Litvínov – Plzeň 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:0 (kon.) | Vítkovice – Zlín 1:0 (kon.)
K. Vary – Pardubice 2:3 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Třinec 1:0 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 4:1 (kon.)
Piráti Chomutov
6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 28.01.2020, 16:00 • ROCKNET ARÉNA • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 5. kolo

V závěrečném dějství přidali Piráti ještě jeden gól, když Jiří Kulich využil přesilovku pět na tři. Chomutovští tak rázně utnuli sérii tří porážek a šňůru čtyř domácích klání zakončil jasným vítězství. Kometa naopak venku po dvou výhrách neuspěla. (18:14:24)

59:54
    Domácí se ke střele nedostali a Kometa znovu dopravila kotouč do střední třetiny. V tomto utkání už gól nejspíš nepadne.

59:29
    Po buly hosté posunuli kotouč do středního pásma.

59:21
    Icing Komety.

58:11
    Z prostoru mezi vrcholem levého kruhu a modrou čárou střílel hostující Denis Svoboda, Bajgar vyrazil puk do vzduchu a ten dopadl před brankoviště, kde ho sebrali obránci a vyvezli do bezpečí.

57:35

57:01
    Pochovu ránu od modré vykopl Schnattinger levým betonem.

56:42
    Až nyní se Piráti dostali do pásma, kde z mezikruží vypálil Čech. Schnattinger prostor mezi betony včas utěsnil.

56:11
    Hned po buly Kometa vyhodila až k Bajgarovi.

56:05
    Piráti proti třem nevystřelili, jelikož jim nevyšla kombinace za brankou. K ráně se dostal až Tadeáš Svoboda od modré poté, co se první vyloučený brněnský hráč vrátil na led. Po zákroku Schnattingera se vhazuje před brankou Komety.

55:35
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Ivo Sedláček – 2 min., faul kolenem).

55:35
    Po dobré obranné práci hostů však přišel faul ve středním pásmu, po němž budou mít Piráti 24 vteřin přesilovku pět na tři.

54:52
    První minuta oslabení Kometě vyšla. Hosté nepustili Piráty ke střele a dvakrát vyhodili přes všechny čáry.

53:59
    Jaroslav Řehák to přehnal s obranu vlastního brankáře a putuje na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

53:25
    Také na druhé straně se ocitl útočící hráč sám před gólman. Pigl zvolil střelu, kterou však neuspěl.

53:07

52:52
    Kulich si proháčkoval cestu středem útočného pásma, ovšem tváří v tvář Schnattingerovi mu blafák nevyšel.

Libor Kult

Branky a nahrávky: 9. Jiří Kulich (T. Svoboda, Dominik Badinka), 10. Ekrt (T. Svoboda, F. Döring), 16. F. Döring (Jiří Kulich, T. Svoboda), 17. T. Šilar (Čech), 22. T. Šilar (Čech, T. Svoboda), 52. Jiří Kulich (Ekrt, T. Svoboda) – 37. Šalé (Pigl, Němec)

Piráti Chomutov: Bajgar (Ciple) – Poch, J. Strážovský, Husinecký, Rykl, Dominik Badinka, F. Döring – Spudich, T. Šilar, Jiří Kulich, T. Svoboda, Vostiňák, Čech, Novotný, Pavlák, Ekrt.
    HC Kometa Brno: Bizoň (17. Schnattinger) – Řehák, Fajmon, Ulbricht, Eich, Němec, D. Svoboda – Nesvadba, Nekvapil, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan.

Rozhodčí: Domský – Bláha, Pěkný.