Zlín – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 5:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 1:4 (kon.)
Kladno – Litvínov 3:5 (kon.) | Olomouc – Sparta 4:1 (kon.) | Liberec – K. Vary 2:3 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:4 (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 24.01.2020, 16:00 • Malá hala LOGSPEED CZ Arény, Plzeň • turnaj O Pohár DHL • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezký den při sledování turnaje O Pohár DHL!

Společně se budeme věnovat předposlednímu kolu, ve kterém indiáni na svém ledě přivítají Třinec.

Dnešní soupeři již v letošní sezóně hokejky jednou zkřížili. A sice v polovině listopadu, kdy zvítězili Západočeši na ledě svého soka 3:1. Skóre sice domácí otevřeli ve čtvrté minutě, indiáni ale v polovině duelu dvěma brankami střetnutí otočili a nakonec potvrdili gólem do prázdné.

V loňské sezóně se obě mužstva utkala rovněž dvakrát a vždy uspěli Slezané. Před svými fanoušky 2:0 a na západě Čech 2:1. Nakonec dokráčeli až k zisku mistrovského titulu.

Pozice v průběžné tabulce turnaje je zatím pro indiány výhodnější. Ti se perou za Mountfieldem o druhé místo, Třinec naopak bojuje až na patnácté příčce.

Dámy a pánové, duel začíná v pátečních šestnáct hodin a v případě, že se utkání nemůžete zúčastnit přímo na Malé hale LOGSPEED CZ Arény, je pro vás samozřejmě připraven náš podrobný online přenos!

HC Škoda Plzeň: Micka (Pícl) – Špaček, Jiříček, Pánek, Kremláček, Kovářík, Malák – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Kolda, Marcel, Čermák, Kolář, Tůma, Ženíšek.

HC Oceláři Třinec: Švehlák (Švancara) – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Šulák, Hrůzek, Homola – Stránský, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Konečný, Matiaško, Kašpárek, Jobánek, Procházka.

Rozhodčí: Svoboda – Pešek. Malý.

00:01

00:58
    Kotouč mimo mantinely, buly ve středním pásmu.

01:53
    Sledujeme velký boj mimo útočné třetiny.

02:43
    Icing Plzně.

03:40
    Domácí nyní zatlačili svého soupeře, ke střele to ale nevedlo.

04:38
    Jenáček si sjel na vrchol levého kruhu, rána byla sražena mimo.

05:34
    Zakázané uvolnění Třince.

06:05
    Marcelova rána od modré končí v lapačce Švehláka.

06:55
    Modrobílí nastěhovaní v útočné třetině, ale hosté dobře drží palebné pozice.

07:28
    Hrůzek si na ose hřiště sjel pár kroků od modré směr brána, pokus byl nakonec zablokovaný.

08:20
    U levé tyče hostující svatyně to nyní zkusil Kopic, její strážce byl pozorný.

09:07
    Nahození Ocelářů sbírá Micka a pomáhá svým barvám s rozehrávkou.

10:02
    Ofsajd Třince.

10:34
    A znovu.

11:21
    Kvasnička našel od zadního mantinelu u levé tyče Kopice, Švehlák ránu z první pokryl.

12:04
    Mikler se řítil sám na Micku z pravé strany, ten svůj tým podržel.

12:59
    Hraje se nahoru – dolů, diváci si připadají jako na tenise.

13:41
    Sledujeme zákopovou válku o útočné modré.

14:40
    Pastor našel mezi kruhy Matiaška, ten ale váhal se střelou a byl odzbrojen.

15:38
    Utkání je zatím velice slušné, stále čekáme na první vyloučení.

16:27
    Puk mimo mantinely, buly ve středním pásmu.

17:25
    Domácí nyní uzamkli svého soka v jeho pásmu...

17:43
    Plzeň právě vstřelila branku!
    VLADIMÍR KREMLÁČEK napřáhl na modré a jeho rána zaplula o tyč do sítě. Asistence: Adam Ženíšek a Štěpán Říha.

17:55
    Indiáni během dvanácti vteřin utíkají do trháku! Rychle po buly připravili pozici pro VLASTIMILA KVASNIČKU a ten navyšuje náskok svých barev. Asistence: Marcel Marcel a Tomáš Pánek.

18:40
    Indiáni jsou nadále aktivní...

19:01
    Rozeběhla se poslední minuta úvodní periody...

19:50
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté střílejí gól do šatny! Jenáček rozjel poslední akci od své klece na Matiaška, který posunul na MAXIMA MASTIČE, jenž dává zbytku utkání nový náboj. Asistence: Michal Matiaško a Šimon Jenáček.

20:00

Dvacet minut hry je minulostí!

