FTZS Liberec – Hodonín 7:7 (kon.) | Česká Lípa – Sparta 3:8 (kon.)
FTZS Liberec
7:7 (4:4)
FC Tango Hodonín
Pátek 17.01.2020, 20:00 • SH Dukla Liberec • 1. Futsal liga • 14. kolo

Tak to bylo utkání dámy a pánové! Souboj předposledního týmu z posledním nabídl až nečekaně skvělou podívanou! Hosté se rychle ujali vedení a postupně ho navyšovali, když Liberec vždy snižoval. Domácí se ani jednou v utkání nedostali do vedení, a to hlavně z důvodu špatné efektivity. Hosté z Hodonína sice nebyli aktivnějším týmem, dokázali své šance ale využít. Domácí Liberec při hře bez brankáře snížil dvěma přesnými zásahy na rozdíl jediné branky, ale v poslední minutě byl vyloučen Jakub Žoček a s libereckými akciemi to nevypadalo dobře. 31 vteřin před koncem utkání ale fauloval Sopůšek unikajícího Henzla a sám faulovaný se postavil k desetimetrovému kopu, který střelou k levé tyči proměnil! Hostující Cenek ještě nastřelil 16 vteřin před koncem břevno! Nakonec se ale oba týmy rozešli smírně, což velmi nelibě nesli hosté, kteří cítili křivdu za odpískaný šestý faul. Děkuji Vám za pozornost a u dalšího textového přenosu se budu těšit. Přeji krásný víkend. (21:43:02)

39:54
    Šest vteřin do konce! Nic pro kardiaky!

39:44
    Infarktový závěr! Po skvělé přihrávce Levčíka trefuje Cenek břevno!

39:29
    Liberec právě vstřelil branku!
    Autorem branky z desetimetrového kopu je HENZL.

39:29
    Žlutou kartu za následné protesty dostává Levčík (FC Tango Hodonín).

39:29
    Tak to je neuvěřitelné! Sopůšek fauluje před vlastní střídačkou unikajícího protihráče! Jedná se o šestý faul Tanga a Liberec tak bude zahrávat 10 metrový kop!

39:12
    Domácím teď nejspíše zhasla naděje na bodový zisk. Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Žoček (FTZS Liberec), který zezadu zastavil unikajícího Doubravského. Liberec tak bude utkání dohrávat v oslabení.

39:00
    Minuta do konce!

38:26
    Pokus Hodonína přes celé hřiště končí mimo.

38:15
    Domácí zůstávají na míči.

38:09
    Aleš Benek nepropálil brankáře. Dorážející Janáček neměl z úhlu příliš mnoho šancí na úspěch.

38:05
    Kapitán Buršík fauluje domácího Janáčka! Jedná se o pátý faul Tanga!

38:00
    Fauly: 4:4.

37:34
    Liberec právě vstřelil branku a je to zase jen o gól!
    Jakub Žoček přihrál Vrabcovi, ten patičkou svému kapitánovi PAVLU BÍNOVI, který z levé strany prostřelil brankáře. Čeká nás dramatický závěr!

36:55
    Vrabec také fauluje. Fauly: 3:4

36:47
    Hosté zůstanou na míči při zahrávání autu na útočné polovině. Domácím čas rychle běží.

36:25
    Pavel Bína vystrčil svou nohu do dráhy běhu Levčíka a tím se dopustil faulu.

36:19
    Aleš Benek napálil míč do břevna!

35:50
    Aleš Parobek nechal svou špičku na zemi a to bylo rozhodující proti střele jeho jmenovce Beneka.

35:27
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

35:27
    Tak přece jen se Liberec dočkal snížení!
    Pavel Bína našel před bránou naběhnutého Henzla, ten posunul míč ALEŠI BENEKOVI, který i za pomocí odrazu od tyče překonává Parobka. Už je to opět jen o dvě branky.

34:13
    Sopůšek ztroskotal na vyběhnutém Vogtovi.

33:17
    Liberec má necelých sedm minut na vstřelení alespoň tří branek. Po celou dobu hry bez brankáře ale prakticky neohrozil bránu Parobka.

33:16
    Ani Žoček svou střelu nevměstnal mezi tři tyče.

32:07
    Filip Henzl se ukvapil, když střelou z voleje vysoko přestřelil.

31:15
    Domácí hráči to zkouší zleva zprava, ale obrana Tanga se skvěle přesouvá a brání.

29:56
    Hodonín právě vstřelil branku!
    Liberci se dnes nedaří a s rychlého protiútoku inkasuje další branku. Patrik Levčík se opět skvěle uvolnil a předložil míč na zlatém podnose ROMANOVI SOPŮŠKOVI, který už měl jednoduchý úkol, a to trefil odkrytou polovinu brány.

29:48
    Filip Henzl pálí z pravé strany nepřesně.

28:59
    Liberec sice kombinuje na útočné polovině. K zakončení se ale zatím nedostal.

