HC Slovan – Košice 6:1 (kon.) | MAC Budapešť – Nové Zámky 3:4 (po pr.)
MAC Budapešť
3:4 (0:0, 3:2, 0:1 - 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Úterý 14.01.2020, 19:00 • Ice rink MAC (Budapešť) • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 41. kola Tipsport ligy. Dnes sa proti sebe postavia tabuľkoví susedia. Domáca MAC Budapešť je na 11. mieste. Ich súperom budú o 4 body horšie Nové Zámky.

Do nedávna bol rozdiel medzi tímami menší, no Budapešť si v posledných troch zápasoch pripísala 5 bodov a Nové Zámky len 2. V doterajších dvoch vzájomných meraniach síl zvíťazil vždy domáci tím. Najprv Budapešť vysoko 7:1 a potom Nové Zámky 5:3. O góly teda v zápasoch týchto dvoch celkov niet núdza.

MAC Budapešť sa bude spoliehať na Kanaďana Chrisa Langkowa, ktorý je momentálne 10. najproduktívnejší hráč súťaže. Svojich 36 bodov rozdelil medzi 19 gólov a 17 asistencií. V drese hosťujúceho tímu je lídrom v bodovaní Čech Tomáš Pospíšil. Ten zatiaľ strelil 14 gólov, ku ktorým pridal 17 asistencií.

Stávkové kancelárie mierne favorizujú domáci tím, no kurzy sú viac než vyrovnané. Dnes sa môžeme tešiť na veľmi vyrovnaný hokej, v ktorom ale bude musieť jeden tím zvíťaziť. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

Úvodné zostavy:

MAC Budapešť: Bernard (Halász) – McNally, Pozsgai, Carlisle, Orbán Bl., Garát, Fejes, Bugár, Loczi – Klempa, Langkow, Sofron – Orban Br., Strech, Terbócs – Kreisz, Pitt, Bodó – Szücs, Majoross, Szigeti

HC Mikron Nové Zámky: Pavlas (Vyžinkár) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk – Stupka, Bajtek, Pospíšil – Jurík, Holovič, Obdržálek – Andrisík, Fábry, Števuliak – Rogoň, Hruška, Mikula

Rozhodca: Výleta, Tvrdoň – Jurčiak, Krajčík – Jonák.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:41
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán – 2 min., podrazenie).

02:31
    Domáci celok hrá zatiaľ v početnej nevýhode viac než dobre, keď sa mu podarilo niekoľkokrát oslobodiť sa.

02:52
    Majoross mohol zaskočiť hosťujúci celok, keď po chybe útočili domáci v prečíslení, no napokon z toho úvodný gól nie je.

04:48
    Obrovskú šancu na otvorenie skóre mali aj Novozámčania, no tentokrát vynikol Andreas Bernard.

05:51
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Strech – 2 min., podrazenie).

06:43
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Holovič.

07:16
    V hre 4 na 4 majú jednoznačne navrch domáci. Pred malým momentom nepríjemne zakončoval Carlisle, no neúspešne.

07:51
    Budapešť hrá už presilovú hru, uvidíme, či sa im podarí túto výhodu zužitkovať.

08:49
    Už po uplynutí presilovej hry bola razom pred bránkou Nových Zámkov trma vrma, ktorá ale gólom nekončí.

09:01
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

10:17
    Majorossovi sa podarilo ohroziť bránku súpera aj v tejto početnej nevýhode, avšak s rovnakým, neúspešným, koncom.

10:59
    Aktuálne sledujeme viac než vyrovnaný hokej, ktorý sa prelieva zo strany na stranu.

12:18
    Obdržálek sa dostal do viac než výbornej pozície, no podarilo sa mu trafiť len betón Bernarda.

13:27
    Budapešť sa natlačila do pásma súpera, kde si hráči vymieňajú puk ako keby mali presilovú hru.

14:45
    Z ničoho nič sa do nepríjemne vyzerajúceho brejku rútili Nové Zámky, ale akcia Števuliaka presným zásahom nekončí.

15:18
    Zakázané uvoľnenie Budapešti, a preto sa presunie hra doľava od brankára Bernarda.

16:26
    Langkow posielal na Klempu gólovú prihrávku, ktorá by pravdepodobne skončila gólom nebyť fantastického zákroku Pavlasa.

16:33
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Holovič – 2 min., hákovanie).

17:55
    Domáci celok je natlačený v pásme súpera, no nie a nie otvoriť skóre zápasu.

