Litvínov – Plzeň 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:0 (kon.) | Vítkovice – Zlín 1:0 (kon.)
K. Vary – Pardubice 2:3 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Třinec 1:0 (kon.) | Mountfield HK – Kladno 4:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Piráti Chomutov
Úterý 28.01.2020, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance liga - o pořadí v play-off • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám všechny fanoušky prvoligového hokeje, kdy v předehrávce 24.kola přivítá domácí HC RT TORAX Poruba Piráty z Chomutova.

Piráti, kterým patří v tabulce čtvrté místo, mají v posledních zápasech docela vyrovnané skóre. Dvakrát zvítězili, na domácím ledě porazili Litoměřice 3:1 a stejným výsledkem skončil zápas i v Havířově. Pak přišly dvě prohry, se Slavii 1:4 a naposledy včera ve Vsetíně 0:2.

Nejlepším střelcem Chomutova je s dvaceti jedna brankami Petr Stloukal, který zároveň vede i kanadské bodování (44 bodů) a s Nikolasem Hlavou a Tomášem Pitulem i tabulku nahrávačů (23 přihrávek).

Osmé Porubě se v zápasech o umístění v playoff příliš nedaří. Po dlouhé sérii proher, kdy získala jen dva body v prodloužení proti Vsetínu, přišlo odvolání trenéra Holaně. Tento impuls domácí zužitkovali ve včerejším zápase proti Litoměřicím. Konečně tak přišla výhra 3:2 a domácí si připsali tři body.

Nejvíce branek Poruby v letošním ročníku nastřílel Tomáš Gřeš (14). Tabulce nahrávačů vévodí obránce Patrik Husák (24) a nejproduktivnějším hráčem je Marek Sikora (13+19).

Vzájemné zápasy v této sezóně:

9.10.2019 Chomutov – Poruba 8:3
    30.11.2019 Poruba – Chomutov 4:5
    20.12.2019 Poruba – Chomutov 4:2
    9.1.2020 Chomutov – Poruba 3:1

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Kůdela) – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, D. Krejčí, Dundáček, Pastor – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – Guman, T. Jáchym, Maršoun – Kanko (C), M. Hlinka, J. Káňa (A) – Ollender, Toman, Brodek.

Piráti Chomutov: Pavlát (Altrichter) – R. Havel, Rýgl, Seemann, Žovinec, Lang, Štochl, Hlaváček – J. Sklenář, Suchý, Chrpa (A) – Hlava, Pitule, Rudovský (A) – Tomica (C), J. Svoboda, Llewellyn – Matyáš Svoboda, Šagát, Vrhel..

Ještě jednou zdravím všechny fanoušky z RT TORAX ARENY, obě mužstva právě nastupují na ledovou plochu a zápas za pár okamžiků započne.

00:01

00:17
    Poruba se hned po úvodním vhazování dostala do útočného pásma a střelou Sikory prověřila pozornost hostujícího gólmana.

01:00
    První kontakt s pukem má i domácí Foltán.

01:40
    Domácí rozehrávají zpoza vlastní brány kdy puk zavezl do pásma Hlinka, u mantinelu ale o něj přišel.

02:40
    Chyba v rozehrávce domácích, kterou naštěstí hosté nevyužili.

03:30
    Sklenář se prudkou ranou od mantinelu snažil překvapit Foltána, ten přesto že mu puk vypadl chytá.

04:06
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Sikora – 2 min., podrážení).

04:32
    Domácí vyhazují a Piráti začínají útok od své brány.

05:10
    Střelu Žovince od modré chytá Foltán do své výstroje.

05:50
    Piráti teď zamkli domácí v pásmu, ale střely gólman vytěsňuje mimo bránu.

06:06

06:35
    Pokus Jáchyma z blízkosti brány má Pavlát v lapačce.

06:59
    Puk mimo hrací plochu, vhazuje se po levici Pavláta.

07:21
    Suchý pálil do klubka hráčů před bránou, puk ale neprošel.

08:00
    Piráti chybovali na modré čáře a do šance se dostával Hudeček, nestihl však přihrát na dobře postaveného Sikoru.

09:13
    Obě mužstva stihla během hry vystřídat a už je tu další útok domácích, který však končí v rohu kluziště.

10:50
    Piráti dobře forčekují a domácím se nedaří založit útok, nakonec je puk mimo hřiště a vhazuje se v domácím obranném pásmu.

