Toronto – Calgary 1:2 (0:1 po s.n.) | Florida – Los Angeles 4:3 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 1:4 (kon.) | Washington – New Jersey 5:2 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Ottawa – Vegas 2:4 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:4 (kon.)
Minnesota – Tampa 3:2 (kon.) | Dallas – Buffalo 1:4 (kon.) | Colorado – San Jose 4:0 (kon.)

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:34
    Radim Šimek (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:39 (05:36:29)

1. Philipp Grubauer (COL) 27 zák., 100%
    2. Cale Makar (COL) 1+0
    3. Matt Calvert (COL) 1+0

Colorado ukončilo svou šňůru čtyř porážek v řadě a potvrdilo roli favorita proti San Jose, které na svém ledě porazilo 4:0. V první a druhé třetině dali domácí shodně po dvou gólech a v závěrečné třetině si hlavně hlídali komfortní náskok. Obrovský podíl na vítězství má brankář Philipp Grubauer, který pochytal vše, co se dalo.

59:23
    Grubauer ukrývá na hrudi střelu Marleaua.

59:12
    Hosté se dál snaží alespoň o jeden gól. Ale řada jejich střel, stejně jako tato od modré, jde mimo tři tyče.

58:43

58:02
    Hosté vyhazují puk ze svého pásma.

56:43
    Colorado tak bude hrát minutu přesilovku 4 na 3 a minutu 5 na 4.

56:43
    Kane předvedl hodně pozdní dohrání soupeře a putuje na trestnou lavici.

55:43
    Tresty rozdány, může se pokračovat.

55:43
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 10 min. osobní trest).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 10 min. osobní trest).

55:43
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Stefan Noesen – 2 min., hrubost).

55:43
    Ve středním pásmu dochází k šarvátce, Landeskog srazil soupeře k ledu, prát se chce i Kadri, který se hádá s Thorntonem.

55:33
    Hosté v plném počtu. Zároveň je hra přerušena a nařízena komerční pauza.

54:52
    Domácí chtěli hrát prakticky až do kuchyně a to se jim vymstilo. Zpětná přihrávka na najíždějícího Calverta šla na brusle.

54:22
    Za zády Grubauera zazvonila tyč! Nečekaná šance Sharks v oslabení, ale ani teď to není gól.

54:09
    Dělovka z první od mantinelu se odráží od jednoho z hráčů San Jose do středního pásma.

53:38
    Začíná klasická přesilovka Colorada.

53:33
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., držení).

53:20
    Domácí se řítili do přečíslení, ale finální přihrávka neprošla přes střed.

52:06
    Hertl se snaží a je dnes při chuti, ale zatím má stejnou smůlu jako všichni jeho spoluhráči. V brankovišti soupeře je bezchybný Grubauer.

51:38
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., hrubost).

51:38
    Bude se vylučovat, to ale až po komerční pauze.

50:46
    Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny. San Jose už v tuto chvíli bojuje hlavně o čestný úspěch.

50:00
    Rána Erika Karlssona ze středního pásma. Grubauer puk chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.

48:57
    Rantanen se vřítil mezi kruhy, neprosadil se však přes bránícího Šimka.

47:35
    Ferraro byl zblokován před brankou Colorada Ničuškinem.

46:23
    Landeskog měl tu smůlu, že stál v cestě letícímu puku od modré čáry a zblokoval tak střelu svého spoluhráče.

46:05
    Těžký zákrok Jonese proti střele od modré čáry. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

45:54
    Calvert se řítil do útoku. V souboji s Dillonem se nakonec neprosadil, naopak jen vyrazil branku ze svého postavení. Dillon však souboj odnesl nějakým zraněním, odchází do kabiny.

44:56
    Nieto jen těsně míjí branku San Jose, je to však trefa jen zadního mantinelu.

43:57
    Hra je přerušena, rozhodčí ukazuje, že se bude vhazovat ve středovém kruhu.

43:15
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Hosté jsou dál v útočném pásmu.

42:45
    San Jose pokračuje ve vysoké aktivitě na začátku třetí třetiny. Meier zpoza pravého kruhu přinutil Grubauera k zákroku.

