Tampa – Vancouver 9:2 (kon.) | Florida – Arizona 2:5 (kon.) | Washington – Ottawa 6:1 (kon.)
Carolina – Philadelphia 5:4 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Colorado 5:3 (kon.)
Detroit – Montreal 4:3 (kon.) | Nashville – Boston 2:6 (kon.) | St. Louis – San Jose 3:2 (kon.)
Chicago – Calgary 1:2 (kon.) | Vegas – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Anaheim – Columbus 3:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Banes Motor České Budějovice
Středa 08.01.2020, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga - o pořadí v play-off • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký středeční podvečer z přerovské MEO Arény! Ta se dnes stane dějištěm utkání 39. kola Chance ligy, ve kterém se utkají celky HC ZUBR Přerov a ČEZ Motor České Budějovice.

ČEZ Motor České Budějovice

Statistiky
    1. místo | 37 – 31 – 0 – 3 – 3 (168:80) 96 b.
    úspěšnost v přesilovkách | 21,62 %
    ubráněná oslabení | 86,14%
    max. bodů | Pavel Pýcha 42 (8+34)
    max. gólů | Jan Veselý (21 gólů)
    max. asistencí | Pavel Pýcha (34 asistencí)

Statistiky
    2. místo | 38 – 19 – 5 – 3 – 11 (101:79) 70 b.
    úspěšnost v přesilovkách | 19,11 %
    ubráněná oslabení | 81,94%
    max. bodů | Roman Pšurný 35 (21+14)
    max. gólů | Roman Pšurný (21 gólů)
    max. asistencí | Jakub Navrátil (19 asistencí)

Vzájemné zápasy 2019/2020:
    8. kolo | 28.9.2019 | Č. Budějovice – Přerov 3:2
    23. kolo | 18.11.2019 | Přerov – Č. Budějovice 3:2sn
    32. kolo | 19.12.2019 | Č. Budějovice – Přerov 9:3

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Krisl, Kubeš, Weinhold, Zbořil, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Hejcman, Navrátil – Moučka, Berger, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Dvořák, Kočica – Hradil. Trenér: Kočara.

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Vydarený, Pavel, Pýcha, Plášil, Suchánek, Allen – Beránek, Šimánek, Babka – Karabáček, Kloz, Z. Doležal – Novák, Gilbert, Michnáč – Christov, Holec,  Veselý – Prokeš. Trenér: Totter.

Rozhodčí: Barek, Cabák – Měkýš, Otáhal.

Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyšlo lépe Zubrům, Navrátila napadají soupeři ve středním pásmu.

00:30
    První ofenzivní výlet ale podnikli hosté, Babka se v něm k zakončení nedostal.

00:49
    Doležal obdržel puk před brankup po Bergerově vyražené střele, k dorážce se ale přerovský forvard nedostal.

01:25
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Václav Karabáček – 2 min., podrážení).

01:40
    Úvod prvního oslabení hostům vyšel, puk je u Klimeše.

02:03
    Šimon Kratochvil posílal křižnou přihrávku z rohu pásma, zblokoval ji však Beránek a puk míří opět na polovinu Přerova.

02:19
    Klimeš byl nucen přerušit hru, vhazuje se po jeho levici.

02:40
    Trojice Hejcman – Navrátil – Doležal sehrála pěknou kombinaci, poslední jmenovaný však zakončoval z příliš ostrého úhlu.

03:00
    Další střela z hokejky Doležala, Strmeň byl pozorný.

03:25
    Hosté hrají v plném počtu.

04:06
    Karabáček pěknou přihrávkou našel na ose kluziště Zdeňka Doležala, ten však dobrou pozici nezužitkoval!

04:06
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jan Kloz – 2 min., vysoká hůl).

04:20
    I na úvodu druhého oslabení dokázal Motor rychle vyhodit.

05:00
    První minuta z další početní výhody Přerova je minulostí, žádnou šanci v ní však nedokázal vytvořit.

05:30
    Ani nadále se Zubrům nedaří nastěhovat do útočné třetiny, vysunutá čtveřice hostů jim dělá problémy.