18:33
    Nové Zámky sú v plnom počte, a tak sa ani tentokrát nemenil stav zápasu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je už minulosťou. Videli sme hokej zo strany na stranu, nechýbali ani nebezpečnejšie šance, no svedkami gólu sme stále neboli. Času je však ešte stále dosť, a tak určite nejaký ešte uvidíme.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:18
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Ordzovenský – 2 min., hákovanie).

21:03
    Novozámčania získali vďaka oslobodeniu cenné sekundy.

22:18
    Domáci si nedokázali vypracovať nebezpečnejšiu šancu, a tak zostáva táto početná výhoda nevyužitá.

23:01
    Dopredu nazreli aj Novozámčania, no puk dokázali držať len v rohu klziska.

23:44
    Po menšej chybe v rozohrávke Budapešti nasledoval nepríjemný brejk Nových Zámkov, ktorý Andrisík nezakončil najpresnejšie.

25:00
    Úvodných päť minút prostrednej tretiny sú úspešne za nami. Mierne majú navrch domáci, no je to zatiaľ neporovnateľne slabší hokej oproti prvej tretine.

25:46
    Bránka Pavlasa je posunutá, a preto musí byť hra prerušená.

25:51
    Budapešť dáva gól! Gól strelil ISTVÁN TERBÓCS, ku ktorému sa dostal puk okamžite po vyhranom vhadzovaní. Domáci hráč následne nekompromisne otvára stav dnešného zápasu. Asistencie: Brance Orban, Blake Orbán.

26:07
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orban – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

27:07
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Pozsgai – 2 min., sekanie).

27:31
    Domáci sa dokázali oslobodiť, a tak získali veľmi cenné sekundy.

28:06
    Veľmi nevídaná situácia. Domáci sa v oslabení 3 na 5 rútili do brejku 2 na 1. Pre Nové Zámky ale táto situácia fiaskom nekončí.

28:59
    Andrisík pálil z prvej, ale triafa len brankárove rameno.

29:08
    HC Nové Zámky dali gól!
    Gól strelil ANDREJ HATALA, ktorý sa dokázal najlepšie zorientovať v trme vrme pred brankárom Bernardom a následne úspešne poslal puk za jeho chrbát. Asistencie: Peter Ordzovenský, Tomáš Pospíšil.
    29:08 HATALA - 1:1

30:37
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán – 2 min., vrazenie na mantinel). Trest odpyká Szigeti.

30:37
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Orbán – 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).

32:08
    Nové Zámky nepredvádzajú ideálnu presilovú hru, keď sa domácim po niekoľkýkrát v zápase podarilo zaútočiť počas vlastného oslabenia.

33:00
    Dnešné stretnutie sleduje 360 divákov.

33:31
    Pavlas si pripísal dôležitý zákrok, keď zasahoval proti zakončeniu McNallyho.

33:49
    Dnes veľmi aktívny Andrisík s ďalším zakončením, ale ani na dvakrát nedokázal skórovať.

34:27
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fereta – 2 min., krosček).

35:16
    Strech príliš dlho otáľal so zakončením, ktoré napokon prišlo, ale Pavlas mu vystavil jasnú stopku.

36:09
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Rogoň – 2 min., napadnutie).

36:09
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Rogoň – 10 min. osobný trest, napadnutie). Trest odpyká Mikula.

36:30
    Budapešť dáva gól! Gól strelil CHRISTOPHER BODÓ, ktorý zakončil nádhernú biliardovú akciu svojho tímu do odkrytej bránky. Asistencie: Brance Orban, István Sofron.
    BODÓ - 2:1

37:04
    Budapešť dáva gól! Gól strelil BRANCE ORBAN, respektíve bol mu pripísaný gól, pretože puk smeroval do siete po nešťastnom zásahu hokejkou Petra Ordzovenského. Asistencie: Gábor Bugár, Chris Bodó.
    ORBAN - 3:1

39:16
    Gól strelil PETER ORDZOVENSKÝ, ktorý je podobne kuriózny ako predchádzajúci presný zásah. Tentokrát sa po nepríjemnom tečovaní nechal okabátiť domáci brankár, ktorému napokon puk zapadol za chrbát. Asistencie: Václav Stupka, Tomáš Pospíšil.
    39:16 STUPKA - 3:2

39:44
    Záver tretiny sa poriadne kúskuje, keď sa hra prerušuje na oboch stranách.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Záver prostrednej tretiny bol poriadne šialený. Celkovo sme v nej videli 5 gólov a hneď tri na samom závere. Mierne navrch majú stále domáci, ktorí aj zaslúžene vedú.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:01
    Drtina vypálil tvrdú strelu od modrej, no domáci brankár ju dokázal bez problémov vyraziť.

