po s.n. (1:0)
HC Olomouc
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 18.01.2020, 16:45 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 36. kolo

Konec zápasu. (19:02:22)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.

1:0
    Už to vypadalo, že ani Krupa svůj nájezd nepromění, kotouč se ale nakonec šťastně odrazil do brány.

62:05
    A další projektil z hole Miroslava Judy. Tentokrát ho domácí gólman vyrazil na plexisklo za sebou.

61:21
    Judovu ránu Mokrý vyrazil před sebe, kam se pro ni vrhl jeden z jihlavských beků. Olomoucký gólman však puk dokázal zalehnout.

61:00
    Oddechový čas pro hosty.

61:00
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ministr – 2 min.).

61:00
    Brož i poradil s Rutarem a dostal se e střele, ale měl to z úhlu.

60:09
    Kotouč má mají na hokejkách hráči Jihlavy a mohou útočit. Judovu ránu Mokrý vytěsnil betonem.

60:01

Ani ve třetí třetině gól nepadl, a tak uvidíme prodloužení.

60:00

58:47
    Vypadá to, že týmy už se za gólem nepoženou a počkají si na prodloužení.

56:08
    Hosté jsou kompletní a mají ještě 49 vteřin přesilovky z trestu Madera.

55:40
    Za jihlavskou bránou zaduněl mantinel.

55:23
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

54:50
    Po Krupově střele Chaloupka nevěděl, kde má kotouč, ten ležel v brankovišti před ním.

54:11
    Fiala je na ledě, hraje se 4 na 4.

54:05
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juda – 2 min., držení).

53:52
    Mokrý spěchá na střídačku, rozhodčí signalizuje, že bude vylučovat na straně hostů.

53:14

53:00
    Tohle může být klíčový okamžik utkání. Petr Mader usedá na trestnou lavici za hrubost a krosček. 1 mnutu a 11 vteřin se bude hrát 4 na 4, potom začne přesilovka hostů.

52:19
    Jihlavským se podařilo vyhrát buly v obranném pásmu a vyvezli kotouč až k druhé modré čáře. Hanáci už jsou ale na svých útočných pozicích a kombinují ve středním pásmu.

52:11
    Olomouce bude mít k dispozici další hru v početní výhodě.

51:57
    Ofsajd hokejistů Dukly.

51:38
    Štědrý posunul kotouč na Krupu, který ho vrátil zpátky svému spoluhráči, zakončení do prázdné brány mu však znemožnil vrátivší se bek Dukly.

49:55
    Hosté jsou kompletní.

49:50
    Rašínova přihrávka na Krajíčka, který měl před sebou prázdnou bránu, byla moc prudká.

49:13
    Kotouč je opět v obranném pásmu domácích.

48:53
    Jihlava se osvobozuje.

47:53
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Čermák – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ministr – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Barák – 2 min., hrubost).

47:40
    Hanáci se dostali do přečíslení, jejich útok ale ztroskotal na Chaloupkovi, který teď několikrát podržel svůj tým.

46:50
    Judova rána se odrazila od plexiskla.

44:56
    Mader s Handlem se vydali na útočný výlet, je z toho vhazování v útočné třetině.

44:10
    Mokrý chytá kotouč do lapačky a okamžitě ho předává Vosátkovi. Ten přihrál Máchovi, ale nahrávka útočníka Olomouce už mířila jen do protihráče.

43:41
    Na druhé straně přerušuje po útočné akci Olomouce hru také Chaloupek.

43:27
    Vhazovat se bude před Mokrým.

41:08
    Mokrý se musel v závěru oslabení hodně roztahovat po brankovišti, aby zalehl kotouč. Olomouc už je však kompletní a oslabení přečkala bez ztráty kytičky.

41:00
    Hanáci se osvobozují, z trestu Rutara zbývá minuta.

40:48
    Vyvialova tvrdá rána od modré čáry se odrazila od brankové konstrukce do ochranné sítě.

40:20
    Dukla kombinuje v útočném pásmu. Zatím bez střelby.

40:01

Ve druhém dějství jsme byli v plecharéně svědky přetahování skóre mezi oběma týmy. Skóre utkání otevřel ve 25. minutě Tomáš Krupa, jenže hosté v následné přesilovce srovnali gólem Jiřího Vyviala. Necelých pět minut před koncem základní hrací doby se prosadil Matěj Tomajko, Jihlava však ještě do konce třetiny stihla srovnat zásluhou Jakuba Krajíčka. Třetí třetina začne přibližně v 18:12.

