Norsko – Chorvatsko 28:29 (kon.) | Španělsko – Slovinsko 34:32 (kon.)
Norsko
28:29 (10:12)
Chorvatsko
Pátek 24.01.2020, 18:00 • Stockholm, Tele2 Arena • Mistrovství Evropy mužů • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji vám příjemný páteční večer u semifinálového utkání mistrovství Evropy. Utkají se v něm dva týmy, které v novodobé historii ještě ani jednou evropský šampionát nevyhrály. Zápas Norsko — Chorvatskou začíná v 18:00 .

Norsko

Norové zvítězili ve všech zápasech na šampionátu. Zatím nemají konkurenci, není tedy žádným překvapením, že jsou dnes považováni za favorita. Seveřané se mohou pyšnit nejlepším střelcem turnaje, kterým s jednapadesáti přesnými zásahy Sander Sagosen.

Chorvatsko

Chorvati přišli na ME 2020 o body jen jednou, nicméně určitě toho nesmírně litují. Kvůli remíze 22:22 se Španělskem narazí na Nory, se kterými budou mít určitě více práce jak se Slovinci.

Vzájemné zápasy

20.01.18 Chorvatsko – Norsko 32 : 28 (ME)
    27.01.17 Chorvatsko – Norsko 25 : 28 po prodloužení (MS)
    10.04.16 Chorvatsko – Norsko 27 : 21 (OH)
    31.01.16 Norsko – Chorvatsko 24 : 31 (ME)
    17.01.16 Norsko – Chorvatsko 34 : 31 (ME)

Norsko: Christensen, Bergerud – Aar, Överjordet, Björnsen, Blonz, Gullerud, Gulliksen, Jöndal, S. Johannessen, Nikolaisen, O'Sullivan, Överby, Reinkind, Sagosen, Tangen.

Chorvatsko: Ašanin, Šego – Brozović, Cindrić, Duvnjak, Horvat, Hrstić, Karačić, Mamić, Mandić, Marić, Matanović, Musa, Šarac, Šipić, Stepančić..

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    První útok v tomto utkání mají k dispozici házenkáři norské reprezentace. (0:0)

1
    Za mohutného pískotu chorvatských fanoušků ztrácejí míč, a tak může hrát soupeř. (0:0)

2
    Balkánských fanoušků si do Stockolmu našlo cestu spousta, dělají tak svým oblíbencům domácí prostředí. (0:0)
    2
    Marić dostal míč na pivotu, odkud se nemýlil a získal pro svůj tým vedení. (0:1)
    2
    Odpověď přichází vzápětí, postaral se o ní O'Sullivan. (1:1)

3
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Domagoj Duvnjak). (1:1)

4
    Överby zablokoval pokus Karačiće z devíti metrů. (1:1)
    4
    Z levé spojky se dostal do střelecké pozice Sagosen a dostal Nory znova do vedení. (2:1)
    5
    Krkolomná kombinace Chorvatů přinesla srovnání, když se Stepančić protlačil ze střední spojky do dobré palebné pozice. (2:2)

5
    Vyloučení v týmu Norsko (Petter Överby). (2:2)
    6
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Norsko (Sander Sagosen).
    (3:2)
    7
    Duvnjak prostrčil míč mezi nohami hráče soupeře na Mariće, jehož pokus z pivota zapadl k tyči. (3:3)

8
    Sagosen byl zablokován, nicméně soupeři si počínali nedovoleně. Následuje sedmička. (3:3)
    9
    (4:3)
    9
    Rychlá kombinace Chorvatů vyústila v to, že na pravém křídle se objevil nikým nehlídaný Horvat, který následně přeloboval brankáře Norska. (4:4)

10
    Norové ztrácí zbytečně míč. (4:4)
    11
    A znovu volný hráč na křídle, tentokrát na tom levém. Mandić si na parádičku netroufl, poslal míč podél nohy gólmana. (4:5)
    11
    Reinkind se doslova probojoval středem a propálil vše, co mu stálo v cestě. (5:5)
    12
    Marić se prezentoval pěkným náběhem na pivota, odkud měl jednoduchou práci. (5:6)
    13
    Další hloupá ztráta je chorvatským týmem potrestána, ti tak jdou zásluhou Stepančiće do dvoubrankového vedení. (5:7)
    13
    Sagosen přidává čtvrtou branku v tomto utkání a snižuje. (6:7)

