Villach – Znojmo 4:3 (kon.)
EC Villach SV
4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 19.01.2020, 17:30 • Stadthalle Villach • bet-at-home ICE Hockey League • 42. kolo

Utkání končí vítězstvím domácích 4:3. Znojmo závěrečnou třetinu vyhrálo, v posledních minutách bylo jasně lepší, jenže zápas si dnes prohrálo matným výkonem v prvních dvou třetinách. Šance Orlů na přímý postup do play-off se tak před posledními dvěma koly tenčí. Možností je stále spoustu, ale Znojmo nemá svůj osud ve vlastních rukou a musí spoléhat na příznivou souhru okolností. Další zápas sehraje v pátek 24. ledna doma proti Grazu. Do té doby díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (19:48:17)

59:52
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Luciani – 2 min., nedovolené bránění brankáři). Vhazuje se ve znojemském pásmu.

59:52
    Je zřejmě rozhodnuto, ve snaze tečovat nadějnou ránu od modré vletěl Luciani do brankoviště soupeře a podtrhl brankáře Maxwella.

59:22
    Villach vyhodil, Znojmo musí opět zakládat útok z vlastního pásma.

59:04
    Orli bojují o kotouč za brankou soupeře.

58:40
    Vyhození Villachu míjí prázdnou branku.

57:54
    Velkou přetlačovanou o puk před Maxwellovým brankovištěm Znojmo vyhrálo, ale nepřesnou přihrávkou se vyhání do středního pásma.

57:46
    Znojmo opět v šesti, Lassila na střídačce.

57:46
    Vyloučení v týmu EC PANACEO VSV (Schmidt – 2 min., podrážení).

57:46
    Znojmo je bleskově opět v útočném pásmu a vybojovalo buly po Maxwellově pravici. Navíc se bude vylučovat.

57:21
    Orli právě vstřelili branku!
    Přeci jen ještě drama. Hned po vyhraném buly přiťukl Bořuta na modré JAKUBU STEHLÍKOVI a jeho rána z první končí v síti. Asistence: Antonín Bořuta, Anthony Luciani.

57:17
    Orli to zkusí v šesti bez brankáře.

57:17
    Villach si bere oddechový čas.

57:17
    Nahození od modré musel Maxwell přidržet, vhazovat se bude po jeho levici.

56:54
    Další vyhození domácích, Orli musí začínat útok znovu z vlastní poloviny.

56:32
    Villach posouvá puk do středního pásma tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

55:48
    Berisha pálil z levého křídla těsně mimo branku.

55:24
    Villach už se jen brání, střelu od modré teď Maxwell neviděl, ale se štěstím dokázal vyrazit.

54:56
    Na druhé straně se za záda orlí obrany dostal Karlsson, ale stíhajícími beky byl rozhozen a nedokázal zakončit.

54:13
    Zdramatizování zápasu měl na holi Radim Matuš, k němuž se šťastně odrazil puk a byl zcela sám před Maxwellem, jenže domácí gólman jeho střelu vychytal. Velká šance Orlů.

53:45
    Znojmo už je v plném počtu.

53:26
    Lassila dál odolává střelám domácích, nyní lapil Bjorkstrandův pokus.

53:06
    Couvající Svoboda se ve středním pásmu nešťastně srazil s Karlssonem, ani jeden z hráčů o tom druhém nevěděl. Znojemský útočník se jen velmi pomalu zvedá z ledu, ale zřejmě bude v pořádku.

52:32
    Stehlík s Maxou jsou na ledě, přesilovka Villachu pokračuje v poměru hráčů pět na čtyři.

52:18
    Orli se dostali ke kotouči a vyhazují.

51:45
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Bořuta – 2 min., sekání).

51:45
    Lahti hned po vyhraném buly proklouzl znojemskou obranou, dostal se před Lassilu a musel být faulován.

51:41
    Lassila pokryl střelu Reida z pravého kruhu.

51:25
    Pollastrone s pukem na holi projel útočné pásmo, když zjistil, že spoluhráči jsou obsazeni, vydal se zpět ke svému brankáři.

50:32
    Vyloučení v týmu EC PANACEO VSV (Maxa – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min., hrubost).

