Chrudim – Písek 2:1 (kon.) | Přerov – Warriors Brno 11:0 (kon.) | Poruba – Šumperk 2:5 (kon.)
Žďár n/S – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Havířov – Vsetín 6:0 (kon.)
AZ Havířov
6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
VHK ROBE Vsetín
Neděle 19.01.2020, 14:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Ve třetí třetině domácí ještě navýšili své vedení na konečných 6:0 a zaslouženě se v duelu o druhou příčku tabulky radují z vysoké výhry.

Od mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších přenosů. (16:32:08)

59:42
    Na druhé straně ještě musel Štipčák uhájit nulu na svém kontě a uspěl.

59:25
    Ševěček teď našel přihrávkou z poza vlastní branky až na útočné modré Tomečka, ale ten sám před Málkem neuspěl.

58:54
    Ševěček zastavil Vašenku tvrdě u mantinelu ve středním pásmu.

58:05
    Kočí sáhl hostům do přihrávky v nadějné situaci, a pak hru zklidnil za vlastní bránou.

56:38
    Zápas už se jen dohrává, hosté nemají moc co na hru domácích nabídnout.

55:33
    Střídání v týmu VHK ROBE Vsetín: ze hřiště odchází Tkadlec, přichází Málek.

55:33
    Havířov právě vstřelil branku!
    Nádherná akce havířovského kapitána VOJTĚCHA PINDELA, který projel s pukem skoro celé kluziště, obešel obránce a puk zavěsil do pravé šibenice – 6:0. Asistence: Lukáš Juhász.

55:17
    Buly před Štipčákem.

54:58
    AZ je usazen v útočném pásmu, další střela po teči míří nad.

54:30
    Juhász svou tvrdou střelou z levého kruhu trefuje boční síť.

53:50

53:20
    Až teď se hosté dostali zpět do útočné třetiny, ale jen na chvíli.

52:30
    Domácí se osvobozují a Bambula šetří čas v útočném pásmu.

52:05
    Klmkova střela míjí horní roh.

51:50
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Grygar – 2 min., nedovolené bránění).

51:16

51:13
    Ševěček mířil z levého kruhu mezi betony, ale Tkadlece neprostřelil.

50:50
    Hosté se osvobozují.

50:27
    Ševěčkova střela od modré prošla klubkem clonících hráčů, ale po tečí jde mimo tři tyče.

49:56
    Pozorný Tkadlec teď udržel puk před dorážejícím Čempelem.

49:45

49:16
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Frimel – 2 min., sekání).

48:47
    AZ přesilovku rychle využívá a vede už o pět branek. VOJTĚCH PINDEL šikovně na brankovišti tečoval Kubíčkovu střelu od modré – 5:0. Asistence: Petr Kubíček a Jan Bambula.

48:18
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kust – 2 min., podrážení).

46:55
    Na druhé straně bomba Vrány těsně míjí pravou havířovskou tyč, Štipčák vůbec nic neviděl a tak asi nestihl zakročit.

45:52
    Štefka teď mohl dorážet do skoro odkryté branky, ale puk mu přeskočil přes čepel.

45:28
    Pozorný Tkadlec teď pokryl střelu i dorážku.

45:09
    Hra přerušena. Vašenka zůstal chvíli ležet za havířovskou brankou, ale už se vsetínský útočník vydal sám na střídačku.

44:44
    Icing AZetu.

44:10
    Bambula dostal puk do jízdy na pravé straně, natlačil se do zakončení, ale Tkadlece neprostřelil.

41:18
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kočí – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

40:39
    Hosté pokračují vpřesilovce. Klímek střílel v dobré pozici, Štipčák zasáhl reflexivně vyrážečkou.

40:01

I ve druhé třetině pokračoval AZ v dobrém výkonu, je lepším týmem a přidal také další dvě branky. Jeho vedení 4:0 je zasloužené a jednoznačně směřuje k výhře a zisku tří bodů. Hosté se sice o něco zlepšili, a měli také několik šancí, ale Štipčák v domácí brance je zatím pozorný a neprůstřelný.
    Třetí třetina začne v cca 16:00.

40:00

39:37
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Juhász – 2 min., podrážení).

39:30
    Tkadlec teď už jen ležel na břiše před svou brankou, ale puk po střele havířovských přeletěl nad horní tyčkou.

38:55
    Bambula zavezl puk do pásma, za modrou ho přenechal Grygarovi, který provětral Tkadlecovu lapačku.

38:05
    Až teď, a hned vyrazili vsetínští 2 na 1, ale nic z toho nebylo.

37:39
    AZ je tu s dalším náporem, hosté se nemohou dostat z pásma.

36:55
    Bochnak z pravé strany mířil moc vysoko na poloodkrytou klec.

