Ufa – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Omsk – Barys 2:3 (kon.) | Riga – Jokerit 0:7 (kon.)
Avangard Omsk
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Barys Nur-Sultan
Pondělí 06.01.2020, 15:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

59:32
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jesse Blacker – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Šumakov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

58:54
    Domácí brankář už je na střídačce a Omsk zkouší vyrovnat v šesti bruslařích na ledě!
    58:13 Nikita MICHAJLIS - 2:3

58:13
    Barys právě vstřelil branku!
    Barys se krátce před koncem základní hrací doby dostává do vedení a velmi se přibližuje k triumfu! Krásnou přihrávku přes celou třetinu dostal NIKITA MICHAJLIS a krásně vymetl horní roh branky! Asistence: Jesse Blacker.

38:23
    Vylučuje se také na straně kazašského celku! Dvě minuty za sekání dostává Corban Knight.

36:26
    Barys si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval domácí Cody Franson.
    31:54 Brandon MCMILLAN - 2:2

31:54
    Avangard právě vstřelil branku!
    Tak jsem to zakřikl! Avangard Omsk totiž využívá přesilovou hru a znovu dotahuje se svým soupeřem krok! Na přihrávku mezi kruhy si najel osamocený BRANDON MCMILLAN a ránou zápěstím nedal gólmanovi nárok! Asistence: Taylor Beck, Sergej Šumakov.

30:55
    Omsk si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Leonid Metalnikov.
    28:52 Nikita MICHAJLIS - 1:2

28:52
    Kazašský celek si bere zpět své ztracené vedení! Barys opět využil slabší pasáže domácích! Na přihrávku na pravý kruh si sjel NIKITA MICHAJLIS a prostřelil přesouvajícího se brankáře! Asistence: Jesse Blacker, Curtis Valk.

25:33
    Omsk mohl jít do vedení! Andrej Stas si nabruslil na přihrávku mezi kruhy, ale svou střelou zápěstím trefil jen vyrážečku přesouvajícího se brankáře!

22:13
    Domácí střídačka je potrestána trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Barys si tak zahraje svou první přesilovku.

13:00
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Alexej Makljukov – 2 min., nesportovní chování).
    13:00 Rob KLINKHAMMER - 1:1

13:00
    Je vyrovnáno! Omsk se dočkal vytoužené branky ještě během úvodní části hry! Před branku Barysu přilétla přihrávka z pravé strany a osamocený ROB LINKHAMMER už měl snadnou práci! Asistence: Brandon McMillan, Valentin Pjanov.
    03:07 Jegor PETUCHOV - 0:1

03:07
    Hostující Barys se dostává do vedení! Kazašský celek přetavil svůj aktivní nástup do duelu ve vedoucí branku! K odraženému kotouči se před brankou Omsku dostal osamocený JEGOR PETUCHOV a pohotově zasunul puk za záda brankáře! Asistence: Leonid Metalnikov, Anton Sagadejev.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 13. Klinkhammer (McMillan, Pjanov), 32. McMillan (Beck, Šumakov) – 4. Petuchov (Metalnikov, Sagadejev), 29. Michajlis (Blacker, Valk), 59. Michajlis (Blacker)

Avangard Omsk: Bobkov (Garipov) – Bondarev, Pokka, Franson, Manuchov, Ručkin, Martynov – Zernov, Širokov, Beck – Klinkhammer, McMillan, Pjanov – Košelev, Šumakov, K. Semjonov – Stas, Dědunov, Gračjov.
    Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Ohtamaa, Metalnikov, Makljukov, Dietz, Blacker, Šalapov, M. Semjonov, Orechov – Akolzin, Boyd, Ševčenko – Knight, R. Starčenko, Videll – Michajlis, Valk, Šestakov – Petuchov, Sagadejev, Asetov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Bersenjov, Judin