HC Slovan – Košice 6:1 (kon.) | MAC Budapešť – Nové Zámky 3:4 (po pr.)
MAC Budapešť
3:4 (0:0, 3:2, 0:1 - 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Úterý 14.01.2020, 19:00 • Ice rink MAC (Budapešť) • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Domáci dnes dokázali stratiť vedenie 3:1, keď najprv Nové Zámky vyrovnali na samom závere a následne perfektným spôsobom rozhodli o osude zápasu v predĺžení. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (21:41:42)

63:16 POSPÍŠIL - 3:4

63:16
    HC Nové Zámky dali gól!
    Gól strelil TOMÁŠ POSPÍŠIL, ktorý nádherným spôsobom rozhoduje o osude dnešného zápasu. Najprv si pekne položil brániaceho hráča a následne si vychutnal aj samotného brankára. Asistencie: Marek Drtina, Václav Stupka.

62:59
    Obrovská trma vrma pred bránkou Nových Zámkov, ale napokon sa Budapešti nepodarilo streliť víťazný gól.

62:32
    Bajtekove zakončenie končí v moci Bernarda a máme tu tak prvé prerušenie predĺženia.

61:57
    Do rovnakého brejku išli aj hostia, ktorí pochodili rovnako.

61:22
    Terbócs sa v brejku 2 na 1 ulakomil na zakončenia a napokon bránku súpera netriafa.

61:19
    Prvá minútka predĺženia ubehla ako voda.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Hosťom sa na úplnom konci riadneho hracieho času podarilo stretnutie poslať do predĺženia, a tak uvidíme hru 3 na 3.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:08
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (McNally – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Pavúk – 2 min., hrubosť).
    58:50 STUPKA - 3:3

58:50
    Gól strelil VÁCLAV STUPKA, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou tento duel posiela minimálne do predĺženia. Asistencia: Radim Hruška.

58:22
    Strech je už na ľadovej ploche, a tak sa musí rýchlo dostaviť k vykonávaniu defenzívnej činnosti.

57:23
    Domáci sa oslobodili, a tak prečkali prvú minútu oslabenia bez ujmy.

56:58
    Trma vrma pred bránkou Budapešti gólom nekončí. Andreas Bernard celú situáciu vyriešil vo svoj prospech. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

56:22
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Strech – 2 min., hákovanie).

55:45
    V pozore musel byť aj Bernard, ktorý zasahoval proti zakončeniu Ordzovenského.

54:54
    Zasahovať musel aj hosťujúci Pavlas. Domáci chcú totižto pridať gólovú poistku. Teč Sofrona gólom nekončí.

53:23
    Tlak Nových Zámkov pomaly, ale isto rastie, avšak len z hľadiska držania puku. Na gólovú šancu už dlhšiu dobu čakáme.

52:21
    Hostia síce sú v pásme súpera, no väčšiu príležitosť si zatiaľ nedokázali vypracovať.

50:35

50:00
    Do konca riadneho hracieho času dnešného zápasu zostáva 10 minút. Uvidíme, či pôjdeme do predĺženia, respektíve nájazdov.

49:13
    Novozámčania začínajú pomaly, ale isto vystrkovať rožky. Napokon im nič iné nezostáva, keďže prehrávajú.

47:47
    Puk lieta zo strany na stranu. Mizivý počet fanúšikov sa tak má na čo pozerať.

46:58
    Obdržálek s nepríjemným zakončením, ktoré dokázal Bernard ramenom vytlačiť mimo svojho vinkľu.

46:09
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Kreisz – 2 min., podrazenie).

44:39
    Puk teraz lieta zo strany na stranu, keď sme svedkami veľmi aktívneho hokeja.

43:16
    Po nie veľmi razantnej strele radšej Pavlas hru prerušuje.

42:20
    Ofenzívna akcia Nových Zámkov troskotá na ofsajde.