40:00

39:58
    Do třetí třetiny si Dukla přenese téměř celou přesilovku, na trestnou lavici odjíždí Adam Rutar.

39:40
    Mokrý vyráží střelecký pokus Dukly.

39:10
    Hraje se v obranné třetině Olomouce.

38:03
    Dukla právě vstřelila branku!
    Za Mokrého zády nejprve zazvonila tyč, k odraženému kotouči se dostali Jihlavští a JAKUB KRAJÍČEK srovnává stav zápasu. Asistence: Vítězslav Brož a Lukáš Gergel.

37:11
    Po souboji u mantinelu končí kotouč za Mokrého bránou.

36:55
    Po jednom souboji zůstala na ledě ležet hůl a rukavice jednoho z hráčů.

35:40
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí si berou zpět vedení v zápase zásluhou MATĚJE TOMAJKA. Bez asistence.

34:49
    Dukla vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Vhazovat se bude před jejím gólmanem.

34:09
    Hlaváčovi chtěl vystřelit, ale kotouč mu sjel z čepele.

33:39
    Jihlava je kompletní.

33:35
    Ofsajd Olomouce.

33:25
    Pírkovu ránu brankář Dukly vyráží do rohu.

32:52
    Rutar si sjel do mezikruží, ale trefil pouze obránce. Kotouč se od něj navíc odrazil až za modrou čáru, takže Olomoučtí se musí stáhnout.

32:08
    Krupa byl před bránou připraven tečovat Hlaváčovu střelu, tu však Chaloupek sevřel pevně ve svém náručí.

31:40
    Domácí budou mít výhodu přesilové hry.

31:35
    Rutar se opřel do své střely od modré čáry, jenže ji jeden z jihlavských beků zblokoval, takže nakonec mířila jen na plexisklo.

31:09
    Oba týmy jsou kompletní.

30:32

30:19
    Hlaváč ani na druhé straně Pětník nedokázali obejít soupeřovu obranu.

29:09
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomajko – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Doležal – 2 min., hrubost).

27:51
    A je vyrovnáno – Dukla využívá svou přesilovku. JIŘÍ VYVIAL před bránou tečoval střelu, která zapadla za Mokrého. Asistence: Miroslav Juda a Lukáš Gergel.

27:20
    A kotouč je ve středním pásmu, Dukla musí opět vyklidit útočné pozice.

26:57
    Hanáci vyhazují kotouč na druhou stranu ledové plochy.

26:35
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Rutar – 2 min., držení).

26:30
    Chaloupek spěchá na střídačku, rozhodčí Dukle signalizují výhodu.

26:15
    Brož byl při svém úniku obtěžován Rutarem, takže neměl dostatečný prostor na zakončení a jeho střela mířila jen do brankáře Hanáků.

25:35

24:44
    TOMÁŠ KRUPA obkroužil bránu a uklidil kotouč za záda jihlavského gólmana. Asistence: Jan Štědrý a Tobiáš Handl.

24:20
    Teď měl plné ruce práce i Chaloupek, který musel utěsnit prostor u levé tyče své brány. Kotouč už je ale ve středním pásmu.

23:38
    Ofsajd Jihlavy. Hosté do druhé třetin vystoupili po hlavě a jsou na ledě aktivnějším týmem.

23:00
    Vyvial nabídl kotouč Smolkovi do mezikruží, jeho střelecký pokus olomoucký gólman vyrazil betonem před sebe.

22:08
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

21:30
    Černá pryž je mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:30
    Kotouč v rohu kluziště vybojovali domácí.

20:05
    Kotouč mají na hokejkách hosté.

20:01

V první třetině jsme gól neviděli. Na jihlavské straně byl v největší šanci Jouda, který se vracel z trestné lavice, jeho střela ale minula bránu. V závěru třetiny si domácí vykoledovali trestné střílení, Tobiáš Handl se však prosadit nedokázal .Druhá třetina začne přibližně v 17:27.

20:00

19:20
    Hraje se za bránou Mokrého.

18:47
    Chaloupka dobře vykryl prostor své brány, Handl neměl kam zakončit, a tak trefil jen beton jihlavského gólmana.

18:45
    Útočná akce domácích byla zastavena jen za cenu faulu a bude z toho trestní střílení!

18:26

17:41
    Jouda navrátivší se z trestné lavice se řítil do brejku, tváří tvář brankáři Mokrému ale střílel jen do plexiskla.

17:30
    Hosté hrají v plném počtu.

17:10
    Hanáci musí opět rozehrávat z vlastní třetiny.

