Sparta – Liberec 2:6 (kon.)
HC Slavia Praha
4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
VHK ROBE Vsetín
Středa 29.01.2020, 18:00 • Zimní stadion Eden • Chance liga - o pořadí v play-off • 17. kolo

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne a znovu na shledanou. (20:30:04)

Slavia slaví sedmou výhru v řadě. O všechny body obrala doma i Vsetínské. Zápas se rozhodl až v poslední minutě třetí třetiny, kdy dokázal třetí branku vstřelit Zdeněk Kubica. Ten se tak stal hrdinou zápasu, jelikož Vsetín už snížit při hře bez brankáře nedokázal. Naopak sám inkasoval, i když při hře v šesti bez šance hosté nebyli.

59:57 Vítězslav BÍLEK - 4:2

59:57
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní ještě pečetí výhru střelou do prázdné branky. VÍTĚZSLAV BÍLEK dokázal trefit odkrytou klec z vlastního pásma a zapsal druhou branku tohoto zápasu.

59:05
    Vsetín v šesti!
    58:53 Zdeněk KUBICA - 3:2

58:53
    Sešívaní se krátce před koncem třetí třetiny ujímají vedení. Kohút zavezl kotouč do útoku, zpoza branky nahrál na ZDEŇKA KUBICU. Ten před brankovištěm uspěl. Vybojuje Slavia díky této trefě tři body? Asistence: David Kohút a David Šteiner.

58:01
    Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny. Šmerha se snaží zavézt kotouč do útoku domácích. Ani jednomu z týmů se však za modrou nedaří usadit.

57:43
    Gorčík šikovně nahazoval. Michajlov neměl ideální výhled, přesto dokázal kotouč lapit.

57:03
    Bílek využil rychlého přechodu přes modrou. Před Bláhou se dostal do slibné šance. Brankáře však neprostřelil.

56:05
    Březina na druhé straně zkoušel vypálit bekhendem. Puk skončil na brankou.

55:52
    V rohu zůstal uvězněný i Kohút. Tam mu kotouč obrana odebrala.

55:10
    Slavia se snaží založit útočnou akci. V pásmu je však soupeři nepouštějí z rohu.

54:25
    Komplikace i pro brankáře na druhé straně kluziště. Michajlov sice dokázal odrazit střelu z modré, musel řešit i následné dorážky. Bude se vhazovat po jeho levici.

53:50
    Rychlou akci v přečíslení domácích mohl zakončovat Vrdlovec. Nakonec ještě chtěl přihrát na Vlčka, který byl na hraně brankoviště zcela sám. Kotouč ve velké šanci ale těsně minul.

53:20
    Slavia měla šanci zaútočit, jeden z obránců hrál bez hokejky. I tak dokázali hosté vyhodit.

52:31
    Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu. Kotouč skončil na střídačce domácího týmu.

51:46
    Hraje s e hodně ve středním pásmu. Oba celky hledají cestu přes útočnou modrou.

51:02
    Kohút to zkusil bekhendem z otočky. Bláha kotouč neudržel, následně ho však dokázal zalehnout lapačkou.

Dnešní utkání sleduje 1059 diváků.

50:11
    Dostálek dlouho držel kotouč. Nakonec se mu povedlo vybruslit si do dobré střelecké pozice. Michajlov dokázal jen vyrazit před sebe, kde chtěli hosté dorážet. Bez úspěchu.

49:46

49:21
    Bílek se znovu málem dostal do samostatného úniku. Chtěl si obhodit obránce, touto kličkou ale neuspěl.

49:05
    Slavia vyhazuje.

48:48
    Vsetín dlouze kombinoval. První větší šance však přišla až po nahození, které se do branky snažil dorazit Březina. Michajlov ztratil přehled o kotouči a snažil se ho zalehnout. To se mu nakonec povedlo.

47:46
    Slavia znovu špatně střídala a hrála v šesti. Trest pro hráčskou lavici odjel odpykat Brož.

47:29
    Šteiner zavezl kotouč do útoku. Stíhal ho jen jeden obránce. Nadějnější střela nakonec z dobře vypadající akce nebyla.

