Kobra – Klatovy 2:1 (kon.) | Vrchlabí – Dvůr Králové n. L. 3:0 (kon.) | Děčín – Nová Paka 6:5 (kon.)
Řisuty – Mostečtí Lvi 2:3 (1:2 po s.n.) | Trutnov – Jablonec n/N 3:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 9:2 (kon.)
Žďár n/S – SHK Hodonín 2:5 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 4:3 (po pr.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 3:2 (kon.)
Kolín – David Servis 6:2 (kon.) | Příbram – Písek 8:3 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
HK Nový Jičín
Středa 08.01.2020, 18:00 • Škoda aréna • 2. liga skupina Východ • 30. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek středečního večera. (20:30:42)

Je tu konec dnešního utkání, Draci sice dokázali ve třetí třetině odskočit soupeři na rozdíl dvou branek, jenže hosté se nevzdali a díky dvěma brankám v rozmezí dvou minut dokázali skóre zápasu vyrovnat. V prodloužení se pak o zisk bonusového bodu pro Šumperk postaral Adam Kofroň, který zakončoval krásnou akci domácích.

61:43
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk předvedl krásnou kombinaci a díky ní se může radovat ze zisku dvou bodů. Kotouč koloval po ose Petr Gewiese, Daniel Spratek a ADAM KOFROŇ, poslední jmenovaný pak už posílal kotouč za bezmocně se přesouvajícího Daniela Šimonů. Asistence: Daniel Spratek, Petr Gewiese.

61:26
    Antonov se snažil obkroužit kolem branky a zasunout kotouč k pravé tyči, Šimonů byl v brance pozorný a včas se ke své tyči stihl přemístit.

60:45
    Dominik Kafka orazítkoval betony Michala Waneckiho.

60:16
    Petr Gewiese poslal kotouč do jízdy Kofroňovi, ten z velké blízkosti poté přestřeluje branku.

60:01

Draci se ve třetí třetině dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Jakuba Řezáče. Hosté pak ale v rozmezí dvou minut dokázali vstřelit dvě branky a vyrovnali tak stav utkání na 3:3. Utkání tak bude muset rozhodnout prodloužení, popř. nájezdy.

60:00

59:49
    Milfait vyhrál buly na Sedláka, jeho pokus vypadl Danielu Šimonů z jeho výstroje, jeho spoluhráči pak následně poslali kotouč na zakázané uvolnění.

59:25
    Hosté se nesnaží nic vymýšlet kotouč z vlastní třetiny poslali obloučkem do středního pásma.

59:11
    Oddechový čas pro domácí.

59:11
    Antonov nabil kotouč na modrou Řezáčovi, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

58:07
    Jan Milfait poslal kotouč mezi kruhy na Jaroše, jeho střelu pak zablokoval jeden z hostujících hráčů.

57:33
    Haloda napřáhl na modré ke střele, jeho pokus si našel místo v lapačce hostujícího gólmana.

56:42
    Obě mužstva jsou kompletní.

56:16
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Drtil – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

56:16
    Na ledě se začíná čím dál více přitvrzovat. Nyní jsme mohli vidět pěstní souboj mezi Jaroslavem Tomečkem a Tomášem Drtilem.

56:00
    Hosté vyhazují kotouč až k Waneckiho brance.

55:02
    Nový Jičín hraje ve čtyřech.

54:39
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (2 min. – zdržování hry / brankář – u hráčské lavice v přeru). Trest odpyká Irgl.

54:39
    Šumperk hraje v plném počtu.

54:10
    Daniel Spratek ujížděl sám na gólmana, před brankou pak nic nevymýšlel, jeho střela k levé tyči byla ale nepřesná.

54:01
    Obě mužstva přitvrdila v osobních soubojích.

52:57
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Lehečka – 2 min., podrážení).

52:52
    Jan Milfait se prokličkoval až před hostující branku, jeho forhendový blafák dokázal Šimonů vyrazit betony.

52:38
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Krejčiřík – 2 min., krosček).

52:35

52:33
    Petr Gewiese to vzal sám na sebe, jeho dělovku schoval Šimonů do své lapačky.

52:19
    Nový Jičín znovu vyhazuje kotouč.

