Detroit – Ottawa 3:2 (1:0 po s.n.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | Colorado – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
Buffalo – Vancouver 3:6 (kon.)
Buffalo Sabres
3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Vancouver Canucks
Sobota 11.01.2020, 19:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Československá stopa v utkání:

Michael Frolík (BUF) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:06 (21:42:32)

1. Brock Boeser (VAN) 2+0
    2. Bo Horvat (VAN) 1+1
    3. Quinn Hughes (VAN) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 28-35; Zablokované střely: 6-12; Vhazování: 47%-53%; Hity: 15-11; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
    Canucks do sítě Sabres podruhé v řadě vsítili šest gólů a vyhráli

Vancouver dokázal ukončit sérii dvou porážek a poprvé během série pěti venkovních střetnutí dokázal vyhrát, když se dvakrát prosadil útočník Brock Boeser a jeho druhý gól byl vítězný. Gól a asistenci zaznamenali J.T. Miller a Bo Horvat. Konečný výsledek střetnutí na ledě Buffala. Buffalo Sabres 3 Vancouver Canucks 6.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:15
    Dnešní utkání sleduje 18509 diváků.
    57:48 Loui ERIKSSON - 3:6

57:48
    Vancouver právě vstřelil branku!
    LOUI ERIKSSON si najel před bránu na přihrávku Bo Horvata z levého křídla a zblízka skóroval do prázdné! Asistence: Bo Horvat a Tanner Pearson.

57:17
    Sabres si vzali oddechový čas a domácí brankář Carter Hutton po jejím konci zůstal na střídačce!

57:17
    Conor Sheary vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a střela bývalého útočníka Pittsburghu na přední tyči našla lapačku Jacoba Markströma.

55:42
    Jimmy Vesey se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, jenže Jacob Markström ho vychytal svým pravým betonem a stáhl puk pod lapačku. Komerční přestávka.

54:39
    Svěřenci hlavního trenéra Travise Greena chtěli rozehrát podél střídaček, jenže jejich přihrávka nikoho nenašla, a tak se proti hostům pískalo zakázané uvolnění.

53:35
    Vancouver se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a do konce utkání zbývá odehrát necelých sedm minut. Buffalo doma prohrává o dvě branky.

53:01
    Canucks předvedli hodně divokou kombinaci a poté přišla střela z ostrého úhlu, která z pravé strany útočného pásma trefila Cartera Huttona.

52:29
    Brandon Montour zkusil na pravém křídle vypálit téměř od modré čáry a jeho rána byla zablokována.

51:58
    Canucks se snažili prosadit na pravém křídle, jenže jejich útočné snažení zřejmě zastavila přihrávka rukou, po které následuje krátká reklamní přestávka.

50:27
    Zemgus Girgensons se ocitl v mezikruží ve slibné šanci a mohl skórovat podruhé v dnešním zápase, jeho rána ale byla sražena vedle přední levé tyče brány.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Montour (Dahlin, Eichel), 27. S. Reinhart (Dahlin, Eichel), 44. Girgensons (Okposo, Ristolainen) – 16. Boeser (Stecher, J. T. Miller), 24. Horvat (Pearson, Q. Hughes), 42. J. T. Miller (E. Pettersson), 47. Boeser (Ch. Tanev), 48. Virtanen (Motte, Gaudette), 58. Eriksson (Horvat, Pearson)

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe (A), Montour, Dahlin, Jokiharju, Pilut – S. Reinhart, Eichel (C), Vesey – Frolík, Ma. Johansson (A), Sheary – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons – Rodrigues, Lazar, Asplund. Hlavní trenér: Ralph Krueger.
    Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Ch. Tanev (A), Q. Hughes, T. Myers, Edler (A), Stecher, Fantenberg – Virtanen, E. Pettersson, J. T. Miller – Eriksson, Horvat (C), Pearson – Boeser, Gaudette, Roussel – Schaller, Beagle, Motte. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Jean Hebert, Kyle Rehman. Čároví: Andrew Smith, Kory Nagy

Diváci: 18509