47:02
    Další sešívanou akci přerušuje zakázané uvolnění. Brož byl u puku za brankou prokazatelně později než jeho soupeř. Hra se stěhuje do útoku Vsetína.

46:30
    Hosté v plném počtu. V přesilovce ještě dokázal vypálit Novák. Jeho ránu z modré však nikdo nedokázal dorážet.

45:48
    Dostálek dojel dlouhé vyhození a ještě dokázal Michajlovovi přidělat starosti. U puku už jsou znovu sešívaní.

45:14
    Vrdlovec zachytil puk před brankovištěm. Ještě chtěl vylepšit situaci pasem na Bílka, ten však na drué straně brankoviště nedokázal Bláhu prostřelit.

44:30
    Slavia v přesilové hře. Hryciow bude pykat za nedovolené bránění.

44:15
    Barák vyslal dělovku z modré. Bláha vyrazil maskou nad branku.

43:46
    Po sérii nepřesných rozehrávek z obou stran se kotouč dostal za branku sešívaných, kde se domácí znovu pokusí založit útočnou akci.

42:47
    Bílek měl sice na zádech dva obránce, přesto dokázal v otočce vypálit. Betony brankáře Bláhy byly připraveny, kotouč skončil v rohu.

41:15
    Šmerha si vybruslil s pukem od mantinelu do prostoru levého kruhu. Jeho následná střela však byla sražená obráncem.

41:02
    Další akci Vsetína zastavilo zakázané uvolnění.

40:27
    První střelu třetí části vyslal Hořanský. Michajlov má úspěšný zákrok vyrážečkou.

40:01

I druhá třetina nabídla dvě branky. Radovali se však jen hosté ze Vsetína. Ti byli také v této třetině výrazně střelecky aktivnější (17:8). Vyrovnání obstarala dvojice úspěšných střelců – Volf nejprve snižoval, Vítek necelé tři minuty před sirénou skóre dokázal vyrovnat. Třetí třetina tak rozhodně o náboj nepřijde – o vítězi zápasu se bude rozhodovat až v samém závěru zápasu.

Další třetina začne přibližně v 19:50.

40:00

39:48
    Šmerha ještě pálil z otočky. Vrdlovec se před brankou snažil tečovat, Bláhu ale nepřekonal.

38:59
    Šmerha dobře dobrusloval akci spoluhráčů a čekal, zda z Bláhy nevypadne nahozený kotouč. Brankář Vsetína situaci zvládl.

38:16
    Hejda na modré zlomil hokejku. Vsetín toho využil, zmocnil se kotouče a prchnul do útoku. Sešívaní nepříjemnou situaci ustáli i proto, že Furch předal v obranné třetině spoluhráči hokejku, a ten se tak mohl věnovat obranné činnosti. Následně Hejda skutečně puk vyhodil.
    36:57 David VÍTEK - 2:2

36:57
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín vyrovnává. Drtina načal akci střelou z modré. Kotouč se však po cestě k brance ještě několikrát odrazil o výstroj hráčů před brankovištěm, až se dostal na pravou stranu brankoviště. Tam byl připravený DAVID VÍTEK, který puk do sítě dokázal doklepnout. Asistence: Vojtěch Šilhavý a Jan Vašenka.

36:07

35:40
    Nejdříve druhé vyhození sešívaných a pak lapačka brankáře sešívaných. Slavia se zatím brání úspěšně.

35:03
    Volf dotal dobrý pas na levou stranu brankoviště. Se zakončením však váhal a Michajlov se stihl přesunout.

34:48

34:07
    Sešívaná střídačka mohutně protestovala. To však nic nemění na tom, že Brož odjel na trestnou odsedět dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

34:07
    Kubica zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře a hnal se sám na branku. Zastavil ho však hvizd sudího – slávisté špatně střídali.

33:49
    Vlček vypálil z modré. Opět měl hodně prostoru a důkladně mířil. Kotouč nakonec Bláha mezi betony, kam střela mířila, neudržel. Kotouč jen těsně minul pravou tyčku branky Vsetína.

