Zlín – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 5:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 1:4 (kon.)
Kladno – Litvínov 3:5 (kon.) | Olomouc – Sparta 4:1 (kon.) | Liberec – K. Vary 2:3 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3 (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Pátek 24.01.2020, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga - o účast v předkole • 1. kolo

Benátky dokázaly otočit stav z 0:2 na 3:2! Třebíč tedy ztratila dva body.

Střely na branku: 39 – 27. (20:08:42)

Petr KOLMANN - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Benátky nad Jizerou.
    Vítěznou trefu si připsal PETR KOLMANN, který se prosadil po kličce do bekhendu. Benátky si tak odváží dva body.

4. série
    0:2
    Michal VODNÝ neproměňuje.

3. série
    0:2
    Adam Měchura se prosazuje střelou na bližší tyč!

3. série
    0:1
    Robert Havlát neuspěl, při kličce mu puk sjel čepele.

2. série
    0:1
    Petr Kolmann se prosazuje krásně bekhendem!

0:0
    Šimon Szathmáry se rozjel před brankáře, ale mezi betony ho nepřekonal.

Začnou domácí.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani v prodloužení branka nepadla a uvidíme nájezdy. Třebíč tak podruhé za sebou si vyzkouší tuhle disciplínu. Ve středu na ledě Kadaně neuspěla. Jak tomu bude nyní?

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:32
    Hosté zatím v poklidu kombinují, což nevedlo k ničemu. Třebíč vyhodila puk do pásma soupeře.

64:07
    Nyní si hosté zahrají početná výhodu a Benátky si vzaly oddechový čas.

64:07
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Ladislav Bittner – 2 min., sekání).

64:00
    Psotovu střelu brankář Benátek vyrazil, stále se hraje ve čtyřech.

63:16
    Psota hledal chytře před brankou Bittnera, ale nahrávka nebyla nakonec přesná.

62:46

62:36
    Kratochvíl nahrál Nedbalovi, jeho pokus směřoval do výstroje brankáře a hra je přerušena. Zatím se hosté úspěšně brání.

62:01
    Další rána od Szathmáryho, Žajdlík ji vyrazil před sebe, ale Nedvídek kotouč neviděl a hosté vyhodili puk pryč.

61:16
    Šimon Szathmáry vypálil od modré tvrdě, ale branku netrefil. Kotouč se poté odrazil od mantinelu do středního pásma.

60:46
    Domácí si vyžádali oddechový čas! Povede se jim urvat druhý bonusový bod?

60:46
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ondřej Buchtela – 2 min., podrážení).

60:40
    Šťovíček byl faulovaný a domácí budou hrát početní výhodu.

60:22
    Hosté vyhráli první buly, branku objel Petr Kolmann, který poslal puk do brankoviště. Radek Duda se cpal za dorážkou, ale Svoboda včas puk našel a přerušil hru.

60:01

Branka ve třetí třetině nepadla, následuje pětiminutové prodloužení tři na tři.

Střely na branku: 34 – 26

60:00

59:52
    Benátky zkušeně vyhodily puk do středního pásma a nejspíše uvidíme prodloužení.

59:26
    Po další střele Nedvídka se černá guma odrazila mimo hrací plochu, uvidíme další buly před brankou Benátek.

59:16
    Domácí tlak nemají, hra se odehrává spíše ve střední pásmu. Až nyní se rozjel do útočné třetiny Nedvídek, ten ale neměl podporu spoluhráčů a volil střelu na branku, aby přerušil hru.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:00
    Michálek pohotově střílel, ale jen po ledě a Žajdlík kotouč vyrazil do bezpečí.

57:48
    Bílým hvězdám čas rychle utíká, přitom pokud chtějí bojovat o play-off, tak by si neměly dovolit ztratit body.

57:39
    Hosté vyvezli hru před branku Svobodu, který nakonec musel přerušit hru, když byla Dudova nahrávka sražena před brankoviště.

56:45
    Souboj o puk vyhráli domácí, jenže následně kotouč ztratili a nedostali se ke střele. Benátky nad Jizerou rozehrály jen na zakázané uvolnění.