36:35
    Tomeček střelou po ledě z otočky míjí pravou vsetínskou tyč.

36:05
    Další zákrok havířovského brankáře, hra přerušena.

35:50
    Na druhé straně Houser střílel od modré, Štipčák zakročil vyrážečkou.

34:05
    Havířovští jeli 2 na 1, zakončoval na pravé straně Štefka, ale před poloodkrytou brankou trefil Tkadlecův beton.

32:56
    Ale teď už je z toho gól. ERNEST BOCHNAK šikovně tečuje před brankou Revajovu střelu a je to 4:0. Asistence: Marej Revaj a Filip Byčkov.

32:48
    Havířovští opravdu pohledně kombinují a dostávají se do šancí, teď Revaj pálil těsně mimo.

32:23
    AZ pokračoval v náporu, hosté se osvobozují jen icingem.

31:20
    Ševěček zavezl puk do třetiny a po příhře Juhásze zakončoval z druhé vlny najetý Pavelek, ale Tkadlece neprostřelil.

30:02
    Další nápor AZetu, tentokrát puk proskákal vsetínským brankovištěm mimo branku.

29:48
    Tomeček dostal nabito z poza branky do ideální pozice a tvrdou střelou míjí levou Tkadlecovu tyč.

28:15
    Dlouhá pasáž bez přerušení ukončena lehkým zákrokem Štipčáka.

26:57
    Puk teď chodí ze strany na stranu, ale spíše díky nepřesnostem.

25:55
    Vašenka dostal pěknou "přihrávku" od domácího obránce do jasné pozice, naštěstí pro AZ Štipčák jeho střelu chytá.

25:41
    Revaj v dobré pozici neprostřelil Tkadlece.

25:19
    AZ je usazen v útočné třetině a vozí hosty na pomyslném "kolotoči", ale bez střelby.

24:22
    Kočího bomba od modré prověřila pozornost Tkadlece.

23:40
    Havířov má puk na hokejkách, ale bez šancí.

22:43

22:39
    Baďura tečoval střelu z levého kruhu a Štipčák tak tak na poslední chvíli stihl vyrazit.

22:29

22:10
    Kožený nebezpečně střílel z mezikruží, Štipčák na místě.

21:40
    Při hře 4 na 4 jde AZ do tříbrankového vedení. VOJTĚCH ŠEVĚČEK střelou od modré překonal Tkadlece a je to 3:0. Asistence: Jan Bambula, Lukáš Juhász.

21:20
    Apolenář zavezl puk do útočného pásma a Štipčák puk schoval před Vašenkou.

20:43
    Přesilovka AZetu končí. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Byčkov – 2 min., podrážení).

20:29
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Hilšer – 2 min., hákování).

20:10
    Hosté se hned vrhli do útoku, Hilšer vystrašil Štipčáka střelou z poza obránce.

20:01

V první třetině byli domácí jasně lepší, hráli opravdu velmi dobře a zaslouženě vedou o dvě branky. Hosté se budou muset hodně zlepšit, aby se zápasem ještě dokázali něco udělat.
    Uvidíme, zda se jim to ve druhé třetině podaří. Ta začne v cca 15:16.

20:00

19:11
    AZ se ještě před přestávkou dočkal, řekl bych zasloužené, druhé branky. MAREK REVAJ vybojoval puk u levého mantinelu, zakombinoval s Bochnakem a pak zcela sám před hostující brankou vymíchal Tkadlece a poslal puk po ledě za čáru – 2:0. Asistence: Ernest Bochnak.

18:49
    Icing hostů.

18:30
    Puk je na havířovských hokejkách, ale domácím se nedaří přechod do útočné třetiny.

17:52

17:33
    Hosté ani z této přesilovky nic nevytěžili a domácí už jsou v plném počtu.

17:06
    Bochnak si dojel vyhozený kotouč a bekhendem donutil Tkadlece k zákroku a přerušení hry.

16:50
    Buly před Tkadlecem.

16:05
    AZ je ve čtyřech.

16:00
    Klímkovu střelu Štipčák jen vyrazil, ale další vsetínský hráč už nestihl puk dorazit.

15:45

15:33
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Juhász – 2 min., nesportovní chování).

14:53
    Bambula z pravé strana střelou švihem minul horní růžek vsetínské branky.

14:25

14:14
    Vašenkovo nahození od modré má Štipčák ve výstroji.

14:05
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Revaj – 2 min., podrážení).

13:40
    Havířovští jsou usazeni v útočné třetině, Grygar od modré vyzkoušel pozornost Tkadlece.

12:54
    Ševěček rozjel akci AZetu, kousek za modrou zakončoval Štefka a Tkadlec se štěstím našel puk pod svým pravým betonem.

11:49
    Další zákrok Štipčáka a další buly před havířovskou brankou.

