Boston – Winnipeg 5:4 (kon.) | Tampa – Arizona 4:0 (kon.) | Florida – Vancouver 5:2 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 6:3 (kon.) | Montreal – Edmonton 2:4 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:1 (kon.)
Chicago – Nashville 2:5 (kon.) | Calgary – Minnesota 2:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:5 (kon.)
Anaheim – Dallas 0:3 (kon.) | San Jose – Columbus 3:1 (kon.)
St. Louis Blues
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Buffalo Sabres
Pátek 10.01.2020, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy se těším u NHL opět na počtenou! (04:44:14)

Československá stopa

Michael Frolík (BUF) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:44

1. Alexander Steen (STL) 2+1
    2. Robert Thomas (STL) 1+2
    3. Tyler Bozak (STL) 1+2

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:19 (11:7, 15:6, 5:6)
    Zblokované střely – 5:11
    Vyhraná vhazování – 30:24
    Trestné minuty – 4:4
    Hity – 16:23

Hokejisté St. Louis poráží Buffalo poměrně jasným výsledkem 5:1. Domácí vyšla hned první třetina, po níž díky trefám Roberta Thomase a Tylera Bozaka vedli 2:0. V prostřední dvacetiminutovce sice snížil Jack Eichel, ovšem na jeho zásah odpověděl v přesilovce David Perron. Ještě ve druhé části pak Bluesmanům nebyl uznán další gól pro předchozí ofsajd, ale mrzet je to nakonec nemuselo. Ve třetí třetině si totiž domácí vítězství zkušeně pohlídali a dvěma brankami Alexandera Steena ještě výsledek navýšili. Druhou trefu zaznamenal švédský útočník do prázdné klece, jelikož Šavle zkusily při hře 4 na 4 power-play.

59:40
    Diváci na tribunách již stojí a děkuji Bluesmanům za dnešní výkon.

59:02
    Conor Sheary nepřekvapil Binningtona, který si pohlídal svou bližší tyčku. Máme tu už poslední minutu.

58:09
    Jack Eichel si narazil puk se spoluhráčem a řítil se na Binningtona. Dokonce mohl i nahrávat, ale volil individuální koncovku, kterou brankář Blues přečetl a zneškodnil!

57:21
    O'Reilly dobře zapracoval v obraně. Od puku odstavil Zemguse Girgensonse.

56:51
    Oba týmy jsou v plném počtu.

56:03
    O osudu zápasu je teď už definitivně rozhodnuto. Bluesmani mohou závěrečné minuty v klidu dohrát.
    55:18 Alexander STEEN - 5:1

55:18
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Riziko Šavlí je rychle potrestáno! ALEXANDER STEEN si několikrát vyměnil puk s Ryanem O'Reillym a od modré čáry zamířil do opuštěné branky soupeře. Asistence: Ryan O'Reilly.

54:52
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

54:50
    Zach Sanfort i Rasmus Ristolainen dostali tresty za hrubost. Hrát se bude 4 na 4.

54:50
    U střídačky domácích se rozpoutala strkanice, kterou odstartoval hit Sanforda na hostujícího obránce Ristolainena. Po reklamní přestávce uvidíme, zda se případně nebude vylučovat.

54:13
    Střelu obránce Buffala Lawrence Piluta ztlumil Binnington na klíně a přerušil hru.

53:31
    Nahození Bozaka, které mělo oslovit Vinceho Dunna, sebral do lapačky Ullmark. Následuje reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Thomas (Bozak, Steen), 14. Bozak (Thomas, Mikkola), 31. Perron (B. Schenn, Schwartz), 46. Steen (Thomas, Bozak), 56. Steen (R. O'Reilly) – 25. Eichel (S. Reinhart, Dahlin)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Dunn, Faulk, Bouwmeester, Bortuzzo, Mikkola – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Bozak, Thomas, Steen (A) – Sundqvist, Barbašev, MacEachern.
    Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, Pilut, Dahlin, Bogosian, Jokiharju, Montour – S. Reinhart (A), Eichel (C), Asplund – Sheary, Ma. Johansson (A), Frolík – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons – Lazar, Vesey, C. Miller.

Rozhodčí: Dunning, Meier – Brisebois, Murchison

Diváci: 18 096