Bílina – Nová Paka 4:1 (kon.) | Vrchlabí – Mostečtí Lvi 6:2 (kon.) | Děčín – Jablonec n/N 5:4 (2:0 po s.n.)
Řisuty – Trutnov 5:1 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 3:6 (kon.) | SHK Hodonín – Mor. Budějovice 5:2 (kon.)
Opava – Šumperk 1:2 (kon.) | Kopřivnice – Nový Jičín 1:5 (kon.) | Písek – China Golden Dragon 5:3 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
1:5 (1:2, 0:0, 0:3)
HK Nový Jičín
Středa 15.01.2020, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Nový Jičín v minulém kole ukončil čtyřzápasovou řadu bez výhry, když na domácím ledě porazil Valašské meziříčí 4:3 a dostal se na vzdálenost 1 bodu od postupové 6. příčky, kterou hájí jeho dnešní soupeř Kopřivnice.

Kopřivnice ještě v roce 2020 nevyhrála, ale v minulém kole k tomu měla nejblíže, když se zápas se Žďárem nad Sázavou dostal do prodloužení, ve kterém ale 24 sekund před koncem inkasovali gól a prohráli 2:3. Uvidíme, zda svou šňůru přeruší dnes, nebo zda se protáhne na 4 zápasy.

Na vzájemné zápasy vede Kopřivnice v této sezoně 2:1, když porazila Nový Jičín nejprve na venkovním ledě 3:0, pak doma 6:3, ale poslední zápas prohrála na ledě Nového Jičína 1:2 po prodloužení.

Ve dnešním zápase nastoupí domácí ve speciální edici dresů k poctě hokejistovi Radku Bonkovi. Po zápase končí aukce těchto dresů, výtěžek z nich půjde na ZŠ a MŠ Motýlek, dětské centrum pro děti s více vadami. Vy se na dresy můžete podívat na webové stránce dresy.hc-koprivnice.cz a pokud chcete přispět na dobrou věc, můžete také něco přihodit. Aukce končí dnes ve 21 hodin.

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Kučera) – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Fojtík, Stříž – Mach J. (C), Gebauer, Daron, Sluštík (A), Bochnak, Pěnčík, Suchý, Hrubý, Gola, Mach M., Marek

HK Nový Jičín: Šimonů (Loubal) – Metelka, Hruška (C), Tomeček, Rufer, Váňa, Kobylík, Krutil – Macuh, Králík, Irgl, Lehečka, Štefka, Kafka, Plitko, Poruba, Krupa, Finsterle, Pecha, Kuba

Rozhodčí: Škach – Vengřín, Kořistka.

Domácí hráči v modrých limitovaných dresech nastupují na ledovou plochu.

Hráči Nového Jičína jsou taktéž na ledové ploše, dnes na sobě mají bílé dresy.

Na ledové ploše právě probíhá zahajovací ceremoniál na počest Radka Bonka.

00:01

00:33
    Kopřivnice zavezla puk do útočného pásma, moc dlouho to ale nevydrželo.

01:02
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Finsterle – 2 min., faul loktem).

02:10
    Kopřivnice zavezla do útočného pásma.

03:02

03:41
    Dominik Suchý zkusil vystřelit přes hráče, trefil pouze jej.

03:58
    Odražený puk schoval Hromada pod lapačku.

04:48
    Miroslav Marek měl příležitost, ale neproměnil ji.

05:11
    Zakázané uvolnění hostů.

05:42
    Další zakázané uvolnění Nového Jičína.

06:02
    Hra domácích vysokou holí, Kopřivnice vykázána do středného pásma.

07:17
    Dvě šance domácích, nakonec ale šance pro Nový Jičín.

07:55
    Přihrávku rukou mezi hráči hostů.

08:57
    Hosté založili akci z vlastního obranného pásma, získali vhazování před brankářem Hromadou.

09:56
    Zakázané uvolněné na straně hostů.

10:25
    Patrik Gola v situaci, kdy byl sám na brankáře, neuspěl.

11:17
    Dominik Suchý zkoušel tečovat.

11:55
    Akci Nového Jičína zastavuje ofsajd.

12:12
    Ondřej Sluštík střílel od modré, pouze do betonu brankáře Šimonů.

13:21
    Hosté se přemístili do své utočné třetiny.

14:53
    Do útočného pásma zamířili také domácí.

15:21
    Hosté nastřelili tyč.

16:10
    Ofsajd, ve kterém se octl Samuel Ollender.

17:14
    Domácí se snaží založit útok z vlastního obranného pásma.

18:16
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ROK MACUH, který sebral puk domácím v útočném pásmu a vystřelil.

18:26
    Ze středního pásma se rozjel LUKÁŠ FINSTERLE a 10 sekund po prvním gólu zvýšil na 2:0. Asistence: Králík a Rufer.

19:43
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Podobná situace jako při prvním gólu hostů, tentokrát se k puku dostal DANIEL HRUBÝ a snížil stav utkání na 1:2. Asistence: Gola.

20:00

Celá první třetina byla vyrovnaná, kromě dvou situací z 19. minuty, kdy se hosté, konkrétně Rok Macuh a Lukáš Finsterle, dvakrát dostali do dobré situace a dokázali skórovat. Naštěstí pro domácí přišlo 17 sekund před koncem snížení, o které se postaral Daniel Hrubý a ve spolupráci s Patrikem Golou snížili na 1:2.

Pauzu mezi třetinami vyplnily malé kopřivnické naděje, teď už na led nastupují oba dospělé celky.

20:01

Do útočného pásma hned vletěl Jakub Mach, na jeho střelu ale brankář reagoval posunutím betonu.

21:12
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Fojtík – 2 min., podrážení).

22:26
    Hosté sed na chvíli dostali do útočného pásma, ale už jsou opět venku.