55:05
    Nyní se ale rozehrávka domácím nepovedla a Benátky poslaly kotouč za jejich branku, aby mohly vystřídat.

54:30
    Další střela Nedbala zastavil beton brankáře Benátek. Třebíčští se dostali přeci jen do tempa a hosté se musí především bránit.

53:49

53:33
    Martin Šťovíček našel před kruhy Lukáše Nedvídka, který byl v ideální pozici, ale Žajdlík jeho střelu chytil do lapačky!

52:50
    Nedvídkova střela po ledě nebyla špatná, málem ji tečoval Michal Vodný. I tak musel brankář hostů dávat velký pozor.

52:30
    Třebíč hraje tedy nyní početní výhodu, od modré vypálil Karel Nedbal, ovšem jeho tvrdý pokus Žajdlík pokryl.

52:14

52:00
    Počet hráčů na ledě se vyrovnal. Michal Furch z první branku úplně minul.

51:48
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Hampl – 2 min., příliš mnoho hráčů).

51:35
    Hosté zatím váhají se střelou, jejich jediný pokus byl ztečovaný do bezpečí.

51:00
    A další vyhození domácího týmu.

50:21
    Třebíčští ihned po buly vyhazují puk pryč z vlastního pásma.

50:14
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (David Michálek – 2 min., podrážení).

50:02
    Příliš pohledný hokej nesledujeme, dočkáme se prodloužení?

49:28
    Havlát posunul kotouč na Krále, ten neváhal z první zakončoval. Puk nakonec skončil jen na boční síti.

48:19
    Petr Kratochvíl našel od levého mantinelu volného Šimona Szathmáryho na modré čáře. Ten si puk ještě zpracoval a střílel až pak, hostující hráč dokázal jeho pokus ztečovat mimo tři tyče.

47:50
    Na druhé straně pokryl Žajdlík lehké nahození třebíčského celku a bude se vhazovat po jeho levici.

47:27
    Minuty utíkají a utíkají. Nedvídkova rána byla sražena mimo branku. Hosté pak vyhodili puk do třetiny Třebíče.

46:34
    Benátky jsou zatím aktivnější. Po delší době domácí zakončili některou z akcí, střela Malce ale neměla brankové parametry.

46:05
    Dnešní utkání sleduje 765 diváků.

45:31
    Bittner se s tím nepáral a vyslal od mantinelu rovnou střelu, ta ale nebyla přesná.

44:59
    Třebíčští přišli o kotouč v útočném pásmu a zase se musí bránit. Hosté branku z jedné ze střel jen minuli.

44:05
    Petr Wiencek se mohl radovat! Puk se odrazil příhodně na jeho čepel, ale jeho střela skončila jen vedle branky Přitom polovina Svobodovy branky byla prázdná.

43:13

42:45
    Třebíčští po delší době vyhodili puk, nyní se ale musí zase bránit.

42:16
    A další vyhození třebíčského celku. Benátky až nyní kontrolují puk, Ondřej Buchtela se napřáhl ke střele z levého kruhu a zazvonila tyčka! Domácí měli velké štěstí.

41:30
    Michal Furch chvíli po vhazování vyhodil puk až k Žajdlíkovi.

41:13
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Karel Nedbal – 2 min., podrážení).

41:05
    Matěj Psota pronikl po pravé straně, následně hledal před brankou Bittnera, ale benátecký bek zabránil této šanci.

40:40
    Domácím nevyšel první útok, hosté se díky tomu usadili v pásmu Třebíče. Střela se od mantinelu odrazila k brance, kde puk raději přikryl Dominik Svoboda.

40:01

Třetí třetina začne cca v 19:14.

Druhá třetina patřila Benátkám, které vyrovnaly na 2:2! O branky se postarali Špaček a Duda. Jak dopadne tento zápas?

Střely na branku: 23 – 20

40:00

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    Omlouváme se za technické potíže, již by mělo být vše v pořádku.
    37:20 Radek DUDA - 2:2

37:20
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Hosté byli v posledních sekundách nebezpeční a jejich píle se vyplatila. Drábek našel před kruhy RADKA DUDU, který z mezikruží poprvé neuspěl, ale pak se k němu kotouč znova odrazil a z dorážky se prosadil. Asistence: Michael Drábek.