12:05
    Llewellyn se po chybě obrany ocitl sám před Foltánem, který skvělým zákrokem zabránil téměř jistému gólu.

12:43
    Káňa s Kankem kombinovali před bránou hostů, obránci ale byli včas na svých místech a šanci zhatili.

13:32
    Piráti se usídlili v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.

14:12
    Žovinec z dálky otestoval pozornost Foltána.

14:47
    Boj o střední pásmo nemá vítěze, protože rozhodčí přerušuje hru pro přihrávku rukou.

15:11
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Marcel Hlaváček – 2 min., podrážení).

15:30
    Sikora zavezl puk do útočného pásma a domácí se tam usazují.

16:32
    Po přihrávce Husáka pálí Sikora, střela jde mimo.

16:46
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Gřeš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vít Seemann – 2 min., hrubost).

17:11

17:30
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Guman – 2 min., nedovolené bránění).

17:54
    Poruba právě vstřelila branku!
    Ve vlastním oslabení se ke kotouči dostal Jan Káňa a sprintem přes celé hřiště našel dobře najetého PETRA KANKA, který se nemýlil a posílá domácí do vedení. Asistence: Jan Káňa.
    17:54 Petr KANKO - 1:0

18:53
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Rudovský – 2 min., příliš mnoho hráčů).

19:30

20:00

Viděli jsme zajímavou první třetinu, kdy obě mužstva obětavě bránila. V 18. minutě ve vlastním oslabení ujel Jan Káňa a přesnou přihrávkou našel Petra Kanka, který rozvlnil síť za Pavlátem a posunul domácí do jednobrankového vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:01

20:22
    V početní výhodě se puk po střele Patrika Husáka odrazil k JANU HUDEČKOVI a ten střelou z pravého kruhu překonává Pavláta. Asistence: Patrik Husák a Jan Káňa.
    20:22 Jan HUDEČEK - 2:0

22:18
    A domácí jsou při chuti a ze všech možných úhlů odstřelují bránu Pirátů.

23:13
    Střela Hlavy mířila vysoko nad.

24:17
    Icing hostů.

24:33
    Káňa v další šanci před Pavlátem, ten však má puk v lapačce.

24:52
    Kanko s Káňou v úniku dva na jednoho, Petr Kanko však střelou hostujícího gólmana neprostřelil.

25:35
    Na druhé straně se Llewellyn ocitl na chvíli sám před Foltanem, střela šla jen do výstroje gólmana.

27:04
    Hra se teď přelévá od brány k bráně a končí zakázaným uvolněním hostů.

27:36
    Pěkná kombinace Poruby končí střelou Urbance mimo bránu.

27:51
    Oddechový čas pro hosty.

28:00
    Ani na dvakrát se útočníkům Poruby nepovedlo překonat Pavláta.

28:35
    Prudká střela Dundáčka končí ve výstroji gólmana.

29:00
    Po střele Ollendera puk jen o milimetry minul levou tyč hostující brány.

29:37
    Gřeš přihrával Sikorovi a ten znovu pálí, bohužel pro domácí mimo.

29:59
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vít Seemann – 2 min., podrážení).

30:20
    Domácí točí puk v pásmu Pirátů.

31:08
    Střela ale nepřišla a tak se hosté osvobozují.

31:47
    Ve vlastním oslabení se i Piráti dostali ke střele.

31:59

32:23
    Sikora se ocitl u odkryté brány hostů, gólman se však stihl bleskurychle přemístit.

32:42
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

32:46
    Rychlou střelu po buly má Pavlát v lapačce.

33:22

34:09
    Kombinace domácích končí jen v rohu hřiště, kde hostující hráč puk vyhazuje mimo hrací plochu. Rozhodčí po krátké poradě nevylučují.

34:30
    Po krásné kombinační akci se puk dostal k JANU HUDEČKOVI, který svou druhou dnešní brankou navyšuje náskok domácích. Asistence: Marek Sikora a Patrik Husák.
    34:30 Jan HUDEČEK - 3:0

35:45
    Hosté se ale nechtějí vzdát a Hlava teď překvapil domácí obránce.

36:08
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dušan Žovinec – 2 min., napadení).

36:35
    Závar před bránou Pirátu vyřešil jejich obránce, který vyhodil puk přes všechny čáry.

37:29
    Husák zaváží puk do útočného pásma a stihl i vystřelit, puk je v lapačce Pavláta.