33:38
    Kubík měl před sebou tři soupeře, přesto dokázal udržet kotouč v útoku. Slavia pokračuje kombinací před Bláhou.

32:36
    Hejda se dostal ke kotouči nad kruhy. Svou střelou ale nedokázal zamířit mezi tři tyče.

32:01
    Poslední okamžiky byl k vidění hokej nahoru – dolů. Ten nakonec přerušil až Bláha, který řešil další střelu zákrokem lapačkou a přerušením hry.

31:48
    Na druhé straně v taktéž velmi rychlé akci zahrozili hosté. Michajlov ale zasáhl.

31:20
    Vlček ukořistil kotouč a prchl do brejku. Akci ještě dobruslil Kubík, který po přesném pasu zakončoval. Střela se mu ale nepovedla.

30:50
    Hra se však velmi rychle vrací do sešívané třetiny. Obránci poslali kotouč na zakázané uvolnění.

30:24
    Vítek získal kotouč těsně před brankovištěm. Ještě chtěl vylepšit pozici ke střele zajetím za brankou a vysláním následného pasu. Šilhavý ale jeho nabídku nevyužil.

29:10
    Kuťák měl dost času svou střelu z modré zamířit. Bláha na ni však také velmi dobře viděl a dokázal zasáhnout vyrážečkou.

28:48
    Procházka se prohnal sešívanou obranou. Projel ze středního pásma až před Michajlova. Toho donutil svou střelou k nesnadnému zásahu.

28:10
    Valík na druhé straně zakončil mimo. Bláha na pokus z modré moc neviděl.

27:48
    Vsetínští s rozehrávkou moc nespěchali. Zdálo se, že nechtějí udělat v založení akce chybu. Nakonec z toho bylo jen zakázané uvolnění.

27:05
    Kotouč znovu mimo hrací plochu, hra se začíná kouskovat. Sešívaní obránci puk slepli na střídačku soupeře.

26:31
    Hosté mají další buly v útoku. Po Michajlovově rozehrávce se kotouč s odrazem dostal mimo hrací plochu.

25:23
    Slávisté se pokusili rychle natlačit do útoku. Vsetín si ale střední pásmo velmi dobře pokryl.
    24:05 Lukáš VOLF - 2:1

24:05
    Přesilovka je využita. Michajlov musel po vyražení kotouče čelit několika dorážkám. Ze série pokusů o doklepnutí nakonec vyšel úspěšně LUKÁŠ VOLF. Následně se strhla ještě menší potyčka, rozhodčí ale vylučovat nebudou. Asistence: Sebastián Gorčík.

23:33
    Další sešívaný zákrok se už neobešel bez faulu. Vlček pyká za hákování.

23:15
    Hosté znovu v útoku. Vítek ukořistil puk, přejel přes střední pásmo a hned zkoušel bekhendem zakončovat.

22:05
    Vrdlovec to na druhé straně zkoušel ihned po přejetí modré čáry. Bláha připraven.

21:19
    Až nyní se sešívaní dostali v rohu ke kotouči. Vsetín dokázal vyslat jen jednu střelu, které letěla nad branku.

20:58
    Vsetín se ihned po buly usadil v útoku. Za tím ale hledá cestu ke střele.

20:01

První třetina nabídla vcelku svižný hokej. Šance nechyběly už od úvodních minut, kdy skóre otevřel Vlček. Na jeho branku pak ještě navázal v samostatném úniku zakončující Bílek. Slávisté tak jdou do šaten s dvoubrankovým vedením. Vsetín rovněž své šance, akce hostů ovšem nejednou ukončila nepovedená koncovka.

Další třetina začne přibližně v 18:55.

20:00

19:31
    Michajlova lehce zaskočilo tečované nahození. Nakonec však dokázal puk poslat z prostoru kolem brankoviště.

18:30
    Další ofsajd Vsetína. Akce hostů se do přechodu přes modrou vyvíjela vcelku slibně. Na modré ji ale ukončil čárový rozhodčí.