36:00
    Benátky si nerozuměly a vyhnaly se z útočného pásma.

35:16
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Michal Furch – 2 min., hákování).

35:10
    Na obou stranách jdou vidět nepřesnosti. Domácí sice vedou, ale jen o branku a nyní se budou opět bránit. Benátky si zahrají početní výhodu.

34:05
    Matěj Psota se pokoušel natlačit s pukem až před branku, na poslední chvíli byl jeho nájezd do branky zastaven.

33:44
    Po komerční pauze vyhráli buly před svoji brankou hosté. Ti opět ale nedokázali založit útok.

33:20

33:00
    Třebíč se v závěru početní výhodu usadila ve třetině hostů, Nedvídkova střela skončila jen ve výstroji brankáře.

32:23

31:50
    Duda zklidnil hru a založil útok, Ondřej Buchtela již v útočném pásmu střílel přes beka, ovšem toho nakonec trefil a kotouč skončil v ochranné síti.

31:19
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Vojtěch Jiruš – 2 min., hákování).

30:41
    Třebíč se musí bránit v oslabení a Benátky mají možnost klidně vyrovnat. Adam Dlouhý vypálil velmi tvrdě, ale trefil jen Čejku.

30:23
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Radim Ferda – 2 min., podrážení).
    29:38 Ondřej BUCHTELA - 2:1

29:38
    Hosté dostali soupeře pod tlak, z něhož střílí snižující gól! Bukačova střela byla sražena před brankoviště, kde byl osamocený DANIEL ŠPAČEK. Ten se z dorážky již nemýlil. Asistence: Daniel Bukač a Adam Dlouhý.

29:01
    Domácí nahodili kotouč za branku soupeře, zde si ho berou hosté a vyráží do útoku. Dominik Šeliga vystřelil od modré čáry, na Svobodu ale nevyzrál.

27:55
    Duda krásně uvolnil Michaela Drábka, který v rychlosti sjel až před brankoviště. Jeho střela z lehkého úhlu skončila nad horní tyčkou.

27:08
    Karel Nedbal již nezastavil puk v útočném pásmu a je z toho ofsajd domácích.

26:33
    Přechod Středočechů zastavuje ofsajd. Po rozehrání střílel Jiruš, ale trefil jen hráče před sebou.

26:05
    Nedvídek ztratil kotouč ve třetině hostů a Benátky se dostaly ke střele od modré. Svoboda pokus vytěsnil do rohu.

25:11
    Král posunul černou gumu na Josefa Podlahu, ten střílel z levého kruhu a Žajdlík musel velmi pohotově zasáhnout.

24:47
    Benátky nad Jizerou mají problém založit útok, zase vyhodily puk jen na zakázané uvolnění.

24:22
    Jan Václavek střílel před pravým kruhem, zakončení mu trvalo o něco déle a bylo sraženo bránicím hráčem.

23:35
    Bittner vyhrál vhazování přímo na hokejku Matěje Psoty, jeho ránu Žajdlík udržel v náruči a přerušil hru.

23:13
    Chvíli po buly se kotouč ocitl mimo led, hosté díky přerušení mohli vystřídat.

23:05
    Domácí nerozehráli přesně a hosté jsou zase u puku. Jejich rozehrávka nebyla vůbec přesná a píská se icing Benátek.

22:19
    Benátky se usadily ve třetině Třebíče, Kollman si nabruslil před kruhy a Dominik Svoboda si připisuje zákrok lapačkou.

21:21
    Daniel Bukač střílel chvíli po buly, trefil ale jen soupeře před sebou Následně hrají Třebíčští.

21:05
    Čejka chtěl vyslat do úniku Kratochvíla, moc nechybělo, ale hostující hráč na poslední chvíli zasáhl hokejkou.