15:45
    Dukla se osvobozuje.

15:30
    Domácí tým si po faulu Judy zahraje první přesilovou hru v zápase.

14:00
    Brož si chtěl kotouč slepnout na hůl rukavicí, černá pryž mu ale ujela přímo na čepel Tomajka, který se vydal do útoku. Na zakončení ale neměl dostatek klidu, takže nastřelil jen mantinel.

13:00
    Judovu střelu zblokoval Kalač. Jihlava ale operuje v útočné třetině.

11:44
    Smolko se pokusil obejít Pírka na levém křídle, ale bz úspěchu.

10:50
    Pětník posunul před bránou kotouč na Krajíčka, ten však zakončil jen do betonů brankáře Mokrého.

10:09
    Po odpískání došlo k menší potyčce mezi hráči před Chaloupkovou bránou, vyučovat se ale nebude.

09:30
    Hladišovu střelu od modré čáry někdo tečoval nebezpečně blízko levé tyče brány hostů.

08:37

08:20
    Do útočné třetiny vlétl Brož, který ovšem se zakončením příliš otálel.

07:35
    Z trestu obou hráčů zbývá minuta a vhazovat se bude před jihlavskou bránou.

06:36
    A máme tu první vyloučení v dnešním utkání. Současným trestem byli potrestání Matěj Tomajko (OLO) a Jakub Krajíček (JIH).

06:26
    Smolko mířil jen vedle brány.

05:10
    Čermák dostal přihrávku na pravý kruh, tam jej však zastavil Tomajko, který při svém obranném zákroku ztratil hůl.

04:28

04:00
    Mader se v mezikruží dostal k odraženému kotouči, jeho střela ale pro jihlavského gólmana nepředstavovala nebezpečí.

03:33
    Na druhé straně Chaloupek postavil do cesty kotouči svůj beton. Vhazovat se bude po jeho levici.

03:10
    Smolko vyslal tvrdou střelu od modré čáry a Mokrý měl co dělat, aby ji vyrazil před sebe.

02:32
    Buly před Chaloupkou vyhrála Olomouc, kotouč však po její střele od modré čáry přebírají domácí a mohou jít dopředu.

02:20
    Zaduněl mantinel za bránou hostů.

02:06
    Kotouč za bránou Jihlavy vybojovali domácí.

01:45
    Groch na poslední chvíli zachytil kotouč na útočné modré, potom s ním ale stejně nakonec vyjel ven ze třetiny. Buly ve středním pásmu vyhrála Olomouc a hned se vydala na útočný výlet, který brankář Chaloupek vykryl.

00:10
    Po buly museli hosté za kotoučem rychle spěchat do vlastního obranného pásma.

00:01

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader, (C), Groch, Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), Rutar, Pírek – Kalač, Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Štědrý, Tichý, Ministr, Tarnoczy

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Pulda) – Piskač, Grauer, Rašín, Smolko, Trávník (A) – Brož (A), Pětník, Krajíček, Gergel, Fiala, Juda (C), Doležal, Barák, Vyvial

Rozhodčí: Cabák – Rožánek, Axman.

Dukla Jihlava
    Jihlavě se v polovině ledna podařilo prolomit 5zápasovou šňůru porážek, která započala už v prosinci. Na domácím ledě si vyšlápla na České Budějovice, které porazila 5:1. Poté ovšem přišlo kruté vystřízlivění ve Zlíně, ze kterého si jihlavští hokejisté odvezli vysokou porážku 8:2. Jihlava je tak momentálně na posledním místě tabulky, ze 33 zápasů dokázala vybojovat jen 22 bodů.

HC Olomouc
    Hanáci mají našlápnuto. Začátek roku jim sice nevyšel, doma podlehli Salcburku vysoko 1:5, poté už však jenom vyhrávali. 8:5 vyprovodili Zlín, následně přetlačili Chomutov 4:5. Z Litvínova si odvezli 3 body za výhru 2:4 a zatím naposledy okusila ofenzivní sílu Olomouce Kometa, která v pátek z Hané odjížděla s porážkou 6:3. Díky těmto výsledkům se Olomouc drží na výborné 5. příčce turnaje O Pohár DHL.

Po výhře v moravském derby nad Kometou se Hanáci utkají s Duklou Jihlava. Oba celky na sebe narazili 2. 11., kdy se z výhry 1:2 radovala Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 25. Krupa (Štědrý, Handl), 36. Tomajko, rozh. náj. Krupa – 28. Vyvial (Juda, Gergel), 39. Krajíček (Brož, Gergel)