Česko – Švýcarsko 0:1 (0:2 po s.n.)
HC Olomouc
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC RT TORAX Poruba
Pátek 17.01.2020, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu - play-down • 10. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a loučím se s vámi. (14:59:15)

Třetí třetina gól nenabídla, a tak je konečný stav utkání 0:1. Poruba si tak z Olomouce odváží cenné tři body pro svou záchrannou misi v extralize dorostu.

59:50
    Špunar odjíždí na střídačku!

59:30
    Domácí jsou kompletní.

58:36
    Ale už se zase hraje před Špunarem. Z trestu Olomouce zbývá minuta.

58:15
    Hanákům se podařilo vyhodit kotouč a Poruba tak musí do své třetiny.

57:30
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Václavský.

56:50
    Koudelný nastřelil jen mantinel.

55:35
    Halata posunul kotouč na Krzystofa Maciase, jeho střelu ale zblokoval domácí bek.

54:00

53:30
    Hanáci vyhazuj kotouč ke druhé modré čáře.

53:00
    Kacper Macias zkusil prověřit pozornost Špunara nenápadnou střelou od modré čáry, domácí gólman pozorný byl.

51:57
    Na trestnou lavici odjíždí pro změnu domácí hráč. Na trestnou lavici odjíždí Havel (OLO) za sekání.

51:14
    Zakázané uvolnění hostů.

50:20
    Hosté jsou kompletní.

50:16
    Ševčík zkoušel zasunout kotouč mezi tyčku a beton porubského brankáře, tohle místo však bylo utěsněné.

49:46
    Domácí jsou opět v útočné třetině.

49:27
    Poruba se osvobozuje a z trestu Hradila zbývá necelá minuta.

48:50
    Hanáci rozestavěli přesilovkový zámek.

48:20
    Hosté teď sice protestují, na trestnou lavici ale odjíždí Oliver Hradil (POM).

47:37
    Slíž zachytil kotouč mezi betony, po odpískání byla posunuta jeho brána.

46:55
    Domácí jsou zatím ve třetí třetině jednoznačně aktivnějším týmem.

46:54
    Masare si vyměnil kotouč se Stratilem, ovšem jeho střela mířila jen do Gelnara.

44:57
    Porubě se nedaří dostat kotouč pod kontrolu a vyhodit ho do bezpečí. Z modré čáry střílel Groch, Slíž však měl nachystané betony.

44:41

44:32
    Na druhé straně se před bránu pokoušel protlačit Lambert, ale byl zastaven jedním z olomouckých hráčů.

44:05
    Stratilovi v poslední chvíli strčil do střely hokejku jeden z porubských hráčů, olomoucký bek se tak musel pro kotouč vrátit do středního pásma.

43:45
    Zakázané uvolnění Poruby.

43:04
    Olomouc teď zkraje třetiny operovala v útočné třetině, ale kotouč se ocitl mimo hrací plochu, a tak jsou hosté vykázáni do středního pásma.

42:20
    Zelinka se zkoušel v mezikruží prosadit z otočky, ale minul bránu.

41:35
    Holcman od modré čáry napálil tyčku!

40:48

40:19
    Po úvodním buly třetí třetiny je kotouč v obranném pásmu Olomouce.

40:01

V prví polovině druhé třetiny toho v plecharéně k vidění moc nebylo. Šancí bylo poskrovnu a oba týmy se spíše přetlačovaly o kotouč. V 36. minutě otevřel skóre utkání Matěj Halata. Gól Poruby však trochu paradoxně probral domácí, kteří se v závěru třetiny dostali do několika nebezpečných šancí. Slíž v bráně Poruby však zatím drží čistý štít. Třetí třetina začne přibližně v 14:28.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:36
    Slíž se vytáhl parádním zákrokem betonem!

38:00
    Slusarczykovu střelu Špunar vyráží před sebe.

37:13
    Kacper Marcin odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.

37:13
    Slíž teď vleže na zádech zastavoval dvě dorážky olomouckých útočníků. Jenu z nich dokonce vykopl bruslí.

36:51
    Až nyní se Porubě podařilo dostat kotouč z vlastní třetiny, ale pouze do středního pásma, kde si černou pryž přebírají domácí.

36:35
    Sedláčkovu střelu od modré vyrazil Slíž svým betonem. Olomouc nadále zůstává v útočné třetině.

35:32
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení zásluhou MATĚJE HALATY. Asistence: Maxim Vehovský a Kacper Marcin Macias.

35:27
    Do útočné třetiny se dostal Vehovský, ale neměl komu nahrát a stáli proti němu dva beci soupeře.

35:00
    Groch bojuje o mantinelu s Chovancem.

33:20
    Kotuč ve střením pásmu vybojovali hosté, a tak mohou jít dopředu pro změnu zase oni.