17:57
    Vašenka a Šmerha inkasují dvě minuty za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech.

17:54
    Šanci na snížení měl Vašenka. Ten šikovně zrychlil a dostal se před obránce. Ve velké rychlosti zkoušel na brankovišti zakončit. V pádu ale brankáře nepřekonal. Následně se strhla potyčka, po které se bude vylučovat.

17:41
    Nyní byl dokonce odpískán ofsajd hostů.

17:30
    Vsetínské druhá branka – zdá se – poněkud zaskočila. Hosté obtížně hledají cestu přes střední pásmo.
    16:18 Vítězslav BÍLEK - 2:0

16:18
    VÍTĚZSLAV BÍLEK v samostatném úniku podruhé v této třetině. Tentokrát byl slávista s aktuálně nejlepší střeleckou formou úspěšný. Tváří v tvář Bláhovi dokázal uspět střelou nad vyrážečku. Bez asistence.

15:56
    Hryciow zkusil prověřit pozornost brankáře Michajlova. Jeho lapačka však byla na místě v čas.

15:20
    Po hodně divokém startu třetiny se tempo hry lehce uklidnilo. Slavia rozvážně zakládá další akci zpoza své branky.

14:54
    Kubík pálil z pravého kruhu. Střela letěla přesně do středu branky, který měl Bláha pokrytý.

13:48
    Michajlov vyjel za branku a chtěl rozehrát. Kotouč si však jako první našel vsetínský útočník Karafiát. Ten se hned pokusil vypálit, kotouč se ani po zásahu o tělo obránce nedostal do odkryté branky.

12:18
    Vsetín pěknou kombinací založil ve vlastním pásmu akci. Na jejím konci však stálo ne úplně povedené zakončení z hole Smetany. Brankář slávistů bez obtíží zasáhl betonem.

11:40
    Kubica měl jít na trestnou lavici za podrážení. Rozhodnutí se mu však hodně nezdálo a sudí verdikt po poradě skutečně odvolali. Slavia má tak buly v útoku.

10:56
    Březina a Pechanec se dostali do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný dostal dobrý pas. Sám před Michajlovem ale neuspěl.

10:20
    Po obkroužení kolem branky zakončoval Hořanský. Brankář sešívaných si prostor u pravé tyče pohlídal.

09:59
    Šmerha pálil ihned po buly. Následně ho odstavil obránce, domácí fanoušci volali po faulu. Rozhodčí však vylučovat nebude.

09:47
    Vlček dostal na pravé straně s pukem hodně prostoru. Měl dost času zamířit, ale trefil Bláhu jen do masky.

08:58
    Vsetín znovu strávil skoro celou minutu v útočném pásmu. Slávisté však útočníky k zajímavější střele nepustili.

08:00
    Michajlov vyjel z branky a chtěl rozehrát. Jeho pas však nakonec doplachtil až za branku Vsetína a je odpískáno zakázané uvolnění.

07:34
    Vsetín si vytvořil ve druhé části přesilové hry slušný tlak. Chyběla mu ale přesnější koncovka. Sešívaní se hned po ubráněném oslabení vydávají do útoku.

07:01

06:05
    Vsetín už je ale v útoku a drží Slavii pod tlakem. Dostálek nebezpečně pálil z pravé strany. Michajlov připraven.

05:38
    Bílek ujel vsetínské obraně. Ve vlastním oslabení jel na Bláhu sám. Klička do bekhendu ale úspěch neslavila.

05:01
    Souboj v rohu se ale neobešel bez faulu. Hotěk inkasuje menší trest za držení.

04:55
    Vsetínská snaha o založení útoku končí v rohu pásma. Sešívaní soupeře do střeleckých pozic zatím nepouštějí.

04:05
    Hovorka to slušně zkoušel z modré čáry. Bláha vyrazil a slávisté se ještě snažili dorážet. Neúspěšně.

03:31
    Zato Slavia se znovu vydala do útoku poté, co Vsetín zahrál na zakázané uvolnění. Bláha si musel připsat další zásah.

