Sparta – Mladá Boleslav 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Sparta Praha
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Úterý 07.01.2020, 18:30 • O2 arena, Praha 9 (Libeň) • Tipsport extraliga • 34. kolo

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek včera. Na počtenou příště! (21:16:09)

Střetnutí mezi Spartou a Mladou Boleslaví jako již tradičně přineslo poměrně vyrovnanou bitvu, o jejímž vítězi nakonec musely rozhodnout až nájezdy. V nich bod navíc vystřelil domácím krásnou ranou pod víko Lukáš Pech. Bruslaři tak sice dnes v O2 areně byli po většinu utkání o něco málo lepším celkem, nakonec se ale domů vrací s pouhým jediným bodem.

Lukáš PECH - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
    Autorem vítězné branky je LUKÁŠ PECH.

5. série
    2:1
    Sedláček vypíchl Flynnovi puk z hole, je konec!

5. série
    2:1
    Košťálek trefil jen Petersovu vyrážečku.

4. série
    2:1
    Adam Zbořil snižuje a drží svůj tým při životě!

4. série
    2:0
    Lukáš Pech střelou pod víko zvyšuje na 2:0!

3. série
    1:0
    Bičevskis si položil Sedláčka, nezvládl ale zakončit.

3. série
    1:0
    Michal Řepík zakončil přesně mezi betony, Sparta vede!

2. série
    0:0
    Zohorna chtěl Sedláčka vymíchat, ten mu ale nastavil beton.

2. série
    0:0
    Růžička zakončil do pravého betonu Peterse.

1. série
    0:0
    Pavol Skalický o pár centimetrů minul Sedláčkovu klec.

1. série
    0:0
    Kudrnovi ujel kotouč z hole přímo do Petersova náručí.

Samostatné nájezdy začínají.

Pozor, na nájezdy v boleslavské kleci Gaspera Krošelje nahradí Justin Peters!

Prodloužení přineslo několik slibných šancí na obou koncích ledové plochy, ani jeden gólman ale v napínavé pětiminutovce nepovolil, a podruhé v řadě tak bude muset o vítězi střetnutí mezi Spartou a Mladou Boleslaví rozhodnout penaltový rozstřel.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Divokou podívanou v O2 areně přerušuje sparťanský ofsajd, vhazovat se bude u boleslavské modré.

64:21
    Fillman našel Luntera, jehož následné zakončení gólman Sparty bez obtíží vykryl.

64:00
    Ohlášena poslední minuta prodloužení!

63:44
    Pláněk ani nadvakrát z bezprostřední blízkosti brankoviště za Sedláčka kotouč neprotlačil.

63:08
    Košťálek si obkroužil klec a chtěl zakončil, Krošelj se ale zvládl ke vzdálenější tyči přesunout včas.

62:36
    Prudkou střelou z voleje se nyní blýskl Řepík, Krošelj ránu z modré zastavil lapačkou.

62:20
    Řepík si najížděl před brankoviště, Tomášek mu ale nakonec nezvládl kotouč předat.

61:53
    Skalický nechal puk na kruhu Zohornovi, následný výpad Boleslavi se ale obešel bez projektilu.

61:26
    Bičevskis krouží po útočném pásmu s pukem na holi, jeho spoluhráči se mezitím rozhodli vystřídat.

61:00
    Domácí podruhé v prodloužení projeli do útočného pásma, do střely se ale ani tentokrát nedostali.

60:32
    Kudrna nahrál Pechovi, kterého ale rychle v mezikruží odzbrojil Jeglič. Na puku jsou hosté.

60:01

Prodloužení přibližně ve 20:56.

Šedesát minut o vítězi dnešního vyrovnaného utkání nerozhodlo, na řadu tak přichází prodloužení.

Statistické okénko
    Střely na branku: 19 – 24.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:42
    Sparta je v plném počtu, Sukeľ vyváží kotouč ven z obranného pásma. Bernad se na něj pomalu lepí.

58:58
    Hosté kombinují v útočném pásmu, domácí čtveřice je ale nepouští do zakončení. Sedláček je bez práce.