06:02
    Další přihrávka přes zahuštěné mezikruží končí na hokejce hostů, Pýcha může vyhodit.

07:00
    Navrátil přihrál nepřesně a Přerov v útočném pásmu opět přichází o puk, ze hry uplynulo sedm minut.

07:35
    Icing Přerova.

08:20
    Šnajnar využil zakrytého výhledu hostujícího gólmana, ten si však na jeho střelu od modré dokázal udělat výhled a zasáhl lapačkou.

08:59
    Šimon Kratochvil se rozjel po pravém křídle, kde se snažil ostřelovat Strmeně, jeho ránu ale hokejkou zblokoval Suchánek.

09:27
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (David Gilbert – 2 min., vysoká hůl).

09:40
    Krisl napřáhl na modré čáře, ale minul. Puk zůstává na přerovských holích.

10:14
    Další rána Krisla, Prokeš ji zblokoval holení.

10:34
    Puk je za Klimešem po minutě Gilbertova trestu, tato přesilovka Hanáků už však vypadá o něco lépe.

10:43
    Vhazování po levici Strmeně.

10:47
    Hosté uspěli na vhazování ve svém pásmu a osvobozují se vyhozením kotouče.

11:06
    Trojice Zbořil, Hejcman, Berger teď hostům pořádně zatopila! Ani poslední dorážka z velké blízkosti však za Strmeňovy betony neprošla!

11:39
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Weinhold – 2 min., podrážení).

11:57
    Zdeněk Doležal zakončil rychlou kombinaci z levého kruhu střelou bez přípravy, Klimeš vyrazil puk do sítě maskou.

12:35
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté hned první nabídnutou výhodou nepohrdli a dostávají se do vedení! Po přihrávce Kloze pálil z větší vzdálenosti PAVEL PÝCHA, jenž prostřelil Klimeše. Ten toho zřejmě přes clonícího hráče mnoho neviděl. Asistence: Jan Kloz, Zdeněk Doležal.
    12:35 Pavel PÝCHA - 0:1

14:04
    Martin Novák se prodral mezi čtveřicí hráčů až k zakončení za modrou čárou, Klimeš zasáhl lapačkou.

14:20
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Weinhold – 2 min., vysoká hůl).

14:30
    Přerov uspěl na vhazování ve vlastním pásmu a ihned vyhodil kotouč na opačnou stranu kluziště.

15:27
    Budějovický zámek ve druhé přesilovce končí druhým gólem po krásné kombinaci až do takzvané kuchyně! Křižné přihrávky prošly bez narušení stojící obranou Zubrů a JAN KLOZ tak dostal gól naservírovaný doslova na zlatém podnose. Asistence: Zdeněk Doležal, Pavel Pýcha.
    15:27 Jan KLOZ - 0:2

16:04
    Buly po levici Klimeše.

16:33
    Suchánkova rána změnila směr po kontaktu s hokejkou Navrátila, o puk se nyní přetahují soupeři v rohu přerovského pásma.

17:32
    Krisl našel podél levého mantinelu dlouhým pasem Goiše, ten spolu s Čípem bude chtít založit nějakou ofenzivní akci.

18:12
    Přerov právě vstřelil branku!
    Puk se sice po předcházející akci ještě z pásma dostal, Zubři se ale brzy nastěhovali zpět a přichází snížení! Martin Weinhold, jenž seděl na tresné při obou inkasovaných gólech domácích, natáhl puk na modré čáře a vyslal jej do míst, kam si na teč sjížděl ŠIMON KRATOCHVIL a uspěl! Asistence: Martin Weinhold, Matouš Kratochvil.
    18:12 Šimon KRATOCHVIL - 1:2

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

20:00

První dvacetiminutovka je za námi a nabídla nám dohromady tři branky. Úvod byl o přesilovkách. Přerov zmařil tři v krátkém sledu, zato Budějovice dostaly příležitost početní výhody dvakrát a ani jednou se nemýlily. Pokaždé u toho navíc stála stejná trojice hráčů, Kloz, Pýcha a Doležal. V závěru třetiny však přišlo přerovské snížení, když Šimon Kratochvil protečoval za záda Strmeně nahozený puk Weinholda. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:01

20:08
    Po vhazování ve středovém kruhu míří puk ke Strmeňovi.