32:40
    Havlovi na modré čáře poskočil kotouč, a tak musí Olomouc opustit útočné pozice.

31:35
    Poruba opět vyhazuje kotouč přes všechny čáry a vhazovat se tak bude před jejím gólmanem.

31:10
    Rána Bechného zaduněla o mantinel.

30:45

30:16
    Nikým nehlídaný Masare dostal přihrávku před bránu, ale nedokázal zakončit.

29:00
    Lukáš Přidal posunul před modrou čárou kotouč na Prísažného, slovenský forvard ve službách Olomouce u chtěl přihrávku před bránou vrátit, ale to mu znemožnili obránci Poruby.

28:00
    Groch se dostal do útočného pásma, zakončit ale nedokázal.

27:15
    Fasner díky šťastnému odrazu od hokejky protihráče zachytil přihrávku a prověřil pozornost brankáře Slíže.

25:25
    Hosté vybojovali vhazování v útočné třetině.

25:00
    Hraje se delší dobu bez přerušení, ani jeden celek v této fázi hry nedokázal vážně ohrozit soupeřovu bránu. Hraje se především v rozích kluziště a u mantinelu.

24:00
    Vehovský při přechodu středního pásma upadl a kotouč tak mají na hokejkách zase domácí.

22:45
    Puku se ve střední třetině zmocnil Bechný a po přechodu modré čáry si chtěl přehodit olomouckého beka, jeho žabička však přistála až v lapačce Špunara, a tak se bude vhazovat po pravici domácího brankáře.

22:15
    Olomouc rozehrává zpoza své brány, oba celky mohou vystřídat.

21:00
    Vhazovat se bude v olomoucké obranné třetině.

20:40
    Na druhé straně z mezikruží střílel Vehovský, ale projektil z jeho čepel šel jen do Špunara.

20:10
    Kotouče se ujímá kapitán Olomouce Přecechtěl a posílá ho po mantinelu za bránu soupeře. Tam si černou pryž přebírá gólman hostů.

20:01

V první třetině jsme v plecharéně gól neviděli. V zatím největších šancích zápasu byli domácí. Nejprve na začátku třetiny se po přihrávce nedokázal natáhnout Halata, ten samý hráč pak naservíroval kotouč Vehovskému před odkrytou bránu, ale bez úspěchu. Druhá třetina začne přibližně v 13:44.

20:00

19:50
    Havel je na ledě.

19:20
    Hanáci se osvobozují.

18:26
    Špunar si musí připadat jako na střelnici, dvakrát za ním zaduněl mantinel, další střelu soupeře pak chytil do náručí.

18:00
    Pro kotouč se ale musí nejprve vrátit k vlastnímu brankáři.

17:50
    Na konci první třetiny si Poruba zahraje další přesilovou hru.

17:15
    Olomoucký brankář zasáhl proti střele bezprostředně po buly v obranném pásmu a vyrazil kotouč do rohu.

17:09
    Zakázané uvolnění domácího celku.

17:00
    Špunar teď špatně rozehrál, ale ani Halata ani Vehovský nedokázali trefit odkrytou bránu!

16:40
    Poruba rozehrává zpoza vlastní brány.

15:56
    Ruda z bezprostřední blízkosti mířil mimo bránu.

14:54
    Poruba je kompletní.

14:20
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč a mohou na chvíli vydechnout.

14:11
    Fasner tečoval jen do mantinelu.

13:50
    Grochova tvrdá rána od modré čáry k bráně neprošla. O chvíli později se po střele Olomouce kotouč ocitl před brankovištěm před prázdnou bránou, ale jeden z beků Poruby ho včas odpálil pryč.

12:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Vehovský – 2 min., hákování).

12:40
    Rozehrávka Poruby nebyla úplně ideální, nejprve si ostravští hráči přihráli jen do brusle a poté jednomu z hráčů v červených dresech podjela brusle a spadl ve středním pásmu.

12:12
    Poruba vyhazuje na zakázané uvolnění.

11:54
    Olomouc chvíli operovala v útočné třetině, nepodařilo se jí ale vážně ohrozit soupeřovu bránu. Puk navíc po její akci skončil mimo hrací plochu, a tak rozhodčí vykázal hru do středního pásma.

10:50
    Sluszarcyk vybojoval kotouč u mantinelu olomoucké třetiny a následně poslal přihrávku na Koudelného, ten se však po puku natahoval marně.

10:03
    Po střele Halaty se bude opět vhazovat před Špunarem.

09:35
    Zakázané uvolnění Olomouce.

09:05
    Kotouč za vlastní bránou přebírá Pekr a Olomouc tak může založit nový útok.

08:40
    Holcman se probil až do útočné třetiny, kde objel bránu a zkusil vystřelit, jeho ránu ale zastavil porubský gólman.

