Detroit – Ottawa 3:2 (1:0 po s.n.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | Colorado – Pittsburgh 3:4 (po pr.)

Filip Hronek (DET) 0+2, 3 střely, čas na ledě 25:03
    Filip Chlapík (OTT) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:30 (04:41:58)

1. Dylan Larkin (DET) 1+0
    2. Colin White (OTT) 1+1
    3. Tyler Bertuzzi (DET) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 28-31; Zablokované střely: 7-10; Vhazování: 50%-50%; Hity: 25-19; Přesilové hry: 1/4-1/3; Trestné minuty: 8-10.
    Little Caesars Arena oslavující vydřené vítězství nad Senators

Dylar Larkin v průběhu normální hrací doby vstřelil nádhernou branku a poté, co domácí hokejisté Red Wings ztratili dvoubrankový náskok, rozhodl následné samostatné nájezdy. Fantastický zápas odehráli čeští hokejisté Filip Zadina a Filip Hronek, který si z pozice obránce Detroitu připsal hned dvě asistence. Konečný výsledek. Detroit Red Wings 3 Ottawa Senators 2.

Dylan LARKIN - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Autorem vítězné branky je DYLAN LARKIN.

3. série
    1:0
    Arťom Anisimov musel proměnit a u levé tyče chtěl puk zasunout do sítě, jenže Jonathan Bernier si rychle lehl na břicho a pravým betonem ho vychytal. Konec!

3. série
    1:0
    Frans Nielsen zvolil rychlou střelu zápěstím a Marcus Högberg se mezi betony překonat nenechal.

2. série
    1:0
    Anthony Duclair před bránou rychle zamíchal s pukem, bekhendem ale trefil levý beton Jonathana Berniera.

2. série
    1:0
    Dylan Larkin dnes vstřelil krásný gól a nyní se prosadil i během nájezdu, když rychlou střelou zápěstím zamířil nad pravým betonem brankáře k levé tyči!

1. série
    0:0
    Tyler Ennis chtěl skórovat mezi betony Jonathana Berniera, jenže domácí brankář se překonat nenechal.

1. série
    0:0
    Tyler Bertuzzi se rozjel na nájezd jako první a zvolil zakončení bekhendem, které Marcus Högberg zneškodnil.

Samostatné nájezdy začínají.

Red Wings během prodloužení zahodili stoprocentní příležitosti, když v rychlém sledu ani natřikrát nebo načtyřikrát nedokázali skórovat a poté měli co dělat, aby přečkali oslabení. Skóre po prodloužení utkání, jež vrcholí, je. Detroit Red Wings 2 Ottawa Senators 2.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:38
    Senators předvedli nádhernou kombinaci, na jejímž konci byla teč a další zákrok Jonathana Berniera.

64:27
    Tyler Ennis na pravém křídle vypálil od modré čáry a Jonathan Bernier jeho pokus snadno podržel v náručí.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 15. Bertuzzi (Hronek, Fabbri), 26. D. Larkin (Hronek, Bertuzzi), rozh. náj. D. Larkin – 26. B. Tkachuk (White), 31. White (Reilly, Ennis)

1:0   Arťom Anisimov (OTT)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Green, Nemeth, Bowey, Hronek, Biega, Lashoff – Fabbri, D. Larkin (A), Bertuzzi – Zadina, Filppula, Erne – Helm, Glendening (A), Nielsen – Abdelkader (A), Ehn, Smith. Hlavní trenér: Jeff Blashill.
    Ottawa Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Hainsey (A), Chabot (A), DeMelo, Englund, Goloubef, Reilly – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Batherson, Anisimov, Duclair – Balcers, White, Ennis – Chlapík, Tierney, Naměstnikov. Hlavní trenér: D.J. Smith.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Frederick L'Ecuyer. Čároví: Ryan Gibbons, Kiel Murchison

Diváci: 18724