SHK Hodonín – Nový Jičín 2:3 (po s.n.) | Trutnov – Děčín 5:3 (kon.) | Příbram – Kolín 10:2 (kon.)
Nová Paka – Dvůr Králové n. L. 3:2 (3:2 po s.n.) | Šumperk – Val. Meziříčí 5:2 (kon.) | Klatovy – Písek 7:2 (kon.)
Mostečtí Lvi – Bílina 10:1 (kon.) | Žďár n/S – Opava 3:4 (0:2 po s.n.) | Kobra – Tábor 5:6 (0:2 po s.n.)
Jablonec n/N – Vrchlabí 3:5 (kon.) | Kopřivnice – Mor. Budějovice 8:0 (kon.) | China Golden Dragon – David Servis 0:11 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
8:0 (3:0, 1:0, 4:0)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Sobota 18.01.2020, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 33. kolo

Po vyrovnané druhé třetině přišla ještě větší gólová smršť než v první dvacetiminutovce. Nejprve se prosadil Dominik Suchý, následoval jej Petr Šendera a pak se dvakrát trefil Filip Fojtík. Konečný stav utkání je 8:0 a Kopřivnice si po 28 dnech připisuje vítězství za 3 body, ale stále zůstává o bod na 7. místě, jelikož Nový Jičín porazil Hodonín 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté jedou domů s výpraskem 0:8 a jejich pozice v tabulce se nemění. (19:11:27)

59:51
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Druhý gól během 7 sekund vstřelil FILIP FOJTÍK po nahrávce Tomáše Fojtíka a Ondřeje Sluštíka a připsal si 3. bod v dnešním utkání. Asistence: T .Fojtík a Sluštík.

59:44
    Z mely před bránou vydoloval puk FILIP FOJTÍK a zvýšil na 7:0. Asistence: M.Mach.

59:19
    Nic zlého se mu nestalo, odjel samostatně na střídačku.

59:19
    Na ledě zůstává ležet David Stříž.

59:05
    Zakázané uvolnění hostů a hra se vrací zpět do útočného pásma domácích.

58:35

58:19

58:01
    Poslední 2 minuty základní hrací doby.

57:47
    Střela Matyáše Šáni sice vypadla Petru Hromadovi z lapačky, nikdo ale nedorážel.

56:49
    Hosté v útočném pásmu, ještě minuta a půl ze hry 4 na 4.

56:35
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (T.Fojtík – 2 min., vysoká hůl).

56:19
    Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Molnár – 2 min., vysoká hůl).

55:26
    Kličkováním kolem Budějovických obránců se až k brankářovi dostal Adam Daron.

54:54
    Hosté vyhráli vhazování a vydali se do útočného pásma.

53:49
    Filip Fojtík v dobré příležitosti před gólmanem Vackem.

52:05
    Hosté teď vyřešili, sice s drobnými komplikacemi, ofsajdovou situaci, následnou střelu ale brankář Hromada bez problémů chytil.

50:43
    Na bránu Moravských Budějovic nahazoval Matěj Mach.

50:15
    Dominik Suchý jel opět sám na brankáře, ale nespěšně. Následně si to už brankář hostů pohlídal.

48:40
    Z nulového úhlu to zkoušel Ondřej Sluštík.

45:42
    Za bránou přihrával Filip Fojtík Matěji Machovi, ten pak nabil PETRU ŠENDEROVI a ten se nemýlil a zvýšil na 6:0. Asistence: M. Mach a F. Fojtík.

45:06
    Z prostoru pro vhazování v útočném pásmu střílel Milan Procházka.

44:42

44:29
    Domácí jsou opět za vlastní brankou.

43:34
    Ondřej Imrich střílel od modré.

43:00
    Hosté začínají svou přesilovku v obranném pásmu.

42:42
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Marek – 2 min., podrážení).

41:40
    Kopřivnice opět v útočném pásmu.

