Carolina – NY Islanders 2:1 (3:2 po s.n.) | Chicago – Winnipeg 5:2 (kon.) | NY Rangers – Columbus 1:2 (kon.)
Colorado – Detroit 6:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Winnipeg Jets
Pondělí 20.01.2020, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:47:38)

3. Alexander Nylander (tým) 1+1

Je konec. Chicago Blackhawks pokračuje ve své vítězné sérii, když porazilo Winnipeg Jets poměrem 5:2. Do utkání sice vstoupili aktivněji hosté, ale už ve 3. minutě se prosadil Alexander Nylander. Posléze byla hra vcelku vyrovnaná, ovšem v 15. minutě dostal domácí do dvoubrankového vedení Erik Gustafsson. O jediný gól ve druhé periodě se totiž postaral ve 39. minutě Mark Scheifele. Třetí třetina byla z pohledu gólů nejatraktivnější. V 50. minutě totiž poslal domácí zpět do vedení český útočník David Kämpf! V 55. minutě to bylo už 4:1 pro Chicago po brance Saada. Patrick Kane si připsal asistenci a byl to tak jeho 1000. bod v NHL! V 58. minutě to hosté zkusili bez brankáře a vyplatilo se, jelikož se trefil Laine. Ovšem o minutu později se trefil také druhý český hráč Dominik Kubalík a to do zcela prázdné brány.

59:43
    Střela hostujícího hráče orazítkovala tyč domácí svatyně!

59:23
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Olli Määttä – 2 min., hákování).

59:03
    Nyní se bojuje o kotouč v útočném pásmu domácího celku, který nakonec získali hosté.
    58:26 Dominik KUBALÍK - 5:2

58:26
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je fantazie, protože se prosazuje také druhý český hráč v tomto zápase DOMINIK KUBALÍK, jenž po přihrávce od Toewse ve středním pásmu zakončil do prázdné svatyně soupeře. Asistence: Jonathan Toews a Drake Caggiula.

58:06
    Winnipeg opět hraje bez brankáře!
    57:51 Patrik LAINE - 4:2

57:51
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tak že by přece jenom drama ke konci zápasu? Neal Pionk vypálil od modré, ovšem Robin Lehner nedokázal udržet puk a z následné dorážky snižuje na 2:4 PATRIK LAINE. Asistence: Neal Pionk a Blake Wheeler.

57:35
    Hosté to ovšem ještě zkouší bez brankáře!

57:00
    No vypadá to, že je definitivně rozhodnuto, protože po čtvrté brance Chicaga tempo opadlo.

56:09
    Domácí se opět dostali ke střele, ale hosté se dokázali ubránit.

55:14
    Nyní skončil kotouč v moci hostujícího brankáře a následuje komerční přestávka.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 3. A. Nylander (E. Gustafsson, C. Murphy), 15. E. Gustafsson (A. Nylander, Highmore), 50. Kämpf (Dach), 55. Saad (Carpenter, P. Kane), 59. D. Kubalík (J. Toews, Caggiula) – 39. Scheifele (Ehlers, Sbisa), 58. Laine (Pionk, Wheeler)

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Koekkoek, Määttä – Caggiula, J. Toews, D. Kubalík (C) – P. Kane, Carpenter, Saad – Kämpf, Dach, DeBrincat – A. Nylander, Z. Smith, Highmore.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Niku, Morrissey, Pionk, D. Kulikov, Sbisa, Bitetto – Ehlers, Scheifele (A), Copp – Laine, Wheeler (C), Connor – Roslovic, Lowry, Perreault – Appleton, N. Shore, G. Bourque.

Rozhodčí: Ian Walsh, Garrett Rank – Libor Suchanek, Kory Nagy

Diváci: 21 487