07:35
    Ofsajd Poruby.

07:00
    Střela Krzystofa Maciase vypadla Špunarovi z lapačky, ale naštěstí pro domácí celek byl poblíž odraženého puku jeho hráč.

05:55
    Lukáš Přidal nekompromisně pálil po překročení modré čáry, ale v cestě jeho projektilu stál hráč Poruby.

05:14
    Olomouc je kompletní.

05:02
    Holcman poslal žabičku na druhou stranu ledové ploch a tohle oslabení už domácí přečkají.

04:00
    Najíždějící Halata měl před sebou odkrytou bránu, ale minul kotouč.

03:55
    Olomouc opět vyhazuje.

03:37
    Kotouč je na druhé straně ledové plochy.

03:25
    Hlavata poslal kotouč do mezikruží na Vehovského, ten ale kotouč nezpracoval ideálně. S jeho střelou si olomoucký brankář lehce poradil.

03:05
    Před olomouckou bránou teď bylo hodně těsno. V tlačenici před Špunarem podrazil Matyáš Fasner protihráče a půjde si tak sednout na trestnou lavici.

02:50
    Kacper Macias poslal nenápadnou střelu na Špunara, který kotouč raději přikryl lapačkou.

02:00
    Šimon Přidal obkroužil bránu a zkusil najít skulinku mezi Slížovým betonem a levou tyčkou jeho brány.

01:10
    Olomoučtí hráči znesnadňují Porubě rozehrávku.

00:10
    Hned po úvodním buly vjel do útočného pásma Krzystof Macias, porubský útočník se ale nedostal ke střele, protože ho zpacifikoval domácí bek.

00:01

HC Olomouc: Špunar (Hořejší) – Nesvadba (A), Holcman, Drábek, Groch, Přecechtěl (C), Stratil, Pekr, Sedláček, Přidal Š., – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal L., Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda

HC RT TORAX Poruba: Slíž (Drabčík) – Černý, Macias Kacper (C), Bechný, Borkovec, Gelnar – Hlaváč, Lambert, Koudelný, Slusarczyk, Vehovský, Macias Krzystof, Hradil, Halata, Chovanec, Stibor, Stodůlka, Kovalčík

Rozhodčí: Čuňočka – Vašíček, Zapletal.

Přestože se hokejistům Poruby zpočátku příliš nedařilo ani ve skupině o udržení, dokázali se vyšvihnout na aktuálně 6. příčku, na svém kontě mají 15 bodů. Ostravští hokejisté se také mohou pyšnit nejefektivnějšími přesilovkami, zatím jich dokázali využít 24,32 %. Poruba si nemohla přát lepší vstup do roku 2020. Všechna tři utkání totiž vyhrála v základní hrací době. Nejprve se radovala ve Vsetíně (2:3), potom v Jihlavě (2:1) a naposledy na ledě Techniky Brno (2:4).

Kanadské bodování Poruby vede Matěj Halata, který letos zaznamenal 21 bodů za 6 gólů a 15 asistencí. Nejlepším střelcem týmu je pak Krzysztof Tomasz Macias se 13 přesnými zásahy. Brankoviště týmu střeží Marek Slíž s úspěšností zákroků 90,92 %.

HC Olomouc
    Z dosavadních 9 zápasů skupiny o udržení dokázali Hanáci získat jen 9 bodů, což je řadí na 10. místo tabulky této skupiny. Není moc aspektů, kterými by se tedy mladí Kohouti mohli chlubit, za zmínku však stojí, že v rámci skupiny o udržení mají nejlepší procento ubráněných oslabení (88,64 %), přitom jsou třetím nejtrestanějším týmem. V novém roce Olomouc nastoupila ke třem zápasům. V dramatickém utkání na ledě rivala ze Šumperka Hanáci zvítězil v samostatných nájezdech (3:4), poté dokázali v prodloužení udolat Kladno. Poslední utkání jim všem nevyšlo, z Třemošné si odvezli porážku 4:0.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Lukáš Přidal, který už letos také nakoukl do olomoucké juniorky. Mladý útočník posbíral 16 bodů a s 8 góly je zároveň nejlepším střelcem Mory. Zajímavostí je, že druhým nejproduktivnějším hráčem je obránce a zároveň kapitán týmu Lukáš Přecechtěl (5+9). Brankářskou jedničkou týmu je Jan Špunar, jehož úspěšnost zákroků se momentálně zastavila na čísle 91,53 %.

Poprvé ve skupině o udržení se proti sobě postaví domácí HC Olomouc a HC RT TORAX Poruba. Oba týmy už na sebe narazily v základní části a v obou případech se radovala Poruba. První vzájemný zápas byl v režii Ostravanů, kteří vyhráli vysoko 1:7, ve druhém utkání pak vybojovali vítězství v prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.