38:06
    Střela Gumana od modré opět v lapačce gólmana Pirátů.

38:08

38:35
    Rozhodčí přerušuje hru pro přihrávku rukou.

39:12
    Teď měli domácí na hokejkách další navýšení náskoku, Sikora však z bezprostřední blízkosti nezasunul puk do brány hostů, protože Pavlát skvělým zákrokem holí byl proti.

39:59
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., podrážení).

40:00
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Káňa – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jan Rudovský – 2 min., hrubost).

40:00

Po skončení třetiny následovala ještě rozmíška hráčů na ledě, uvidíme co na to rozhodčí.

Druhá třetina patřila domácímu celku, kdy Jan Hudeček dvakrát zúročil přesilovku a zajistil tak Porubě vcelku pohodlné vedení.

Další třetina začne přibližně v 19:19.

40:01

41:00
    Kanko se v oslabení dostal do úniku, ale Pavláta se mu překonat nepodařilo.

41:40
    Hosté se usazují v útočném pásmu.

41:59

42:28
    Prudkou střelu Hlavy Foltan vyráží.

43:10
    Jáchym ve velké šanci u levé tyče Pavlátovy brány míří mimo.

43:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Husák – 2 min., podrážení).

43:56
    Hosté rozjíždějí další přesilovkový útok a usazují se v útočném pásmu.

44:45
    Puk mimo hrací plochu, vhazuje se po levici Foltana.

44:55
    Svoboda vystřelil od modré čáry a Pitule se snažil tečovat, puk však šel mimo.

45:33

45:43
    Hned po návratu z trestné lavice se dostával do šance Husák.

46:35
    Ani na dvakrát se hostům nepodařilo dostat puk za záda Foltana, domácí situaci zachránili jen za cenu faulu.

46:40
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dominik Rudl – 2 min., hákování).

47:27
    Piráti cítí šanci na zkorigování výsledku a tlačí se do brány domácích.

48:40

49:22
    Bojuje se za bránou Pirátu a těm se podařilo dostat puk do středního pásma.

50:25
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Nicolas Hlava – 2 min., příliš mnoho hráčů).

51:35
    Hudeček byl blízko vstřelení hattricku, Pavlát byl ale proti.

52:10
    Pavlát teď drží šanci hostů na lepší výsledek, zabránil několika šancím Poruby.

52:25

52:59
    Po vhazování přišla rychlá střela domácích, puk v lapačce gólmana.

53:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Tomáš Jáchym – 2 min., držení hole).

53:44
    Několik střel hostů končí jen na výstroji Foltána, ale hosté jsou stále v náporu.

54:17
    Závar před bránou domácích končí rozmíškou mezi hráči, rozhodčí ale vylučovat nebude.

54:40
    Domácí vyhazují a na chvíli se osvobozují, ale hosté už jsou v dalším útoku, který ale zastavuje ofsajd.

55:30
    Svoboda prudkou střelou na vzdálenější tyč minul.

55:31

56:32
    Puk mimo hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

57:05
    Na dvakrát má Pavlát puk ukrytý pod svou lapačkou.

57:18
    Vysoká střela nad protáhla Pavláta.

57:20
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Radek Havel – 2 min., krosček).

Dnešní utkání sleduje 486 diváků.

57:35
    Káňa se snažil protlačit puk mezi betony Pavláta, gól nepadl, ale branka opustila své místo a musíme si chvíli počkat na opravu.

58:00
    Domácí v dalším náporu ve chvíli kdy byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:49
    Obě mužstva střídají a tak se hra na chvíli zklidnila.

59:20

Porubě se podařilo i v druhém domácím utkání zvítězit. Dlouho se hrálo bez branek, ale v 18. minutě první třetiny otevřel skóre Petr Kanko. Ve druhé periodě pak dvěma brankami v přesilovkách navýšil vedení Jan Hudeček. Ve třetí třetině jsme už branku neviděli, hlavně zásluhou skvěle chytajícího Pavláta, který zlikvidoval spoustu šancí domácích.

Já se tímto s vámi loučím a těším se u dalších textových přenosů na počtenou. (19:58:32)

Zbyněk Slatinský

Branky a nahrávky: 18. Kanko (J. Káňa), 21. Hudeček (Husák, J. Káňa), 35. Hudeček (Sikora, Husák)

Rozhodčí: Wagner, Koziol – Bartek, Dohnal