58:20
    Znovu jsme po přerušení viděli menší výměnu názorů, ani tentokrát ale za ní neuvidíme tresty.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:51
    Sedláček zneškodnil Hrbasovo nahození, následně byla k vidění menší strkanice. Vylučovat se ale nebude.

57:34
    Naděje bruslařů na tříbodový zisk ovšem stále žije, Vladimír Růžička (SPA) je vyloučen za držení.
    56:53 Jan KOŠŤÁLEK - 2:2

56:53
    Sparta právě vstřelila branku!
    JAN KOŠŤÁLEK posílá neobvykle skromné publikum v O2 areně na nohy, Sparta tři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnává na 2:2! Domácí bek poslal puk přímo nad vyrážečku slovinského gólmana, a zadělal si tak na hattrick! Asistence: Vladimír Růžička, Lukáš Pech.

56:31
    Sparta se usadila v útoku a velmi nepříjemně tlačí, tato přesilovka zatím vypadá velmi slibně.

56:03
    A znovu Andrej Kudrna, tentokrát ale z identické pozice trefil břevno! Hosté měli štěstí!

55:54
    Krátkou kombinaci zakončil z kruhu Kudrna, Krošelj jeho ránu jen vyrazil před sebe. Sparta je stále vepředu.

55:43
    Komplikace pro hosty, Ondřej Dlapa (MBL) putuje na trestnou lavici za sevření puku rukou.

55:14
    Hrbas nahodil puk za Sedláčka, jeden z hostů jej následně dojel, a dopustil se tak postavení mimo hru.

54:42
    Stránský pronesl kotouč za modrou čáru, bruslaři se po dlouhé době snaží kombinovat před Sedláčkem.

53:58
    Dvořáčkovu ránu z prostoru mezi modrou a kruhem si lehl Zohorna, Krošelj tak nemusel zasahovat ani teď.

Dnešní utkání sleduje 5 771 diváků (33,2% kapacity).

53:11
    Tomášek našel Smejkala, který následně na pravém kruhu přišel o kotouč po rychlém zákroku protihráče.

52:38
    Krošelj Poizlovo nahození sklepl za branku, kde se k puku dostali bruslaři. Ti se nyní přesouvají do útoku.

52:25
    A další icing. Sedm a půl minuty před koncem tak uvidíme další buly po pravici slovinského brankáře.

51:30
    Bitvu o puk v rohu tentokrát vyhrála Sparta, následný výpad ale hosté velmi rychle zneškodnili.

50:58
    Martin Pláněk zahrál kotouč vysokou holí, po několika sekundách plynulé hry se znovu přerušuje.

50:17
    Domácí se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, Boleslav jejich ambice ale drží na uzdě.

49:28
    Poměrně suchou pasáž hry přerušuje další zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Krošeljem.

48:28
    Říčka měl vytipovaného Pecha, kterému ale puk nepředal. Nahrávku totiž zastavil jeden z protihráčů.

47:41
    Sparta se na malou chvíli dostala před Krošelja, krkolomná kombinace ale ke střele nevedla.

47:13
    Bruslaři kontrolují hru a nepouští svého soka ke kotouči, na ledě mají teď poměrně jasnou převahu.

46:38
    Šťastného zakončení mohl dorážet Zohorna, kterého ale dotěrný sparťan nepustil ke kotouči.

46:09
    Dlapa chtěl poslat puk na modrou Kousalovi, krátkou přihrávku ale zachytil jeden z protihráčů.

45:44
    Pech nahrál dozadu Formanovi, který přišel o kotouč jen pár sekund poté, co jej protáhl přes modrou čáru.

44:50
    Hra se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, častěji jsou na puku hosté.
    43:44 David ŠŤASTNÝ - 1:2

43:44
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři se jako blesk z čistého nebe prosazují, nenápadná střela DAVIDA ŠŤASTNÉHO z pravého prostoru pro vhazování končí za Sedláčkem! Kotouč se cestou do sítě ještě pro hosty poněkud šťastně odrazil do ramene domácího gólmana! Asistence: Žiga Jeglič, Mitch Fillman.