52:00
    Šumperku se vůbec nedaří rozehrávka, v dvojnásobné přesilovce se ještě nedokázal usadit v útočném pásmu.

51:31
    Milfaitovi odskočil kotouč od hole, hosté znovu vyhazují.

51:05
    Nový Jičín po buly ihned vyhazuje kotouč za Waneckiho branku.

51:01
    Oddechový čas pro hosty.

51:01
    Draci budou hrát dlouhou přesilovku pět na tři. Jaroslav Tomeček si jede odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

50:38
    Hosté posílají kotouč až za domácí branku.

50:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Lehečka – 2 min., vysoká hůl).

50:13
    Šumperku je ponechána výhoda, Wanecki míří na střídačku.

48:50
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Nový Jičín vyrovnává stav utkání na 3:3. Hosté dokázali dostat Draky pod tlak, jeden z domácích hráčů se pak snažil kotouč vyhodit do bezpečí, jenže našel pouze hůl DANIELA PLITKA, který poslal kotouč pod horní tyč Waneckiho branky. Asistence: Rok Macuh, Filip Palička.

48:15
    Domácí teď dvakrát v krátkém sledu vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

47:41
    Hosté snižují stav utkání na rozdíl jedné branky. Střelu LUKÁŠE KRÁLÍKA vyrazil Wanecki nad sebe, kotouč se mu ale poté odrazil od zad a pomalu si to nasměroval až za brankovou čáru. Domácí pak ještě chvíli gól reklamovali, rozhodčí ale své stanovisko už nezměnil. Asistence: Rok Macuh, Michal Krutil.

47:15
    Na druhé straně pálil Macuh, jeho pokus vyrazil Wanecki do ochranné sítě.

46:57
    Krejčiřík střílel z prostoru od pravého kruhu vysoko nad branku, kotouč následně po odrazu od mantinelu ještě skončil v ochranné síti, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

46:41

46:38
    Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.

46:28
    Odpískaná přihrávka rukou domácího mužstva, hra se stěhuje před Waneckiho.

46:16
    Daniel Hroch zpoza branky poslal kotouč mezi kruhy na Spratka, s jeho střelou si Šimonů poradil bez problémů.

45:47
    Haloda nabil kotouč Spratkovi, tomu střela vůbec nesedla.

45:25
    Milfait křižnou přihrávkou našel volného Drtila, ten svou střelu tahem posílá do připraveného Šimonů.

45:05
    Střela Jana Milfaita končí ve výstroji Daniela Šimonů.

44:41
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kobylík – 2 min., hákování). Trest odpyká Hilšer.

44:41
    Až po několika dlouhých vteřinách nakonec rozhodčí přerušují hru, k Richardu Kobylíkovi se nyní rychle sbíhají doktoři.

44:19
    Jeden z hostujících hráčů zůstává ležet na ledě, rozhodčí ale nechává hru pokračovat.

44:10
    Draci mají ponechanou výhodu, Wanecki míří na střídačku.

41:45
    Šumperk odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek. Petr Gewiese přihrál kotouč JAKUBU ŘEZÁČOVI, který dokázal prostřelit Daniela Šimonů, střelou k pravé tyčce. Asistence: Petr Gewiese.

41:16
    Úvod třetí třetiny nám zatím nabídl řadu nepřesných přihrávek na obou stranách.

40:01

Druhá třetina nám nabídla jednu branku a to na domácí straně. O tu se v osmadvacáté minutě postaral Jan Milfait, který v oslabení dokázal vymést levý horní růžek hostující branky. Stav po dvou třetinách je tedy 2:1 pro domácí.

Střely na branku po 2. třetině: 38:20
    Vyloučení: 3:4

Další třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

38:54
    Pokorný posunul kotouč do jízdy Antonovovi, ten se dokázal krásně protáhnout mezi dvojici bránících hráčů, jeho střela pak ale směrovala nad hostující svatyni.

38:36
    Spratek s Hrochem si mezi sebou vyměnili kotouč, prvně jmenovaný pak střílel do betonů Daniela Šimonů.

38:01
    Odpískáno zakázané uvolnění Nového Jičína, vhazuje se po levici Šimonů.

