Japonsko – Česko 4:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Mountfield HK
Sobota 18.01.2020, 12:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • turnaj O Pohár DHL • 36. kolo

Dva body nakonec zůstanou pod Javorovým. Třinec ve třetí třetině nic nezabalil a nadvakrát srovnal s Hradcem krok. V prodloužení pak sekundu před koncem zařídil druhý bod pro Třinec Michal Matiaško. Hradec i přes prohru prodloužil svoji bodovou sérii na třináct zápasů v řadě. (14:14:48)

64:59
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Oceláři vyhrávají utkání proti Hradci 3:2 po prodloužení sekundu před koncem prodloužení! MICHAL MATIAŠKO perfektně forčekoval, obral o kotouč jednoho z obránců Hradce a zakončil přesně pod horní tyč. Asistence: Nico Geidl.

64:13
    Hra nahoru-dolů pokračuje. Po neúspěšném protiútoku Hradce 3 na 1 se do stejného brejku dostali hráči Třince, ale ani oni se kombinačně neprosadili.

63:42
    Třinec stále na kotouči, Vacula zaváží kotouč do pásma.

63:05

62:42
    Pěnčík to vzal na sebe a vystřelil od modré, jeho střela byla zablokována.

61:48
    Třinec se zatím velice dobře brání, Homola nadvakrát obětavě zablokoval střely hradeckých beků.

61:12
    Hradec už je rozestaven v pásmu Třince a začíná s přesilovkovým kolotočem.

61:01
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Geidl – 2 min., podrážení).

60:39
    Třinec se provinil faulem, hosté mají výhodu.

60:06
    Vhazování vyhráli hráči Třince, kteří už míří do útočné třetiny.

60:01

Ocelářům se nadvakrát podařilo srovnat s Hradcem krok a v Třinci tak nakonec uvidíme prodloužení.

Prodloužení začne ve 14:00.

60:00

59:40
    Po rychlém protiútoku střílel z pravého kruhu Poppel, jeho střela letěla těsně mimo tři tyče.

58:59
    Oceláři nyní vytvořili obrovský závar před Tichým, naštěstí pro Hradec kotouč vybojoval jeden z obránců a vyhodil jej do neutrální zóny.

58:11
    Hradec děla chyby při rozehrávce, které ale zatím Třinec nijak netrestá.

57:26
    Nic nebezpečného tam však nevymyslel, následně Hradec posunul hru do středního pásma.

56:50
    Třinec opět aktivní v pásmu Hradce.

56:02
    Poppel se ocitl v dobré palebné pozici před Suchánkem, střela mu ale nesedla a Suchánek v poklidu zasáhl.

55:08
    Naarova střela od modré mířila přímo na hruď Suchánka, jenž kotouč zachytil do svého náručí.

54:20
    Třinec po vstřelené brance hraje o něco aktivnější hokej než jeho protějšek. Tichý po delším tlaku Třince v útočném pásmu raději přikryl kotouč pod svou lapačku a přerušil hru.

53:17
    Třinec opět srovnává stav utkání! David Pastor našel na protější straně hřiště zcela osamoceného NICO GEIDLA, který zakončil přesně střelou na vzdálenější tyč. Asistence: David Pastor.

52:21

52:14
    Od modré střílel Homola, ale jeho pokus byl spíše propagační a Tichého nijak neohrozil.

51:42
    Oceláři jsou stále v pásmu, zatím však pouze bojují o kotouč u mantinelu.

51:18
    Třinci se přesilovka nedaří podle představ, Hradec velice dobře brání.

49:58
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Váchal – 2 min., držení).

49:55
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec přeci jen využívá svou přesilovou hru a jde opět do vedení! Po pěkné kombinaci s Langem a Pěnčíkem se ke střele z pravého kruhu dostal DALIBOR ĎURIS, jenž svůj střelou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Pěnčík a Kryštof Lang.

49:46
    Hradec vyhrál buly, Lang po převzetí kotouče ihned vypálil ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

49:39
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Vacula – 2 min., držení).

48:48
    Po střele jednoho z třineckých útočníků z pravého kruhu musel zasahovat Tichý, jenž kotouč zachytil do své lapačky.

Hradečtí trenéři reagují na nepříliš zdařilý výkon svých hráčů timeoutem, tak uvidíme jestli Východočechům pomůže.

48:27
    Oddechový čas pro hosty.

47:34
    Pěnčík střílel z pravého kruhu, jeho pokus letěl těsně nad horní tyčku Suchánkovy klece.

46:34
    Hradec po obdržené brance jakoby ožil, tentokrát je to on kdo tlačí svého soupeře v pásmu.