43:22
    V rohu ve sparťanském pásmu sledujeme bitvu o kotouč, do které je zapleteno hned několik hráčů.

42:51
    Teď zase nad plexisklo vyletěla rozehrávka Jakuba Sedláčka, vylučovat se ale nebude.

42:19
    Zbořilova střela byla tečována mimo hrací plochu, po krátké pauze se bude vhazovat před Sedláčkem.

41:36
    Robert Říčka se pokoušel dojet vyhozený kotouč, což se mu ale nepodařilo – odpískán icing.

41:12
    Klepiš nabil podél modré čáry Pláňkovi, jehož následná střela sice byla prudká, zároveň však i nepřesná.

40:47
    Piskáček opustil trestnou lavici a vydal se pomoci svým spoluhráčům, bojuje se ve středním pásmu.

40:31
    Sedláček hravě zneškodnil Jegličovu nepovedenou ránu z levého kruhu, poprvé v periodě se přerušuje.

40:04
    Třetí třetina byla zahájena, Boleslav bude po Piskáčkově sekání mít ještě čtyřicet sekund přesilovku.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:15.

Druhá třetina příliš zajímavou podívanou nenabídla, za zmínku stojí pouze velké šance Skalického a Řepíka. Ani jedna z nich ovšem brankou neskončila, a i po druhé třetině je stav vyrovnaný – 1:1. Uvidíme, zdali se o vítězi rozhodne už v základní hrací době, nebo jestli v O2 areně uvidíme i prodloužení či případně nájezdy.

Střely na branku: 16 – 17.
    Hity: 5 – 2.
    Vhazování: 17 – 17.
    Trestné minuty: 4 – 8.
    Využití přesilovek: 1/4 – 1/1*.

* – přesilovka hostů bude po pauze pokračovat.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:56
    Michal Řepík se ve vlastním oslabení dostal do úniku, Krošelj jeho zakončení zastavil jen se štěstím! Tohle byla obrovská šance pro Spartu!

39:25
    Dvořák vyhodil kotouč na druhý konec ledové plochy, hosté se pro něj musí vrátit až za svou klec.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:44
    Protesty nepomohly, Jan Piskáček (SPA) je vykázán za sekání. Zbořila zasáhl mezi nohy.

38:15
    Krošelj poslal zpoza branky puk Klepišovi, který jej pronesl za modrou. Hosté se usazují vepředu.

37:48
    Druhá třetina se chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes dvě minuty.

36:42
    Domácím ani tahle přesilovka moc nevychází, hosté s přehledem odráží útoky soupeře.

36:03
    Lunter se protáhl na pravý kruh, odkud vyslal na Sedláčka rutinní střelu. Brankář následně předvedl jednoduchý zákrok, ke kotouči se vrací domácí.

35:27
    Domácí fanoušci se dožadují branky, sparťané se mezitím usazují před Krošeljem a kombinují.

35:03
    Jan Stránský (MBL) míří na trestnou lavici za podrážení, domácí si znovu vyzkouší přesilovku.

34:23
    A další boleslavské postavení mimo hru, tentokrát se při přechodu modré čáry ukvapil Jan Stránský.

33:52
    Hosté výpad Sparty rychle zastavili a sami se vydali dopředu, jejich útok ale přerušil čárový sudí – ofsajd.

33:27
    Piskáček vyráží dopředu, domácí se znovu snaží protlačit před svatyni Gaspera Krošelje.

32:58
    Jurčina vystřelil z prostoru pro vhazování, Krošelj letící kotouč bez problému vyrazil.

32:16
    Dvořák zajel s kotoučem na holi za svou svatyni a nyní čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Sparty.

31:49
    Skalický vyhodil, kotouč za vlastní svatyní si bere na hůl Růžička. Početní výhoda se krátí.

31:24
    Mladá Boleslav oslabení zvládá na jedničku, Kruppovi svěřenci se zatím nedostali ani k jedné střele.

