Tampa – Vancouver 9:2 (kon.) | Florida – Arizona 2:5 (kon.) | Washington – Ottawa 6:1 (kon.)
Carolina – Philadelphia 5:4 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Colorado 5:3 (kon.)
Detroit – Montreal 4:3 (kon.) | Nashville – Boston 2:6 (kon.) | St. Louis – San Jose 3:2 (kon.)
Chicago – Calgary 1:2 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Anaheim – Columbus 3:4 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
San Jose Sharks
Středa 08.01.2020, 02:10 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy St. Louis Blues a San Jose Sharks.

Domácí tým je v tuto chvíli na prvním místě Centrální divize, když vybojoval celkem 59 bodů a má pětibodový náskok na druhé Colorado. Jenže v posledních dnech se St. Louis moc nedaří, poslední tři zápasy skončily porážkou, a to na ledě Arizony, Colorada a naposledy i ve Vegas, kde však mužstvo vybojovalo alespoň bod za prohru 4:5 po prodloužení, byť po první třetině vedlo o tři góly. Gólově se prosadili Pietrangelo, Schwartz, Sundqvist a Perron.

Jaden Schwartz 36 (14+22)

Hostům se daří o hodně méně, na šestém místě Pacifické divize mají 42 bodů a na páté Calgary ztrácí sedm bodů. San Jose dnes uzavře pětizápasový trip, během kterého tým zatím dvakrát vyhrál, jednou prohrál v prodloužení a jednou odešel s prázdnou. Do St. Louis se mužstvo přesunulo z Washingtonu, kde se hattrickem blýskl Kane a jednu branku přidal Couture, jenže soupeř se prosadil i v prodloužení a San Jose prohrálo 4:5.

Lukáš Radil (SJS) 0 (0+0)

Zápas v Enterprise Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oba celky jsou jiˇˇz na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Dunn, Faulk, Bouwmeester, Bortuzzo, Mikkola – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Bozak, Thomas, Steen (A) – Sundqvist, Barbašev, MacEachern.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns (A), Dillon, E. Karlsson, Vlasic, Ferraro, R. Šimek – Marleau, Couture (C), Hertl (A) – Meier, Goodrow, E. Kane – Labanc, J. Thornton, Sörensen – Noesen, Kellman, M. Karlsson.

Rozhodčí: Sutherland, Schlenker – Brisebois, Suchánek.

00:01

00:15
    Hned v úvodu se do útoku dostal domácí tým a Dunn prověřil Della. Ten tak má první zákrok.

01:21
    První střelu mají za sebou i hosté, Binningtona vyzkoušel Burns.

02:13
    Trocha rozhárané hry z obou stran, po chvilce ve středním pásmu se pískalo provinění ze strany hostů a vhazovat se bude po Dellově levici.

02:36
    Couture vybojoval u levého mantinelu puk a už hledal přihrávkou najíždějícího Hertla. Jeho pas ale obrana St. Louis zachytila.

03:47
    Už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat do přečíslení, nakonec z toho byla pouze Maierova střela z dálky a s tou neměl Binnington problémy.

04:45
    Šimek po souboji se Steenem doslova odlétl, domácí se v útočném pásmu snaží o vytvoření tlaku.

05:48
    Akce San Jose, vedená středem skončila nepřesnou přihrávkou, domácí jdou od modré čáry do protiútoku.

06:29
    Za domácí hrozil Schwartz, snažil se o rychlou ránu po přihrávce zprava, byl ovšem zablokován obranou.

07:15
    Domácí hrají od úvodu hodně do těla, naposledy svou sílu ukázal nováček Niko Mikkola.

07:48
    Po svém průniku do pásma hledal Thomas MacEacherna, nepřesnou přihrávkou však svůj tým vyhnal z útočného pásma.

08:29
    Barbašev neuspěl z levé strany, protiakce San Jose však skončila brzy, hned ve středním pásmu.

09:16
    Oba celky střídají během hry, sledujeme nyní dlouhou pasáž bez přerušení. Ale také bez větších příležitostí.

10:28
    Bortuzzo se sice protáhl kolem Šimka, s pukem ale skončil v rohu kluziště.

10:37
    Mikkolovo nahození skončilo u Della, po dlouhé době tu máme přerušení hry.