45:06
    Oceláři srovnávají s Hradcem krok! Nutno říci, že po tlaku v útočné třetině zaslouženě. Dobša vybojoval kotouč v mezikruží, vypálil a kotouč se od betonu Tichého dostal na hůl NICA GEIDLA, který poté měl už jednoduchý úkol a trefil poloprázdnou branku. Asistence: David Dobša a Adam Stránský.

44:40
    Oceláři jsou na kotouč, zatím však kotouč putuje pouze podél mantinelu.

44:08
    Třinec zvyšuje forčeking a dělá Hradci nemalé potíže.

43:53
    Oba týmy v plném počtu.

43:21
    Jenáček střílel od modré, Tichý zasáhl svým betonem.

42:36
    Hradec se úspěšně brání a vyhazuje.

41:52
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Mastič – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Tecl – 2 min., hrubost).

41:40
    Pastor se po pravém křídle dostal až ke střele z pravého kruhu. Tichý zasáhl svou lapačkou.

41:03
    Třinec v plném počtu.

40:21
    Hradec sice vyhrál buly, vzápětí ale kotouč přišel. Oceláři jsou na puku a už míří do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:27. Ve druhé třetině sice Oceláři byli o něco aktivnější, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Hradec v poklidu bránil a společně s Tichým drží stále jednobrankové vedení. Uvidíme jestli se Třinci podaří ve třetí třetině zápas zdramatizovat.

40:00

39:20
    Matěj vypálil po dobré křižné přihrávce Havránka z první, střela ale neměla dostatečnou razanci a Tichému neudělala žadný problém.

39:00
    Třinec vyhrál buly a už kombinuje v pásmu soupeře.

38:53
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pěnčík – 2 min., podrážení).

38:49
    Hradec vyhodil kotouč přes všechny čáry, píská se icing.

38:03
    Síla se dostal i přes dva bránicí hráče Třince ke střele z levého kruhu. Jeho pokus prosvištěl těsně vedle bližší tyče.

37:10
    Třinec je mnohem aktivnější než jeho protějšek, Tichý ale zatím v poklidu zasahuje, tentokrát vychytal pokus Stránského.

36:08
    Tichý nyní skvěle vyřešil celou situaci, když si dojel pro kotouč skoro až na střed kruhu a vyhodil jej do neutrální zóny.

34:53
    Hradec se po delší době taky dostal do pásma soupeře, kotouč nebezpečně poskakoval před Suchánkem, který jej raději přikryl pod svou lapačku a přerušil hru.

33:53
    Hradec má v brance Tichého, který je zatím drží. Po střele Mastiče z levého kruhu má další zákrok.

33:35
    Hradec nyní táhne za kratší část provazu, musel si pomoct zakázaným uvolněním.

33:08
    Matiaško dostal nabito od Havránka mezi kruhy, jeho střela ale byla hodně nepřesná.

32:28
    Třinec krouží v útočném pásmu Hradce, zatím však bez střely.

31:05
    Třinec se dostal do protiútoku 3 na 2, Havránek vybídl na útočné modré Geidl, jenž se s kotoučem dostal na levý kruh, odkud vystřelil bekhendem. Tichý jeho střelu vyrazil vyrážečkou.

30:35
    Pro změnu tady máme další přerušení, Třinec vyhodil až na zakázané uvolnění.

29:59
    Hra je nyní velice rozháraná,oba dva celky mají problém přejít přes střední pásmo. Tentokrát se píská ofsajd Hradce.

29:27
    Dobša si to nabruslil přes útočnou modrou až na pravý kruh, odkud vypálil. Jeho střela však letěla těsně mimo.

27:49
    Hradec měl před malou chvílí na hokejkách druhý gól. Síla se na levém křídle dostal že před Suchánka, ten kotouč vyrazil pouze před sebe. Dorážející Lang měl před sebou téměř odkrytou branku, kotouč se mu ale nepodařilo zvednou a Suchánek skvěle zasáhl svým pravým betonem.

27:24
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazování v neutrální zóně.

26:50
    Do brejku do 2 na 1 se před malou chvílí dostali hráči Třince. Stránský střílel z první, Tichý touš vyrazil mimo tři tyče.

26:08
    Píská se zakázané uvolnění Třince.

25:15
    Konečně se hra trochu rozhýbala. Pěnčík se po dobrém pasu natlačil až před Suchánka, kde se mu však překonat třineckého gólmana nepodařilo.

24:27
    Hra je nyní hodně opatrná, oba celky dobře brání své obranné pásmo. Brankáři jsou bez práce.

23:05
    Geidl nahodil kotouč do rohu kluziště, tam jej vybojoval Matěj, jenž jej poslal před brankoviště. Před Tichým operoval opět Geidl, který se ke kotouči nakonec vůbec nedostal.

22:49
    Peldova přihrávka byla pomalá, píská se ofsajd.

22:21
    Hradec v plném počtu, Tichý nemusel zasahovat.