30:45
    Kalinu nepříjemně pronásledoval Bičevskis, Spartě se teď nedaří prorazit do středního pásma.

29:58
    A právě Pavel Kousal (MBL) po střetu před Sedláčkem odchází na trestnou, vyloučen byl za sekání.

29:35
    Pavel Kousal se rychle přesunul přes střední pásmo a dostal se až do prostoru pro buly, odkud zamířil do výstroje domácího brankáře.

29:11
    Hraje se hlavně před Sedláčkem, pevná obrana Sparty ale protihráče vůbec nepouští do zakončení.

28:27
    Radim Zohorna se na poslední chvíli zbavil kotouče, v rohu se totiž na něj pověsil Petr Kalina.

27:54
    Hrbas vyvezl puk ven z obranného pásma a vyhodil ho směrem k Sedláčkovi, hosté střídají.

27:30
    Piskáček vystřelil z pravé strany, trefil ale jen mantinel za brankou. Krošelj nemusel zasahovat.

26:43
    Zbořila se pokusil u modré čáry zastavit Piskáček, útočník bruslařů si ale puk udržel na své holi.

25:50
    Výpad na boleslavskou klec zakončil z pravého kruhu Dvořáček, Krošelj jeho střelu hravě zastavil.

25:37
    Kalina zachytil Lunterovu přihrávku na Stránského, Sparta nyní rychle míří do protiútoku.

24:59
    Sedláček zkrotil další pokus z mladoboleslavské hole a následně se rozhodl hru na chvilku přerušit.

24:30
    Řepík obkroužil klec hostů a chtěl nahrát Formanovi, který ze sebe nezvládl setřást protihráče.

23:50
    Pláněk chtěl rozehrát kotouč do středního pásma, kde si jej ale na svou hůl vzal talentovaný Vitouch.

23:19
    Hraje se nahoru dolu, chvilku jsou na puku domácí, chvilku zase hosté. Sledujeme vyrovnanou podívanou.

22:38
    Hrdinka chtěl předat kotouč Šťastnému, místo toho jej ale omylem naservíroval na hůl Piskáčka.

22:17
    Hraje se hlavně před Sedláčkovou svatyní, Lukáš Pech nyní zpoza klece vyhodil puk na zakázané uvolnění.

21:40
    Skalický pronikl dopředu po pravém křídle a nahrál před branku Zbořilovi, jehož nebezpečné zakončení Sedláček nakonec vykryl!

20:53
    Lukáš Pech zkusil štěstí z mezikruží, jeho střela ale Krošeljovu klec minula. Přesilovka se chýlí ke konci.

20:19
    Sparta po vyhraném úvodním vhazování zavezla kotouč ke své vlastní brance, odkud se zatím nepřesunula.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:23.

Úvodní dvacetiminutovka je v O2 areně za námi, na kostce svítí nerozhodný stav 1:1. Hosty nejprve v početní výhodě ve dvanácté minutě poslal do vedení Jeglič, na jehož zásah odpověděl, také v přesilovce, Košťálek. Sledovali jsme vesměs vyrovnanou podívanou s minimem větších gólových šancí, mírnou převahu po většinu první třetiny měli Mladoboleslavští. Uvidíme, jestli tomu tak bude i v následující periodě.

Střely na branku: 7 – 11.
    Hity: 3 – 2.
    Vhazování: 7 – 12.
    Trestné minuty: 2 – 4.
    Využití přesilovek: 1/1* – 1/1.

* – přesilovka Sparty bude po pauze pokračovat.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:54
    Mladá Boleslav nepouští protihráče od mantinelu, první třetina v O2 areně za pár sekund skončí.

19:27
    Michal Řepík se dostal do kvalitní šance, z bezprostřední blízkosti brankoviště se ale nakonec neprosadil.

19:13
    Matůš Sukeľ byl u středového kruhu podražen Jakubem Klepišem (MBL), domácí čeká další přesilovka.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:40
    Uvidíme vhazování po pravici Jakuba Sedláčka, Sparta se totiž poprvé dopustila zakázaného uvolnění.

