Newcastle – Rochdale 4:1 (kon.) | Tottenham – Middlesbrough 2:1 (kon.)
Newcastle United
4:1 (3:0)
Rochdale AFC
Úterý 14.01.2020, 20:45 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • FA Cup • 3. kolo

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 9:7. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:6. (22:39:34)

Dvě nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Newcastle přehrál na domácí půdě jasně 4:1 Rochdale a může se těšit na čtvrté kolo FA Cupu.

Hned od úvodních minut byl Newcastle aktivnějším týmem. Již v sedmnácté minutě byli domácí zaslouženě odměněni a to když si do vlastní sítě srazil míč Eoghan O'Connell. O další tři minuty přidal druhý zásah Matthew Longstaff a vydařenou část prvního poločasu podtrhl i Miguel Almirón, který využil obrovské chyby v hostující rozehrávce.

Po změně stran se ani jeden z týmů nedokázal dlouho prosadit. Až deset minut před koncem zvýšil náskok na čtyři branky Joelinton. V samém závěru poté hosté uspěli po gólu Williamse, ale na postup do nestačilo.

90+2

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

90
    Rochdale se vydalo do jedné z posledních akcí. Henderson našel Wilbrahama, kterému ale střela nesedla dokonale na kopačku.

89
    Matthew Longstaff si pomohl lehkým přistrčením, ale sudí nechal hru pokračovat. Zničehonic se dostal až ke střele, která skončila na tyči.

88
    V samém závěru se hra rozproudila. Domácí vedl do útoku Christian Atsu, kterému ještě nabíhal na pravém křídle Joelinton. Hosté se ale stačili zformovat před vápnem.

86
    Rochdale právě vstřelilo branku!
    Ani Rochdale neodjede s prázdnou! Třetiligový celek se prosazuje v samém závěru. MICHAEL WILLIAMS zužitkoval prudký centr do vápna a hlavou uklidil balon za Darlowa.

84
    Střídající Thomas Allan přibrousil ve středu pole Ryana a je po zásluze potrestán žlutou kartou.

82
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se Newcastle prosazuje i ve druhém poločase. Po změně stran se ani jeden z týmů do útoku příliš neměl, ale domácí pečetí své vítězství a tím i postup čtvrtým zásahem. Na konci akce domácího celku byl JOELINTON.

81
    Střídání v týmu Rochdale AFC: ze hřiště odchází Camps, přichází Andrew.

80
    Po přihrávce Carrolla pálil z prvního doteku Joelinton, ale míč nasměřoval jen mimo tři tyče.

79
    Aaron Wilbraham byl v zajímavém náběhu, ale domácí obrana vystoupila v moment přihrávky a vystavila také hostujícího hráče do ofsajdu.

78
    Ospalá druhá půle pokračuje. Dalším faulem se tentokrát provinil proti pravidlům Matthew Longstaff.

76
    Dooley přišel o míč ještě na útočné polovině. Domácí se pokoušeli o kontr, ale ten zastavil za cenu žluté karty Ryan.

74
    Hayden byl v nadějném postavení ve středu vápna. Do pokusu mu ale vletěl na poslední chvíli Fabio Tavares a uchránil svého brankáře.

73
    Ani jeden z týmů se nemůže dostat do střelecké pozice. Domácí stačí kombinace na středu trávníku. Nyní ale vyzkoušel Lynchovu pozornost Atsu.

71
    Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ritchie, přichází Shelvey.

70
    Také Fabio Tavares se okamžitě po svém příchodu na trávníku zapojil do hry. Proti Longstaffovi však nepřekročil ani půlící lajnu.

Vít Schück

Branky: 17. O'Connell (vla.), 20. M. Longstaff, 27. Almirón, 82. Joelinton – 86. Williams

Karty:   84. Allan (NEW) – 76. Ryan (ROC)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 9:7. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:6.
    Newcastle United: Darlow – Krafth, Ritchie (71. Shelvey), Lascelles (C) (58. Allan), Lejeune – S. Longstaff, Hayden, M. Longstaff – Joelinton, Atsu, Almirón (63. Carroll)
    Náhradníci: Elliot – Clark, Carroll, Shelvey, Willems, Fernández, Allan

Rochdale AFC: Sánchez (46. Lynch) – Matheson, Norrington (69. Tavares), Williams, O'Connell – Keohane, Dooley – Ryan, Camps (81. Andrew), Henderson (C) – Wilbraham
    Náhradníci: Lynch – Bradley, Brierley, Andrew, Baah, Gillam, Tavares

Rozhodčí: Scott – West, Ledger