21:30
    Oceláři se v první polovině své přesilové hry nedostali ani do pásma, uvidíme co nabídne ta druhá.

20:48
    Havránek nahodil kotouč do pásma, tam jej však vybojoval Síla a touš opět vyhodil.

20:24
    Hradec vyhazuje kotouč až k Suchánkovi.

20:14
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pěnčík – 2 min., nedovolené bránění).

20:10
    Úvodní buly vyhráli opět Oceláři, kteří se díky nahození Matěje dostali do pásma.

20:01

První třetina přinesla i přes velký bodový rozdíl obou celků v tabulce poměrně vyrovnaný hokej. Hradec ale ukázal svou pohodu a ujal se vedení po střele Pinkase. Uvidíme co nám přinese druhá perioda.

Další třetina začne přibližně v 12:43.

20:00

19:55
    Ke střele od útočné modré se ještě dostal Poppel, jeho střela však letěla vysoko nad a Suchánek nemusel zasahovat.

19:48
    Dvanáct sekund před koncem první dvacetiminutovky se přeci jen hra ješte přerušuje, píská se postavení mimo hru Hradce.

19:02
    Pinkas vybídl dobrou žabičkou Tecla, ten se podél levého mantinelu prodral do svého útočného pásma. Tam se však ke střele nedostal, protože byl obehrán jedním z třineckých beků.

18:31
    Pastor dostal dobrou nahrávku na levý kruh, odkud se napřáhl a střelou příklepem vypálil. Tichý zasáhl skvěle svým pravým ramenem.

17:53
    Hradec se na chvílí držel v obranném pásmu Třince, Suchánka ale nijak neohrozil.

16:47
    Třinec nyní lehce přitlačil na pilu, zatím však v útočné třetině pouze bojuje o kotouč u mantinelu.

16:13
    Tichý zasáhl svou lapačkou po střele Homoly z pravého kruhu.

15:53
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách, Pěnčík svým pasem žádného ze spoluhráčů nenašel, píská se zakázané uvolnění.

15:17
    Třinci se podařilo vyhrát buly a přenést hru do své útočné třetiny. Hradec ale si ale kotouč vybojoval zpět a už míří do útočného pásma.

14:29
    Teď už se ale Oceláři dostali pod tlak a pomohli si vyhozeným kotoučem, který putoval přes všechny čáry. Píská se icing.

14:15
    Do útočné třetiny se Hradci sice podařilo dostat, ale nic tam nevymysleli a Oceláři kotouč vyhodili do neutrální zóny.

13:50
    Hradec je na kotouči a zakládá protiútok.

13:31

13:12
    Následně se hra opět přerušuje po zákroku Suchánka lapačkou.

12:49
    Hradec se už přeci jen drží v pásmu, od modré pálil Lang. Jeho pokus Suchánek vyrazil svým betonem.

12:09
    Oceláři podruhé vyhazují. Početní převaha zatím žádnému z týmu neprospívá.

11:48
    Třinec prvnímu náporu odolal a vyhodil kotouč až k Tichému.

11:31
    Tentokrát budou mít možnost zahrát si přesilovou hru hosté. Přestupkem se provinil Matěj.

11:18
    Tichý raději přikryl kotouč pod svou lapačku a přerušil hru.

11:09
    Hradec má potíže, Třinec vytáhl forčeking a dělá hostům potíže.

10:15
    Hradec se ubránil a nyní už je v plném počtu.

09:57
    Matiaško to vzal na sebe a z levého kruhu vypálil, jeho střela ale těsně minula branku.

09:27
    Třinec opět v pásmu, zatím však bojuje o kotouč u mantinelu.

08:58
    Hradec zatím v poklidu brání, už dvakrát se mu podařilo vyhodit.

08:26
    Oceláři vyhráli buly a už začínají s přesilovkovým kolotočem.

08:19
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pinkas – 2 min., podrážení).

07:58
    Moravec se dostal podél pravého mantinelu ke střele z mezikruží, jeho střela ale byla sražena mimo hrací plochu, díky dobrému obrannému zákroku jednoho z beků Třince.

07:15
    Třinec se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, je aktivnější, Hradec ale dobře brání.

05:49
    A máme tady první branku utkání! Mounfield využil špatné rozehrávky Třince. Petr Poppel našel zpoza branky TADEÁŠE PINKASE, který z mezikruží propálil Suchánka. Asistence: Petr Poppel.

05:17
    Matiaška před malou chvílí krásnou nahrávkou vybídl Konečný, třinecký forvard se dostal do samostatného úniku, avšak střela se mu příliš nepovedla a Tichý nemusel zasahovat.

04:42
    Teď už to neplatí, Hradec jde do útoku.

04:21
    Oceláři drží kotouč v útočném pásmu soupeře.

