Japonsko – Česko 4:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:6 (1:2, 1:4, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 18.01.2020, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga - o účast v předkole • 13. kolo

Ústí nad Labem se v zápase dokázalo sice prosadit jako první, ale šesti góly v řade zcela otočila skóre. Ve druhé třetině na 2:6 snížil Tomáš Pšenička a ve třetí třetině stanovil konečný výsledek Přemysl Svoboda, který zaznamenal svůj první gól a bod ve Slovanu. Josef Skořepa zaznamenal hattrick. (18:20:54)

59:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ještě jeden zákrok pro ústeckého brankáře.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, Jihlava míří za výhrou.

58:18

57:36
    Jan Brož tvrdou ránu vyrazil rukavicí, k dorážce se hráči Slovanu nedostali.

57:00
    Dukla vyhazuje přes všechny čáry.

56:18
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Harkabus – 2 min., podrážení).
    54:51 Přemysl SVOBODA - 3:6

54:51
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Premiérovou branku v uniformě Slovanu a zároveň první bod pro PŘEMYSLA SVOBODU, který elegantním blafákem proměnil svůj samostatný nájezd.

54:51
    Přemysl Svoboda jede nájezd.

54:51
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peter Lichanec – trestné střílení, sekání).

54:15
    Michal Poletín (Jihlava) pálil nepřesně.

53:53
    Petr Hamalčík si počkal lapačkou na střelu soupeře, a tak přerušuje hru. Buly před jeho brankou. Slovan se momentálně do útoku nežene, Jihlava určuje tempo zápasu.

53:15
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou. Dukla vede necelých sedm minut před koncem zápasu o čtyři branky.

52:51
    Nyní sledujeme pasáž hry, která je hodně přerušovaná, buly ve středním pásmu a po střele z velké dálky musel zasahovat brankář Ústí.

52:22
    Daniel Kružík (Ústí n/L) to vzal na sebe, jeho projektil do středu branky kryje hostující brankář. Přerušil hru. Komerční přestávka.

51:38
    Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Dukly. Souboj o kotouč vyhrál Slovan, a tak se směr hry otáčí.

50:42
    Oddechový čas pro domácí.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Krliš (O. Bláha, J. Havel), 39. Pšenička (Svoboda, Severa), 55. Svoboda (TS) – 12. Skořepa (Illéš, Čachotský), 17. Skořepa (A. Zeman, J. Pohl), 21. Skořepa (Čachotský), 25. Poletín (Anděl, Pekr), 32. Lichanec (D. Kolář, J. Pohl), 39. Pekr (Staněk, Piegl)

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (41. Hamalčík) – Müller, Smetana, Vl. Brož, Mareš, Steinocher, Hes – Kružík, Vildumetz, Filip – Severa, Svoboda, Pšenička – J. Havel, Krliš, O. Bláha – Grim, Kordule.
    HC Dukla Jihlava: Jan Brož (F. Krejčí) – Staněk, Piegl, J. Pohl, D. Kolář, J. Holý, Půža, Vála – Čachotský, Skořepa, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – T. Harkabus, A. Zeman, Chlubna – Hrala, Lichanec, Protasenja.

Rozhodčí: Zubzanda, Bosák – Maštalíř, Kostourek