NY Rangers – Detroit 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Ottawa – Washington 3:5 (kon.)
Carolina – Vegas 3:4 (kon.) | Winnipeg – Boston 1:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 4:2 (kon.)
Anaheim – Tampa 3:4 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 3:4 (po pr.) | Buffalo – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal – Florida 4:0 (kon.)
Anaheim Ducks
3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Sobota 01.02.2020, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Výhru hostujícího celku na ledě Ducks začal v první třetině Ondřej Palát. Domácí celek v závěru zápasu dokázal snížit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat už Anaheim nedokázal. Třikrát vedli v tomto zápase hosté, domácí dvakrát srovnali, znovu už to nedokázali. Body berou hosté z Tampy. (06:45:56)

Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí celek snižuje na rozdíl jediné branky, Rakellovu střílenou přihrávku před brankou skvěle do sítě tečoval TROY TERRY. Asistence: Rickard Rakell a Ryan Getzlaf.

59:13
    Blesky dostaly kotouč do středního pásma, a tak mohou vystřídat.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:35
    Rickard Rakell dobře zakončoval, jeho ráně chyběl důraz.

58:20
    Ducks se usadili v útočném pásmu, kde v šesti kombinují.

58:02
    Derek Grant pálil z dobré pozice, jeho rána končí vedle branky.

57:24
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

56:30
    Cam Fowler (Anaheim) pálil od modré čáry, jeho projektil byl před brankou zblokovaný, druhá jeho rána byla horší.

56:08
    24:22, střelecky je aktivnější domácí tým, ale prohrává o dvě branky.

55:24
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí hokejisté sice bojují, ale výraznější šance si vypracovat zatím nedokázali.

54:44
    Patrick Maroon (Tampa) se dostal do situace dva na jednoho. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Komerční přestávka.

54:00
    Patrick Maroon (Tampa) se pokoušel v útočném pásmu narušit rozehrávku obrany, ale to se mu nepodařilo, a tak hrají domácí.

53:24
    Ducks hrají aktivně, snaží se co nejrychleji snížit, ale zatím obrana Tampy hraje zodpovědně.

53:02
    Michael Del Zotto (Anaheim) pálil od modré čáry, jeho pokus s obtížemi udržel brankář Tampy před brankou. Následně se strhla potyčka.

52:36
    Komerční přestávka.

52:26
    Domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu, z dobré pozice pálil Erik Gudbranson, ale minul branku.
    50:56 Nikita KUČEROV - 2:4

50:56
    Tampa právě vstřelila branku!
    Z ničeho nic se prosazuje hostující celek, chyby domácí obrany využil NIKITA KUČEROV. Natlačil se do střelecké pozice a nepříliš tvrdou ránou, ale dobře umístěnou posílá hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Steven Stamkos.

50:41
    Hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stále platí stav, který určila první s druhou třetinou.

49:37
    21:20, tak vypadá statistika střel na branku, sledujeme aktivní pasáž hry z pohledu Anaheimu.

49:06
    Na hře Ducks je evidentní snaha s výsledkem něco udělat a při nejmenším vyrovnat a dostat mač do prodloužení.

48:13
    Andrej Vasilevskij na poslední chvíli vypíchl kotouč soupeři, který se na něj řítil. Domácí hráč vypálit nedokázal.

47:25
    Steven Stamkos (Tampa) pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná.

47:00
    Sedm minut hry je pryč ze třetí třetiny a zatím jsme výraznější příležitost neviděli.

46:20
    Nicolas Deslauriers rozehrává od své branky, sledujeme nepříliš atraktivní hokej. Ducks se pokouší vyrovnat, sledujeme klidnější pasáž hry.

46:04
    Andrej Vasilevskij kryje kotouč, a tak přerušuje hru. Komerční přestávka.

45:50
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Ducks. Blesky vyhrály buly, ale o kotouč přišly.

45:35
    Ve třetí třetině sledujeme velkou taktickou bitvu.

45:00
    18:20, tak vypadá statistika střel na branku, mírně jsou aktivnější hostující hokejisté.

43:57
    Nick Ritchie výborně vypálil, jeho projektil i s trochou štěstí ukryl Andrej Vasilevskij do výstroje.

43:36
    Zakázané uvolněné vrací hru před branku Tampy Bay. Mnoho šancí momentálně k vidění není. Sledujeme spíše klidnější pasáž hry.

43:13
    Domácí špatně rozehráli, a tak se píská zakázané uvolnění.

42:48
    Stále vede hostující celek, zatím rozhodující branku vstřelil Anthony Cirelli ve druhé třetině, na jejím konci.

42:23
    Oba týmy hrají v plném počtu.

42:10
    Anthony Cirelli (Tampa) vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale nevystřelil.

41:48
    Rickard Rakell zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se nedostal.

41:14
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek nechce chybovat.

40:50
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

40:23
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., hákování).

40:11
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., hákování).