14
    Chorvatsko muselo za signalizované pasivity vystřelit, nicméně na projektilu si smlsl Bergerud. (6:7)

15
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Marko Mamić). (6:7)

15
    Žlutá karta pro realizační tým Chorvatsko. (6:7)

15
    Reinkind byl ze střední spojky zablokován, načež se míče zmocnil Šego. (6:7)

16
    Žlutá karta pro tým Norsko (Petter Överby). (6:7)

16
    Stepančić zkusil své štěstí s dalekonosným projektilem, neúspěšně. (6:7)

17
    Srovnat se nepodařilo Björnsenovi, jenž zakončoval na druhé straně z pravého křídla. (6:7)
    17
    Marićova střela nepatřila mezi ty nejprudší, jenomže byla perfektně umístěna. (6:8)

18
    V krátkém časovém úseku se předvedli ve fantastickém světle brankáři obou celků. (6:8)

18
    Šego je dnes vynikající! Nyní zastavil Sagosena a užívá se zasloužené ovace! (6:8)

19
    Cindrić zastavil samostatný únik soupeře a jde si na dvě minuty odpočinout. (6:8)

19
    Norský hráč měl na pravém křídle dostatek prostoru, v cestě mu však stál fantastický Šego. (6:8)
    20
    Z následné brejkové situace se prosazuje Horvat. (6:9)
    20
    Po delší době se prosazují i Norové. V pádu zakončoval přesně Gullerud. (7:9)

21
    Střela chorvatského házenkáře byla zblokována bránícím soupeřem. (7:9)

21
    Stepančić (CRO) i Björnsen (NOR) během několika málo vteřin nezvládli usměrnit míč za záda jednoho z brankářů. (7:9)

22
    Bergerud kryje pokus ze střední spojky, teď už potřebují snížit. (7:9)
    23
    A to se povedlo. Z pravé spojky poslal Tangen míč do protipohybu brankáře Chorvatska. (8:9)

24
    Oddechový čas pro Chorvaty. (8:9)
    24
    Gól vstřelil tým Chorvatsko (Luka Cindrić). (8:10)
    24
    Gól vstřelil tým Norsko (Göran S. Johannessen). (9:10)

25
    Vyloučení v týmu Norsko (Kristian Björnsen). (9:10)
    25
    Duvnjak vymetl z pravé spojky protější roh brány. (9:11)

26
    Gullerud napálil míč z pivota do tyče! Velká škoda pro Nory, akce byla pěkně vymyšlená. (9:11)

27
    Musa to zkusil ze střední spojky a napálil jen dlaň brankáře Norska, jenž si připsal další důležitý zákrok. Nutno říct, že oba brankáři jsou dnes skvělí. (9:11)

27
    Od břevna do tyče a ven z brány! Obrovská smůla pro skandinávský celek. (9:11)

28
    Šego chytá dalekonosný pokus Johannessena, když se natáhl k pravé tyči. (9:11)

29
    Oddechový čas pro Nory. (9:11)
    30
    Sagosen naznačil střelu, místo které nahrál na pivota, kde stál Gullerud, jehož projektil snížil na rozdíl jedné branky. (10:11)
    30
    V posledních vteřinách prvního poločasu se prosazuje Marić. (10:12)

30
    První poločas skončil. (10:12)

Druhý poločas začne přibližně v 18:53.

První poločas je za námi! V ní zvítězili překvapivě Chorvati, které po celou dobu držel fantastický Šego. Ten vykouzlil několik parádních zákroků a disponuje 55% úspěšností, což je v semifinále mistrovství Evropy fantastické.