20:12
    Zakázané uvolnění Budějovic.

21:08
    Berger zavezl puk do pásma po pravém křídle, Strmeň byl nucen zasáhnout a přerušit hru.

21:18
    Zkraje druhé třetiny máme srovnáno, a to docela podobným způsobem, jako u první branky Zubrů! Od modré čáry posílal kotouč k bráně MIKULÁŠ ZBOŘIL, jeho pokus však nyní netečoval nikdo z jeho spoluhráčů, ba naopak zřejmě někdo z hostujícího celku. Pozměněná trajektorie puku nakonec vedle až za záda budějovického brankáře. Asistence: Jan Berger, Jaroslav Moučka.
    21:18 Mikuláš ZBOŘIL - 2:2

22:52
    Číp s Doležalem v další velké šanci, osamocený Strmeň teď se štěstím neinkasoval!

23:15
    Zubři si pěstují velký tlak a žene je i aplaudující MEO Aréna. Hostující lavička si musela vyžádat oddechový čas.

23:36
    Matouš Kratochvil perfektně provedenou kličkou přelstil posledního obránce a vyzkoušel ji vzápětí i na Strmeně, ten teď ale v horkých chvílích Jihočechy podržel!

23:47
    Hosté uspěli na buly ve vlastní pásmu, rychle kontrovat se snažil Beránek. Klimeš si připsal úspěšný zákrok.

24:41
    Navrátil šikovně vystihl hostující souhru a s Doležalem mířil do útoku proti jednomu obránci, do zakončení už se ale nedostal. Zubři nyní mají navrch.

24:50
    Icing domácích.

24:56
    A stejná situace zastavuje hru i o šest vteřin později. Vhazování opět po levici Klimeše.

25:39
    Zdeněk Doležal vybídl k zákroku Klimeše střelou z pravého kruhu.

25:45
    Holec se po buly chytře schoval za chumel hráčů, aby vystřelil, Klimeš ale jeho ránu mířenou na zadní tyč vykopl pravým betonem.

27:00
    Hra nahoru dolů přinesla další přerušení až u Klimeše, jenž si ladně poradil s propagační střelou Suchánka. Aktuálně sledujeme kvalitní hokejovou podívanou!

27:27
    Útočná formace Jana Veselého teď Zubrům natropila mírné problémy díky dobrému napadání, Klimeš však hektickou pasáž zklidnil přikrytím kotouče.

27:44
    Velká šance Jakuba Babky, který měl skvělou pozici v mezikruží, gólem nekončí! Klimeš se zaskvěl levým betonem.

28:47
    Hra své těžiště v posledních dvou minutách přesunula spíše do přerovského pásma.

29:00
    Šimon Kratochvil nabral velkou rychlost a mířil s Goišem do přečíslení, Jakub Babka jej ale nenechal zcela pláchnout a včas jej o puk zezadu obral.

29:31
    České Budějovice vstřelily branku, ale domácí reklamují nedovolené bránění brankáře!

29:31
    Se stížnostmi tohoto typu však při krajních situacích v Chance lize nepochodí kvůli absenci videorozhodčího a Budějovice se tak dostávají zpátky do vedení! Střela ALBERTA MICHNÁČE propadla za Klimeše, který přes clonícího soupeře pravděpodobně mnoho neviděl. Asistence: David Gilbert.
    29:31 Albert MICHNÁČ - 2:3

31:16
    Goiš bojuje o puk za budějovickou brankou.

31:20
    A Budějovicemi maximálně neoblíbený hráč svou dotěrností za Strmeněm vzbudil menší rozruch. Spolu s Pavlem Pýchou usedne Jiří Goiš na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

31:30
    Ofsajd Přerova.

32:25
    Weinhold čeká za vlastní bránou na spoluhráče s čerstvými silami.