11:08
    Dobrou pozici pro střelu si hledal Ryan O'Reilly, jeho švih se ovšem zastavil o nohy bránícího hráče San Jose.

12:05
    Meier nejprve dobře zpracoval Vlasicův dlouhý pas, jenže v útočném pásmu poté nedokázal akci rozvinout.

12:21
    První přesilovka pro St. Louis. Dvě minuty za držení dostal Marc-Édouard Vlasic.

12:29
    Po rozehrání buly vznikla akce, kterou měl zakončoval Perron, u tyčky však místo trefení poloodkryté branky zamířil vedle.

13:24
    Netrefil se ani Pietrangelo, poté hosté vyhodili.

14:03
    Od Goodroewa letí puk přes všechny čáry, oslabení hostů se blíží ke svému konci.

14:21
    Je po přesilovce, San Jose je opětovně v plném počtu.

14:44
    Bouwmeesterova střela od modré čáry byla sražena, puk se ocitl v rohu.

15:18
    Nesledujeme zrovna nejpohlednější hokej, je to spíše boj o každý puk, spousta akcí skončí blokem.

15:55
    Od modré čáry vystřelil E. Karlsson, Binnington měl na jeho pokus dobrý výhled a zvládl bez potíží zasáhnout.

16:54
    Nadvakrát střílel domácí Dunn. Poprvé mu puk sjel z hole, napodruhé už z toho ale byla prudká rána, kterou Dell raději skryl ve svých chráničích.

17:43
    Přes obránce zakončoval hostující M. Karlsson, puk šel vysoko nad Binningtonovu branku.

18:37
    Teď už musel Binnington zasahovat, a to proti nenápadnému nahození od modré čáry.

18:52
    Domácí doslova zazdili přečíslení dvou na jednoho, Pietrangelo Della neprověřil nijak vážně a i následné dorážky šly mimo.

19:45
    Perron si na levém křídle nenašel místo pro střelu, byl vytlačen do rohu, kde se jej obrana hostů snažila o puk obrat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina, která se rozjížděla celkem pomalu, chybovalo se na obou stranách a pokud přišla šance, gólmani na obou stranách předváděli jisté zákroky. A když domácí neuspěli ani v přečíslení v závěru třetiny, odešlo se do kabin za stavu 0:0.

20:14
    Hned v úvodu musel Binnington vytáhnout těžký zákrok proti Hertlovi, aby udržel bezbrankový stav.

21:00
    Už se zase hraje na opačné straně, Schenn se snažil prostrčit puk na Schwartze, tečovaná přihrávka skončila v rohu.

21:46
    Mezi dva obránce se snažil prosmýknout Kane, byl ale nekompromisně zastaven a obrán o puk.

22:54
    Za brankou se o vyjetí snažil hostující Labanc, Bortuzzo jej ale tvrdým zásahem ramenem zastavil.

23:19
    Teď mohl Labanc skórovat z bezprostřední blízkosti, jenže trefil pouze Binningtonův postoj, stále je to tak 0:0.
    23:19 Labancova velká šance, pohled i na akci San Jose z úvodu třetiny, ve které byl Tomáš Hertl

24:16
    Přechod domácích do útočného pásma byl zastaven hvizdem čárového sudího – postavení mimo hru v podání Jordana Kyroua.

25:07
    Krátký nápor hostů v útočném pásmu, hráči San Jose se snaží o Binningtonovo ohrožení ze všech možných pozic.

25:39
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Po zisku puku ve vlastním pásmu vznikl rychlý protiútok, Steen, zadovkou přihrál na TYLERA BOZAKA a ten prudkým švihem překonal Della – 1:0. Asistence: Alexander Steen, Brayden Schenn.
    25:39 Tyler BOZAK - 1:0

26:59
    A už je to o dvě branky! Domácí byli v laufu z úvodní branky a i když jim nevyšlo sólo, tak akce pokračovala, z rohu přihrál Sundqvist na zcela volného IVANA BARBAŠEVA a ten zblízka překonal přemisťujícího se Della. Asistence: Oskar Sundqvist.
    26:59 Ivan BARBAŠEV - 2:0

27:36
    A aby těch ran pro San Jose nebylo málo, tak v útočném pásmu zůstal po souboji ležet Logan Couture a držel se za levé koleno. Na nohy mu musel pomoci až týmový lékař a kapitán hostů okamžitě zamířil do šatny.

