David Servis – Písek 2:1 (po pr.) | Tábor – Klatovy 2:3 (kon.) | Kolín – Kobra 4:3 (kon.)
Dvůr Králové n. L. – Mostečtí Lvi 3:2 (2:1 po s.n.) | Bílina – Jablonec n/N 5:4 (kon.) | Vrchlabí – Trutnov 7:0 (kon.)
Děčín – Řisuty 4:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – SHK Hodonín 4:5 (po pr.) | Kopřivnice – Šumperk 2:1 (po pr.)
Val. Meziříčí – Opava 3:2 (2:1 po s.n.) | Mor. Budějovice – Žďár n/S 5:4 (kon.) | China Golden Dragon – Příbram 1:14 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 22.01.2020, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Draci Šumperk

Hráči z Šumperka jsou aktuálně první v tabulce skupiny Východ s více než dvacetibodovým náskokem na druhý Havlíčkův Brod ,ale nemají jisté semifinále play off, protože Hodonín ztrácí na lídra 29 bodů, a zbývá mu 11 zápasů, a zároveň by musel Šumperk uhrát ve zbývajících zápasech maximálně 3 body, což se zdá celkem nereálné vzhledem k jeho formě. Takže teoreticky ne, ale prakticky už mají dnešní soupeři Kopřivnice jisté semifinále. Šumperk vyhrál posledních 9 zápasů 10, přičemž v tom jediném prohraném, hraném 14.12.2019 proti Hodonínu, prohrál až po samostatných nájezdech. Bod ztratil ještě v zápase s Novým Jičínem, který porazil 4:3 v prodloužení. Celkem tedy z 30 bodů získali hráči ze Šumperka 27 bodů.

Kopřivnice se aktuálně nachází skoro na opačné straně tabulky, okupuje 7. místo, ale stále má ještě šanci na postup. Bude to boj o 6. místo mezi Kopřivnicí, Novým Jičínem, na který aktuálně ztrácí Kopřivnice bod, a možná ještě Žďár nad Sázavou, který má sice 32 bodů, což je o 6 méně než je aktuální bodový stav Kopřivnice, ale oproti oběma týmům má zápas k dobru. K 5. místu v tabulce to má Nový Jičín 6 bodů, čtvrté místo je vzdáleno ještě o další 32 body a třetí ještě o další bod, aktuálně na něm je Hodonín s 49 body. Fanoušci domácích ale budou rádi, pokud se Kopřivnice dostane aspoň do čtvrtfinále, a k tomu potřebuje teď v posledních 10 zápasech nasbírat co nejvíce bodů.
    Kopřivnice v sobotu vyhrála první zápas od začátku tohoto roku, když doma deklasovala Moravské Budějovice 8:0. Předtím doma prohráli hráči Kopřivnice s Novým Jičínem 1:5 a se Žďárem nad Sázavou 2:3 po prodloužení.

Vzájemné zápasy

Všechny letošní vzájemné duely vyhráli hráči ze Šumperka, Nejprve doma 5:2, následně v Kopřivnici 4:1 a nejtěsnější zápas z pohledu skóre vyhráli 3:2 opět na domácí půdě. Tak uvidíme, jak to dneska dopadne. Online reportáž můžete sledovat od 18 hodin.

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Krzak, Imrich, Bail, Fojtík T., Stříž – Mach J. (C), Gebauer, Daron, Sluštík (A), Bochnak, Hrubý, Suchý (A), Fojtík F., Gola, Mach M., Marek

Draci Šumperk: Peksa (Wanecki) – Kabelka, Řezáč, Drtil (A), Haloda, Sedlák (A), Plhal – Krejčiřík, Jaroš, Scheuter, Müller, Vachutka, Haluza, Spratek, Antonov, Šíp, Hroch, Milfait (C), Urban, Kofroň

Rozhodčí: Novák – Konvička, Hranoš.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, utkání brzo začne.

00:01

00:12
    Zakázané uvolnění domácích.

00:23
    Přes celé kluziště se s pukem vydal Ernest Bochnak, v zakončení ale nepřelstil gólmana hostů.

01:32
    Ve středním pásmu se srazili 2 hráči hostů.

04:51
    Puk se dostal až do obranného pásma draků, kde se domácí snaží napadat.

05:04
    Ofsajd přerušil akci hostů.

05:27
    Brankář Marek Peksa raději podržel puk pod svou lapačkou.

06:42
    Přečíslení domácích 3 na 2, zakončující Daniel Hrubý ale trefil pouze prvního hráče.