50:32
    Před znojemskou střídačkou se dostala do křížku dvojice hráčů, rozhodčí raději přerušují hru a posílají oba na trestnou lavici.

49:04
    Po vyhraném buly pálil od modré Sova, tvrdá rána prosvištěla kolem vzdálenější Maxwellovy tyče.

48:53
    Zakázané uvolnění Villachu.

47:49
    Gago hledal střílenou přihrávkou před brankou najíždějícího Matuše, tomu ke kotouči chybělo pár centimetrů.

47:25
    Znojmo je kompletní.

47:23
    Bjorkstrand na sebe stáhl dva obránce soupeře, poté našel v mezikruží Reida, jeho střelu z otočky chytá Lassila.

46:36
    Lassila si počíhal na Schmidtovu střelu a lapačkou ji sebral ze vzduchu.

46:06
    Reidova střela byla sražena do ochranné sítě nad brankou.

45:25
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Stehlík – 2 min., hákování).

44:58
    Domácí hrají v signalizované výhodě.

44:03
    Už už se Znojemští dostávali do přečíslení, ale přihrávku na Lucianiho zachytil jeden z domácích beků.

43:35
    Znojmo snižuje. U levé Maxwellovy tyče zůstal nikým neobsazený PHILIP McRAE, dostal od modré čáry přihrávku na hůl a přesně mířenou střelou střelou procedil puk skrz Maxwellovu výstroj. Asistence: Roman Čermák, Rob Flick.

42:58
    Karlsson se protáhl kolem obránce, jeho bekhend ale vyráží Lassila.

42:25
    Lucianiho pas na Svobodu vystihla obrana domácích a Villach míří do útoku.

40:30
    Villach právě vstřelil branku!
    Znojemská první formace si v obranném pásmu špatně přebrala hráče, před STEFANEM BACHEREM se najednou na levém křídle otevřela dálnice až k brance a domácí obránce ji využil. Položil si Lassilu a bekhendem skóruje po třiceti vteřinách třetí části. Asistence: Miika Lahti.

40:01

Po dvou třetinách vedou domácí nad znojemským týmem 3:1 a jsou na nejlepší cestě za třemi body. Druhá třetina byla ovlivněna brzkou přesilovkou pět na tři, kterou domácí nakonec v běžné variantě pět na čtyři využili a v následujících minutách měli jasně navrch. Znojmo nakopla první trefa Martina Kosnara v EBEL, jenže za necelé tři minuty opět inkasovalo. Ke skórování Orlům nepomohla ani přesilovka pět na tři, a tak mají před třetí částí hodně těžkou pozici. Další třetina začne přibližně v 19:10.

40:00

39:42
    McRae ustál souboj na brankovišti, vyšťoural zpod bruslí soupeře puk a z bezprostřední blízkosti pálil na Maxwella, ten reflexivně vyráží.

39:30
    Zakázané uvolnění Villachu ještě vrací hru před Maxwella.

38:35
    Domácí jsou v plném počtu.

38:05
    Villach se dostal k puku a osvobozuje se.

37:19
    McRae clonil před brankou, k dorážce se ale nedostal.

36:58
    Sovovo tečované nahození vykopává špičkou betonu Maxwell.

36:35
    Vyloučení v týmu EC PANACEO VSV (Brunner – 2 min., podrážení).

36:21
    Orli hrají v signalizované výhodě.

35:52
    Znojemské útočné snažení skončilo u mantinelu prohraným osobním soubojem, na druhé straně Lassila zasahuje proti Ulmerově pokusu.

34:44
    Na druhé straně kryje Lassila nebezpečnou ránu Reida.

34:28
    Luciani rychle zpracoval kotouč na levém kruhu, otočil se a pálil, Maxwell vyráží ramenem.

33:29
    Situaci tři na dva řešil Bowles přihrávkou na najíždějícího Matuše, ten se ale v tísni k puku nedostal.

32:08

31:52
    Villach se osvobozuje a už hraje ve čtyřech.

31:34
    Maxwell je v ohni střel, ale proti Bořutovi a následně i Sovovi vyráží.

