrincat vrátil na levý kruh a Strome z této pozice zamířil k bližší tyčce. Asistence: Alex DeBrincat.

34:27
    To nezměnil ani Alex DeBrincat, jehož pokus o střelu zablokoval Madison Bowey.

33:57
    Domácí začínají mít stále větší územní převahu. K brankovým příležitostem to ale zatím nevede.

33:24
    Do střely Connora Murphyho obětavě padl Justin Abdelkader, který puk srazil do ochranné sítě. Další reklamní přestávka.

32:32
    Dennis Gilbert zachytil na modré kotouč, který posunul na Olliho Määttäho. Jeho rána z levé strany však branku netrefila.

31:35
    Filip Hronek odpaloval po mantinelu puk, ale trefil čárového rozhodčího, od něhož se kotouč odrazil do jízdy Dominika Kubalíka. Pro hosty to dobře dopadlo, hráči Chicaga se nakonec do žádné šance nedostali.

30:57
    Rána Duncana Keitha trefila jen bránícího hráče. Detroit je už v plném počtu.

29:48
    Alex DeBrincat pálil z pravého kruhu do betonů připraveného Howarda.

29:18
    Hosté vyhazují.

28:54
    Aktivita Kirbyho Dacha přinesla domácím přesilovku. Domácího útočníka zahákoval Brian Lashoff.

28:16
    Před brankou se snažil zasáhnout puk Dominik Kubalík, ovšem protihráč jeho pokus srazil z pohledu Red Wings do bezpečí.

27:20
    Branková konstrukce zazvonila také za Crawfordem! Zblízka mířil do tyčky Justin Abdelkader.

26:59
    Nyní je tu čas na první reklamní pauzu v prostřední části zápasu.

26:49
    Od modré čáry vypálil Lashoff. Puk jen prolétl kolem domácí svatyně.

26:00
    DeBrincatova přihrávka vyhnala Connora Murphyho až do středního pásma. Domácí zatím ve druhé třetině branku soupeře výrazněji neohrozili.

25:33
    Domácí vyslali na Howarda dalekonosnou střelu. Hostující brankář si netroufl rozehrát, puk raději podržel.

25:08
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

23:58
    Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Kirby Dach předkládal kotouč Alexovi DeBrincatovi, ale do přihrávky padající Bowey puk alespoň lehce tečoval a to stačilo na to, aby ho DeBrincat špatně trefil.

23:48

23:16
    Hezká sehrávka hostí. Na finální přihrávku však před Crawfordem nedosáhl Valtteri Filppula.

22:43
    Černí jestřábi opět vyhodili.

22:19
    Teď už se domácí osvobodili.

21:47
    Hosté začali přesilovku zostra. Dvě střely Hronka byly zablokovány, poté zakončoval z pravého kruhu Tyler Bertuzzi, který přestřelil!

21:32
    Za faul v útočném pásmu je vyloučen Jonathan Toews. Ten podrazil Glendeninga a bude doufat, že na trestné lavici stráví celé dvě minuty.

21:01
    Jonathan Toews si vybruslil do střelecké pozice výjezdem zpoza branky. Howard puk vytěsnil mimo svou klec.

20:33
    Obránce Mike Green podpořil akci Red Wings, kdy si sjel na přihrávku Larkina a z mezikruží ohrozil Crawforda. Ten předvedl úspěšný zákrok.

Hity – 9:12

První třetina vyšla mnohem lépe hostujícímu Detroitu. Nejslabší celek soutěže dokázal dvakrát skórovat a má nakročeno k rozšíření dosud chudého bodového zisku. Ve 4. minutě otevřel skóre český útočník Filip Zadina, jenž v přesilovce vymetl horní růžek branky soupeře. V 17. minutě navíc ze vzduchu tečoval Nemethovu střelu Luke Glendening. Černým jestřábům zatím schází i trocha štěstí, už dvakrát totiž nastřelili brankovou konstrukci.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:49
    Hosté vyrazili do přečíslení 3 na 2, do něhož se zapojil i z trestné lavice naskočivší Mike Green. Dostali se však do postavení mimo hru.

19:37

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:45
    Domácí hrají celou přesilovku v útočném pásmu. Schází tomu ale více střelby.

17:51
    Patrik Kane nahrál na levý kruh Alexovi DeBrincatovi. Ten střílel do připraveného Howarda.

17:36
    Jonathan Toews byl podražen Mikem Greenem. Přesilovka pro Blackhawks.
    16:53 Luke GLENDENING - 0:2

16:53
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté navyšují svůj náskok! Od modré čáry vypálil Patrik Nemeth a před brankovištěm clonící LUKE GLENDENING sklepl zády k bráně letící kotouč ze vzduchu mimo dosah Crawforda. Rozhodčí ještě krátce zkonzultovali s videocentrálou, zda se nejadnalo o vysokou hůl, ale vše bylo v rámci pravidel – 0:2. Asistence: Patrik Nemeth a Darren Helm.

16:37
    Domácí jsou v plném počtu.

15:50
    Hosté si zatím v přesilovce nevytvořili větší příležitost. Byly tam jen zablokované střely.