28:48
    Sopůšek zapisuje třetí faul Tanga.

28:30
    Faul na Jakuba Žočka znamená druhý faul hostů.

28:06
    Liberec to zkouší bez brankáře. Pátým hráčem do pole je Aleš Benek.

28:05
    Liberec si vyžádal oddechový čas.

28:05
    BOHUMÍR DOUBRAVSKÝ předvedl one man show! Proběhl se přes celou palubovku, obešel obránce, položil si brankáře a střelou z úhlu navyšuje vedení Hodonína zpět na dvě branky!

27:43
    Patrik Levčík z levé strany prověřil Vogta.Liberecký brankář střelu vykopl.

27:02
    Sopůšek pálil z voleje tvrdě, leč nepřesně.

26:59
    Po přiznání teče domácího kapitána zůstanou u míče hosté z Hodonína.

25:50
    Domácí jsou sice po celý zápas mírně aktivnějším týmem. Co se ale týče skóre, tahají od začátku za kratší konec provazu. Tango ukazuje Liberci lekci z produktivity.

24:29
    Hodonín si bere své vedení zpět!
    Patrik Levčík se dokázal uvolnit přes hlídajícího kapitána Bínu a přihrát ROMANOVI SOPŮŠKOVI, který střelou po zemi k tyči překonává libereckého brankáře.

22:56
    Vojtěch Novotný se šikovně uvolnil. Svou střelu na zadní tyč ale do brány nedostal.

22:16
    Žlutou kartu za strom postavený Šislerovi dostává Philip Leasure (FC Tango Hodonín).

21:12
    Aleš Benek opět v akci. Tentokrát si křikl na Žočka, ten jej vyslyšel a přihrávkou napříč palubovkou ho nalezl. Poté ale hrající trenér nepochopitelně přihrával zpět místo zakončení a akci zazdil.

20:41
    Benek svou překvapivou přihrávku před bránu zaskočil nejen soupeře, ale i své spoluhráče a míč tak skončil v autu.

20:01

Máme za sebou krásný první poločas. Hosté z Hodonína šli rychle do vedení a svůj náskok velmi dlouho drželi. Liberci se pak ale povedlo v jedné minutě třikrát skórovat a vyrovnat na 4:4. Tento stav platí i po prvním poločase. Boj o žití a nežití v nejvyšší soutěži má tak zaděláno na pěkné drama v příštích dvaceti minutách. Rozhodně se máme na co těšit.

20:00

19:58
    Domácí lavička se na konci poločasu dožadovala odpískání faulu. Ten byl ale nakonec připsán jejich svěřenci a zároveň trenérovi, Aleši Benekovi.

19:15
    Na druhou stranu uháněl s míčem Aleš Benek. V rozhodující chvíli si ho ale moc předkopl a brankář Parobek zažehnal nebezpečí.

19:10
    Krásnou kombinaci zakončoval Sopůšek. Vogt jeho ránu vyrazil.

19:04
    Fauly: 2:4.

19:04
    Jakub Žoček (FTZS Liberec) zatáhl za záchrannou brzdu a po právu vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

17:51
    To byla paráda! Šisler přihrál vzduchem Henzlovi, který mu hrudí sklepl míč zpět a první jmenovaný tvrdě vypálil! Brankář Tanga jen se štěstím vyrazil střelu nohou.

16:32
    Hosté se nastěhovali na útočnou polovinu. Po nepřesné přihrávce ale bude rozehrávat liberecký brankář.

15:42
    Máme za sebou krásnou futsalovou minutku, ve které jsme viděli hned čtyři góly! Od začátku sledujeme velmi pěkné utkání.

15:33
    Už se opět hraje.

15:32
    Hosté z Hodonína si po inkasované brance vzali oddechový čas a všichni včetně mých rukou si na chvíli odpočinou.

15:32
    Liberec právě vstřelil branku a já se přiznám, že nestíhám psát!
    JAKUB ŽOČEK dostal krásnou přihrávku od spoluhráče a střelou po zemi k levé tyči vyrovnává skóre utkání na 4:4.

14:53
    Tak to je neskutečné! Liberec právě vstřelil branku a opět snižuje na rozdíl jediné branky!
    Hostující brankář vyrazil střelu pouze před sebe, kde byl nejrychleji FILIP HENZL a míč dorazil za jeho záda.

14:38
    MAREK BUC obešel kličkou obránce a nekompromisně zavěsil pod břevno!

14:26
    Hostující kapitán TOMÁŠ BURŠÍK si ve skluzu srazil křižnou přihrávku domácích do vlastní brány.

13:43
    Obrana Hodonína se opět stáhla na svou polovinu a čeká na chybu libereckých, aby mohla vyrazil do rychlého protiútoku.

12:45
    Vogt skvěle vychytal Cenka, který dostal milimetrovou přihrávku do běhu!

11:48
    Po chybě v liberecké obraně se sám před brankářem zjevil ROMAN SOPŮŠEK a nezaváhal. Tango si bere zpět vedení o dvě branky.