31
    Začal druhý poločas. (10:12)
    31
    Karačić vyslal prudkou ránu, se kterou našel prostor mezi nohami norského brankáře. (10:13)
    31
    Gól vstřelil tým Norsko (Eivind Tangen). (11:13)

33
    Střela chorvatského hráče byl zablokována, hrát budou Norové. (11:13)

33
    Karačić z levého křídla napálil jen nohy Šega. (11:13)

34
    Podstřel Duvnjakovi nevyšel, začátek druhého poločasu provází hodně nepřesností. (11:13)
    34
    Norové měli již delší dobu signalizovanou pasivitu, tak se zodpovědnosti ujal Tangen a prodral se k brankovišti, načež skóroval. (12:13)
    35
    Gól vstřelil tým Chorvatsko (Igor Karačić). (12:14)
    35
    O'Sullivan hloupě přišel o míč a vyslal Mandiće do samostatného úniku, jenž byl proměněn. (12:15)

36
    Po další chybě se situace opakovala, tentokrát skvěle zasáhl Bergerud a udržel Nory ve hře! (12:15)
    37
    Johannessen našel skulinku v obraně soupeře, skrz kterou snížil na rozdíl dvou branek. (13:15)

38
    Bergerud chytá zblokovanou střelu soupeře. (13:15)
    39
    Tangen našel na pivotovi stojícího Gulleruda, rozdíl ve skóre je tak zase minimální. (14:15)

39
    Technická chyba Chorvatů, Norové budou mít tak nyní možnost vyrovnat na 15:15. (14:15)
    40
    A to se jim podařilo! Z pravé spojky zakončoval Tangen, jenž je dnes jeden z nejlepších hráčů Norů. (15:15)

40
    Oddechový čas pro Chorvaty. (15:15)
    41
    Jen milimetry dělily Chorvaty od toho, aby ztratili míč. Nestalo se tak, díky Duvnjakovi si následně vzali vedení zpět. (15:16)
    42
    Po delší době o sobě dal vědět Sagosen, na kterého si jinak dnes Chorvati dávají pořádný pozor. (16:16)

42
    Chorvatský hráč trefil Bergeruda! Norové budou moct jít do vedení. (16:16)

43
    Mamić jde na dvě minuty za faul na Sagosena. Nutno říct, že se jednalo o hodně kontroverzní výrok rozhodčího. (16:16)
    43
    (17:16)
    44
    Gól vstřelil tým Chorvatsko (Domagoj Duvnjak). (17:17)
    44
    Z rychlého kontru skóruje Matanović. (17:18)

45
    Technická chyba norského celku. Trochu se divím, že po takovýchto školáckých chybách si nebere trenér Norska oddechový čas. (17:18)
    45
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Domagoj Duvnjak).
    (17:19)
    46
    Johannessen vyslal jedovatou ránu do protějšího rohu brány, na kterou si zvládl Šego pouze sáhnout. (18:19)

46
    Vyloučení v týmu Norsko (Göran S. Johannessen). (18:19)

47
    Bergerud fantasticky zastavil ze spojky střílejícího soupeře! (18:19)
    48
    Sagosen potvrzuje roli nejlepšího střelce na turnaji střelou k levé tyči. (19:19)

49
    Vyloučení v týmu Norsko (Petter Överby). (19:19)
    50
    Na pravém křídle se ocitl nikým nehlídaný Matanović, jenž obstřelil brankáře soupeře. (19:20)
    50
    Sebevědomě zkusil své štěstí z velké vzdálenosti Johannessen a udělal dobře, brankáři Chorvatska nedal sebemenší šanci. (20:20)
    51
    Drama nám pomalu vrcholí. Stále to jsou ovšem Chorvati, kteří jsou o malinký krok napřed. (20:21)

52
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Matej Hrstić). (20:21)
    52
    Sagosen má v ruce kanón. Jeho střela ze střední spojky disponovala rychlostí přes 110 kilometrů v hodině. (21:21)

53
    Přichází ztráta Chorvatů! Jeden z hráčů balkánského týmu udeřil do obličeje Gulleruda. (21:21)

54
    Karačić utíkal po chybě soupeře sám na Bergeruda, kterého v obrovské šanci jen trefil do nohou! (21:21)
    54
    Nedáš, dostaneš! Šest minut před koncem se Norové zásluhou Gulleruda dostávají do vedení! (22:21)

55
    Oddechový čas pro Nory. (22:21)

55
    Tohle může Nory ještě mrzet! Sagosen trefil Ašanina do hlavy! (22:21)
    56
    Duvnjak prostřelil blok ze střední spojky a srovnal. (22:22)
    57
    Duvnjak je znovu úspěšný, Nory již začíná pořádně tížit nervozita. (22:23)

58
    Vyloučení v týmu Chorvatsko (Marko Mamić). (22:23)

58
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Norsko (Magnus Jöndal).
    (22:23)

59
    Minuta a deset sekund do konce utkání, míče se ujímají Norové! (22:23)
    60
    Třicet vteřin před koncem srovnává z levého křídla Jöndal! (23:23)

60
    Oddechový čas pro Chorvaty. (23:23)

60
    Chorvati si dávali příliš dlouho přednost, o postupujícím do finále tak rozhodne prodloužení. (23:23)

60
    Druhý poločas skončil. (23:23)

Následuje krátká přestávka a prodloužení, které bude trvat dvakrát pět minut.

