Mariaová – Vondroušová 0:2 (kon.) | Peraová – Strýcová 2:0 (kon.)
7 6
Barbora Strýcová
0
6 3
Úterý 14.01.2020, 04:36 • Match court 1, Adelaide (AUS) • WTA Adelaide - Adelaide International (tvrdý povrch) • 1. kolo

Barbora Strýcová nakonec nezvládá souboj s kvalifikantkou a na novém turnaji WTA se loučí v prvním kole.
    Zápas začala čistou hrou a následně měla její soupeřka menší problémy při svém podání. Nicméně Peraová se včas probudila a jako první vzala soupeřce dvakrát podání v prvním setu! Za stavu 5:2 měla šanci uzavřít první set – nepovedlo se! Další šance přišla za stavu 5:3, avšak ani tentokrát to Američanka nezvládla! Nakonec přišel na řadu tie-break, ve kterém se k prvním setbolům dostala Strýcová. Ale ani jeden ze dvou nedokázala proměnit, když následný první setbol Peraová beze zbytku proměnila.

Ve druhém setu Strýcová ihned přišla o podání, které si však vzápětí dokázala vzít zpět. Následně si až do osmého gemu držely obě soupeřky své podání. Klíčovým byl určitě sedmý gem, kde Strýcová za stavu 30:30, následně 40:40 bojovala o další brejkbol. Peraová však udržela podání, aby v osmém gemu o něj připravila svou soupeřku. Američanka následně nedopustila další zaváhání, kterého se dopouštěla v prvním setu a čistou hrou do servírovala duel do zdárného konce. (06:46:05)

Konec zápasu
    2:0; 6:3 - Bernarda Peraová

6:3
    Na rozdíl od prvního setu, Peraová nyní dokázala doservírovat set a tedy zápas, čistou hrou!

40-0
    Nyní už tři míčky, neboť byl zahlášen aut české hráčce!

30-0
    Přesný úder k základní čáře a Američanka je dva míčky od vítězství!

15-0
    Uvidíme, jak se jí to podaří nyní! Začíná dobře...
    1:0; 5:3 - Bernarda Peraová

5:3
    Forhend Peraové končí přesně u boční lajny a Američanka má šanci doservírovat zápas do vítězného konce. V prvním setu měla dvě možnosti doservírovat set a ani jednu nevyužila.

40-30
    No, a poměrně důležitý míček získává Američanka a Strýcová nyní čelí důležitému brejkbolu!

30-30
    Peraová však cítí šanci na úspěch a bojuje!

15-30
    Po delší výměně je tu další bod pro českou hráčku a nyní je každý míček pro ni důležitý, vzhledem k blížící se koncovce druhého setu.

15-15
    A opět hrála páska s Američankou a omlouvá se české tenistce.

0-15
    Peraová doběhla nepřesný zkrácený míček, ale už nedokázala vrátit žlutý tenisák na druhou stranu kurtu.

4:3
    Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.

4:3
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:3
    Tak tohle asi české hráčce moč nepřidá a taky, že se podívala pohledem na tribunu, kde sedí její tým. Peraová totiž zahrála míček o pásku a ten se překlopil na její polovinu kurtu.

A-40
    Peraová však svou soupeřku nepouští k brejkbolu.

40-40
    Strýcová si nakonec vybojovala shodu a tato hra bude nejspíše důležitým mezníkem pro druhý set.