37:26
    Scheuter našel svou přihrávkou Petra Gewieseho, který se už nacházel v dobré střelecké pozici, domácí kapitán ale místo střely volil ještě přihrávku před branku na Jaroše, který si ale kotouč už nedokázal zpracovat.

35:16
    Plhal s pomocí odrazu o mantinel za brankou dokázal dostat kotouč na hůl Adama Kofroně, který se pak snažil překvapit Šimonů střelou z velkého úhlu.

34:49
    Kofroň si dokázal s kotoučem najít ideální střeleckou pozici, svůj pokus pak nasměroval do vyrážečky Daniela Šimonů.

33:45
    Nepřesná rozehrávka Draků končí na zakázaném uvolnění.

33:38
    Ruferovo nahození ze středního pásma vyklepal Wanecki rychle ze své lapačky a kotouč následně rozehrál na hole svých spoluhráčů.

33:28
    Útočnou akci Nového Jičína zastavuje odpískaný ofsajd.

32:55
    Krejčiřík poslal kotouč na modrou na Plhala, jeho střela pak nadělala Danielu Šimonů v brance problémy, nakonec ji ale hostující gólman dokázal zkrotit.

32:17
    Odpískáno zakázané uvolnění Nového Jičína, vhazovat se bude po pravici Šimonů.

31:47
    Milfait si chvíli pohrál s kotoučem, poté ho poslal na hůl Tomáše Sedláka, který se snažil překvapit z ostrého úhlu Daniela Šimonů.

31:36
    Drtil nabil kotouč na modrou Jarošovi, jeho tvrdý pokus se pak zastavil před brankou o brusli jednoho z hostujících hráčů.

29:30

29:26
    Petr Gewiese se v oslabení dokázal natlačit s kotoučem až před hostující branku, jeho bekhendový pokus pak skončil vedle pravé tyče.

29:22
    Rok Macuh se dostal ke střele, jeho pokus ale mezi tři tyče nemířil.

29:20
    Nový Jičín kombinuje v útočném pásmu...

28:27
    Šumperk si v plném počtu dlouho nezahrál. Marek Haloda míří na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

28:27

27:19
    Šumperk se prosazuje ve vlastním oslabení a otáčí tak vývoj zápasu na svou stranu. Petr Gewiese poslal kotouč na JANA MILFAITA, který tváří v tvář dokázal uspět nad Danielem Šimonů, když svou střelu dokázal umístit přesně do levého horního růžku jeho branky. Asistence: Petr Gewiese.

26:56
    Vachutka na ledě, Draci hrají ve čtyřech.

26:51
    Rok Macuh pálil vysoko nad branku.

26:44

26:24
    Šumperk bude hrát půl minuty oslabení pět proti třem. Daniel Kabelka si jede odsedět dvě minuty za pozdní dohrání.

25:27
    Nový Jičín hraje v plném počtu, nyní začíná jejich zkrácená přesilová hra.

24:56
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Daniel Vachutka si jede odsedět dvě minuty za sekání.

24:35
    Vachutka posunul kotouč na Milfaita, ten z velké blízkosti míjí levou tyč hostující branky.

24:05
    Až nyní si připisuje Šimonů úspěšný zákrok lapačkou po střele Daniela Kabelky.

23:50
    Draci se drží v útočném pásmu, hosté je ale zatím ke střele nepouští.

23:27
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., napadení).

23:12
    Sedlák nabil kotouč Vachutkovi, ten svou střelou trefil prvního bránícího hráče.

22:44
    Vachutka jel sám na branku, jeho bekhendový blafák skončil těsně vedle pravé tyče hostující svatyně.

22:16
    Krejčiřík poslal kotouč před branku na Scheutera, ten v dobré příležitosti promáchl kotouč.

21:33
    Tomeček ze středního pásma nahodil kotouč na Waneckiho, ten ho svou vyrážečkou vyrazil do rohu kluziště.

20:37
    Sedlák poslal kotouč mezi kruhy na Vachutku, ten těsně minul pravou tyč hostující branky.

20:03

20:01

Je za námi první třetina utkání, ve které jsme mohli vidět dvě branky a to jednu na každé straně. Nejdříve skóre zápasu dokázal v deváté minutě otevřít Lukáš Finsterle, který využil chybné rozehrávky na domácí straně. Draci pak dokázali srovnat skóre zápasu v třinácté minutě,když se dokázal prosadit Daniel Hroch.

