Kobra – Klatovy 2:1 (kon.) | Vrchlabí – Dvůr Králové n. L. 3:0 (kon.) | Děčín – Nová Paka 6:5 (kon.)
Řisuty – Mostečtí Lvi 2:3 (1:2 po s.n.) | Trutnov – Jablonec n/N 3:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 9:2 (kon.)
Žďár n/S – SHK Hodonín 2:5 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 4:3 (po pr.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 3:2 (kon.)
Kolín – David Servis 6:2 (kon.) | Příbram – Písek 8:3 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
HK Nový Jičín
Středa 08.01.2020, 18:00 • Škoda aréna • 2. liga skupina Východ • 30. kolo

61:43
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk předvedl krásnou kombinaci a díky ní se může radovat ze zisku dvou bodů. Kotouč koloval po ose Petr Gewiese, Daniel Spratek a ADAM KOFROŇ, poslední jmenovaný pak už posílal kotouč za bezmocně se přesouvajícího Daniela Šimonů. Asistence: Daniel Spratek, Petr Gewiese.

56:16
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Drtil – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

54:39
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (2 min. – zdržování hry / brankář – u hráčské lavice v přeru). Trest odpyká Irgl.

54:10
    Daniel Spratek ujížděl sám na gólmana, před brankou pak nic nevymýšlel, jeho střela k levé tyči byla ale nepřesná.

52:57
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Lehečka – 2 min., podrážení).

52:52
    Jan Milfait se prokličkoval až před hostující branku, jeho forhendový blafák dokázal Šimonů vyrazit betony.

52:38
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Krejčiřík – 2 min., krosček).

51:01
    Draci budou hrát dlouhou přesilovku pět na tři. Jaroslav Tomeček si jede odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

50:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Lehečka – 2 min., vysoká hůl).

48:50
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Nový Jičín vyrovnává stav utkání na 3:3. Hosté dokázali dostat Draky pod tlak, jeden z domácích hráčů se pak snažil kotouč vyhodit do bezpečí, jenže našel pouze hůl DANIELA PLITKA, který poslal kotouč pod horní tyč Waneckiho branky. Asistence: Rok Macuh, Filip Palička.

47:41
    Hosté snižují stav utkání na rozdíl jedné branky. Střelu LUKÁŠE KRÁLÍKA vyrazil Wanecki nad sebe, kotouč se mu ale poté odrazil od zad a pomalu si to nasměroval až za brankovou čáru. Domácí pak ještě chvíli gól reklamovali, rozhodčí ale své stanovisko už nezměnil. Asistence: Rok Macuh, Michal Krutil.

44:41
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kobylík – 2 min., hákování). Trest odpyká Hilšer.

41:45
    Šumperk odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek. Petr Gewiese přihrál kotouč JAKUBU ŘEZÁČOVI, který dokázal prostřelit Daniela Šimonů, střelou k pravé tyčce. Asistence: Petr Gewiese.

28:27
    Šumperk si v plném počtu dlouho nezahrál. Marek Haloda míří na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

27:19
    Šumperk se prosazuje ve vlastním oslabení a otáčí tak vývoj zápasu na svou stranu. Petr Gewiese poslal kotouč na JANA MILFAITA, který tváří v tvář dokázal uspět nad Danielem Šimonů, když svou střelu dokázal umístit přesně do levého horního růžku jeho branky. Asistence: Petr Gewiese.

26:24
    Šumperk bude hrát půl minuty oslabení pět proti třem. Daniel Kabelka si jede odsedět dvě minuty za pozdní dohrání.

24:56
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Daniel Vachutka si jede odsedět dvě minuty za sekání.

23:27
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Tomeček – 2 min., napadení).

22:44
    Vachutka jel sám na branku, jeho bekhendový blafák skončil těsně vedle pravé tyče hostující svatyně.

18:07
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kobylík – 2 min., podrážení).

17:52
    Šumperk se dnes dopouští velkých chyb v rozehrávkách před vlastní brankou, nyní Petr Gewiese doslova namazal kotouč svému soupeři, který znovu jen těsně minul levou tyč Waneckiho branky.

12:47
    Šumperk vyrovnává stav utkání na 1:1. Petr Gewiese poslal kotouč na hůl DANIELA HROCHA, který ho dokázal propasírovat mezi rukou Daniela Šimonů a jeho levou tyčí. Asistence: Petr Gewiese, Daniel Spratek.

08:45
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Krupa – 2 min., sekání).

08:35
    Nový Jičín se ujímá vedení. Chybnou domácí rozehrávku dokázal využít LUKÁŠ FINSTERLE, který z bezprostřední blízkosti dokázal propálit Waneckiho. Bez asistence.

08:14
    Palička se dostal do samostatného úniku, jeho pokus se pak zastavil na levé tyči.

03:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Králík – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Hilšer.

01:04
    Daniel Spratek dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, proti jeho střele z první se blýskl nádherným zákrokem lapačkou Šimonů.

Dnešní zápas navštíví aktuální kouč reprezentace České republiky, pan Miloš Říha starší. Ten také před samotným začátkem utkání vhodí čestné buly.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 13. Hroch (Gewiese, Spratek), 28. Milfait (Gewiese), 42. Řezáč (Gewiese), 62. Kofroň (Spratek, Gewiese) – 9. Finsterle, 48. Králík (Macuh, Krutil), 49. Plitko (Macuh, Palička)

DRACI PARS ŠUMPERK: Wanecki (Peksa) – Drtil, Sedlák, Kabelka, Gewiese, Haloda, Řezáč, Plhal – Jaroš, Milfait, Vachutka – Kofroň, Spratek, Hroch – Krejčiřík, Antonov, Pokorný – Horký, Muller, Scheuter – Urban
    HK Nový Jičín: Šimonů (Štipčák) – Metelka, Hruška, Tomeček, Rufer, Váňa, Kobylík, Krutil – Lehečka, Štefka, Hilšer, Finsterle, Kafka, Krupa, Macuh, Palička, Irgl, Plitko, Králík

Rozhodčí: Šudoma – Rychlý, Pospíšil