14:36
    Murphy ale následně smolně zasáhl hokejkou do brady Filipa Zadinu a jde tedy na trestnou lavici za vysokou hůl.

14:36
    Bekhendovou střelu Connora Murphyho ukryl ve výstroji Howard. Následuje reklamní přestávka.

14:25
    Quenneville dostal puk na osu kluziště, kde byl Jonathan Toews. Domácí kapitán však zamířil jen do brusle bránícího hráče.

13:29
    Hostující gólman Howard rozehrával za brankou puk na obránce, ale do této spolupráce se vložil Ryan Carpenter. Okamžitě byl ale pod tlakem a neměl čas na to, aby kotouč dostal před branku.

12:59
    Utkání má zatím na NHL trochu pomalejší tempo. Přeci jen je znát, že se oběma klubům moc nedaří.

12:03
    Frans Nielsen a Adam Erne bojovali u brankoviště, ale kotouč nakonec přikryl lapačkou domácí brankář Crawford. Následuje reklamní pauza.

10:40
    Hosté vzápětí ujeli do přečíslení 2 na 1. Skvělou defenzivní práci však odvedl obránce Murphy, který překazil spolupráci dvojice hráčů Chicaga.

10:27
    Mohlo být srovnáno! Hosty už podruhé v zápase zachránila branková konstrukce, tentokrát mířil do břevna z levého kruhu John Quenneville!

10:02
    Zakázané uvolnění domácích.

09:49
    Přihrávku Toewse prodloužil do útočného pásma Kubalík. To ale bylo ze strany domácích vše. Kotouče se následně ujali hosté.

08:56
    Bekhendové zakončení Dylana Larkina vyrazil Corey Crawford.

08:20
    Jeden z domácích hráčů vypálil od modré čáry. Zajímavý pokus vyrážel Howard pravým betonem.

07:27
    Střelecký pokus Alexe DeBrincata zablokovala defenziva Detroitu. Puk se pak odrazil do středního pásma.

07:16
    Nahozený kotouč ze středního pásma podržel ve výstroji brankář Detroitu Jimmy Howard, který se oproti předpokladům nakonec objevil v brance Red Wings. Následuje reklamní přestávka.

06:48
    Zadáci Chicaga zaváhali a před brankou se dostal za jejich záda Brendan Perlini. Ten už ale neměl prostor na nějaké míření nebo dokonce kličku a tak puk nastřelil jen do betonů Crawforda.

05:44
    Po buly následuje zakázané uvolnění Detroitu. Opět se tedy bude vhazovat v domácí útočné třetině.

05:38
    Proti střele Connora Murphyho z pravé strany se stačil postavit Jimmy Howard. Ten svým zákrokem přerušil hru.

04:52
    Duncan Keith si na modré čáře vyměnil puk s Boqvistem a nahodil ho na branku. Defenziva Detroitu však hrací předmět nepustila na Howarda.
    03:21 Filip ZADINA - 0:1

03:21
    Red Wings přesilovku využívají a ujímají sevedení! Na pravém kruhu se dostal k puku FILIP ZADINA, který si zkušeně počkal a poté kotouč zápěstím pověsil přímo do bližší šibenice branky Chicaga. Asistence: Dylan Larkin a Filip Hronek.

02:42
    Za sekání je vyloučen Dominik Kubalík. Přesilovku si vyzkoušejí i hosté.

02:25
    Už v momentě, kdy byli hosté v plném počtu, orazítkoval levou tyčku Patrik Kane!

02:08
    Od modré čáry pálil Erik Gustafsson, Howard kotouč vyrazil.

01:27
    Hosté mají polovinu oslabení úspěšně za sebou, zatím Blackhawks nepustili do vážnější šance.

00:20
    Dylan Larkin podrazil v rohu kluziště Murphyho. Chicago si tak zahraje přesilovku.

00:17
    První střelu vyslal od modré čáry hostující Patrik Nemeth, Crawford ji vyrazil.

00:01

Vše je již nachystáno k úvodnímu buly zápasu.

Chicago Blackhawks: Crawford (Lankinen) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Gilbert, Määttä – Quenneville, J. Toews (C), D. Kubalík – D. Strome, Dach, DeBrincat – P. Kane (A), Carpenter, Sikura – Highmore, Kämpf, Z. Smith.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Hronek, Nemeth, Daley, Bowey, Green, Lashoff – Fabbri, D. Larkin (A), Bertuzzi – Zadina, Filppula, Perlini – Glendening, Nielsen (A), Helm – Abdelkader (A), Ehn, Erne.

Rozhodčí: Hebert, Luxmore – Racicot, Gibbs.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Chicago Blackhawks:
    Hokejistům Chicaga reálně hrozí, že se potřetí v řadě nedostanou do play-off. Momentálně mají na kontě 42 bodů ze stejného počtu odehraných zápasů a v tabulce Západní konference jim patří až třináctá pozice. Ztráta na vyřazovací boje činí šest bodů. Naposledy Blackhawks podlehli v divokém utkání na ledě Vancouveru 5:7, před tím si ale připsali tři výhry v řadě. Černí jestřábi se potýkají s marodkou. Po sezóně už má zkušený obránce Seabrook, hrát nemohou ani Shaw, Saad nebo Caggiula.