Střely na branku v 1. třetině: 19:11
    Vyloučení: 0:3

20:00

19:56
    Petr Gewiese projel s kotoučem celé kluziště, poté ho poslal před branku na Daniela Hrocha, který trefuje betony Daniela Šimonů.

19:44
    V oslabení se ke střele dostal Finsterle, jeho tvrdý pokus drží Wanecki pod svou lapačkou.

19:29
    Vachutka nabil kotouč Drtilovi, Šimonů jeho pokus schoval do své výstroje.

18:50
    Hosté po buly vyhazují kotouč až za Waneckiho branku.

18:47
    Spratek střílel z prostoru od pravého kruhu, Šimonů drží kotouč ve své lapačce.

18:07
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kobylík – 2 min., podrážení).

17:52
    Šumperk se dnes dopouští velkých chyb v rozehrávkách před vlastní brankou, nyní Petr Gewiese doslova namazal kotouč svému soupeři, který znovu jen těsně minul levou tyč Waneckiho branky.

16:06
    Kabelka nepřesně přihrával ve vlastním pásmu, do dobré šance se tak dostal Daniel Plitko, který z mezikruží jen těsně minul levou tyč Waneckiho branky.

15:30
    Michal Wanecki drží kotouč pod svou lapačkou poté, co ho jeden z hosté nahodil před jeho branku.

14:58
    Hroch dokázal obejít hostujícího hráče, následně přenechal kotouč Adamu Kofroňovi, který v dobré pozici trefuje betony Daniela Šimonů.

14:05
    Jaroš se dokázal prokličkovat až před hostující branku, tam si vyměnil kotouč s Danielem Vachutkou, který oprášil betony Daniela Šimonů.

12:47
    Šumperk vyrovnává stav utkání na 1:1. Petr Gewiese poslal kotouč na hůl DANIELA HROCHA, který ho dokázal propasírovat mezi rukou Daniela Šimonů a jeho levou tyčí. Asistence: Petr Gewiese, Daniel Spratek.

12:01
    Jan Milfait se ve velké rychlosti dokázal dostat až před Šimonů, svůj pokus pak nasměroval nad branku.

11:25
    Řezáč drží kotouč za vlastní brankou, obě mužstva zatím střídají.

10:45
    Krupa na ledě, Nový Jičín je kompletní.

10:37
    Antonov postrčil kotouč před branku na najíždějícího si Pokorného, ten v dobré příležitosti puk promáchl.

09:39
    Draci se znovu nedokázali usadit v útočném pásmu, hosté znovu vyhazují kotouč.

09:25
    Jaroš posílal kotouč před branku, kde se ho ale zmocnili hostující hráči, kteří ho vyhazují do bezpečí.

08:45
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Krupa – 2 min., sekání).

08:35
    Nový Jičín se ujímá vedení. Chybnou domácí rozehrávku dokázal využít LUKÁŠ FINSTERLE, který z bezprostřední blízkosti dokázal propálit Waneckiho. Bez asistence.

08:14
    Palička se dostal do samostatného úniku, jeho pokus se pak zastavil na levé tyči.

07:28
    Po buly se ke střele dostal Vachutka, jeho pokus drží Šimonů ve své výstroji.

07:21
    Milfait poslal kotouč před branku na Jaroše, jeho střelu pak dokázal jeden z hostujících hráčů srazit do ochranné sítě.

07:02
    Scheuter nabil kotouč Gewiesemu na modrou, ten střelou z první minul levou tyč hostující branky.

06:34
    Šumperk si nepřesně přihrál, ovšem hosté vzápětí vyhazují kotouč na další zakázané uvolnění.

05:52
    Nový Jičín vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, vhazuje se po levici Šimonů.

05:35

05:00
    Krásná kombinace na jeden dotek v podání první útočné formace, Tomáš Drtil pak na jejím samotném konci minul poloprázdnou branku.

04:47
    Draci kombinují v útočném pásmu...

04:07
    Nový Jičín vyhazuje kotouč do středního pásma.

03:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Králík – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Hilšer.

03:18
    Rok Macuh vystřelil tahem z prostoru od levého kruhu, Wanecki jeho pokus musel likvidovat na dvakrát.