40:01

Anthony Cirelli (Tampa) se jako jediný dokázal prosadit ve druhé třetině, a tak díky jeho dobrému pohybu v předbrankovém prostoru vede hostující celek po čtyřiceti minutých hry o jednu branku.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    38:58 Anthony CIRELLI - 2:3

38:58
    Hostující celek se z ničeho nic dostává do vedení. Jan Rutta vypálil od modré čáry a před brankou projíždějící ANTHONY CIRELLI nasměroval kotouč přesně do práce. Tampa se dostává do vedení. Asistence: Jan Rutta a Patrick Maroon.

38:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější závěr hry ve druhé třetině.

38:11

38:00
    Dvě minuty zbývají do konce druhé třetiny, hraje se převážně ve středním pásmu.

36:50
    Sledujeme hodně klidnou pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

36:01
    Ránu od modré čáry dokázal zastavit jeden z obránců Tampy, domácí tuto akci nedokázali přetavit ve výraznější příležitost.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy na branku soupeře vyslaly 16 střel.

34:21

33:57
    Hosté se vůbec nemohou dostat do útočného pásma.

33:20
    Přesilovku hraje Tampa, ale v útočném pásmu byli domácí, Jakob Silfverberg hraje v početní nevýhodě výborně.

32:21

32:21
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Max Jones – 2 min., držení).

32:15
    Blesky se nyní usadily v útočném pásmu.

31:48
    Kevin Shattenkirk (Tampa) se vracel za svou branku, zakázané uvolnění se nepíská, hra pokračuje dál.

30:56
    Tampa rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

30:24
    Sledujeme už druhou polovinu druhé třetiny i zápasu, aktuálně je stav vyrovnaný a ve druhé části mače jsme zatím výraznější šanci neviděli.

29:22
    Andrej Vasilevskij raději přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

28:21

27:53
    Ondřej Kaše (Anaheim) se při vlastním oslabení dostal do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Tampy.

26:56
    Přesilovku nyní hraje hostující celek, který se rychle usadil v útočném pásmu, na výraznější šanci čekají.

26:21

26:21
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Derek Grant – 2 min., držení hole).

26:01
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme hodně soubojů o kotouč zejména ve středním pásmu.

25:00
    Úvod druhé třetiny patří domácímu celku, který je aktivnější a střelecky vede 15:12.

24:04
    Tampa, která hraje oslabení, vyhazuje přes všechny čáry, a tak může vystřídat.

23:30
    Erik Gudbranson pálil z dobré pozice, jeho projektil o malý kousek končí nad brankou. Domácí hráč se drží za hlavu, ví, že s touto možností šlo naložit lépe.

23:08
    Steven Stamkos, dnes aktivně hrající, se dostal při vlastním oslabení až do střelecké pozice, jeho bekhendový projektil kryje brankář Ducks. Buly před jeho brankou.

22:53
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., podrážení).

21:40
    V úvodu druhé třetiny hraje domácí celek aktivně, snadněji se dostává do šanci, Anaheim má momentálně více ze hry.

20:37
    Jakob Silfverberg našel skvělým pasem spoluhráče, Ryan Getzlaf však nedokázal dostat kotouč do odkryté části branky. Obrovská šance Ducks zůstala nevyužitá.

20:01

Ondřej Palát poslal hosty do vedení, vyrovnat dokázal ještě v první polovině třetiny Rickard Rakell. Pak se Tampa znovu dostala do vedení, prosadil se Erik Černák. Zatím poslední branku vstřelil Michael Del Zotto, který srovnal na aktuálních 2:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
    18:29 Michael Del Zotto - 2:2

18:29
    Hostující celek chyboval ve svém pásmu, puku se zmocnil MICHAEL DEL ZOTTO. Udělal kličku a dostal se do lepší střelecké pozice, kotouč poslal do protipohybu brankáře. Andrej Vasilevskij nedokázal zareagovat. Máme vyrovnáno. Bez asistence.

18:14
    Nyní se v poklidném tempu dohrává první třetina, domácí jsou mírně aktivnější.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

17:27
    Ducks se dostali do útočného pásma, ale vinou špatné přihrávky se o pásmo připravili. Následně se hosté dostali do brejku a John Gibson dokázal vyrazit střelu soupeře.

16:58
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí momentálně k vidění není.
    14:43 Erik ČERNÁK - 1:2

14:43
    Po krásné kombinaci se hostující celek dostává do vedení, Poin už mohl zakončoval, ale kotouč ještě posunul do míst, kde byl zcela volný ERIK ČERNÁK. Ten už zakončoval do odkryté části branky. Gólman se nestihl přesunout. Asistence: Brayden Point a Nikita Kučerov.

14:20
    Hostující obránce pálil od modré čáry, Erik Černák to zkoušel dobře, ale brankáře nepřekonal. Znovu je hra přerušená, komerční přestávka.

13:47
    8:5, tak vypadá nyní statistika střel na branku, domácí celek má mírnější převahu, nicméně mnoho šancí není.

11:52
    Erik Gudbranson zakončoval, brankář Tampy kryje puk. Komerční přestávka.