07:12
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Gola – 2 min., vysoká hůl).

07:34
    Puk po teči domácího hráče vyletěl mimo hrací plochu.

07:46
    Tomáš Drtil trefil tyč.

08:16
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Vachutka – 2 min., hákování).

08:53
    Tentokrát se před Hromadou objevil Daniel Hroch.

09:12

09:54
    Od modré střílel Radim Štěpánek.

10:16

10:39
    Draci právě vstřelili branku!
    Se štěstím pro hosty se po střele TOMÁŠE DRTILA z velmi malého úhlu zvedl puk o hokejku bránícího Filipa Krzaka a brankář Hromada již nestačil zareagovat. Asistence: Müller.

12:21
    Dobrou přihrávku si nezpracoval Robin Gebauer.

13:30
    Do úniku se málem dostal Ernest Bochnak.

13:33
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

14:05
    Hosté vyhazují přes celé kluziště.

15:08
    I když domácí byli v útočném pásmu, dobrým odhadem se podařilo hostům zachytit přihrávku Kopřivnice a vyhodit.

15:33

16:20

16:45
    Další puk mimo hrací plochu.

17:01
    Patrik Gola protečoval do útočného pásma.

17:32
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kofroň – 2 min., sekání).

17:51
    Hosté začínají oslabení stejně jako minule, vyhazují přes celé kluziště.

18:35
    Miroslav Marek obkroužil bránu, ale brankář hostů se stačil přemístit.

19:32

19:34
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Z trestné lavice se ještě nestihl vrátit Adam Kofroň, když ADAM DARON s pomocí odrazu o tyčku a asistencí Patrika Goly srovnal na 1:1. Asistence: Gola.

20:00

V prvních 20 minutách se hrál na obou stranách rychlý pohledný vyrovnaný hokej, takže se nemůžeme divit, že skóre utkání je zatím 1:1.Na fauly vyhrál Šumperk 3:1, ale ani jeden celek neskóroval v početní výhodě, přesto že Kopřivnice si gólovou šanci připravila ještě v přesilovce. Šumperk měl při svém gólu velkou dávku štěstí, ale to je sport.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Oba týmy již dorazily na hrací plochu.

20:01

20:08
    Zakázané uvolnění hostů.

20:37
    Zakázané uvolnění, tentokrát na straně domácích.

21:01
    Opět zakázané uvolnění domácích.

21:29
    Hosté se drží v útočném pásmu.

22:02
    Domácí již minutu nevystřídali a zdají se být unavení.

22:34
    Petr Hromada pozastavil hru, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

23:01
    Nahození od modré tečoval Matěj Mach.

23:22
    Daniel Hrubý si připsal další střelu, kterou ještě pak dorážel, ale bez úspěchu.

24:55
    Domácí jsou aktivnější a drží se v útočném pásmu.

25:25
    Od modré střílel Tomáš Fojtík.

26:11
    Nahození Miroslava Marka chytil Marek Peksa.

27:13
    Do útočného pásma se na chvíli dostali hosté, ale opět je hra v jejich obranném pásmu.

27:58
    Daniel Hrubý jel sám na brankáře, situaci ale dobruslili pouze hráči hostů.

28:42
    Z ničeho nic se před brankářem Kopřivnice zjevil Daniel Spratek.

29:18
    Dnes již 4. puk , který vyletěl mimo ledovou plochu.

29:50
    Od modré střílel David Stříž, brankář hostů ale stihl zareagovat.

30:07
    Zakázané uvolnění na straně hostů.

30:13
    Po vhazování střílel Adam Daron.

30:58
    Petr Hromada měl dobře přilepené betony k zemi a na střelu hostů tak byl připraven.

31:36
    Ofsajd hostů.

32:08
    Hosté opět v útočném pásmu.

32:35
    Střela Dominika Suchého nadělal problémy brankáři hostů.

33:27
    Zakázané uvolnění domácích a vhazování po pravici Petra Hromady.

33:46
    Další střela hostů. Brankář domácích opět připraven.

34:21
    Zakázané uvolění domácích.

34:39
    Z prostoru mezikruží střílel Tadeáš Jaroš.

35:28
    Další zakázané uvolnění domácích.

36:01

37:03
    Nahození hostů chytá Petr Hromada.

37:31
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Bochnak – 2 min., sekání).

38:03
    Brankář domácích opět podržel Kopřivnici.

38:23
    Daniel Kabelka svými zády vyhodil puk na střídačku.