18:15
    První třetina se chýlí ke konci, častěji jsou momentálně na kotouči hosté. Těm se ale nedaří dostat za střední pásmo, Sparta si pečlivě hlídá modrou.

17:38
    Piskáček nahodil kotouč do útočného pásma, kde se k němu dostal Bičevskis. Ten okamžitě vyrazil vpřed.

16:58
    Hosté se snaží na inkasovanou branku rychle odpovědět, Jegličova střela z prostoru mezi modrou čarou a kruhem byla zblokována bránícím sparťanem.
    16:08 Jan KOŠŤÁLEK - 1:1

16:08
    Početní výhodu využívají také domácí, čtyři minuty před koncem úvodního dějství je tak vyrovnáno! Forman našel na modré čáře připraveného JANA KOŠŤÁLKA a sparťanský bek bez váhání poslal kotouč k levé tyči – 1:1! Asistence: Miroslav Forman, Vladimír Růžička.

15:29
    Najman vyhodil kotouč za modrou čárou, Sparta se ale velmi rychle vrátila zpět před Krošelja.

15:03
    Mitch Fillman (MBL) v rohu okatě podržel Poizla, za což od sudího dostává menší trest.

14:19
    Forman se protáhl mladoboleslavskou obranou až před Krošelja, který jeho zakončení zastavil betonem.

13:43
    Z bezprostřední blízkosti brankoviště zakončoval Šťastný, jehož střela se od hole protihráče odrazila do ochranné sítě. Středočeši velmi nepříjemně tlačí.

13:28
    Marek Hrbas chtěl Sedláčka překvapit nahozením z hranice pásma, zkušený gólman Sparty měl ale připravenou lapačku. Přerušuje se.

12:46
    Bitvu o kotouč v pravém rohu vyhrál Klikorka, který následně puk poslal dopředu Lunterovi.

12:27
    Po postavení mimo hru svěřenců Radima Rulíka v libeňské hale probíhá první komerční přestávka utkání.
    11:22 Žiga JEGLIČ - 0:1

11:22
    Hosté nápor úspěšně přetavili v první branku, a ve dvanácté minutě se tak v O2 areně ujímají vedení! Šťastný z rohu kluziště nabídl puk na bližší kruh ŽIGU JEGLIČOVI, který se jedovatou střelou z první nemýlil – 0:1! Asistence: David Šťastný, Marek Hrbas.

11:12
    Domácí jsou pod tlakem, vůbec se jim nedaří soupeře vytlačit ven z vlastního obranného pásma.

10:34
    Šťastný nabil podél modré čáry Bernadovi, jehož následná prudká rána se zasekla někde v chumlu hráčů před Sedláčkem. Ten tak nemusel zasahovat.

10:08
    Bruslaři vyhráli buly před Sedláčkem a kombinují, Sparta zatím v oslabení působí pasivně.

09:55
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za podrážení si do statistik připisuje Michal Řepík (SPA).

09:13
    Klepiš si rychle zpracoval přihrávku a z modré čáry vyjel na kruh, na protihráče pak ale nevyzrál a přišel o puk.

08:45
    Zatím sledujeme typické střetnutí bruslařů se Spartou – rychlá defenzivní podívaná s minimem střel. Ani jeden z brankářů se dosud moc nezapotil.

07:44
    Jeden z domácích rozehrál puk dopředu, kotouč si následně za svou brankou vzal na hůl protihráč.

07:13
    Jeglič chtěl zpoza branky přihrát Šťastnému, který se ale nezvládl rychle zbavit dotěrného protihráče.

06:50
    Další zakázané uvolnění, opět si ho do statistik připisují hokejisté z Mladé Boleslavi. Buly před Krošeljem.

05:50
    První icing, kterého se dopustili svěřenci Radima Rulíka, vrátí hru do jejich obranného pásma.

05:19
    Sparta následně vyrazila do ofenzívy, stále ale nepřišla na kloub mladoboleslavské obraně.