20:27
    Domácí byli na buly úspěšnější, jejich první útok byl ale zastaven. Na druhé straně střílel Kolmann, jeho pokus Svoboda vyrazil do ochranné sítě.

20:01

Prostřední perioda může začít, oba celky jsou na ledě.

První třetina dopadla lépe pro domácí, kteří ji vyhráli 2:0. Nejprve otevřel skóre přesnou střelou Král. Na něj pak navázal úspěšnou tečí Ferda.

Střely na branku – 15:4

20:00

19:49
    Další pokus Filipa Kováře byl sražen obráncem Třebíče mimo tři tyče. Po chvíli se píská hra vysokou holí, bude se vhazovat ve středním pásmu.

19:20
    Kovář trefil při střele kapitána domácích Čejku, jak z něj vypadl kotouč na led, byl Michálkem odpálen na střídačku.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:28
    Benátky se usadily v soupeřově pásmu, střela z toho ale nebyla žádná. Nyní musí hosté založit útok od vlastní třetiny.

17:50

17:39
    Šimon Szathmáry střílel od modré čáry jen do připraveného gólmana soupeře. Buly bude po levici Žadjlíka.

17:30
    Krásná kombinace domácích. Nedbal našel na levém kruhu Kratochvíla, ten posunul z o první puk na Psotu, který střílel z druhého kruhu do ramene brankáře. Kotouč se odrazil do ochranné sítě.

16:28
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, bude se vhazovat po levici Žajdlíka.

16:20
    Domácí mají k dispozici další početní výhodu, Bittner se natahoval za pukem kousek od brankoviště, ale marně. Následná střela Šťovíčka skončila zase na betonu brankáře.

15:50
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Šafařovský – 2 min., faul kolenem).

15:10
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Čtvrtá formace domácích dostala soupeře pod tlak a pramení z toho branka! Šimon Szathmáry vystřelil od modré čáry a RADIM FERDA dokázal jeho pokus ještě tečovat mimo dosah brankáře! Asistence: Šimon Szathmáry a MIchal Furch.
    15:10 Radim FERDA - 2:0

14:24
    Na druhé straně měl možnost Drábek, tomu ale v dobré pozici ujel puk z čepele a nemohl ani vystřelit.

14:07

14:00
    Střelu zkusil od modré i Karel Nedbal, benátecký brankář si připisuje další zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravici.

13:27
    Nyní se Třebíč již usadila v útočném pásmu, od pravého kruhu střílel Šťovíček a trefil beton soupeřova brankáře.

12:49
    Hosté vyhodili puk dokonce dvakrát po sobě až k brankáři Svobodovi.

12:22
    Šimon Szathmáry vypálil od modré čáry, Žajdlík měl co dělat, aby puk zkrotil před clonícími hráči.

12:07
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Ondřej Chrtek – 2 min., podrážení).

12:05
    Václavek uvolnil Ferdu, který byl sám před brankářem, poté byl ale faulován a nemohl zakončit.

11:30
    Vojtěch Jiruš posunul puk na Daniela Špačka, ten tečoval puk do branky a Svoboda jej musel vyrazit za branku. Následně se kotouč dostal zase před branku a domácí brankář musel po černé gumě doslova skočit, aby přerušil hru.

10:59
    Benátky po zisku kotouče uklidnily hru. Jejich setrvání v útoku nebylo moc dlouhé, ale Třebíč vyhodila jen na zakázané uvolnění.

10:00
    Obraz hry není poslední minuty tak pohledný, Nyní se o kotouč dlouho bojovalo ve středním pásmu. Lépe dopadli domácí, kteří jsou již před brankou Žajdlíka.

09:16
    Jan Václavek se ocitl s pukem před kruhy, jeho střela z místa postrádala přesnost a brankář hostů nemusel ani zasahovat.

08:27
    Svoboda zatím nemusel čelit nebezpečné střele, naopak na druhé straně střílel Bittner a Žajdlík puk musel vyrazit do rohu kluziště.

07:55

07:27
    Zatím se Benátkám v této početní výhodě moc nedaří. Ondřej Buchtela vyslal ránu před kruhem jen nad branku.