11:29

11:17
    Ducks se usadil v útočném pásmu, ke střele se však nedostali.

10:56
    Andrej Vasilevskij musel zasahovat proti střele z bezprostřední blízkosti, ale dokázal si poradit.

10:35
    Domácí celek hraje přesilovku, na nějakou výraznější střeleckou pozici však zatím čeká.

09:29
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., hákování).
    08:41 Rickard RAKELL - 1:1

08:41
    Krátce před polovinou první třetiny je vyrovnáno, po pohledné akci spoluhráčů se přesnou ránou od modré čáry prosazuje obranou Blesků nepokrytý RICKARD RAKELL. Asistence: Michael Del Zotto a Ryan Getzlaf.

07:54
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šanci k vidění není. Hraje se spíše ve středním pásmu, kde se bojuje o kotouč.

07:28
    V brance Ducks místo kotouče skončil jeden z hráčů Tampy utkání je tak přerušeno.

07:20
    Ondřej Kaše (Anaheim) byl hodně blízko vyrovnání, ale jeho pokus velmi dobře zastavil hostující brankář Andrej Vasilevskij.

06:51

06:14
    John Gibson (Anaheim) má na svém kontě další zákrok, tentokrát si poradil s bekhendovou střelou soupeře.

05:37
    Tampa se usadila v útočném pásmu, Cédric Paquette (Tampa) byl v dobré střelecké pozici, ale kotouč mu sjel z hole, a proto vypálit nedokázal.

05:09
    Střelecky je aktivnější hostující celek, v tomto ohledu vede 2:1.
    04:07 Ondřej PALÁT - 0:1

04:07
    Z ničeho nic se hostující celek dostává do vedení. Anthony Cirelli (Tampa) našel výbornou přihrávkou před brankou neobsazeného ONDŘEJE PALÁTA, jehož zakončení bylo přesné. Brankář nedokázal rychle zareagovat. Asistence: Anthony Cirelli a Tyler Johnson.

03:39
    Na střelu na branku v tomto zápase stále čekáme, obrany obou klubů hrají zodpovědně.

02:50
    Anthony Cirelli (Tampa) zakončoval rychlou akci svého celku. Puk byl ztečovaný do ochranné sítě, bude se vhazovat před brankou Ducks.

02:21
    Michail Sergačjov (Tampa) rozehrával od své branky, domácí se pokoušeli napadat rozehrávku soupeře, což se jim nepodařilo.

01:39
    Yanni Gourde (Tampa) byl v útočném pásmu, v dobré pozici mu kotouč sjel z hole, a tak nedokázal vypálit podle představ.

00:50
    Ducks vyhráli buly v útočném pásmu, následně se dostali ke střele od modré čáry, puk však končí vedle branky.

00:25
    Rickard Rakell (Anaheim) se pokoušel dostat k puku v útočném pásmu, sudí mu však jasným gestem ukázal, že by se nedostal do postavení mimo hru.

00:01
    Zápas právě začal, úvodní buly pro domácí hokejisty.

00:01

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Gudbranson, Fowler, Manson, Ja. Larsson, Holzer – Rakell, Getzlaf, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, Terry – Jones, Steel, O. Kaše – Deslauriers, D. Grant, Rowney.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman, Rutta, McDonagh, Černák, Sergačjov, Shattenkirk – Stamkos, B. Point, Kučerov – Palát, Cirelli, T. Johnson – Maroon, Paquette, Killorn – Gourde, Stephens, Verhaeghe..

Utkání brzy začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Podle vzájemný zápas se hrál 24. listopadu a domácí Tampa vyhrála s přehledem 6:2.

Tampa Bay Lightning je v Atlantické divizi na druhé pozici o pět bodů za Bostonem Bruins. Z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s Los Angeles Kings 4:3 v nájezdech, Winnipegem Jets 7:1 a Los Angeles Kings 4:2. Tým nestačil na Minnesotu Wild 2:3 a na Dallas Stars 2:3 v prodloužení.

Anaheim Ducks je v tabulce Pacifické divize na předposledním osmém místě. V poslední době se mu docela daří, z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Nashvillem Predators 4:2, v prodloužení s Carolinou Hurricanes a Arizonou Coyotes 4:2. Tým nestačil na St. Louis Blues 1:4 a na San Jose Sharks 2:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks aTampa Bay Lightning.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Rakell (Del Zotto, Getzlaf), 19. Del Zotto, 60. Terry (Rakell, Getzlaf) – 5. Palát (Cirelli, T. Johnson), 15. Černák (B. Point, Kučerov), 39. Cirelli (Rutta, Maroon), 51. Kučerov (Stamkos)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Gudbranson, Fowler, Manson, Ja. Larsson, Del Zotto – Rakell, Getzlaf, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, Terry – Jones, Steel, O. Kaše – Deslauriers, D. Grant, Rowney.

Rozhodčí: Charron, Hebert – Brisebois, Cormier

Diváci: 16.032