33:13
    Christov se dostal ke střele z levého kruhu, Klimeš by ale úspěšný.

33:39
    Obě mužstva už chvíli hrají v plném počtu.

34:00
    Ofenzivní snahy Motoru brzdí ofsajd.

34:30
    O puk se nyní přetahuje pětice hráčů z obou mužstev v pásmu hostů.

34:48
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Pavel Pýcha – 2 min., držení).

35:00
    Vydarený vyhazuje kotouč až ke Klimešovi.

35:19
    A totéž se lobem daří Martinu Novákovi.

35:46
    Forman pálil od modré, jelikož před Strmeněm clonilo větší množství hráčů. Puk se ovšem zastavil v oné skrumáži.

36:48
    Tak i Zubři se dočkali přesilovkového úspěchu a přesně 120 vteřin po odpískání trestu Pavla Pýchy podruhé v zápase srovnávají stav! Darek Hejcman v přečíslení vyhledal šikovného JAKUBA NAVRÁTILA, jenž se přesnou střelou z pravého kruhu zapisuje mezi úspěšné střelce! Asistence: Darek Hejcman.
    36:48 Jakub NAVRÁTIL - 3:3

38:14
    Hru přerušuje budějovická přihrávka rukou v útočné třetině. Po ní však přišel exces Václava Karabáčka, který se vůbec nemazlil s Jonášem Kočicou a dlouho po přerušení jej udeřil pěstí!

38:14
    Jonáš Kočica i Václav Karabáček míří na trestnou lavici a oba shodně za hrubost, přerovský stadion však s verdiktem sudích nesouhlasí, což dává najevo ohlušujícím pískotem.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:47
    Situace se v posledních minutách dost vyostřila, což je vidět především ve zvýšené aktivitě v osobních soubojích.

39:47
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Niklas Pavel – 2 min., nedovolené bránění).

39:50
    Weinhold střílel po buly, vyražený puk mohl z předbrankového prostoru ryche dorážet Šimon Kratochvil, ale neuspěl!

40:00

Máme za sebou už 40 minut kvalitní hokejové podívané a o góly nouze není. Ve druhém dějství jsme viděli další tři, když se brzy po jeho začátku prosadil Mikuláš Zbořil a srovnal stav utkání. Hosté šli ovšem do vedení zpátky v polovině zápasu, a to zásluhou Alberta Michnáče. Zubrům se ale naskytla přesilová hra, kterou na samém konci ve 37. minutě využil Jakub Navrátil. Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

40:01

40:05
    Buly ve středovém kruhu vyšlo lépe domácím.

40:37
    S pukem ale Zubři v útočné třetině dlouho nepobyli, nyní hrají klasickou přesilovku 5 na 4.

40:46

41:19
    Forman přesnou křižnou přihrávkou našel Bergera, Strmeň se ale stihl včas přesunout!

41:46

43:03
    Hra se přelévá ze strany na stranu, avšak pouze v duchu soubojů o kotouč.

43:47

44:27
    Hosté jdou potřetí v zápase do vedení! Pasáž plnou nepřesností utíná naopak velmi přesnou přihrávkou Karel Plášil, jenž zvedl hlavu a naservíroval puk k odkryté kleci JANU KLOZOVI. Ten jej dopravil za brankovou čáru pouze jemným přiťuknutím. Asistence: Karel Plášil, Zdeněk Doležal.
    44:27 Jan KLOZ - 3:4

45:36
    Dlouhá přetlačovaná u mantinelu vyzněla lépe pro domácí, o kotouč však nepřesnou rozehrávkou brzy přišli.

46:17
    Jakub Babka střílel z pravého kruhu jen těsně mimo.

46:38
    Obrovská šance Přerova na srovnání! Budějovickým v útočné třetině pláchl kotouč, kterému vyrazil naproti i brankář Strmeň, ten jej však netrefil přesně a z druhé vlny mohli Zubři ohrozit prázdnou branku! Doležal však nedokázal zpracovat přihrávku Krisla a tedy ani včas zakončit!