07:00
    Následně Třebíč vyhodila puk až k brance soupeře. Dokonce i podruhé.

06:20
    Hosté vyhrály buly, od modré střílel Daniel Špaček, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

05:54
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Josef Podlaha – 2 min., nedovolené bránění).

05:31
    Čejkova tečovaná střela skončila na betonu brankáře. Žajdlík téměř nic neviděl, ale podržel svůj tým.

04:45
    Na puku jsou stále více domácí, ti zatím kombinují podél mantinelu.

03:40
    Ondřej Buchtela ihned po buly vypálil, Dominik Svoboda si připisuje celkem pohodlný zákrok.

03:23
    Díky Dudovi se Benátky dostaly do úročného pásma, domácí po získaní kotouče vyhodili pouze na icing.
    02:49 Tadeáš KRÁL - 1:0

02:49
    Hned ve třetí minutě jsme se dočkali první branky! Po pravé straně ujel TADEÁŠ KRÁL, který si nabruslil k pravému kruhu a propálil Žadjlíka střelou nad rameno. Asistence: Michal Furch.

02:25
    Hosté zatím hrají téměř bez puku, až nyní se poprvé dostali do pásma Třebíče.

01:57
    Třebíč dostala soupeře pod tlak, Psota se dostal k odraženému puku na brankovišti. Z blízkosti ale na brankáře nevyzrál.

01:13
    Čejkova střela skončila jen vedle, kotouč se poté odrazil od mantinelu až do středního pásma.

00:45
    Martin Šťovíček za b rankou vybojoval puk, po kombinaci od domácích hráčů vypálil od modré Nedbal a Žajdlík si připsal první zákrok.

00:20
    Domácí vyhráli úvodní buly, jejich první útok byl ale neúspěšný.

00:01

Oba celky jsou na ledové ploše, za moment začínáme.

SK Horácká Slavia Třebíč: Do. Svoboda (Jekel) – Furch, Szathmáry, V. Čejka, Nedbal, Jenáček, Hort – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, Podlaha – Havlát.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hrstka) – Kovář, Kolmann, Žůrek, Buchtela, Aubrecht, Bukač, Hampl – D. Špaček, A. Dlouhý, Jiruš – Drábek, Chrtek, R. Duda – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Šeliga, Strnad, Žemba.

Rozhodčí: Kašík, Ondráček, Kotlík..

Celek ze středočeského kraje prohrál poslední tři zápasy za sebou. Naposled Benátky odcestovaly na led Frýdku-Místku bez zkušeného Radka Dudy a Lukáše Pabišky. Frýdek svého soupeře porazil pohodlně 4:1.

Posledních 5 zápasů:
    Frýdek-Místek – Benátky n. Jiz 4:1
    Benátky n. Jiz – Prostějov 2:5
    Jihlava – Benátky n. Jiz. 4:1
    Benátky n. Jiz – Sokolov 4:3pp
    Ústí nad Labem – Benátky n. Jiz 4:5

Nejproduktivnějším hráčem celku je Radek Duda, který si zapsal 37 bodů.

Kvůli chřipkové epidemii byly přeloženy dva zápasy Horáků. Po týdenní pauze se bílé hvězdy představily na ledě Kadaně, kde ale braly pouze jeden bod za porážku v nájezdech. V utkání se prosadil Ladislav Bittner, který tak skóroval již popáté za sebou.

Kadaň – Třebíč 3:2sn
    Prostějov – Třebíč 7:2
    Třebíč – Jihlava 4:3
    Sokolov – Třebíč 1:3
    Třebíč – Ústí nad Labem 4:3

Nejproduktivnějším hráčem celku je Martin Šťovíček s 31 kanadskými body.

Dobrý den, vítejte u utkání CHANCE ligy mezi SK Horáckou Slavii Třebíč a HC Benátkami nad Jizerou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Josef Prášek

Branky a nahrávky: 3. Tadeáš Král (Furch), 16. Ferda (Szathmáry, Furch) – 30. D. Špaček (Bukač, A. Dlouhý), 38. R. Duda (Drábek), rozh. náj. Kolmann