42:20
    Ofenzívna akcia Nových Zámkov troskotá na ofsajde.

43:16
    Po nie veľmi razantnej strele radšej Pavlas hru prerušuje.

44:39
    Puk teraz lieta zo strany na stranu, keď sme svedkami veľmi aktívneho hokeja.

46:09
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Kreisz – 2 min., podrazenie).

46:58
    Obdržálek s nepríjemným zakončením, ktoré dokázal Bernard ramenom vytlačiť mimo svojho vinkľu.

47:47
    Puk lieta zo strany na stranu. Mizivý počet fanúšikov sa tak má na čo pozerať.

49:13
    Novozámčania začínajú pomaly, ale isto vystrkovať rožky. Napokon im nič iné nezostáva, keďže prehrávajú.

50:00
    Do konca riadneho hracieho času dnešného zápasu zostáva 10 minút. Uvidíme, či pôjdeme do predĺženia, respektíve nájazdov.

50:35
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Strech – 2 min., hákovanie).

52:21
    Hostia síce sú v pásme súpera, no väčšiu príležitosť si zatiaľ nedokázali vypracovať.

53:23
    Tlak Nových Zámkov pomaly, ale isto rastie, avšak len z hľadiska držania puku. Na gólovú šancu už dlhšiu dobu čakáme.

54:54
    Zasahovať musel aj hosťujúci Pavlas. Domáci chcú totižto pridať gólovú poistku. Teč Sofrona gólom nekončí.

55:45
    V pozore musel byť aj Bernard, ktorý zasahoval proti zakončeniu Ordzovenského.

56:22

56:58
    Trma vrma pred bránkou Budapešti gólom nekončí. Andreas Bernard celú situáciu vyriešil vo svoj prospech. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.

57:23
    Domáci sa oslobodili, a tak prečkali prvú minútu oslabenia bez ujmy.

58:22
    Strech je už na ľadovej ploche, a tak sa musí rýchlo dostaviť k vykonávaniu defenzívnej činnosti.

58:50
    Gól strelil VÁCLAV STUPKA, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou tento duel posiela minimálne do predĺženia. Asistencia: Radim Hruška.
    58:50 STUPKA - 3:3

59:08
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (McNally – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Pavúk – 2 min., hrubosť).

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Hosťom sa na úplnom konci riadneho hracieho času podarilo stretnutie poslať do predĺženia, a tak uvidíme hru 3 na 3.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

61:19
    Prvá minútka predĺženia ubehla ako voda.

61:22
    Terbócs sa v brejku 2 na 1 ulakomil na zakončenia a napokon bránku súpera netriafa.

61:57
    Do rovnakého brejku išli aj hostia, ktorí pochodili rovnako.

62:32
    Bajtekove zakončenie končí v moci Bernarda a máme tu tak prvé prerušenie predĺženia.

62:59
    Obrovská trma vrma pred bránkou Nových Zámkov, ale napokon sa Budapešti nepodarilo streliť víťazný gól.

63:16
    Gól strelil TOMÁŠ POSPÍŠIL, ktorý nádherným spôsobom rozhoduje o osude dnešného zápasu. Najprv si pekne položil brániaceho hráča a následne si vychutnal aj samotného brankára. Asistencie: Marek Drtina, Václav Stupka.
    63:16 POSPÍŠIL - 3:4

Domáci dnes dokázali stratiť vedenie 3:1, keď najprv Nové Zámky vyrovnali na samom závere a následne perfektným spôsobom rozhodli o osude zápasu v predĺžení. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (21:41:42)

Matúš Macháč

Branky a nahrávky: 26. Terbócs (Orban, Orbán), 37. Bodó (Sofron, Orban), 38. Orban (Bugár, Bodó) – 30. Hatala (Ordzovenský, Pospíšil), 40. Ordzovenský (Stupka, Pospíšil), 59. Stupka (Hruška), 64. Pospíšil (Drtina, Stupka)

HC MIKRON Nové Zámky: Pavlas (Vyžinkár) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk – Stupka, Bajtek, Pospíšil – Jurík, Holovič, Obdržálek – Andrisík, Fábry, Števuliak – Rogoň, Hruška, Mikula

Rozhodčí: Výleta, Tvrdoň – Jurčiak, Krajčík – Jonák