11:09
    Hosté se usadili v pásmu zatápí domácí obraně, teď donutil k zákroku Štipčáka Vavřík.

10:38
    Klímek se dostal k nebezpečnému zakončení z mezikruží, ale Štipčák včas sklapl betony k sobě a puk vyrazil.

10:18
    Vavřík se dostal ke střele na pravém kruhu, Štipčák má puk ve výstroji.

09:21

08:38
    AZ se celkem s přehledem brání a nyní vyhazuje puk za vsetínskou branku.

07:21
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Grygar – 2 min., nesportovní chování).

07:04
    Tak to byla paráda v podání prvního havířovského útoku. Bambula zavezl puk do pásma, předal jej do dobré pozice Juhászovi, ten ale místo střely ještě vylepšil pozici pro VOJTĚCHA PINDELA, který si položil gólmana a zasunul puk do sítě – 1:0. Asistence: Lukáš Juhász a Jan Bambula.

06:29
    Stejně tak si poradil vsetínský brankář s pokusem Ševěčka od modré.

06:11
    Štefka pálil švihem z levého kruhu, Tkadlec má puk v lapačce.

05:29
    Na druhé straně podobný zákrok Tkadlece před dotírajícím Revajem.

04:56
    Zeman se tlačil za nahozeným pukem, ale Štipčák jej včas ukryl u své levé tyče pod lapačku.

04:20
    AZ je v úvodu utkání v náporu, hosté se osvobozují jen vyhozením kotouče do středního pásma.

03:15
    Tomeček mohl zakončovat do odkryté části branky, ale trefil jen boční oblouk.

02:38
    Bomba Juhásze z mezikruží míjí vsetínskou branku.

02:05
    Pindel nabídl puk Juhászovi před prázdnou branku ale havířovský útočník tuto šanci neproměnil.

00:47
    Souboj o puk v rohu vsetínského pásma vyhráli hosté a Baďura útočí po levém křídle, ale je zastaven kousek za modrou čárou.

00:11
    Začínáme icingem hostů.

00:01

AZ RESIDOMO Havířov: Štipčák (Atanasiadis) – Ševěček, Pavelek, Grygar, Uhlíř, Kočí M., Kubíček P. – Revaj, Pindel, Bochnak, Čempel, Mrkvica, Štefka, Horváth, Tomeček, Juhász, Vlček, Byčkov, Bambula

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (Málek) – Holáň, Zeman, Houser, Siner, Kožený, Kočí V., Kunst – Pospíšil, Vašenka, Apolenář, Vavřík, Hilšer, Vrána, Baďura, Klímek, Frimel

Rozhodčí: Šutara – Návrat, Veselý.

Vítáme vás u on-line přenosu z utkání extraligy juniorů mezi AZ RESIDOMO Havířov a VHK ROBE Vsetín.

AZ RESIDOMO Havířov
    Havířovští se od počátku soutěže vyhřívali na čele tabulky východní skupiny REDSTONE extraligy juniorů, ale vlivem marodky si museli odložit dva zápasy a po páteční porážce doma s Přerovem 1:3 klesli na druhé místo právě za Hanáky. Dnes se ale jistě budou chtít zpět výhrou vrátit na vítěznou vlnu a případně i do čela tabulky.

Vsetínští jsou v tabulce třetí, dva body za Havířovem a 20 bodů před čtvrtým Šumperkem. V pátek si doma poradili právě s týmem z podhůří Jeseníků jednoznačně 7:3.

Vzájemné zápasy
    Oba týmy se zatím střetly v této sezoně 4x. AZ vyhrál oba zápasy ve Vsetíně 2:1 a jednou doma 3:2. Druhý zápas v Havířově ale vyhráli Valaši 3:1.

Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme v neděli odpoledne. Utkání začíná v havířovské Gascontrol Aréně ve 14:30.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 8. Pindel (Juhász, Bambula), 20. Revaj (Bochnak), 22. Ševěček (Bambula, Juhász), 33. Bochnak (Revaj, Byčkov), 49. Pindel (Kubíček P., Bambula), 56. Pindel (Juhász)

AZ Havířov: Štipčák (Atanasiadis) – Ševěček, Pavelek, Grygar, Uhlíř, Kočí M., Kubíček P. – Revaj, Pindel, Bochnak, Čempel, Mrkvica, Štefka, Horváth, Tomeček, Juhász, Vlček, Byčkov, Bambula
    VHK ROBE Vsetín: Tkadlec (56. Málek) – Holáň, Zeman, Houser, Siner, Kožený, Kočí V., Kunst – Pospíšil, Vašenka, Apolenář, Vavřík, Hilšer, Vrána, Baďura, Klímek, Frimel

Rozhodčí: Šutara – Návrat, Veselý