02:48
    Vsetín se hned vydal do útoku. Michajlov byl sice ve střehu, nebezpečnější ránu ale likvidovat nemusel.
    01:29 Filip VLČEK - 1:0

01:29
    První branka je na světě. Kubík vybojoval kotouč za brankou a přesně ho nasměroval před brankoviště. Tam už si sjížděl FILIP VLČEK, který byl sice faulovaný, přesto dokázal kotouč poslat kolem pravého betonu brankáře Bláhy do sítě. Asistence: Adam Kubík a Michal Hotěk.

00:33
    Nebezpečně před brankovištěm operoval Karafiát. Toho nechala červenobílá obrana bez povšimnutí. Michajlov dokázal jeho teč a následnou dorážku zastavit.

00:20
    Jako první se do útoku vydali hosté. Jejich akce ale velmi rychle skončila – odpískán ofsajd.

00:01

V Edenu je vše připraveno. Ještě před úvodním buly ocení domácí klub nejlepší mládežníky za měsíc prosinec.

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Hejda, J. Novák, P. Hořava, Veber, Barák, Valík, Hovorka – Furch, Kuťák, Šmerha – Šteiner, Vrdlovec, Bílek – Vlček, Kubík, Jar. Brož – Hotěk, Kohút, Kubica.

VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) – Ondračka, Smetana, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow, Hunkes – Hořanský, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, Karafiát – Procházka, L. Volf, Dostálek – Vašenka, Šilhavý, Vítek.

Rozhodčí: Grech, Sýkora – Belko, Horažďovský.

Proti Vsetínu to ale sešívaní rozhodně nebudou mít jednoduché. Valaši jsou v tabulce za suverénním Motorem na druhém místě a budou chtít navázat na poslední dvě výhry (nad Chomutovem a Litoměřicemi). Před touto dvojicí zápasů si však také prošli horším obdobím, kdy prohráli tři zápasy v řadě. Vsetín sbírá úspěchy především na domácím ledě, z venkovních kluzišť vozí bodů o poznání méně (výhra nad Litoměřicemi byla dokonce prvním úspěchem z ledu soupeře v novém kalendářním roce – předchozí čtyři venkovní zápasy vsetínští nezvládli). Během ledna ale Vsetín získal velmi zvučnou posilu. Z Ústí přišel na hostování do konce sezony Ondřej Smetana.

Poslední tři zápasy:
    Vsetín – Chomutov 2:0
    Litoměřice – Vsetín 2:6
    Přerov – Vsetín 3:2sn

Sešívaní zažívají vskutku povedené období. Daří se jim v tabulce stoupat stále výše a aktuálně je zdobí sérii šesti výher za sebou. Po poslední výhře 7:2 z ledu Havířova se vyhoupli na pátou pozici (když přeskočili Litoměřice). Od sedmého místa, které znamená nutnost účasti v předkole, je aktuálně dělí sedm bodů. Podíl na rostoucí formě týmu z Vršovic se bezesporu má i Vítězslav Bílek, jedna z nedávných posil Pražanů. Z pěti zápasů, které v červenobílém zatím stihl odehrát, zapsal hned sedm branek. Bude se mu střelecky dařit i ve středečním zápase, který slávisté po třech kolech sehrají před svými fanoušky v Edenu?

Poslední tři zápasy
    Havířov – Slavia 2:7
    Chomutov – Slavia 1:4
    Litoměřice – Slavia 3:4

Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům hokeje. Druhá část Chance ligy nabízí další várku zápasů. V rámci bojů týmů, které po základní části skončily v horní polovině tabulky, se proti sobě během středy utkají domácí Hc Slavia Praha a VKH ROBE Vsetín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Soumar

Branky a nahrávky: 2. Vlček (Kubík, Hotěk), 17. Bílek, 59. Kubica (Kohút, Šteiner), 60. Bílek – 25. L. Volf (Gorčík), 37. Vítek (Šilhavý, Vašenka)

Rozhodčí: Grech, Sýkora – Belko, Horažďovský