38:53
    Po mele za bránou rozhodčí přerušil hru.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

39:31

40:00

Druhá třetina byla ze strany domácích aktivnější než ta první, většinu času trávili v útočném pásu, ale žádný gól to nepřineslo. Hosté měli taky své pasáže v útočném pásmu nebo samostatné úniky, ale také to nepřineslo radost v podobě vstřelené branky. Stav po 40 minutách je tak stále 1:1 a uvidíme, co přinese poslední část základní hrací doby.

Další třetina začne přibližně v 19:30.

Začátek třetí třetiny se posune tak o 5 minut z důvodu technických závad rolby. Vše je už ale v pořádku a rolba upravuje ledovou plochu.

Hráči hostů se již vrátili na ledovou plochu.

Přicházejí také už domácí hráči za odpory jejich fanoušků.

42:00
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Marek – 2 min., hákování).

42:13
    Domácí začínají své oslabení dobře, vyhazují přes celé kluziště.

42:57
    Hosté už se ale opět dostali do útočného pásma a kombinují přihrávky.

43:30
    Teď se domácím podařilo dvakrát z a sebou vyhodit a ubrat tím čas z oslabení.

44:00

44:03
    Miroslav Marek, vracející se z trestné, měl příležitost překonat brankáře hostů, ale neuspěl.

45:12
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., držení).

45:29
    Domácí se usadili v útočném pásmu a kombinují.

45:58
    Do samostatného úniku se dostal Jan Milfait, neměl už ale sílu na zakončení.

47:12

48:02
    Hosté se sami vyhnali z útočné třetiny.

48:40
    Daniela Spratka vychytal Petr Hromada.

50:04
    Další pokus od Matěje Macha, ale brankář hostů byl připraven.

50:41

51:05
    Dobrou obranou se domácím podařilo dostat mimo obranné pásmo.

51:44
    Opět výborný zákrok Petra Hromady, dnes Kopřivnici velmi pomáhá.

52:25
    Hosté teď tráví většinu času v útočném pásmu, ale domácí se zatím úspěšně brání.

54:01
    Domácí se na chvilku dostali do útočného pásma, ale opět hrají hosté s pukem na hokejce.

54:37
    Po ledě to zkusil Robin Gebauer,brankář Peksa ale střelu viděl a betony ji vyrazil.

56:06
    Domácí se snaží napadávat rozehrávku hostů, málem se to povedlo Dominiku Suchému.

57:07
    Ondřej Sluštík pálil, Marek Peksa se musel pro střelu hodně natahovat.

57:53
    Opět napadá Dominik Suchý.

58:01
    Poslední 2 minuty 3. třetiny.

58:43

59:08
    Nebezpečně se blížící puk a za ním hráč Šumperka, brankář Hromada raději podržel puk.

59:39
    Domácí se dostali do útočného pásma.

60:00

Ani ve 3. třetině jsme se nedočkali gólu ani na jedné straně a tak se po 60 minutách rozdělí mezi oba týmy bod a o ten bonusový druhý budou bojovat v prodloužení, které se hraje 5 minut a na každé straně hrají 3 hráči a brankář.

60:01

60:19
    Ondřej Sluštík střílel od mantinelu.

61:58
    Do úniku se dostal DOMINIK SUCHÝ, kterému přihrál Radim Štěpánek, a ten si v koncovce položil brankáře na led a zakončil do horní části branky. Asistence: Štěpánek.

Domácím se po výhře nad Moravskými Budějovicemi podařilo porazit, sice v prodloužení, lídra tabulky Šumperk, a připsali si tak nejen skalp aktuálně nejlepšího týmu tabulky, ale také cenné 2 body do tabulky. Svou zásluhu na tom mají Adam Daron a Dominik Suchý , jakožto autoři gólů, ale také Patrik Gola a Radim Štěpánek, kteří jim na góly asistovali. Za hosty se prosadil Tomáš Drtil a asistoval mu Jakub Müller.Celý zápas byl velmi vyrovnaný, šance byly na obou stranách, ale v prosloužení se hosté nedostali k žádné šanci, zatím co domácí využili svou třetí šanci. Těmito dvěma body se posunuli na 6. místo se 40 body, ale jejich největší soupeř v boji o play off, Nový Jičín, měl dnes volno, takže má oproti |Kopřivnici zápas k dobru. Na pozici Šumperku se nic nemění, zůstává, a pravděpodobně zůstane až do konce sezony první. (20:15:55)