Kometa Brno – Litvínov 4:3 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.) | Liberec – Mountfield HK 5:1 (kon.)
Kladno – Třinec 1:2 (kon.) | Plzeň – Sparta 6:3 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 4:5 (1:2 po s.n.)
Zlín – K. Vary 5:6 (po pr.)
Berani Zlín
5:6 (1:3, 2:2, 2:0 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 26.01.2020, 17:20 • Zimní stadion Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 40. kolo

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a příjemný nedělní večer. (20:05:03)

Zlín sice dvakrát dokázal stáhnou dvoubrankové manko, i v prodloužení byl celkově lepší, ale nakonec vítězí Karlovy Vary, které rozhodly v ponechané výhodě. Berani by však vzhledem k průběhu zápasu měli být rádi i za ten jeden bod.

Nejlepší hráči
    PSG Berani Zlín: Zdeněk Okál
    HC Energie Karlovy Vary: Ondřej Beránek

63:07 Dominik GRAŇÁK - 5:6

63:07
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary využívají ponechanou výhodu a nakonec berou dva body! Hosté soupeře pořádně zatlačili, domácí trojice navíc dlouho nevystřídala, takže tvrdá rána DOMINIKA GRAŇÁKA z mezikruží skončila za zády Daniela Hufa. Asistence: Petr Koblasa.

62:16
    Filip Novotný posunul svou bránou. Možná to bylo omylem, a možná také ne, ale rozhodčí každopádně nevylučují.

61:55
    Tomáš Žižka vyváží puk až k soupeřící kleci, tam ho jen tak tak dokázal udržet.

61:18
    Jan Dufek se individuálně uvolnil a zase mířil na lapačku karlovarského brankáře, ale tentokrát neuspěl.

61:00
    Také Daniel Huf už musel zasahovat, soupeřící přečíslení zastavil dvěma dobrými zásahy.

60:19
    Zlín to hned v úvodu prodloužení skvěle vykombinoval, ale Jakub Herman se trefil jen do ramena Filip Novotného!

60:01

Šedesát minut hracího času o vítězi nerozhodlo. K výhře měly rozhodně blíže Karlovy Vary, které jednou vedly 3:1, a podruhé 5:3. Ani jednou však náskok nedokázaly udržet. Berani vždy vyrovnali hlavně díky povedeným vstupům do třetiny, tak uvidíme, jestli dobře vstoupí i do prodloužení a získávají bonusový bod.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:18
    Energetici ještě něco zkouší vymýšlet z protiútoku, ale Berani jim nedávají ani centimetr ledu, takže se nemohou dostat ke střele.

58:46
    Domácí raději vyhazují ze svého pásma, nechtějí ztratit hodně těžce vydřenou remízu.

58:04
    Oběma celkům se nepovedl přechod přes střední pásmo. Kotouč nakonec zůstal u hostů, kteří se klidně vrátí ke svému gólmanovi.

Dnešní utkání sleduje 4056 diváků.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 1. Okál (Honejsek, Freibergs), 22. Dufek (Fryšara), 25. P. Sedláček (J. Ondráček), 44. Řezníček (Šlahař, Honejsek), 44. M. Novotný (Claireaux, Dufek) – 2. Graňák (Skuhravý), 6. Plutnar (Koblasa, Černoch), 12. O. Beránek (Vildumetz, M. Rohan), 37. Černoch (Kohout), 39. O. Beránek (M. Rohan, T. Mikúš), 64. Graňák (Koblasa)

Berani Zlín: Kašík (12. Huf) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Ferenc, M. Novotný, Řezníček, Hamrlík – Herman, Fořt, Claireaux – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Dufek – Kubiš (A), P. Sedláček, J. Ondráček.
    HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Horák) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Šafář – T. Rachůnek (A), V. Polák, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Šik, Skuhravý (C), Vondráček.

Rozhodčí: Lacina, Mrkva – Gebauer, Lederer