41:36

41:35
    Burns zpoza levého kruhu tvrdě vypálil, Grubauer se i s touto střelou dokázal vypořádat.

41:10
    Další vyhození Lavin. Dobře bráněné oslabení.

40:27
    Kane z mezikruží vypálil na branku Colorada, Grubauer vyráží a domácí se osvobozují.

40:01

Další třetina začne přibližně v 04:58.

Colorado ve druhé třetině přidalo další dvě branky a vede 4:0. Pokud se nestane nic neočekávaného, je vítěz tohoto střetnutí jasný. Ačkoliv to je sport a stát se může cokoliv, tak se nezdá, že by San Jose mohlo dnes obrat Laviny o body.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:36
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., podrážení).

38:46
    Zakázané uvolnění hostů.

38:21
    Taková nenápadná střela Calverta z pravého kruhu, která měla být spíš přihrávkou na střed. Jones ale stihl zareagovat a puk vytěsnit na zadní hrazení.

37:55
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru domácích, kteří se snažili vrátit do útoku.

37:35
    Další nepříjemnosti pro Jonese, který musel čelit střele z prostoru před brankovištěm. Puk úspěšně vyráží.

37:00
    Druhá třetina se pomalu blíží ke svému konci. Colorado se nasměrovalo velmi důrazně za ukončením čtyřzápasové šňůry porážek.

35:39
    Přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:07
    Gravesova střela byla zblokována Labancem. Colorado má mnohem více ze hry v posledních minutách. A po zásluze navyšuje své vedení.

34:30
    Jones lapačkou chytá dělovku od modré čáry a přerušuje hru. Komerční pauza.

33:53

32:53
    Bellemare předvedl další útok v oslabení. Jones tentokrát zasahovat nemusel.
    32:42 Matt CALVERT - 4:0

32:42
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí se prosadili v oslabení! MATT CALVERT využil zásahu Bellemara, který vypíchl soupeři puk a vyrazil ve středním pásmu do úniku. Po přejetí před Jonese naznačil kličku do bekhendu, potáhl si brankáře do strany a výborně si přehodil puk na delší ruku do forhendu, odkud se mu povedlo procpat puk do branky! Asistence: Pierre-Edouard Bellemare.

31:53
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., držení hole).

31:40
    Grubauer si poradil i s ránou E. Karlssona. Hra je přerušena, na řadě je komerční přestávka.

31:01
    Vlasic se otočil u levého mantinelu a z ostrého úhlu poslal puk na Grubauera, jenž kotouč vyráží.
    29:59 Ryan GRAVES - 3:0

29:59
    Okamžitě po vhazování vypálil z první zpoza levého kruhu RYAN GRAVES, který poslal puk pod horní tyč Jonesovy klece. Asistence: Vladislav Kameněv.

29:44
    Přečíslení domácích dvou na jednoho. Bellemare se rozhodl střílet sám a nepřihrávat do pravé strany. Jones puk vyráží a hosté se následně dopouští zakázaného uvolnění.

28:56
    Bellemare srazil střelu Meiera od modré až do ochranné sítě a pomohl Grubauerovi, který si na nedostatek práce v tomto utkání rozhodně nemůže stěžovat.

27:53
    Jones zlikvidoval střelu Zadorova a přerušil hru. Komerční pauza.

27:15
    Girard míjí branku San Jose, jeho rána jde do zadního mantinelu.

26:50
    Hraje se delší úsek bez přerušení. V tuto chvíli ale také bez šancí.

25:19
    Šimkův pokus Grubauer úspěšně vyrazil a nedovolil soupeři dorážení.

24:46
    Dillon orazítkoval jen zadní mantinel za brankou domácího Grubauera.

24:17
    Po buly v útočném pásmu znovu střílel Bellemare. Jones opět chytá.

24:10
    Bellemare rychle zakončil na branku Sharks. Jones si připisuje další zákrok.

23:58
    Střela domácích od modré skončila sražena v ochranné síti.

23:46
    Šance Burakovskyho, který dostal přihrávku zpoza branky, ale puk poslal přímo do betonu Jonese.

22:19
    Další zakázané uvolnění. A opět z dílny Sharks.