48:23
    Ofsajd Českých Budějovic.

48:41
    Hosté odskakují na rozdíl dvou branek! V protiútoku Zubry rychle přebruslila dvojice hráčů, která rázem ujížděla sama na Klimeše. Puk měl v tom momentě na hokejce MARTIN BERÁNEK, který vzal zakončení na sebe a přerovského gólmana překonal! Asistence: René Vydarený.
    48:41 Martin BERÁNEK - 3:5

49:41
    Klimeš si udělal výhled na střelu jednoho z obránců, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

49:50
    Christov obkroužil Klimešovu branku, jeho zakončení ale nebylo přesné.

50:13
    Zakázané uvolnění Motoru.

50:46
    Matouš Kratochvil už mířil s pukem do útoku, Goiš však nestihl zabrzdit a následný ofsajd Přerova byl nepřehlédnutelný.

52:03
    Zubrům se nedaří s rozehrávkou, Motor jim situaci komplikuje už za modrou čárou.

52:57
    Zdeněk Doležal hledal zpoza brány Karabáčka, tomu ale bylo v zakončení zabráněno jedním z přerovských beků.

53:53
    Pěknou zadovku na Zbořila vymyslel v mezikruží Berger, další kombinaci už ale domácím zblokovaly hole soupeře.

55:07
    Zakázané uvolnění Přerova.

55:25
    Ofsajd hostujícího celku.

55:32
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., krosček).

55:39
    Zubři po úspěšném buly vyhazují.

56:02
    Berger v útočné třetině parádně vybruslil od mantinelu mezi čtyři hráče a ještě předal přesnou přihrávku Navrátilovi, který se pohyboval u pravé tyče! Strmeň hosty podržel.

56:40
    Weinhold byl zahákován v samostatném úniku, Zubři pojedou trestné střílení!

56:40
    Exekutorem trestného střílení se nakonec stal LUKÁŠ FORMAN, jenž Strmeně prostřelil mezi betony a je zaděláno na drama!
    56:40 Lukáš FORMAN - 4:5

57:05
    Budějovicím ale běží zbytek přesilové hry a kombinují v útočném pásmu.

57:32
    Dvořák je zpátky na ledě, domácí hrají v plném počtu.

58:15
    Poslední dvě minuty třetí třetiny jsou v plném proudu.

58:43
    Je odpískán budějovický icing, Přerov si vyžádal oddechový čas a Lukáš Klimeš zůstane na střídačce. Zubři to tedy zkusí v šesti v poli!

58:44

58:48
    S přispěním plexiskla vystřelil Suchánek puk do ochranné sítě, vhazování se přesune na vedlejší kruh.

59:19
    Čtyřicet sekund zbývá domácím na srovnání, puk je v pásmu hostů.

Hosté závěrečný nápor Zubrů ubránili a z Přerova si tak po těsném vítězství ve vyrovnané bitvě odvážejí všechny tři body! Tímto se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím a budu se těšit u dalšího textového přenosu. Na počtenou! (20:26:21)

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 19. Š. Kratochvil (M. Kratochvil, Weinhold), 22. Zbořil (Berger, Moučka), 37. Navrátil (Hejcman), 57. Forman (TS) – 13. Pýcha (J. Kloz, Z. Doležal), 16. J. Kloz (Z. Doležal, Pýcha), 30. Michnáč (Gilbert), 45. J. Kloz (Plášil, Z. Doležal), 49. Beránek (Vydarený)

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Petrásek) – Krisl (C), Kubeš, Weinhold, Zbořil (A), Forman, Šnajnar – T. Doležal, Hejcman, Navrátil – Moučka, Berger, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, F. Dvořák, Kočica – A. Hradil.
    Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Klouček) – Vydarený (A), Pavel, Pýcha (C), Plášil, Suchánek, Allen – Beránek, Šimánek, Babka – Karabáček, J. Kloz, Z. Doležal – M. Novák (A), Gilbert, Michnáč – Christov, Holec, J. Veselý – Prokeš.

Rozhodčí: Barek, Cabák – Měkýš, Otáhal