41:01
    Drtina vypálil tvrdú strelu od modrej, no domáci brankár ju dokázal bez problémov vyraziť.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Záver prostrednej tretiny bol poriadne šialený. Celkovo sme v nej videli 5 gólov a hneď tri na samom závere. Mierne navrch majú stále domáci, ktorí aj zaslúžene vedú.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:44
    Záver tretiny sa poriadne kúskuje, keď sa hra prerušuje na oboch stranách.
    39:16 STUPKA - 3:2

39:16
    Gól strelil PETER ORDZOVENSKÝ, ktorý je podobne kuriózny ako predchádzajúci presný zásah. Tentokrát sa po nepríjemnom tečovaní nechal okabátiť domáci brankár, ktorému napokon puk zapadol za chrbát. Asistencie: Václav Stupka, Tomáš Pospíšil.
    ORBAN - 3:1

37:04
    Budapešť dáva gól! Gól strelil BRANCE ORBAN, respektíve bol mu pripísaný gól, pretože puk smeroval do siete po nešťastnom zásahu hokejkou Petra Ordzovenského. Asistencie: Gábor Bugár, Chris Bodó.
    BODÓ - 2:1

36:30
    Budapešť dáva gól! Gól strelil CHRISTOPHER BODÓ, ktorý zakončil nádhernú biliardovú akciu svojho tímu do odkrytej bránky. Asistencie: Brance Orban, István Sofron.

36:09
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Rogoň – 10 min. osobný trest, napadnutie). Trest odpyká Mikula.

36:09
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Rogoň – 2 min., napadnutie).

35:16
    Strech príliš dlho otáľal so zakončením, ktoré napokon prišlo, ale Pavlas mu vystavil jasnú stopku.

34:27
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fereta – 2 min., krosček).

33:49
    Dnes veľmi aktívny Andrisík s ďalším zakončením, ale ani na dvakrát nedokázal skórovať.

33:31
    Pavlas si pripísal dôležitý zákrok, keď zasahoval proti zakončeniu McNallyho.

33:00
    Dnešné stretnutie sleduje 360 divákov.

32:08
    Nové Zámky nepredvádzajú ideálnu presilovú hru, keď sa domácim po niekoľkýkrát v zápase podarilo zaútočiť počas vlastného oslabenia.

30:37
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán – 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).

30:37
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán – 2 min., vrazenie na mantinel). Trest odpyká Szigeti.
    29:08 HATALA - 1:1

29:08
    Gól strelil ANDREJ HATALA, ktorý sa dokázal najlepšie zorientovať v trme vrme pred brankárom Bernardom a následne úspešne poslal puk za jeho chrbát. Asistencie: Peter Ordzovenský, Tomáš Pospíšil.

28:59
    Andrisík pálil z prvej, ale triafa len brankárove rameno.

28:06
    Veľmi nevídaná situácia. Domáci sa v oslabení 3 na 5 rútili do brejku 2 na 1. Pre Nové Zámky ale táto situácia fiaskom nekončí.

27:31
    Domáci sa dokázali oslobodiť, a tak získali veľmi cenné sekundy.

27:07
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Pozsgai – 2 min., sekanie).

26:07
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orban – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

25:51
    Budapešť dáva gól! Gól strelil ISTVÁN TERBÓCS, ku ktorému sa dostal puk okamžite po vyhranom vhadzovaní. Domáci hráč následne nekompromisne otvára stav dnešného zápasu. Asistencie: Brance Orban, Blake Orbán.

25:46
    Bránka Pavlasa je posunutá, a preto musí byť hra prerušená.

25:00
    Úvodných päť minút prostrednej tretiny sú úspešne za nami. Mierne majú navrch domáci, no je to zatiaľ neporovnateľne slabší hokej oproti prvej tretine.

23:44
    Po menšej chybe v rozohrávke Budapešti nasledoval nepríjemný brejk Nových Zámkov, ktorý Andrisík nezakončil najpresnejšie.

23:01
    Dopredu nazreli aj Novozámčania, no puk dokázali držať len v rohu klziska.

22:18
    Domáci si nedokázali vypracovať nebezpečnejšiu šancu, a tak zostáva táto početná výhoda nevyužitá.

21:03
    Novozámčania získali vďaka oslobodeniu cenné sekundy.

20:18
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Ordzovenský – 2 min., hákovanie).

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina je už minulosťou. Videli sme hokej zo strany na stranu, nechýbali ani nebezpečnejšie šance, no svedkami gólu sme stále neboli. Času je však ešte stále dosť, a tak určite nejaký ešte uvidíme.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:33
    Nové Zámky sú v plnom počte, a tak sa ani tentokrát nemenil stav zápasu.

17:55
    Domáci celok je natlačený v pásme súpera, no nie a nie otvoriť skóre zápasu.

16:33
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holovič – 2 min., hákovanie).

16:26
    Langkow posielal na Klempu gólovú prihrávku, ktorá by pravdepodobne skončila gólom nebyť fantastického zákroku Pavlasa.

