Barys – Omsk 0:3 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 2:5 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 11.01.2020, 15:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám tu všechny fanynky a fanoušky hry zvané hokej! V sobotu pokračuje třemi zápasy Kontinentální hokejová liga. Já Vás provedu soubojem mezi Nižněkamskem a Nižným Novgorodem. Zatímco hostující Torpedo se drží v tabulce Západní konference na postupových příčkách do play-off, tak Neftěchimik na vyřazovací boje pár bodů ztrácí.

Torpedo Nižnij Novgorod:
    Hokejisté Nižného Novgorodu dosud odehráli 46 zápasů a s 50 body jim v tabulce Západní konference patří osmé místo. Na deváté Soči mají k dobru osm bodů, takže příčky, které zaručují postup do play-off, zatím drží poměrně bezpečně. Naposledy si hráči Torpeda přivezli cenné vítězství 4:1 z Kazaně. Před tím naopak dvakrát prohráli.

Neftěchimik Nižněkamsk:
    Nižněkamsk odehrál 45 zápasů, nichž nasbíral 44 bodů a to v tabulce Východní konference stačí až na desáté místo. Na osmý Kunlun ztrácí hokejisté Neftěchimiku šest bodů. Bodovat se jim navíc v poslední době moc nedaří. V zádech mají dvě porážky v řadě a z posledních devíti duelů vyhráli jen dva. Naposledy doma podlehli 1:5 Barysu, před tím padli 0:3 v Jekatěrinburgu.

Matt White – 24b (11+13)
    Jacob Berglund a Zack Mitchell – 17b (10+7)

Brankáři:
    Konstantin Barulin – 29 zápasů, průměr 2,55, úspěšnost 2,55, úspěšnost 91,0 %
    Alexandr Šaryčenkov – 21 zápasů, průměr 2,52, úspěšnost 91,0 %

Československá stopa

V kádrech těchto týmů nefiguruje ani jeden český či slovenský hokejista.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Rjasenskij, R. Murphy (A), Šaripzjanov, Bryncev, Aťušov (A), S. Zacharčuk (C), Pajgin – Porjadin, Berglund, White – Padakin, Chajrullin, Enlund – Černikov, P. Kulikov, Denis Kazionov – Šarifjanov, Šiksatdarov, Grošev – Chisamutdinov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Lindbäck (Tichomirov) – Barancev (C), Orlov, Zborovskij, Ch. Genoway, Minejev, Mišarin – Varnakov (A), Schroeder, Žafjarov – Rattie, Shore, Bočarov – Verjajev, D. Iljin (A), Šenfeld – Urakov, Belevič, Šachvorostov – Počivalov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Odins – Gorděnko, Pomonarenko.

Dozněly hymny a tím skončil také oficiální předzápasový program. Teď se už můžeme věnovat samotnému utkání.

00:01

00:37
    Dopředu se rozjel hostující útočník Michail Varnakov. V útočném pásmu byl ale sám a tak byl vytlačen za branku, kde o puk přišel.

01:13
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku. Hra se stěhuje před brankáře Barulina.

02:02
    Domácí poprvé vyzkoušeli pozornost brankáře Lindbäcka. Ten střelu od pravého mantinelu vyrazil.

02:55
    Zijat Pajgin se dostal ke střele z pravého kruhu. Ta branku Torpeda minula.

03:58
    Varnakov se snažil rozjet Schroedera, ale ten na puk nedosáhl. Zaútočit tak opět může domácí celek.

04:59
    Zajímavá příležitost domácích. Hráč Torpeda se dostal ke střele z mezikruží, která skončila těsně vedle branky!

06:20
    Hosté zatím nejsou v útoku moc nebezpeční. Do útočného pásma se občas dostanou, jako teď, ale schází tomu zakončení.

07:00
    Nezměnila to ani tato akce, kdy se po zpětné přihrávce dostal ke střele z levého kruhu Anton Šenfeld. Ten však trefil jen brusle protihráče.

08:37
    Teď už mohli hosté otevřít skóre! Damir Žafjarov nabil na pravý kruh Michailovi Varnakovovi a za Barulinem zvonila tyčka!

09:24
    Poté, co jsem si do hostující ofenzivy trochu rýpl, přidali hráči Torpeda na aktivitě. Neftěchimik se musí bránit.

09:51
    Probíhá dnešní první reklamní přestávka.