28:29
    Schwartzovu nepříjemnou střelu z dálky Dell pouze vyrazil, k dorážce se ovšem domácí nedostali.

29:06
    St. Louis je nyní ve velké pohodě a doslova víří v útočném pásmu. Obrana hostů má plné ruce práce.

30:13
    Melkera Karlssona zablokoval u pravého mantinelu Bouwmeester, puk skončil v rohu.

31:11
    Po pravé straně se o průnik snažil hostující Sörensen, jeho bekhendové zakončení bylo ale sraženo.

32:15
    Snaha hostů o snížení zatím končí bez úspěchu, neuspěl ani Hertl.

32:53
    Pěkný švih přes obránce předvedl Sörensen, Binnington se musel natáhnout a srazit puk do rohu.

33:51
    Dell pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, ti se ale moc daleko nedostali a už jsou u puku zase domácí.

34:34
    Přesilovka pro St. Louis, dvě minuty za sekání dostal Kevin Labanc.

34:55
    Hostům se začátek oslabení zatím daří, už dvakrát poslali puk pryč ze svého pásma.

35:46
    St. Louis se nemůže dostat do souvislé akce, z publika se už dalo zaslechnout nespokojené bučení.

36:29
    Kyrou hledal Faulka, ten měl v levém kruhu dost prostoru na zakončení, jenže puk mu v rozhodujícím okamžiku přeskočil hůl.

36:34
    Je po přesilovce, Labanc je zase na ledové ploše.

37:24
    Zpoza branky našel Thornton sjíždějícího si Šimka, jenže ten střelou z první trefil pouze prostor, který měl Binnington pokrytý.

37:58
    Neuspěl ani Evander Kane, jeho střela z otočky skončila mimo.

38:20
    Zpoza branky si do slibné pozice vyjel Hertl, měl okolo sebe i dost volného prostoru, zklamala jej ale koncovka, puk šel vedle.

39:16
    Hosté se snaží o snížení ještě před odchodem do kabin, jenže je to stále stejná písnička o nedůrazném zakončení a výborném Binningtonovi.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí St. Louis má našlápnuto k výhře. Ve druhé části jsme se dočkali hned dvou branek, když se v krátkém časovém úseku mezi 26. a 27 minutou trefili Tyler Bozak a Ivan Barbašev. Prvně jmenovaný byl na konci rychlého přechodu do útoku, druhý gól padl po svižném uvolnění se a pohotové střele zblízka. San Jose se samozřejmě snažilo o odpověď, útočná snaha ale skřípe a své k tomu má co říci i skvěle chytající gólman domácích. Stav po druhé části je 2:0.

40:55
    Třetí třetina začala opět ve svižném tempu, oba celky si vyměnily nebezpečné ataky.

41:39
    Přesilovku si nyní zahrají hosté, dvě minuty za hákování na Burnse obdržel Brayden Schenn.

42:14
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je využitá a hosté snižují. Po přihrávce E. Karlssona na modré čáře vystřelil TIMO MEIER a jeho prudký pokus skončil v horním růžku Binningtonovy branky, který toho mnoho neviděl přes dobré clonění. Asistence: Erik Karlsson, Barclay Goodrow.
    42:14 Timo MEIER - 2:1

43:45
    Hosty snižující branka samozřejmě nakopla a opět se tak snaží o nápor v útočném pásmu.

44:07
    Jenže je tu gól na druhé straně... Po zakázaném uvolnění se vhazovalo po Dellově pravici, O'Reilly vyhrál buly a DAVID PERRON okamžitě zakončoval. Jeho pokus byl navíc tečován a gólman San Jose nezvládl na tuto skutečnost zareagovat – 3:1. Asistence: Ryan O'Reilly.
    44:07 David PERRON - 3:1

45:26
    Pietrangelovu tvrdou střelu od mantinelu tečoval Schenn a puk prolétl jen těsně vedle pravé Dellovy tyče.