03:02
    Jan Milfait se prokličkoval s kotoučem až do útočného pásma, tam poté svou křižnou přihrávkou našel najíždějícího si Jaroše, proti kterému vytasil své betony Šimonů. Ten si tak v úvodu zápasu připisuje další úspěšný zákrok.

02:17
    Pokorného pokus zastavuje svým tělem Irgl, hosté následně vyhazují kotouč do středního pásma.

01:04
    Daniel Spratek dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, proti jeho střele z první se blýskl nádherným zákrokem lapačkou Šimonů.

00:50
    Petr Gewiese si najel s kotoučem do útočného pásma, jeho následnou střelu dokázal Šimonů vyrazit. Následně pak byla posunuta hostující branka, rozhodčí tak přerušuje hru.

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.

00:01

Dnešní zápas navštíví aktuální kouč reprezentace České republiky, pan Miloš Říha starší. Ten také před samotným začátkem utkání vhodí čestné buly.

Draci Šumperk: Wanecki (Peksa) – Drtil, Sedlák, Kabelka, Gewiese, Haloda, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Antonov, Pokorný – Horký, Muller, Scheuter – Urban

HK Nový Jičín: Šimonů (Štipčák) – Metelka, Hruška, Tomeček, Rufer, Váňa, Kobylík, Krutil – Lehečka, Štefka, Hilšer, Finsterle, Kafka, Krupa, Macuh, Palička, Irgl, Plitko, Králík

Rozhodčí: Šudoma – Rychlý, Pospíšil.

Vzájemné zápasy z letošní sezóny vyznívají jasně lépe pro Šumperk, který opanoval všechny tři duely, na svém ledě pak dokonce naposledy Novému Jičínu nadělil jedenáct branek.

3. kolo Nový Jičín – Šumperk 1:4
    12. kolo Šumperk – Nový Jičín 11:1
    21. kolo Nový Jičín – Šumperk 3:6

Nový Jičín se nachází na sedmé pozici se ziskem třiceti bodů, na šesté místo, které obklopuje Kopřivnice, ztrácí čtyři body.
    Svěřenci Petra Macháčka bodovali naposledy 14.12.2019 na ledě Moravských Budějovic, které porazili poměrem 4:6, v ten den skončila jejich čtyř zápasová šňůra vítězství. Od té doby si Nový Jičín připsal tři zápasy bez zisku bodu, nyní jim v cestě k přerušení této nelichotivé bilance bude stát první celek tabulky Draci Šumperk.

Nejproduktivnějším hráčem Nového Jičína je Macuh Rok, který má na svém kontě po dvaceti šesti odehraných zápasech sedmadvacet bodů (13+14).

Draci Šumperk

Draci se v tabulce nachází na první pozici s náskokem osmnácti bodů na druhý Havlíčkův Brod.
    Šumperské poslední utkání se datuje k 28.12.2019, když na svém ledě přivítali Draci předposlední celek tabulky Žďár nad Sázavou, který nakonec po boji porazili poměrem 5:3. Nyní svěřenci Martina Janečka odehrají vůbec první utkání v novém roce a to před vlastním publikem, kde přivítají celek z Nového Jičína.

Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je Daniel Vachutka, který je zároveň se šestačtyřiceti (22+24) body neproduktivnějším hráčem celé druholigové skupiny Východ.

Dobrý den, vítáme Vás u sledování textového online přenosu z druhé ligy skupiny Východ. Dnes se proti sobě v rámci 30. kola utkají týmy Draci Šumperk a HK Nový Jičín. Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Ondřej Šudoma, asistovat mu budou pánové Pavel Rychlý a Marek Pospíšil. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 13. Hroch (Gewiese, Spratek), 28. Milfait (Gewiese), 42. Řezáč (Gewiese), 62. Kofroň (Spratek, Gewiese) – 9. Finsterle, 48. Králík (Macuh, Krutil), 49. Plitko (Macuh, Palička)

DRACI PARS ŠUMPERK: Wanecki (Peksa) – Drtil, Sedlák, Kabelka, Gewiese, Haloda, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Antonov, Pokorný – Horký, Muller, Scheuter – Urban

Rozhodčí: Šudoma – Rychlý, Pospíšil