10:35
    Na přihrávku z rohu kluziště si najel Ty Rattie. Ten střílel z mezikruží a Barulin musel rychle do rozkleku.

11:33
    Hostující Šenfeld prohodil puk mezi bruslemi obránce. Ten mu ale vložil do cesty čisté tělo a volný puk odpálil do bezpečí brankář Barulin.

12:28
    Barulin svým zákrokem přerušil hru. Máme tu další reklamní přestávku.

13:21
    Arsen Chisamutdinov se prezentoval spíše lehkým nahozením, které lapil Lindbäck do rukavice a hned rozehrál na své spoluhráče.

14:07
    Pavel Porjadin si od mantinelu natáhl puk až na osu. Odsud ale netrefil hostující klec.

14:37
    Jacob Berglund se z levé strany řítil proti hostujícímu brankáři! Souboj švédských hokejistů však vyhrál hostující gólman Anders Lindbäck, který pokryl střelu svého krajana.

15:02
    Chajrullinovu střelu z pravého kruhu zablokovala hostující obrana. Teď zase přidává Nižněkamsk.

16:01
    Alexandr Černikov zvolil jednoduché řešení útočné situace, kdy hned po přejetí modré čáry golfákem vypálil. Lindbäck puk zachytil a raději ho podržel. Krátce před tím měl hodně práce Konstantin Barulin, jenž musel natahovat pravý beton proti kotouči, který se na něj odrazil od brusle jednoho z hráčů Torpeda.

17:20
    Další zákrok Barulina. Z pravého kruhu na něj střílel Urakov.

18:20
    Další útočnou akci rozjíždějí zatím opatrně a pozvolně hosté.

18:45
    Z postupného útoku nakonec vzešla střela Jordana Schroedera z levého kruhu. Ten mířil na bližší tyčku a Barulin puk vytěsnil do ochranné sítě.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:23
    Pěknou individuální akci předvedl Drew Shore. Hostující útočník se prokličkoval středním pásmem a ze střední vzdálenosti prověřil Barulina. Ten puk ztlumil na svém těle a přerušil hru.

19:52
    Ještě jedna střela Antona Šenfelda. Ten to zkusil z pravé strany a Barulin opět přerušil hru. Kdyby mu puk vypadl, byli už před brankovištěm nachystáni útočníci Torpeda na dorážku.

20:00
    Hosté zároveň se sirénou dotlačili kotouč za brankovou čáru! Rozhodčí budou u videa řešit, zda bylo gólu dosaženo ještě v časovém limitu...

20:00
    Gól neplatí! Bekhendová střela Antona Šenfelda propadla za Barulina až těsně po skončení první třetiny.
    20:00 Hostující Šenfeld takto skóroval až po zaznění sirény, která ukončila první třetinu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina gól nakonec nepřinesla. O něco aktivněji začali domácí, ale s přibývajícím časem začali mít navrch spíše hokejisté Torpeda. Ti se nakonec málem i ujali vedení, ovšem Anton Šenfeld poslal puk do branky až těsně po zaznění závěrečné sirény. Jeho gól tak rozhodčí po prozkoumání situace u videa neuznali.

20:40
    Nahození Whitea se snažil před brankou tečovat Jacob Berglund, Lindbäck ale vyrazil puk do bezpečí.

21:25
    Zakázané uvolnění hostí.

21:45
    Odražený puk si před brankou zpracoval Černikov. Ještě se ho snažil předat spoluhráči, ale to už obrana hostí přečetla.

22:30
    Mišarin nahodil puk po mantinelu až za branku Neftěchimiku. Tam si pro něj vyjel brankář Barulin, který ho zastavil a rozehrál.

23:24
    Domácí jsou ve druhé části aktivnější. Střelu z pravého kruhu vyrazil Lindbäck.

24:11
    Arsen Chisamutdinov v útočném pásmu uvolnil Jacoba Berglunda. Ten prováhal ideální čas k přihrávce nebo střele a nakonec hostujícího gólmana téměř neohrozil.