40:38
    Situaci v útočném pásmu vyřešil nejlépe DOMINIK SUCHÝ a po průstřelu brankáře Vacka zvýšil už na 5:0. Asistence: J. Mach.

40:05

40:01

Ještě minuta zbývá z pauzy a oba týmy už se chystají na 3. třetinu na ledě.

Další třetina začne přibližně v 18:32.

Po první třetině, která byla jasně pro domácí, byla druhá třetina vyrovnaná, v některých chvílích měli hosté i navrch. O jedinou branku v těchto 20 minutách se postaral Patrik Gola, který si připsal druhou branku v tomto utkání. Druhý bod si rovněž připsal Matěj Mach, který vstřelil 3. branku a na 4. asistoval. Zajímavost je, že oba hráči, kteří si v tomto utkání připsali 2 body, si také odseděli 2 minuty na trestné lavici.

40:00

39:58
    Ofsajd zastavil hosty při jejich akci.

39:40
    Domácím se daří držet hru mimo jejich obranné pásmo.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:05
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Imrich – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hráči plochu).

37:57
    5 hráčů bylo celkem u mantinelu a snažilo se vydolovat puk. rozhodčímu ale došla trpělivost a vhazování po levici Petra Hromady.

37:07

36:23
    Hra domácích vysokou holí.

36:18
    V nepřehledné situaci se dobře zorientoval brankář hostů a schoval puk.

35:07
    Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Šáňa – 2 min., nedovolené bránění).

34:24
    PATRIK GOLA dostal přihrávku od Matěje Macha a v koncovce si pohrál s brankářem hostů a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 4:0. Asistence: M. Mach.

33:46
    Hosté se snaží založit útok zpoza vlastní brány.

32:04
    Nahození přes celé kluziště raději schoval pod lapačku David Vacek.

31:36
    Daniel Piš střílel, ale pouze do hokejky domácího hráče.

31:16
    Ofsajd hostů.

31:06
    Další střela hostů, tentokrát tečovaná vlastním hráčem a vhazování ve středním pásmu.

29:59

29:32
    Tečovaná střela hostů skončila v ochranné síti.

28:08
    Postavení útočícího hráče v brankovišti.

27:59
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Daron – 2 min., sekání).

27:52

27:46
    Po nahrávce Patrika Goly střílel Daniel Hrubý.

26:33
    Puk opět za bránou kopřivnického brankáře.

26:03
    Přesilovka domácích začíná v jejich obranném pásmu.

25:52
    Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Trnka – 2 min., podrážení).

24:36
    Čistě vyhrané buly a střela Ondřeje Sluštíka.

24:14
    Střela Jakuba Macha našla první nohu, která mu stála v cestě.

23:20

22:15
    Tentokrát vyhodil Ondřej Imrich, hosty zatím nepouštějí v přesilovce k ničemu.

21:34
    Miroslav Marek ujel do útočného pásma, ale nevystřelil.

21:20
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (M.Mach – 2 min., vysoká hůl).

21:02
    Brankář Vacek si musel lehnout na záda, aby zabránil proniknutí kotouče za brankovou čáru.

20:27
    hosté se dostali do útočného pásma.

20:01

oba týmy se již vracejí na ledovou plochu, za chvíli odstartuje 2. třetina.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

Po úvodních 5 minutách, kdy hosté vzdorovali Kopřivnici, už začala kanonáda domácích. Nejprve se trefil Jakub Mach, poté Patrik Gola a třetí branku přidal Matěj Mach. Hosté se do příležitostí ani nedostávali, jelikož většina času se trávila u nich v obranném pásmu.

20:00

19:56
    Zakázané uvolnění domácích a vhazování po pravici Petra Hromady.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:35
    Nahození Petra Šendery od modré do branky ztečoval MATĚJ MACH a zvýšil už na rozdíl 3 gólů. Asistence: Šendera a T. Fojtík.

17:58
    Zmatek v útočném pásmu využil PATRIK GOLA a zvýšil na 2:0.