03:50
    Tichý zachytil kotouč do svého náručí po střele Pastora.

03:25
    Po úmyslném ofsajdu Hradce vhazování po pravici Tichého.

03:12
    Následně se Třinci přeci jen podařilo dostat kotouč alespoň do neutrální zóny. Poté hru přerušil ofsajd Hradce.

02:37
    Ocelářům se nepovedlo rozehrát, Mounfield stále operuje v útočném pásmu.

01:54
    Suchánek musel opět zasahovat, tentokrát nahazoval touš před branku Voňka. domácí gólman kotouč vykryl svými betony.

01:34
    První zákrok si připisuje také Suchánek, po střele Langa z levého kruhu.

01:21
    Ocelářii vyhráli buly, po kterém pálil z první Cienciala od modré. Tichý jeho střelu vyrazil svým betonem do rohu.

01:13
    První zákrok pro Tichého, z mezikruží pálil na vzdálenější tyč Mastič. Hostující brankář zasáhl svou lapačkou.

00:39
    Pěnčíkovi se na poprvé nepodařilo vyvést kotouč z obranného pásma, jeho spoluhráči se to už následně povedlo.

00:04
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří míří do své útočné třetiny.

00:01

Obě mužstva už za sebou mají rozbruslení. Hostující celek bude oblékat černo-červenou variantu dresů, zatímco domácí Oceláři nastoupí do zápasu s bílo-červenými dresy.

HC Oceláři Třinec: Suchánek (Švehlák) – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Šulák (C), Homola – Havránek, Stránský, Pastor, Mikler, Geidl (A), Mastič, Konečný, Matiaško, Matěj (A), Dobša.

Mountfield HK: Tichý (Sajdl) – Pelda, Váchal (A), M. Pinkas, Voňka, Naar, Perička, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, T. Pinkas, Moravec, Síla, Lang, Janda (A), Šedivý, Tecl, Poppel (C)

Rozhodčí: Koziol – Bartek, Konvička.

Včerejší odehrané zápasy těchto celků:

- Vítkovice 2:5 Hradec

- Třinec 2:5 Pardubice

Naposledy se Hradec s Oceláři střetl na svém ledě v listopadu minulého roku a vyhrál 5:2.

Mounfield HK
    Hradec je bezpochyby aktuálně nejlepším celkem celé soutěže, druhá Plzeň na něj ztrácí sedm bodů. Vyčnívá především v útočné síle, ale také v obraně a brankovišti. Královéhradečtí hráči jsou ve formě a dokazují to také výsledkově. Mountfield totiž dokázal bodovat ve dvanácti zápasech v řadě, a především díky tomuto faktu dominuje celé soutěži. Z posledních jedenácti zápasů ztratil pouze šest bodů, když podlehl Slavii a Pardubicím po samostatných nájezdech (oba 3:4) a Spartě (3:4) po prodloužení. Hravě si ale pohrál s Chomutovem (7:2), Mladou Boleslaví (5:2) a dokonce i Plzní (5:1).

Aktuální forma: 3 zápasy = 9 bodů (V,V,V)

Nejproduktivnější útočník Hradce:
    Petr Poppel (20+24) – 44 bodů

Nejproduktivnější obránce Hradce:
    Jakub Naar (6+12) – 18 bodů

Brankářská jednička:
    Tomáš Sajdl– úspěšnost 93,6%

Třinci se podařilo do nového roku vstoupit úspěšně. Z prvních dvou venkovních utkání si Oceláři přivezli cenných šest bodů, když porazili nejprve Jihlavu (5:1) a nakonec po vyrovnaném souboji také brněnskou Kometu (3:2). Po dvou venkovních vítězstvích však přišly také dvě venkovní porážky. Junioři nejprve podlehli v moravskoslezském derby Vítkovicím (2:4) a následně v repríze loňského finále nestačili na pražskou Spartu (3:6). Poslední venkovní zápas Oceláři odehráli na ledě Slavie, kde po hattricku Krče slavili výhru 5:4.

Aktuální forma: 3 zápasy = 3 body (P,V,P)

Nejproduktivnější útočník Třince:
    Marek Havránek (13+17) – 30 bodů

Nejproduktivnější obránce Třince:
    Šimon Jenáček (7+19) – 26 bodů

Patrik Švančara– úspěšnost 91,6%

Hezké sobotní poledne z Třince! Dneska zde budou Oceláři hostit lídra soutěže Mounfield Hradec Králové. Utkání začíná v 12:00.

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 46. Geidl (Dobša, Stránský), 54. Geidl (Pastor), 65. Matiaško (Geidl) – 6. Pinkas (Poppel), 50. Ďuris (Pěnčík, Lang)

Rozhodčí: Koziol – Bartek, Konvička