45:59
    Na druhé straně střílel od modré čáry E. Karlsson, jeho tečovaný pokus nadělal Binningtonovi docela potíže.

46:39
    Hosté se nevzdávají a předvádí velice aktivní hokej, stále však platí, že Binnington je pro St. Louis velkou oporou a hatí útočné výpady San Jose.

47:55
    Další jeho úspěšný zákrok, prudký švih zpoza kruhů srazil do rohu kluziště.

48:26
    Na druhé straně vystřelil od modré čáry Bortuzzo, puk byl ale tečován a skončil mimo led.

48:51
    K odraženému puku se v útočném pásmu dostal Schwartz a byl z toho pro Della nepříjemný pokus, jenž prosvištěl kolem jeho pravé tyčky.

49:39
    Mimo zakončoval i Barbašev, St. Louis ale v posledních minutách převzalo iniciativu.

50:19
    Od modré čáry vyslal prudký pokus Pietrangelo a Dell si svým zákrokem nebyl vůbec jistý. Puk však srazil před sebe a o zbytek se postarala jeho obrana.

51:46
    Hraje se teď velice svižný a útočný hokej, což potvrdil i Burns svým švihem od pravého mantinelu. Binnington si připsal další úspěšný zákrok.

52:25
    Domácí se po rychlém protiútoku a střele Kyroua do horního růžku Dellovy branky chvíli radovali z gólu, jenže trenér San Jose si vzal challenge na prozkoumání ofsajdové situace a po kontrole u videa rozhodčí opravdu našli těsné postavení mimo hru. Stav je tak i nadále 3:1.
    52:25 Těsné postavení mimo hru před gólem Jordana Kyroua
    52:25 Kyrouova branka nakonec neplatila pro postavení mimo hru

53:27
    Mezi kruhy se objevil Perron a snažil se o zakončení, puk se mu ale svezl z hole a Della neohrozil.

54:21
    Steen a Thomas obtěžovali gólmana San Jose, Dell si ale svou holí poradil a puk vypíchl do klidnějších míst.

55:35
    Bude se vylučovat na straně hostů, St. Louis má zatím ponechanou výhodu.

55:41
    Už je ale pískáno a Barclay Goodrow dostal dvě minuty za krosček.

56:17
    Schennova střela z levé strany byla sražena, domácí nadále pokračují v přesilovkové kombinaci.

56:50
    Hosté snižují ve vlastním oslabení. ERIK KARLSSON sice nejprve neuspěl se střelou z pravé strany, jenže akce pokračovala a on nahozením zpoza branky trefil brusli Jordana Binningtona a když se Ryan O'Reilly snažil o vyškrábnutí puku, nešťastně jej posunul za brankovou čáru. Bez asistence.
    56:50 Erik KARLSSON - 3:2

57:41
    Přesilovka St. Louis je u konce, Goodrow je zase na ledové ploše.

58:46
    Zakázané uvolnění San Jose, tohle není zrovna situace, kterou by hosté potřebovali. Místo power-play se budou bránit.

59:25
    Teď už je ale Dell na střídačce a hosté jsou v šesti!

59:35
    San Jose si bere oddechový čas.

59:48
    Střela E. Karlssona byla zablokována a domácí poté dokázali dostat puk do středního pásma.

Utkání je u konce a domácí se mohou radovat z těsné výhry 3:2. I ve třetí třetině jsme sledovali aktivní hokej a když už ve 43. minutě snížil Timo Meier, bylo založeno na drama. San Jose se snažilo o srovnání, jenže ve 45. minutě se po buly v útočném pásmu trefil David Perron a opět domácí tým uklidnil. V závěru hrálo St. Louis navíc přesilovku a zdálo se být jasno, jenže v oslabení s trochou štěstí snížil Erik Karlsson a šlo se do závěrečné power-play. Tu však domácí bezpečně ubránili a připsali si tak po třech porážkách vítězný zápas.

Utkání sledovalo 18 096 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:49:42)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 26. Bozak (Steen, B. Schenn), 27. Barbašev (Sundqvist), 45. Perron (R. O'Reilly) – 43. Meier (E. Karlsson, Goodrow), 57. E. Karlsson

Rozhodčí: Sutherland, Schlenker – Brisebois, Suchánek

Diváci: 18 096