15:18
    Zakázané uvoľnenie Budapešti, a preto sa presunie hra doľava od brankára Bernarda.

14:45
    Z ničoho nič sa do nepríjemne vyzerajúceho brejku rútili Nové Zámky, ale akcia Števuliaka presným zásahom nekončí.

13:27
    Budapešť sa natlačila do pásma súpera, kde si hráči vymieňajú puk ako keby mali presilovú hru.

12:18
    Obdržálek sa dostal do viac než výbornej pozície, no podarilo sa mu trafiť len betón Bernarda.

10:59
    Aktuálne sledujeme viac než vyrovnaný hokej, ktorý sa prelieva zo strany na stranu.

10:17
    Majorossovi sa podarilo ohroziť bránku súpera aj v tejto početnej nevýhode, avšak s rovnakým, neúspešným, koncom.

09:01
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

08:49
    Už po uplynutí presilovej hry bola razom pred bránkou Nových Zámkov trma vrma, ktorá ale gólom nekončí.

07:51
    Budapešť hrá už presilovú hru, uvidíme, či sa im podarí túto výhodu zužitkovať.

07:16
    V hre 4 na 4 majú jednoznačne navrch domáci. Pred malým momentom nepríjemne zakončoval Carlisle, no neúspešne.

06:43
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Holovič.

05:51
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Strech – 2 min., podrazenie).

04:48
    Obrovskú šancu na otvorenie skóre mali aj Novozámčania, no tentokrát vynikol Andreas Bernard.

02:52
    Majoross mohol zaskočiť hosťujúci celok, keď po chybe útočili domáci v prečíslení, no napokon z toho úvodný gól nie je.

02:31
    Domáci celok hrá zatiaľ v početnej nevýhode viac než dobre, keď sa mu podarilo niekoľkokrát oslobodiť sa.

01:41
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán – 2 min., podrazenie).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MAC Budapešť: Bernard (Halász) – McNally, Pozsgai, Carlisle, Orbán Bl., Garát, Fejes, Bugár, Loczi – Klempa, Langkow, Sofron – Orban Br., Strech, Terbócs – Kreisz, Pitt, Bodó – Szücs, Majoross, Szigeti

HC Mikron Nové Zámky: Pavlas (Vyžinkár) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk – Stupka, Bajtek, Pospíšil – Jurík, Holovič, Obdržálek – Andrisík, Fábry, Števuliak – Rogoň, Hruška, Mikula

Rozhodca: Výleta, Tvrdoň – Jurčiak, Krajčík – Jonák.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 41. kola Tipsport ligy. Dnes sa proti sebe postavia tabuľkoví susedia. Domáca MAC Budapešť je na 11. mieste. Ich súperom budú o 4 body horšie Nové Zámky.

Do nedávna bol rozdiel medzi tímami menší, no Budapešť si v posledných troch zápasoch pripísala 5 bodov a Nové Zámky len 2. V doterajších dvoch vzájomných meraniach síl zvíťazil vždy domáci tím. Najprv Budapešť vysoko 7:1 a potom Nové Zámky 5:3. O góly teda v zápasoch týchto dvoch celkov niet núdza.

MAC Budapešť sa bude spoliehať na Kanaďana Chrisa Langkowa, ktorý je momentálne 10. najproduktívnejší hráč súťaže. Svojich 36 bodov rozdelil medzi 19 gólov a 17 asistencií. V drese hosťujúceho tímu je lídrom v bodovaní Čech Tomáš Pospíšil. Ten zatiaľ strelil 14 gólov, ku ktorým pridal 17 asistencií.

Stávkové kancelárie mierne favorizujú domáci tím, no kurzy sú viac než vyrovnané. Dnes sa môžeme tešiť na veľmi vyrovnaný hokej, v ktorom ale bude musieť jeden tím zvíťaziť. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 26. Terbócs (Orban, Orbán), 37. Bodó (Sofron, Orban), 38. Orban (Bugár, Bodó) – 30. Hatala (Ordzovenský, Pospíšil), 40. Ordzovenský (Stupka, Pospíšil), 59. Stupka (Hruška), 64. Pospíšil (Drtina, Stupka)

HC MIKRON Nové Zámky: Pavlas (Vyžinkár) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk – Stupka, Bajtek, Pospíšil – Jurík, Holovič, Obdržálek – Andrisík, Fábry, Števuliak – Rogoň, Hruška, Mikula

Rozhodčí: Výleta, Tvrdoň – Jurčiak, Krajčík – Jonák