30:42
    Bořuta tvrdou ranou dal McRaeovi možnost dorážet, znojemský útočník ale z ostrého úhlu netrefil.

30:19
    Luciani trefil jen clonícího hráče před sebou, Villach vyhazuje.

30:08
    Vyloučení v týmu EC PANACEO VSV (Schlacher – 2 min., sekání).

30:08
    I Znojmo si zahraje přesilovku pět na tři, další dvě minuty totiž dostává domácí Schlacher.

29:36
    Vyloučení v týmu EC PANACEO VSV (Schmidt – 2 min., podrážení). Domácí obránce tvrdě poslal k ledu jednoho ze znojemských hráčů.

29:23
    Jenže domácí si berou dvougólové vedení zpět. Do útočného pásma vpadl Fraser, přenechal puk na levé křídlo a JERRY POLLASTRONE přesným švihem překonává Lassilu. Asistence: Jamie Fraser.

29:04
    Rázem to na ledě vypadá úplně jinak. Flick si vybruslil z rohu útočného pásma do středu, jeho švih Maxwell neudržel, napodruhé už ale skákavý kotouč pokryl.

27:09
    Znojmo dává důležitý kontaktní gól, o to důležitější, že přichází v době, kdy měl v utkání jasně navrch soupeř. A je to hned ze dvou důvodů gól jubilejní. Vůbec první trefu v A-týmu Znojma si totiž připisuje MARTIN KOSNAR, který dostal od zadního mantinelu přesnou přihrávku od Bowlese a z první překonal Maxwella. Navíc první bod si za druhou asistenci připisuje i obránce Čermák. Asistence: Parker Bowles, Roman Čermák.

26:58
    Poprvé od přestávky se Znojmo dostává do útočného pásma na delší dobu a kombinuje podél mantinelu.

25:32
    První Maxwellův zákrok v této třetině proti Berishově střele. Domácí gólman pokus z mezikruží vyráží do rohu.

24:49
    Luciani si chtěl na modré vyměnit puk s Bartošem, nepřihrál ale přesně.

24:13
    Přes celé kluziště až před Lassilu si to namířil po levém křídle Brunner, prostor u bližší tyčky ale nenašel.

23:18
    Domácí jsou na koni, hrají ve velkém tempu a hledají skulinky ve znojemské defenzivě. Orli teď mají problém dostat se z pásma s pukem na holi.

22:22
    Icing Villachu.

22:11
    Znojemští obrali soupeře o puk v útoku, ujížděli do brejku dvou na jednoho, ale padající obránce domácích dokázal zachytit přihrávku a hasí tak nebezpečí.

21:17
    Dlouhý zámek je nakonec už v situaci pět na čtyři využitý, když se po sérii přihrávek opřel do puku JAMIE FRASER a příklepem propálil vše před sebou. Asistence: Brodie Reid, Kevin Schmidt.

21:05
    Dlouhé obléhání Lassilovy klece zakončoval Schmidt do protipohybu gólmana, ale i mimo branku.

20:27
    Orli vybojovali puk za vlastní brankou a vyhazují.

20:02
    Villach už je v pěti na ledě a nyní hraje přesilovku pět na tři.

20:01

První třetina ve Villachu se Orlům navzdory dobrému začátku a šancím hned v první minutě nepovedla. Brzdily je nepřesnosti v kombinaci a přestože hráli s pukem častěji než soupeř, časté ztráty paradoxně posílaly domácí celek do nebezpečných brejků. Jeden z nich využil v 7. minutě Bjorkstrand, a tak je zatím skóre 1:0. Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:00

19:42
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Svoboda – 2 min., podrážení).

19:42
    A situace se rychle obrací, další trest za podražení totiž inkasuje Svoboda. Nutno dodat, že tentokrát hodně přísný.

19:14
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Luciani – 2 min., podrážení).

19:14
    Přesilovka končí, Luciani při forčekingu fauloval a bude se pokračovat ve čtyřech.

18:59
    Villach vyhazuje.

18:48
    Maxwell utěsnil prostor u bližší tyče, kam se pokoušel mířit McRae, a přerušuje hru.