61
    Začal první poločas prodloužení. (23:23)
    61
    Duvnjak je dnes v ráži, nyní se trefil k protější tyči. (23:24)
    62
    Neotálejí ani Norové, kterým se zásluhou Sagosena podařilo vyrovnat. (24:24)

62
    Chorvati se dožadovali faulu, průnik Horvata se však podle všeho obešel bez nedovoleného zákroku soupeře. (24:24)

63
    Střela norského házenkářek ze střední spojky byla zablokována soupeřem. (24:24)

64
    Branková konstrukce zachraňuje Nory před inkasováním! (24:24)

64
    Za signalizované pasivity vyprodukoval chorvatský hráč nepříliš povedenou střelu, se kterou si Bergerud poradil. (24:24)

65
    První prodloužení skončilo. (24:24)

66
    Začal druhý poločas prodloužení. (24:24)

66
    První útok končí nepovedenou střelou Norů. (24:24)
    67
    Stepančić posílá Chorvaty do vedení! (24:25)
    67
    Sagosen na sebe vzal tíhu okamžiku a srovnal. Sledujeme nesmírné drama. (25:25)
    68
    Po technické chybě balkánského týmu se do brejku dostal Björnsen a skóroval. (26:25)

68
    Norský brankář byl trefen do obličeje. Nic příjemného, ale myslím si, že za případný postup to jistě stálo. (26:25)

69
    Horvat z pravé spojky poslal míč jen do boční sítě! Pokud nyní seveřané skórují, postoupí do finále. (26:25)

70
    To se neděje, je tu šance na poslední útok a srovnání! (26:25)

70
    Sedmimetrový hod pro Chorvatsko! (26:25)
    70
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Chorvatsko (Luka Stepančić).
    (26:26)

Začátek prvního poločasu druhého prodloužení. (27:26)
    71
    Z kraje druhého prodloužení se prosadil Magnus Jöndal. (27:26)
    74
    Dobře mířenou ranou odpovídá na druhé straně Marić. (27:27)
    75
    Horvat proměňuje brejk! (27:28)

75
    Šego chytá, Chorvati tak půjdou do druhého poločasu druhého prodloužení minimálně s jednobrankovým náskokem! (27:28)
    75
    Místo toho ovšem přichází srovnání z rychlého brejku, který přišel po špatné nahrávce. (28:28)

75
    Konec prvního poločasu druhého prodloužení. (28:28)

75
    Začátek druhého poločasu druhého prodloužení. (28:28)

77
    Bergerud fantastickým způsobem vychytal hráče soupeře. (28:28)

77
    Důležitý zákrok předvedl i Šego. Čekají nás nesmírně napínavé minuty. (28:28)

79
    Po střele norského házenkáře se ozvala tyč! (28:28)

80
    Poslední útok v prodloužení mají k dispozici Norové! Když dají, je konec! (28:28)

80
    Tyč! (28:28)
    80
    Musa z následného brejku střílí gól, Norové jsou poprvé na turnaji poraženi! Chorvatská senzace pokračuje dál! (28:29)

80
    První prodloužení skončilo. (28:29)

Norsko – Chorvatsko 28:29 (10:12)
    Nejvíce branek: Sagosen 10/3, Gullerud 4, S. Johannessen 4 – Duvnjak 7/1, Marić 6, Horvat 4. Rozhodčí: Lopez — Ramirez (oba ESP). Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 4:6.

Je tu konec! Tohle semifinále nám nabídlo nesmírně vyrovnanou podívanou, ze které překvapivě vzešli vítězně chorvatští házenkáři, jejichž pohádka tedy pokračuje dál. Chorvati měli i velké štěstí, když v poslední minutě trefil jeden z Norů tyč. Jenže oni šli štěstí naproti, je tedy zcela namístě říct, že si postup zasloužili.

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (20:18:58)