21:52
    Dillonova střela neprošla přes prostor mezi kruhy, Bellemare byl dobře postaven.

21:41
    M. Karlsson vystřelil z ostrého úhlu od levého mantinelu, Grubauer si i s touto střelou poradil a puk ukryl mezi betony.

20:35
    Sharks se dopustili zakázaného uvolnění.

20:27
    Hertl se odhodlal ke střele už od modré čáry. Grubauer jeho pokus likviduje a přerušuje hru.

19:57
    Tomu se říká gól do šatny! CALE MAKAR vypálil od modré čáry a vsítil svou desátou branku sezony! Asistence: Nazem Kadri.

19:02
    Kadriho bekhend na Jonese nestačil. Hra pokračuje.

17:50
    První třetina se blíží ke svému konci. Sledujeme docela útočně laděný zápas.

17:00
    Zakázané uvolnění San Jose.

15:23
    Meier z podobné pozice, akorát na druhé straně kluziště, nechal vyniknout Grubauera.

14:43
    Šance Bellemara, v mezikruží se pokusil prosadit zápěstím, ale Jones byl proti.

14:17

13:20
    Šimek zblokoval střelu Landeskoga, hosté se úspěšně brání.

13:10
    Makarova rána od modré, Jones přerušuje po zákroku hru.

12:45
    Dobrá šance Rantanena, Jones vyráží.

12:17
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Marc-Édouard Vlasic – 2 min., podrážení).

11:50
    Kaneova rána od modré, Grubauer si i s títo projektilem poradil.

10:19
    Sorensen přinutil brankáře domácích k přerušení hry. Komerční pauza.

09:43
    Protečovaná střela Meiera, Grubauer puk kryje a přerušuje hru.

09:15
    Rychlý kontr Colorada, který mezi kruhy zakončil Rantanen, ale jen do Jonese.

09:02
    Labanc z nepříliš výhodné pozice u pravého mantinelu vystřelil na Grubauera, který vyráží.

07:51
    Zadorov se snažil o zakončení mezi kruhy, puk byl zablokovaný před brankovištěm.

06:14
    Nepovedlo se to ani Rantanenovi z druhé strany útočné třetiny. Komerční pauza.

06:01
    Macinnon zkusil štěstí zpoza pravého kruhu, na Jonese nevyzrál.

04:18
    Prakticky okamžitě Sharks vyhodili na zakázané uvolnění.

04:12
    Kadri se v levém kruhu dostal ke střele na Jonese, jenž jeho pokus vyráží mimo brankoviště.

03:20
    Další zakázané uvolnění Colorada vrací znovu hru před Grubauera.

01:43
    Zakázané uvolnění domácích.

01:10
    Burakovsky tentokrát střílel sám, z pravého kruhu trefil jen připraveného Jonese.
    00:45 Valerij NIČUŠKIN - 1:0

00:45
    Domácí vlétli do utkání výtečně a už po 45 sekundách otevírají skóre! VALERI NIČUŠKIN před brankovištěm procpal puk za záda Jonese. Asistence: Andre Burakovsky.

00:01

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Graves, E. Johnson, Girard, Zadorov, Cole – Rantanen, MacKinnon, Landeskog – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Compher, Bellemare, Calvert – Nieto, Jost, Kameněv.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, Dillon, E. Karlsson, R. Šimek, Vlasic, Ferraro – Labanc, Hertl, E. Kane – Meier, Suomela, Marleau – Sörensen, J. Thornton, Goodrow – Noesen, Kellman, M. Karlsson..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

To pozice Colorada je mnohem lepší, i přes nevydařenou šňůru zápasů. Drží se na čtvrté pozici Západní konference, byť na devátou pozici mají náskok jen dvou bodů.

Čtyři prohry v řadě tíží hokejisty Colorada, kteří na svém ledě budou hostit San Jose. Až 13. celek Západní konference prožívá špatnou sezonu a nutně potřebuje zabrat. Jeho ztráta na první osmičku totiž činí už 8 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 1. Ničuškin (Burakovsky), 20. Makar (Kadri), 30. Graves (Kameněv), 33. Calvert (Bellemare)