04:56
    Sedláček vyhozený kotouč hokejkou poslal do rohu kluziště, kde si jej na hůl vzal jeden ze spoluhráčů.

04:23
    Hra se nyní přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, sledujeme poměrně vyrovnanou podívanou.

03:32
    Jeden z domácích se pokusil na Krošelja nahodit puk z modré čáry, ten se ale zastavil o soupeře v mezikruží.

02:55
    Vitouch se dostal do útočného pásma, moc dlouho tam ale díky skvělé práci pevné hostující obrany nepobyl.

02:26
    Oscar Flynn provezl kotouč za modrou čáru, jen několik setin poté byl však odzbrojen připraveným Říčkou.

01:52
    Jakub Sedláček omylem rozehrál kotouč na hůl Luntera, na kterého se okamžitě pověsil protihráč.

01:28
    Hosté do utkání vstoupili aktivně a snaží se Sedláčka vážněji ohrozit, obrana Sparty start zápasu zaspala.

00:56
    Zbořil se blýskl nebezpečně vypadající střelou z pravého prostoru pro vhazování, Sedláček byl připraven.

00:35
    Mladá Boleslav se posunula k Sedláčkově svatyni, na kterou se jí zatím nepodařilo vystřelit.

00:05
    Zbořil vyhrál úvodní buly, Sparta se ale rychle dostala ke kotouči a obratem se ocitla v ofsajdu.

00:01

Sudí svolává hráče do středového kruhu, startujeme!

Oba celky jsou na ledě, za chvilku půjdeme na věc.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Ještě jednou vám přeji příjemný večer, duel začíná zhruba za hodinu. Níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy. Oba výběry oproti poslednímu utkání pozměnily složení obranných formací, do sparťanské klece navíc poprvé od zápasu s Hradcem naskočí Jakub Sedláček.

HC Sparta Praha: J. Sedláček (Machovský) – Košťálek, Kalina, Jurčina, Tomáš Dvořák, Piskáček (A), Poizl – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Kudrna, V. Růžička, Rousek – Říčka, Pech (A), Forman – Vitouch, Sukeľ, Dvořáček – Pšenička.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Peters) – Hrbas, Hrdinka, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Skalický (A), Zbořil, Klepiš (C) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.

Rozhodčí: Kika, Pešina – Lhotský, Svoboda.
    Obránce Adam Polášek do dnešního utkání s Mladou Boleslaví nenastoupí, opouští totiž Spartu a míří do finského Tampere! V pražském dresu nasbíral 15 bodů (3+12) ve 34 zápasech.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První střetnutí Sparty s Mladou Boleslaví v letošním ročníku bylo vyrovnané, přičemž dva body po výsledku 2:1 po prodloužení putovaly do Prahy. Jednoznačný průběh neměla ani odveta, která se odehrála o měsíc a půl později – téměř vyprodaná ŠKOENERGO Aréna v základní hrací době branku neviděla, rozhodnutí nepřineslo ani nastavení. Duel tak dospěl do nájezdů, ve kterých hostům výhru vystřelil jejich kapitán Michal Řepík. Uspějí svěřenci Uweho Kruppa i dnes?

24. listopadu 2019 (ŠKOENERGO Aréna, Ml. Boleslav)
    BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 0:1sn.
    Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 – 0:0

Branky a nahrávky: Rozh. náj. Řepík.
    Střely na branku: 25:21.
    Vyloučení: 4:4.
    Bez využití.
    Vhazování: 33:33.

Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Kurka – Klepiš (A), Bicevskis, Šťastný – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Cienciala, Jeglič, Stránský – Flynn, Najman, Kousal.

Sparta Praha: Machovský – Kalina, Blain, Dvořák, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, Piskáček (A) – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – Pšenička, Rousek, Dvořáček.

POSLEDNÍ DUELY OBOU CELKŮ

Sparta se v sobotu představila v Drážďanech, kde před rekordní kulisou dvaatřiceti tisíc diváků porazila Litvínov po tuhé bitvě 3:2. Do vedení jí na začátku druhé třetiny poslal Košťálek, na jehož zásah odpověděl Ščotka. Náskok domácím pak vrátili Růžička s Rouskem a jelikož Verva do konce základní hrací doby skórovala už jen jednou, tři body brali Pražané.