Poklidnou úvodní periodu nakonec rozčísly hned tři branky v jejím závěru a to je zároveň i nejlepší pozvánkou na další třetinu!

Prostřední dějství začíná přibližně v 16:45.

20:01

20:50
    Domácí vstoupili aktivně do prostřední periody, ale k nebezpečné střele to nevedlo.

21:40
    Obraz hry se nemění, Micka na druhé straně zatím se snaží zahřát.

22:38
    Ocelářům se nedaří přejít přes polovinu hřiště, na druhou stranu velmi dobře brání domácím ve střelách.

23:35
    Velké souboje o puk za brankou Slezanů.

24:30
    Hollar se prosmýkl přes dva protihráče, třetí ale již byl nad jeho síly.

25:16
    Říha se opřel na levém kruhu do rány, puk nakonec rozezvučel zadní mantinel.

25:40
    MICHAL MATIAŠKO si našel mezi kruhy odražený kotouč po střele Vaculy a je srovnáno! Asistence: Jakub Vacula a David Homola.

26:21
    Hra se nyní srovnala, odehrává se ve středním pásmu.

27:14
    Třinečtí jsou nyní hodně aktivní, srovnání jim vlilo krev do žil.

28:11
    DAVID PASTOR otáčí vývoj utkání z 0:2 na 3:2, když zblízka využil příhru Jobánka. Asistence: Jonáš Jobánek.

29:08
    Ofsajd Slezanů.

30:01
    Základní hrací doba se nám přehoupla do své druhé poloviny.

30:59
    Zakázané uvolnění.

31:42
    Nahození ze středního pásma Micka před dotírajícími protihráči raději podržel.

32:32
    Zakázané uvolnění Slezanů.

33:16
    A znovu.

34:10
    Kremláčkův pokus od modré z levé strany končí v lapačce Švehláka.

34:59
    Icing Třince.

35:28
    Ofsajd Plzně.

35:45
    VLADIMÍR KREMLÁČEK jde na hattrick! Dostal mnoho prostoru na modré, popojel směr brána a výstavní bombou srovnal stav dnešního utkání. Asistence: David Jiříček a Tomáš Čermák.

36:16
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Procházka – 2 min., nedovolené bránění).

36:47
    Hosté se osvobozují.

37:16
    Modrobílí se nemůžou dostat do pásma.

37:48
    Třinec znovu posílá kotouč přes všechny čáry.

38:16

39:01
    Rozeběhla se poslední minuta prostřední periody...

39:08
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Homola – 2 min., nedovolené bránění).

39:40
    Špaček se opřel do kotouče z první na levém kruhu, Švehlák se stihl přemístit!

39:50
    Slezané se osvobozují.

40:00

Prostřední dějství je minulostí!

Diváci opět viděli tři branky, stav je tak nyní srovnaný na 3:3. Nechme se tedy nyní společně překvapit, jaký vývoj ještě zápas nabere v poslední části.

Třetí perioda začíná přibližně v 17:32.

40:01

40:31
    Tůma dostal z levé strany příhru na brankoviště, z první ale míjí!

41:08

42:02
    Šuhaj tvrdě vypálil z levého kruhu, Švehlák nadzdvihl nad.

42:59
    Třinečtí jsou pod mírným tlakem, ovšem dobře drží palebné pozice.

43:50
    Velké boje o puk za brankou Třince...

44:45
    Obraz hry se nemění, často se hraje v pásmu Ocelářů, ale Švehlák je prakticky bez práce.

46:05
    Ihned po buly napřáhl na modré DANIEL MALÁK a domácí jsou znovu ve vedení! Asistence: Tomáš Pánek a Adam Ženíšek.

46:52

47:45
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Pánek – 2 min., držení).

48:12
    Domácí se osvobozují.

48:59
    Plzeň znovu vyhazuje.

49:45

50:15
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Říha – 2 min., faul kolenem).

50:31
    Kotouč letí za branku Třince.

51:01
    Oceláři se nemohou dostat do pásma...

51:26
    Jenáček z první z osy hřiště míjí zařízení.

52:15

52:35
    Stránský se dostal z obranu Plzně, ale svižnou střelou našel pouze vyrážečku Micky!

53:22
    Oběma týmům se nyní nedaří přejít útočnou modrou.

54:16
    Velké souboje o puk za brankou Ocelářů.

55:05
    Útočící hráč v brankovišti indiánů.

55:49
    Slezané nyní přebírají iniciativu, ale plzeňská obrana působí nepropustně.

56:18
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Radzienciak – 2 min., podrážení).

56:48
    Pokus Šuhaje pár kroků za modrou končí na betonech Švehláka.

57:16
    Domácí ztrácejí pásmo.

57:39
    Indiáni mají puk na hokejkách a nikam se nehrnou.