25:38
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Přihrávku na modrou čáru dostal čtyřicetiletý obránce VITALIJ AŤUŠOV, který vypálil z první a kotouč zapadl až za záda brankáře Lindbäcka, jenž měl zakrytý výhled. Asistence: Pavel Padakin.
    25:38 Vitalij AŤUŠOV - 1:0

26:43
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

27:18
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hostům se podařilo vyrovnat! Puk dostal na levý kruh VIKTOR ŠACHVOROSTOV a Barulin si zřejmě ještě myslel, že bude hostující útočník nahrávat mezi kruhy. Šachvorostov ale místo toho vystřelil a našel mezírku mezi betony překvapeného brankáře Nižněkamsku. Asistence: Sergej Zborovskij a Charles Genoway.
    27:18 Viktor ŠACHVOROSTOV - 1:1

27:43
    Domácí si rychle berou vedení zpět! Po ráně od modré čáry nejprve kotouč nedorazil za ležícího Lindbäcka PAVEL PORJADIN. Stejný hráč se ale vzápětí dostal k puku u druhé tyčky a tentokrát ho už za brankovou čáru dopravil – 2:1. Asistence: Pavel Porjadin.
    27:43 Pavel PORJADIN - 2:1

29:21
    Za vysokou hůl je vyloučen hostující obránce Sergej Zborovskij. Domácí si tak zahrají přesilovku.

30:33
    Po nahrávce Porjadina střílel z pravého kruhu Jacob Berglund. Lindbäck se stačil proti jeho střele přemístit.

31:10
    Domácí přesilovku využívají a zvyšují skóre na 3:1! MARAT CHAJRULLIN dobruslil s pukem na levý kruh a střelou z ostrého úhlu na bližší tyčku překvapil brankáře Lindbäcka. Ten se musí pod maskou červenat, tohle byl laciný gól. Asistence: Jonas Enlund.
    31:10 Marat CHAJRULLIN - 3:1

32:21
    Hosté mohli snížit! TJ Rattieho ale vychytal Barulin.

33:45
    Druhá třetina zatím patří hokejistům Nižněkamsku. Ti jsou efektivnější v koncovce, a proto nastříleli o dva góly více než soupeř.

34:52
    Od modré čáry vypálil Bryncev. Kotouč byl sražen mimo hostující branku.

35:20
    Střely na branku – 24:22

36:05
    Hosté se radují z kontaktního zásahu! Brankář Barulin vyrazil pro puk za svou branku, ale byl tam pomaleji než Damir Žafjarov. Ten tedy kotouč nahrál JORDANOVI SCHROEDEROVI a tomu stačilo trefit prázdnou klec. Asistence: Sergej Zborovskij a Maxim Minejev.
    36:05 Jordan SCHROEDER - 3:2

37:53
    Marat Chajrullin to zkoušel chytře z otočky. Lindbäck musel natahovat svůj pravý beton, aby kotouč vyrazil do bezpečí.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Zakázané uvolnění domácích. Hráči Torpeda tak ještě budou mít možnost ohrozit branku soupeře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Zatímco první třetina gól nepřinesla, tak ve druhé části jich padlo hned pět! Tři vstřelili domácí, kteří tak vedou nad Nižnym Novgorodem 3:2. Skóre zápasu otevřel ve 26. minutě zkušený obránce Neftěchimiku Vitalij Aťušov. Hosté rychle srovnali zásluhou Viktora Šachvorostova, ovšem domácím vrátil vedení o 25 sekund později důrazný Pavel Porjadin. Ve 32. minutě navíc překvapil brankáře Lindbäcka střelou z ostrého úhlu Marat Chajrullin. Slabší chvilku si ale pak vybral i domácí gólman Barulin, který vyjel za branku pro kotouč, ale byl tam později než protihráč a Jordan Schroeder už to měl jednoduché.

41:07
    Hosté zahráli puk přes všechny čáry. Jako icing to ale sudí neposoudili, hraje se dál.

42:47
    Orlov uvolnil zadovkou spoluhráče Iljina. Ten z levé strany minul vzdálenější tyčku domácí branky.

43:40
    Ve třetí třetině zatím sledujeme nápor Nižného Novgorodu. Hraje se v obranném pásmu Nižněkamsku.

43:57
    Do vymezeného území se nyní nevešlo bekhendové zakončení Kirilla Urakova.

44:59
    Domácí reklamovali faul na obránce Zijata Pajgina, který přes hůl soupeře nepříjemně spadl na mantinel. Rozhodčí ale nechávají hru pokračovat.

