Košice – Michalovce 3:0 (kon.) | Nitra – Zvolen 3:5 (kon.) | Miskolc – Trenčín 2:3 (kon.)
Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 3:4 (po pr.) | HC Slovan – Poprad 2:4 (kon.) | MAC Budapešť – Detva 6:4 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
HK Poprad
sk Středa 29.01.2020, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Tipos Extraliga (SR) • 45. kolo

V tretej tretine sme videli po jednom góle do každej bránky. Slovan chcel dostať hostí pod tlak, no vyrobil chybu a Poprad vsietil a aj keď sa Štajnoch postaral o zmenu skóre, už len kozmeticky upravil dnešný výsledok. Poprad v Bratislave zaslúžené víťazí a do kraja kamzíkov a medveďov si odvezie právom tri body. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 15:8, celkom 32:32. Dobrú noc z Bratislavy priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak. (21:01:45)

59:58
    Kytnár spoza kruhov poslal puk na zadný mantinel a Vošvrda bol bez práce.

58:42
    Štajnoch dostal spoza bránkovej čiary puk na pravý kruh, prestrelil bránku hostí.

57:57
    Oba tímy s plným počtom hráčov, Slovan stále v hre bez brankára.

57:37
    Oddychový čas hostí, ktorí mobilizujú sily na záver tretej tretiny.

57:37
    Sersen pálil od modrej, ani som poriadne nevidel, kadiaľ ten puk poskakoval, Vošvrda na čele defenzívy hostí odolal.

56:14
    Brust na striedačke, power-play bez brankára, Slovan bude hrať päť na štyri.

56:14
    Sersen sa ukázal príklepom od modrej, Vošvrda v pokľaku puk kryje do náručia.

55:57
    Larkin a Zigo po dve minúty za hrubosť, hrať budeme štyria proti štyrom, Brust v bránke, vhadzujeme pri útočnej modrej domácich.

55:28
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan zakombinoval s pukom v pásme a z pravej strany od kruhu MARTIN ŠTAJNOCH prestrelil Vošvrdu v bránke hostí. Asistencie: Radovan Bondra a Andrej Meszároš.

55:06
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa sťahuje späť pred Vošvrdu.

54:51
    Brust zostal na striedačke, power-play bez brankára, Slovan so šiestimi hráčmi v poli.

54:51
    Oddychový čas domácich, ktorí volia taktiku na záver tretej tretiny.

54:51
    Vošvrda puk schoval pod svojimi rukavicami a upokojil hru na ľadovej ploche.

54:17
    Zigo to skúsil na pravej strane pri bránkovisku, Vošvrda sa stihol presunúť a puk za svoj chrbát nepustil, Slovan s pukom na hokejkách v zóne hostí.

53:40
    Kytnár medzi kruhmi si pýtal puk na hokejku, dostal ho, no svojim príklepom minul cieľ.

52:36
    Puk doskákal do bránkoviska hostí a Vošvrda ho pohotovo zobral do svojej lapačky.

Vladimír Korduliak

Branky a nahrávky: 33. Basaraba (Meszároš), 56. Štajnoch (Bondra, Meszároš) – 22. Preisinger (Handlovský), 26. Takáč (Zagrapan), 31. Mercier (Kozák, Handlovský), 43. Matúš Paločko (Králik, Matej Paločko.)

HC SLOVAN Bratislava: Brust (Habal) – Bačik, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Šedivý, Kučný – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Kukumberg (A), Kytnár, Matoušek – Petráš, Urbánek, Sloboda – Žitný
    HK Poprad: Vošvrda (Kristín) – Ulrych, Erving, Dalhuisen, Larkin, Kozák, Brejčák (A), Česánek – Takáč, Zagrapan (A), Svitana (C) – Lapšanský, Jacobs, Vandas – Handlovský, Preisinger, Mercier – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko – Králik

Rozhodčí: Baluška, D. Konc st. – Jurčiak, Krajčík

Diváci: 5.494