16:35
    Samostatný únik, tentokrát Matěje Macha, dobruslil hostující hráč a čistým způsobem ho zbavil kotouče.

15:09
    K trestnému střílení se postavil Dominik Suchý, jeho kličku ale brankář vystihl.

15:09
    Po faulu na Ondřeje Imricha proběhne trestné střílení.

13:40
    Dominik Suchý přehazuje celé kluziště a umožňuje vystřídat svým spoluhráčům.

13:05
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Gola – 2 min., nedovolené bránění).

12:39

12:22
    Davidu Střížovi přeskočil puk hokejku a vyhnal domácí mimo útočné pásmo.

11:04
    Kousek chybělo ke gólu po teči Filipa Krzaka.

10:39
    Vyloučení v týmu Hockey Club Moravské Budějovice 2019 (Alexa – 2 min., napadení).

09:12
    Po plexi skle se puk svezl mimo obranné pásmo domácích, doklouzal až k brankáři hostů.

07:59
    Nepříjemně tečovaná střela od Adama Darona.

06:19
    Přes osu hřiště dostal přihrávku JAKUB MACH a zakončil do polo odkryté brány.. Asistence: Gebauer a Suchý.

05:11
    Aleš trnka střílel ihned po vhazování.

05:07
    Nepovedené nahození a píská se zakázané uvolnění domácích.

04:16
    První pasáž hry, kdy se hosté udrží v útočném pásmu.

03:34
    První zákrok Petra Hromady.

03:16
    Kopřivnice se opět zakotvila v útočném pásmu.

02:24
    Domácí se dokázali osvobodit.

01:53
    Dobrou příležitost měl Ondřej Sluštík.

01:27
    Domácí stále tlačí, ještě pořádně nepustili hosty k puku.

00:32
    Domácí se vydali do útočného pásma.

00:01

Na dresech obou týmů dnes převládá žlutá, s tím, že domácí mají k tomu modrou a hosté černou.

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Bail, Fojtík T., Imrich, Krzak, Šendera, Stříž – Daron, Sluštík (A), Gebauer, Mach J. (C), Mach M., Suchý (A), Hrubý, Gola, Fojtík F., Marek

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Vacek (Helešic) – Brabec, Bazala, Šáňa, Marcinko, Trnka – Procházka (C), Hofsepyan, Sorger, Alex (A), Špaček, Piš, Krutiš (A), Sigmund, Molnár

Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Kořistka.

Vzájemné zápasy: V této sezoně se oba soupeři střetli 3x. Všechny zápasy se podařilo vyhrát Kopřivnici. Nejprve 6:1 na domácím ledě, a poté 7:5 a 6:3 na ledě v Moravských Budějovicích. Uvidíme, jak dopadne dnešní duel.

Kopřivnice vyhrála poslední zápas 21.12.2019 proti Havlíčkově Brodu 2:1 v prodloužení, ale poté prohrála 4 zápasy v řadě. Po posledním zápase s Novým Jičínem, který prohrála 1:5 se propadla na nepostupovou 7. příčku se ztrátou 2 body právě za Nový Jičín.

Moravské Budějovice se aktuálně nacházejí na posledním místě tabulky s 12 body. V tomto kalendářním roce hráli dnešní soupeři Kopřivnice 2 zápasy, ale oba prohráli. Poslední zápas vyhráli 30.12.2019 nad Valašským Meziříčím 5:1, ale následně prohráli na ledě Havlíčkova Brodu a Hodonína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Bořek Vajda

Branky a nahrávky: 7. J.Mach (Gebauer, Suchý), 18. Gola, 19. M.Mach (Šendera, T.Fojtík), 35. Gola (M.Mach), 41. Suchý (J.Mach), 46. Šendera (M.Mach, F.Fojtík), 60. Fojtík (M.Mach), 60. Fojtík (T.Fojtík, Sluštík)

Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Kořistka