18:18
    Karlsson vyvezl puk po levém křídle a ještě zkoušel zakončit, Lassilovu branku ale netrefil.

18:02
    Vyloučení v týmu EC PANACEO VSV (Bacher – 2 min., nedovolené bránění).

18:02
    Dobrým pohybem si teď právě Anthony Luciani vykoledoval faul. Znojmo si zahraje přesilovku.

17:06
    Luciani hledal zpětnou přihrávkou Bartoše, ten ale nezpracoval.

16:17
    Lehkou střelu z levého křídla kryje Maxwell, Orli tak vybojovali buly v útočném pásmu.

15:56
    Mark Cundari, ještě nedávno hrající německou DEL, pálil nebezpečně od modré skrz clonící hráče, Lassila si puk našel a chytá.

14:54
    Symbolické střídání pro dosavadní průběh zápasu. Orli v situaci tři na tři v útočném pásmu přišli o kotouč, z protiútoku musel tečovanou střelu od modré lapit Lassila. Villach je zatím v útočném pásmu mnohem nebezpečnější.

14:20
    Zakázané uvolnění Orlů.

13:58
    Přihrávku zpoza branky dostal na vrcholu kruhu Lahoda, zkusil švihem střílet, puk ale končí sražen v ochranné síti nad brankou.

13:16
    Dlouhá přihrávka hledala Bowlese na útočné modré čáře, ten se ale proti přesile hráčů v bílém neprosadil.

12:58
    Lassila si poradil se švihem svého krajana Lahtiho. Znojemský gólman má více práce než Maxwell na druhé straně.

12:33
    Hodně neurovnaná pasáž hry. Znojmo se snaží hrát aktivně s kotoučem, ale zatím jej sráží laciné ztráty.

10:26
    Kličky ve středním pásmu Znojmu nevychází, další ztrátu kotouče mohl potrestat Karlsson, ale trefil jen Lassilovo rameno.

09:48
    Teemu Lassila teď skvělým dvojzákrokem podržel svůj tým. Po znojemské ztrátě puku ve středním pásmu se Villach dostal ke střele od modré. kterou Pöyhönen sestřelil jednoho z clonících beků, následně se kotouč dostal k Bjorkstrandovi, který měl před sebou hodně prostoru, Lassila se ale rychle přesunul a soupeře vychytal.

08:48
    Lassila na druhé straně hbitě švihl lapačkou a našel v ní Schmidtův pokus vyslaný z modré čáry.

08:31
    V útoku opět Orli. Flick zadovkou na hranici brankoviště nenachytal Maxwella. Brankář domácích si následně poradil i s nahozením od modré.

08:01
    Karlsson obral ve středním pásmu o puk jednoho ze znojemských hráčů, po levém křídle se natlačil před obránce, ale nemířil přesně.

07:32
    Další zakázané uvolnění Villachu.

06:47
    Domácí udeřili z rychlého brejku poté, co Orli ztratili kotouč. Pollastrone zatáhl puk po pravém křídle do útočného pásma, přesně našel na středu najíždějícího PATRICKA BJORKSTRANDA, ten byl rychlejší než znojemský hráč a přesnou střelou pod lapačku otevírá skóre. Asistence: Jerry Pollastrone, Brodie Reid.

06:26
    Gago po vyhraném buly nebezpečně tečoval před brankou, kotouč ale odskákal mimo tři tyče.

05:48
    Domácí hrají velmi jednoduše, pokud se dostanou pod tlak, hned vyhazují na zakázané uvolnění, jako v této chvíli.

04:56
    Na střelu Ulmera z pravého kruhu Lassila dobře viděl a zasahuje.

03:59
    Zpětná přihrávka od Lucianiho uvolnila na levé straně mezikruží Tomáše Svobodu, jeho rychlý švih ovšem míří nad břevno. Dobrá příležitost Orlů.

03:32
    Nepřesná rozehrávka Villachu končí zakázaným uvolněním.

02:53
    Reid a Pollastrone motali hlavu znojemským zadákům, kromě střely Reida z ostrého úhlu, kterou Lassila vyráží, se ale do větší šance neprobili.

01:50
    Na druhé straně má první práci Lassila, který nadvakrát pokryl nahození a následnou dorážku z levého křídla.

