Atlético – Leganés 0:0 (kon.) | Celta Vigo – Eibar 0:0 (kon.) | Getafe – Real Betis 1:0 (kon.)
Real Sociedad – Mallorca 3:0 (kon.) | Valladolid – Real Madrid 0:1 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
3:0 (0:0)
RCD Mallorca
Neděle 26.01.2020, 18:30 • Reale Arena (San Sebastián) • Španělská LaLiga • 21. kolo

On-line přenos končí. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera. (20:40:06)

Real Sociedad si vítězstvím upevnil postavení na šesté pozici, která jejímu držiteli zaručuje účast v předkole Evropské ligy. Tato příčka však tradičně mívá dlouhý zástup uchazečů a ani letošní sezona není výjimkou.

Tento zápas se odehrál podle očekávaného scénáře. Na hřištích soupeřů neškodná Mallorca se v prvním poločase ještě držela, po přestávce ji však srazily vaz jeden rychlý a druhý vlastní gól. Deset minut před koncem inkasovali hosté potřetí a bylo vymalováno.

Držení míče: 69% : 31%.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:7.

90+3

90+3
    Nejen s hořkým pocitem porážky, ale i se žlutou kartou odejde do kabiny Lumor Agbenyenu (Mallorca). U okraje šestnáctky totiž fauloval Januzaje.

90+2
    Ještě než se tak stane zahrával domácí tým roh. Po něm se ke střele dostal Portugués, ale stejně jako předtím jeho spoluhráč nemířil mezi tři tyče.

90
    Utkání bude ukončeno za tři minuty.

88
    Dostat míč do vápna se podařilo také domácím. Ödegaard pak z úrovně penaltového puntíku hrozil střelou z otočky, ale netrefil se.

86
    Alespoň čestný úspěch se snažil zaznamenat Prats (Mallorca)! Vyskočil si proto na načechraný centr, který nasměroval pod břevno. Gargallo se však o čisté konto připravit nenechal.

83
    Střídání v týmu RCD Mallorca: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Abdón Prats.

81
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Deset minut před koncem jde Real Sociedad do trháku! Tvrdou ránu zpoza vápna Reina vyrazil ke CRISTIANU PORTUGUÉSOVI, u něhož byl Agbenyenu příliš pozdě. Domácímu křídelníkovi tak nic nebránilo střelbě do prázdné branky.

80
    Isaka ze hřiště vyprovodil vroucí potlesk. Není divu, vždyť švédský útočník byl nejlepším hráčem a navíc gólem nastartoval svůj tým za vítězstvím.

80
    Střídání v týmu Real Sociedad: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Adnan Januzaj.

78
    Budimir (Mallorca) si při útočné snaze pomohl drobným faulem. Co na to rozhodčí? Viděl to, píská.

77
    Střídání v týmu Real Sociedad: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Ander Guevara.

75
    Statistika držení míče: 70% : 30%.

74
    Mallorca ho snadno zneškodnila. A vyrazila do brejku, který měl však jepičí život.

73
    Isak (Real Sociedad) znovu rozpohyboval soupeřovu obranu a jeho tým bude díky tomu kopat roh.