11:03
    Parobek konečky prstů vyrazil střelu Žočka na roh!

10:31
    Domácí se opět dostávají do mírného tlaku. Tango zatím brání pozorně.

10:03
    Žoček v dobré pozici trefil pouze obránce před sebou.

09:35
    Skvělá přihrávka mířila od Vrabce na Rumlera. Ten s ní ale nepočítal.

08:29
    Aleš Benek pálil z následné standardní situace mimo.

08:28
    Žlutou kartu dostává Doubravský (FC Tango Hodonín), který skluzem zastavil Janáčka mířícího na brankáře.

08:13
    Cenek hraje dnes ve velké formě! Obtočil se kolem obránce a tvrdou ranou mířil na Vogta. Ten míč kolenem vyrazil.

07:45
    Domácí Tomáš Janáček v obrovské šanci! Sám před brankářem mířil pod něj. Míč se ale odrazil od jeho nohy do zámezí.

07:20
    Liberec kombinuje s míčem a hledá skulinku v obraně Tanga.

06:21
    Liberec rychle snižuje!
    Míč se odrazil od hostující obrany k volnému FILIPU HENZLOVI, který prudkou ranou k tyči nedal brankáři šanci. 1:2.

05:40
    Hodonín navyšuje své vedení!
    Patrik Levčík našel patičkou svého kapitána ČEŇKA CENEKA, který i s přispěním vracejícího se Rumlera překonává domácího brankáře a posílá Tango do dvougólového vedení.

04:40
    Zápas má zatím skvělé tempo! Žočkovu střelu vyrazil hostující brankář do tyče!

04:25
    Marek Buc prověřil Vogta. Liberecký brankář byl připraven.

04:05
    Doubravský nasadil jesličky domácímu kapitánovi a řítil se sám na brankáře. Toho ale nepřekonal, když dloubl špičkou míč těsně vedle tyče.

03:22
    Leasure už už zakončoval, ale míč mu na poslední chvíli vypíchl Šisler.

03:02
    Tango se po delší době vymanilo z tlaku.

02:52
    Liberec utahuje šrouby! Vrabcovu střelu vyrazil brankář hostí na roh.

02:45
    Janáček opět v zakončení! Parobek nohou vyráží!

02:32
    Vrabec nabil Janáčkovi. Domácí střelec trefil pouze boční síť.

01:48
    Poprvé se dostal k zakončení také Liberec. Hrající trenér Benek ale taktéž mířil mimo zařízení.

01:08
    Střela Doubravského končí mimo.

00:25
    Tato taktika ale domácím nevyšla a Hodonín jde do vedení!
    Čeněk Cenek uvolnil PHILIPA LEASUREA, který propasíroval svou střelu pod Vogtem a otevírá tak skóre utkání.

00:10
    Domácí Liberec přichází s rychlým presinkem.

00:01

Hosté z Hodonína zahájí dnešní utkání.

Rozhodčí již přivádějí hráče obou mužstev na palubovku. Domácí nastupují v klasické červeno-černé kombinaci. Hosté jsou odění celí do šedého.

Za zmínku určitě stojí také to, že u severočechů došlo ke změně na postu hlavního trenéra. Bratři Vackové skončili na lavičce libereckého týmu a prozatím je nahradil hrající trenér Aleš Benek.

Dnes nás čeká souboj předposledního týmu s posledním. Domácí FTZS Liberec nasbíral ve třinácti odehraných duelech 10 bodů a je prozatím předposlední. Tabulku VARTA futsal ligy pak uzavírá Tango Hodonín, který zatím dokázal posbírat pouhých šest bodů. Tři z nich si ale připsal za výhru v posledním odehraném kole, když si doma poradil s Českými Budějovicemi 3:1. Můžeme se tedy těšit na urputný boj o každý metr palubovky. Tento souboj totiž může být pro jeden z týmů životně důležitý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Tomáš Honzejk

Branky: 7. Henzl, 15. Buršík (vla.), 15. Henzl, 16. Žoček, 36. Benek (Henzl, Bína), 38. P. (Vrabec, Žoček), 40. Henzl (10 m kop) – 1. Leasure (Cenek), 6. Cenek (Levčík), 12. Sopůšek, 15. Buc, 25. Sopůšek (Levčík), 29. Doubravský, 30. Sopůšek (Levčík)

Karty:   20. Žoček (ZSL) – 9. Doubravský (HOD), 23. Leasure (HOD), 40. Levčík (HOD)   40. Žoček (ZSL)

FTZS Liberec: Vogt (Dlask) – Vrabec, Šisler, Žoček, Bína P. (K), Janáček, Henzl, Rumler, Bína M., Novotný, Vébr, Benek
    FC Tango Hodonín: Parobek – Michalec, Cenek, Buršík (K), Buc, Sopůšek, Levčík, Doubravský, Leasure

Rozhodčí: Řeháček, Milner (Čurda)