00:56
    Orli začali skvěle, druhá formace předvedla nebezpečné střídání a vytvořila si několik dobrých možností. Nejprve Flick tvrdou střelou z levého kruhu nadělal Maxwellovi velké problémy, následně aktivní Berisha a po něm znovu Flick doráželi na hranici brankoviště, ale domácí nakonec tuto situaci vyřešili.

00:01

Ve znojemské sestavě dochází ke změnám ve složení útoků, do první formace se vrací Tomáš Svoboda. První start za A-tým Orlů v letošní sezóně si připíše Michal Kruckovyč, v sestavě vedený jako sedmý bek. Do branky se pak vrací Teemu Lassila.

EC PANACEO VSV: Maxwell (Moser) – Fraser, Schmidt, Cundari, Pöyhönen, Bacher, Schlacher – Pollastrone, Bjorkstrand, Reid – Karlsson, Lahti, Ulmer – Brunner, Maxa, Lahoda – Wohlfahrt, Judth.

Rozhodčí: Sewell (GBR), Zrnić – Nothegger, Riecken.

Orli půjdou do nedělního střetnutí povzbuzeni o výhry ve všech vzájemných zápasech s Villachem v letošním ročníku. Postupně si s ním poradili 3:1, 5:3 a 3:0. Potvrdí skvělou bilanci také v důležitém zápase? Utkání začíná v 17:30.

Šanci na přímou účast mezi nejlepší pětkou se stále nevzdává ani Villach, který tři kola před koncem ztrácí na TOP 5 čtyři body. Rakouský tým se k ní mohl přiblížit během pátečního zápasu v Bolzanu, před jehož fanoušky ovšem prohrál 0:4. Villach v úvodních dvou třetinách obdržel po jedné brance, další dvě padly v rozmezí 47. a 52. minuty. Ke vstřelenému gólu mu nepomohlo ani třiadvacet střel na brankáře domácích.

Orli měli příležitost se vrátit do TOP 5 v pátek. Na domácím ledě ale přivítali vedoucí Salzburg, se kterým ve vyrovnaném střetnutí prohráli 2:5. Znojemští hokejisté přitom před více jak třemi tisícovkami diváků šli do vedení, ve druhé třetině dokázali srovnat stav na 2:2. Obě branky Znojma v té době vstřelil vedoucí muž kanadského bodování Anthony Luciani, který také měl za stavu 2:3 příležitost na druhé srovnání, v samostatném úniku ale již neuspěl. K bodům tak nakonec nevedla ani skutečnost, že domácí přestříleli Salzburg 36:34.

Během týdne odehrají znojemští hokejisté tři velmi důležité zápasy. O účast v TOP 5 se postupně utkají s Villachem, Grazem a Bolzanem. Jejich cesta za důležitými body začíná v neděli na ledě osmého Villachu, na který o příčku výše postavení Orli disponují dvoubodovým náskokem. Na šestý Linz ztrácí bod, na pátý Graz body dva.

Základní část EBEL míří do finiše, zbývají v ní tři kola a asi nikdy dosud nebyla tabulka a boj o přímý postup do play-off vyrovnanější.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 7. Bjorkstrand (Pollastrone, Reid), 22. Fraser (Reid, Schmidt), 30. Pollastrone (Fraser), 41. Bacher (Lahti) – 28. Kosnar (Bowles, Čermák), 44. McRae (Čermák, Flick), 58. Stehlík (Bořuta, Luciani)

EC Villach SV: Maxwell (Moser) – Fraser, Schmidt, Cundari, Pöyhönen, Bacher, Schlacher – Pollastrone, Bjorkstrand, Reid – Karlsson, Lahti, Ulmer – Brunner, Maxa, Lahoda – Wohlfahrt, Judth.
    HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Bořuta, Stehlík, Sova, Čermák, Jonáš, Mikliš, Kruckovyč – T. Svoboda, Bartoš, Luciani – McRae, Flick, Berisha – Gago, Matuš, Bowles – O. Svoboda, Češík, Kosnar.

Rozhodčí: Sewell (GBR), Zrnić – Nothegger, Riecken