4. ledna 2020 (Rudolf Harbig Stadion, Drážďany)
    HC Verva Litvínov – HC Sparta Praha 2:3
    Třetiny: 0:0, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 37. Ščotka (Mahbod), 55. Jarůšek (Kašpar, Pavelka) – 24. Košťálek (Tomášek, Řepík), 47. Růžička (Polášek, Kudrna), 49. Rousek (Kudrna).
    Střely na branku: 38:32.
    Vyloučení: 4:2.
    Využití: 1:0.
    Vhazování: 33:36.

Sparta Praha: Machovský – Košťálek, Dvořák, Polášek, Piskáček (A), Kalina, Blain, Poizl – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Kudrna, Růžička, Rousek – Říčka, Pech (A), Forman – Vitouch, Sukeľ, Dvořáček.

Mladá Boleslav zakončila rok 2019 náročnou bitvou, den před Silvestrem se představila v Plzni. Skóre duelu otevřel už ve druhé minutě Straka, za hosty se pak prosadil Skalický. Po gólu Indráka a následné rychlé odpovědi Pláňka platil stav 2:2, který vydržel až do nájezdů. V nich indiánům bod navíc přisoudil Němec.

30. prosince 2019 (LOGSPEED CZ Arena, Plzeň)
    HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 3:2sn.
    Třetiny: 2:2, 0:0, 0:0 – 0:0

Branky a nahrávky: 2. Straka (Eberle, Kodýtek), 16. Indrák (Rob, Kracík), rozh. náj. Němec – 14. Skalický (Dlapa, Klepiš), 17. Pláněk (Skalický, Klepiš).
    Střely na branku: 31:26.
    Vyloučení: 2:3.
    Vhazování: 39:31.

Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc (A), Kurka, Dlapa, Pláněk, Hrbas, Fillman, Hrdinka – Skalický, Zbořil, Klepiš (C) – Zohorna, Jeglič, Šťastný – Luntner, Bicevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal.
    Určité změny ale soupiska bruslařů v posledních týdnech doznala. Po Vánocích zamířil do města motorů gólman Justin Peters, o několik dní později do Hradce odešel Lukáš Žejdl.

BK MLADÁ BOLESLAV (6. místo)
    32 Z, 14-4-4-10, 93:78 (+15), 54 bodů

Výborná forma v prosinci opustila nejen hráče pražské Sparty, ale také ty z Mladé Boleslavi. Bruslaři v průběhu uplynulého měsíce vyhráli jen třikrát a spadli tak až na hranici postupu do čtvrtfinále, sedmá Energie na ně navíc ztrácí pouhopouhé dva body.

Těsně po Novém roce unikla napovrch zpráva, že by středočeský kádr měly zanedlouho opustit dvě výrazné osobnosti – Michal Vondrka údajně zamíří do Hradce Králové a Jakub Klepiš právě do tábora dnešního soupeře. Sportovní manažer Radim Vrbata ovšem tuto informaci v rozhovoru pro klubový web nepotvrdil.

34 Z, 16-9-1-8, 118:85 (+33), 67 bodů

Sparťanům zatím sezóna vychází na jedničku, svěřenci Uweho Kruppa jsou po vítězství v sobotním Open Air v Drážďanech stále na prvním místě tabulky Tipsport extraligy. Pokud se na něm ovšem chtějí udržet, budou muset vítězit i nadále – druhý Liberec na ně totiž ztrácí jen jeden bod, navíc má hned tři zápasy k dobru.

Pražanům příliš nepomáhá fakt, že jejich momentální forma není úplně nejlepší. Poslední tři utkání sice vyhráli, z předcházejících sedmi zápasů však bodovali jen dvakrát. Uvidíme, jestli se jim tedy podaří dnes na zlepšené výkony z recentních duelů navázat.