23:12

23:44
    Zakázané uvolnění hostů vrací hru zpět před jejich brankáře.

23:45
    Bezprostředně po buly střílel Matěj Mach.

24:14
    Zakázané uvolnění, tentokrát na straně domácích.

24:23
    Michal Krutil Střílel pouze do Hromadovy hrudi.

25:23
    Zakázané uvolnění vrací hru zpět do obranného pásma hostů.

25:30
    Z mezikruží střílel David Stříž.

26:22
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Krzak – 2 min., vražení na hrazení).

27:49
    Domácím se podařilo vyhodit, alespoň mohou vystřídat.

28:22

28:36
    Adam Daron, který se vrátil z trestné, aby odpykal faul Filipa Krzaka, měl dobrou příležitost.

29:08
    Dominik Suchý jel sám na brankáře, mířil na vyrážečku, ale puk skončil odražený od vyrážečky na plexi.

30:15
    Domácí se snaží napadat velmi vysoko, skoro nenechají hosty rozehrát, natož přejít přes střední pásmo.

30:59
    Zakázané uvolnění hostů a vhazování po pravici brankáře Nového Jičína.

31:37
    Opět Dominik Suchý projížděl kolem brankáře, puk mu mezi betony ale tečovat nezvládl.

32:42
    Hra se přesunula do rohu útočného pásma hostů.

33:14
    Petr Hromada raději podržel puk pod lapačkou.

33:24
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kafka – 2 min., sekání).

33:31
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Imrich – 2 min., vysoká hůl).

34:09
    Domácí se při hře 4 na 4 snaží rozjet útok, zatím ale neúspěšně.

35:04
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Králík – 2 min., nedovolené bránění).

36:04
    Špatná přihrávka vyhnala domácí až do obranného pásma.

36:44
    Poslední sekundy přesilovky a domácí jsou stále v útočném pásmu.

37:04

37:37
    Brankář domácích vyrazil střelu do ochranné sítě.

38:11
    Domácí tlačí v útočném pásmu, zatím ale bez gólové šance.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:04
    Další střela, která skončila v ochranné síti.

39:41
    Domácí opět v útočném pásmu.

39:52
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kobylík – 2 min., držení).

40:00

Druhá třetina nenabídla žádnou branku, ale větší šance byly na straně domácích. Většinu času trávili ve svém útočném pásmu a měli větší šance, ale hosté vydrželi a tak po 40 minutách je stav stále 1:2 z pohledu domácích.

Další třetina začne přibližně v 19:48.

Hosté se vracejí na ledovou plochu, následují je domácí hráči.

40:01

40:33
    Domácí se dostali do útočného pásma a uvidíme, jak naloží s přesilovkou.

41:30
    Až teď se hosté dostali ze sevření a mohou vystřídat.

41:52

43:12
    Domácí opět v útočném pásmu, snaží se střílet co nejvíce to jde.

44:48
    Ondřej Sluštík se prokličkoval až k brance hostů.

45:26
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Štěpánek – 2 min., krosček).

45:43
    Hosté se chvíli drželi v útočném pásmu, teď ale musí zpět až ke svému brankáři.

46:45
    Domácí se snaží zdržovat hru u mantinelu.

47:07
    Bratři Machové se snaží napadat, a pozdržet tím hru mimo jejich obranné pásmo.

47:26

48:41

49:31
    Hosté využili nepřehledné situace před brankou a DOMINIK KAFKA zvýšil na 3:1. Asistence: Kobylík.

51:10
    Matěj Mach zkoušel vystřelit od modré, puk byl ale ztečován do rohu kluziště.

51:37
    Přihrávku přes osu dostal a do prázdné brány zakončil LUKÁŠ FINSTERLE a zvýšil tím náskok hostů na rozdíl . Asistence: Kafka a Králík. gólů.

53:44
    Domácí míří do útočného pásma, ale budou to mít ještě těžké.

54:33
    Ofsajd hostů.

56:02
    Domácím se nedaří dostat se přes útočnou modrou.

56:19
    Ofsajd, tentokrát na straně domácích.

56:25
    Zakázané uvolnění hostů a vhazování před brankou Daniela Šimonů.

57:05
    Akci 3 na 3 vzal na sebe Dominik Suchý, ale jeho střela skončila na vyrážečce.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty 3. třetiny.

58:43

59:05
    Patrik Gola dorážel odražený puk, brankář hostů se ale stihl přemístit.

59:32
    Filip Krzak nahodil do útočného pásma.

59:46
    Už na 5:1 zvýšil DOMINIK KAFKA a udělal sladkou tečku pro hosty za tímto zápasem. Asistence: Finsterle.

Po, dá se říct, vyrovnaných 40 minutách přišla třetina, ve které se hostům podařilo vstřelit 3 branky a definitivně tím pohřbít šance Kopřivnice v tomto zápase. Hostům se také podařilo přeskočit Kopřivnici v tabulce a posunout se místo ní na 6. příčku zaručující postup, zatímco Kopřivnice je aktuálně mimo play off. Ale ještě není vše ztraceno,do konce zbývá 13 kol.

další zápas hraje Kopřivnice doma v sobotu v 17 hodin proti Moravským Budějovicím, tak uvidíme, jestli se jim pokazí přerušit šňůru pozážek.

Nový Jičín se v sobotu utká na soupeřů, konkrétně Hodonína, ale už od 15 hodin. (20:27:31)

Bořek Vajda

Branky a nahrávky: 20. Hrubý (Gola) – 19. Macuh, 19. Finsterle (Králík, Rufer), 50. Kafka (Kobylík), 52. Finsterle (Kafka, Králík), 60. Kafka (Finsterle)

Rozhodčí: Škach – Vengřín, Kořistka