46:05
    Od modré čáry vystřelil Alexandr Bryncev. Anders Lindbäck si puk našel a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

47:06
    Velmi dobré střídání domácích, kteří soupeře zavřeli do jeho obranné třetiny. Nyní pálil od modré vedle Stěpan Zacharčuk.

48:30
    Damir Žafjarov jen posunul puk do útočného pásma. Hostujícímu forvardovi totiž scházela podpora spoluhráčů.

49:12
    Z pravé strany se dostal do zakončení Jacob Berglund. Střela mu ale nesedla a Lindbäck nemusel zasahovat.

50:10
    Ve třetí třetině zatím nevidíme moc brankových příležitostí. Pomalu se ale blížíme do fáze, kdy to hosté budou muset začít otevírat.

51:23
    Hosté v postavení mimo hru.

51:58
    Maxim Minejev se dostal ke střele z osy hřiště. Té ale scházela razance a Barulin puk ukryl ve výstroji.

52:40
    Hosté bruslí s pukem ve svém obranném nebo středním pásmu. Marně ale hledají cestičku do toho útočného.

53:19
    Nyní ji nenašel ani Varnakov. Hra se tak otočila na druhou stranu a Pavel Kulikov se dostal ke střele. Ta ale nebyla nikterak nebezpečná a Lindbäck puk podržel ve výstroji. Reklamní přestávka.

54:36
    Z úhlu nastřeloval puk před domácí branku Bočarov. Jeho nabídka prolétla brankovištěm a o kotouč se teď bojuje v rohu.

56:00
    Domácí obránce Murphy si udělal útočný výlet. Chytře si vylákal Lindbäcka z branky a kolem něho následně vracel puk do jeho brankoviště. Vše ale vyřešila obrana Torpeda!

56:40
    Čas utíká a hosté si stále šance nevytvářejí.

57:56
    Rattie našel na levém kruhu Denise Baranceva. Ten střílel z mohutného nápřahu, ale nakonec z toho byl spíše takový šouráček, který nemohl Barulina překonat.

58:42
    Hostující brankář Lindbäck zabránil gólu z hole Alexandra Černikova tak, že úmyslně vykopl branku z její pozice! Gól tedy neplatí, ale domácí budou mít k dispozici trestné střílení!

58:42
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anders Lindbäck – trestné střílení, zdržování hry / posunutá branka).
    58:42 Lindbäck úmyslně vykopl ze svého postavení branku a proti hostům tak bylo nařízeno trestné střílení.

58:42
    Matt White trestné střílení neproměnil, Lindbäck si připsal úspěšný zákrok! Domácí si následně vyžádali oddechový čas.

58:54
    Hosté to zkoušejí v šesti, tedy s prázdnou brankou!

58:58
    Zakázané uvolnění domácích.

59:14
    Je rozhodnuto! Marat Chajrullin předal ve středním pásmu puk na levou stranu PAVLOVI PADAKINOVI a ten od modré čáry trefil prázdnou branku. Asistence: Marat Chajrullin.
    59:14 Pavel PADAKIN - 4:2

59:14
    Charles Genoway ještě dostává trest za to, že po gólu vztekle odpálil kotouč mimo hrací plochu.

Hokejisté Nižněkamsku zvítězili nad Nižným Novgorodem 4:2. To nejpodstatnější se událo především ve druhé třetině, v níž domácí soupeře přestříleli poměrem 3:2. Za tohoto stavu se nastupovalo také do závěrečné dvacetiminutovky. V ní Neftěchimik dobře bránil a nepouštěl hosty do šancí. Domácí naopak mohli i navýšit svůj náskok, ale jistému gólu z hole Černikova zabránil úmyslným vykopnutím branky z gólman Lindbäck a nařízené trestné střílení White neproměnil. Definitivně tak rozhodl až v čase 59:14 střelou do prázdné branky Pavel Padakin.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:28 (11:15, 15:9, 9:4)
    Zblokované střely – 10:11
    Vyhraná vhazování – 18:29
    Trestné minuty – 0:4
    Hity – 10:5

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (17:22:51)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 26. Aťušov (Padakin), 28. Porjadin (Berglund), 32. Chajrullin (Enlund), 60. Padakin (Chajrullin) – 28. Šachvorostov (Zborovskij, Ch. Genoway), 37. Schroeder (Zborovskij, Minejev)

Rozhodčí: Ovčinnikov, Odins – Gorděnko, Pomonarenko