NY Rangers – Detroit 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Ottawa – Washington 3:5 (kon.)
Carolina – Vegas 3:4 (kon.) | Winnipeg – Boston 1:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 4:2 (kon.)
Anaheim – Tampa 3:4 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 3:4 (po pr.) | Buffalo – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal – Florida 4:0 (kon.)
Buffalo Sabres
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 01.02.2020, 19:10 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To už je ode mě pro dnešek vše, mockrát Vám děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. (21:44:48)

Československá stopa v utkání
    Michael Frolík (BUF) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:27

Carter Hutton (BUF) 22 zásahů, 2 góly, 95,65%
    Jack Eichel (BUF) 1+0
    Oliver Bjorkstrand (CBJ) 1+0

Dnešní utkání sledovalo 17 650 diváků.

Dnešní defenzivní zápas nakonec dopadl lépe pro domácí Sabres, kteří drželi většinu času vedení, ale Columbusu se nakonec podařilo srovnat. Overtime však patřil jen a pouze domácím hokejistům, kteří hostům vůbec nepůjčili kotouč. Výhru pak zajistil individuální akcí Jack Eichel. Buffalo tak zlomili sérii tří proher, naopak Blue Jackets prohráli poprvé po šesti výhrách.

60:36 Jack EICHEL - 2:1

60:36
    Sabres právě vstřelili branku!
    Buffalo nepůjčilo soupeři v prodloužení kotouč a ze svého prvního útoku si zajišťuje druhý bod! JACK EICHEL to vzal na sebe, od svého brankáře se dostal až do pravého kruhu pásma Blue Jackets, odkud překonal Matisse Kivleniekse střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Sam Reinhart, Rasmus Ristolainen.

60:17
    Úvodní vhazování prodloužení vyhráli Sabres, kteří vůbec nikam nespěchají a klidně vyčkávají ve své třetině.

60:01

Šedesát minut herního času o vítězi nerozhodlo. Columbus v poslední třetině dokázal vyrovnat stav zápasu, takže o výherci dnešního duelu bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:38
    Buffalo ještě jde do posledního útoku, ale těžko se dostává před střední třetinu, takže už nestihne zakončit.

59:08
    Curtis Lazar dostal přihrávku před bránu, ale kotouč nechal za sebou, kvůli čemuž nedokázal zakončit.

58:38
    Prodloužení se velmi rychle blíží. Oba celky by ještě rády vyhrály v základní hrací době, ale nechtějí nic riskovat.

58:10
    Matiss Kivlenieks musí pořád zůstávat pozoru, střelu z úhlu udržel ve své výstroji.

57:46
    Hosté nepouštějí soupeře do zakončení, nyní navíc dostali kotouč do středního pásma.

57:18
    Sabres míří dopředu pomocí nahození. O kotouč se následně musí bojovat u mantinelu, vítězně to dopadlo pro Jacka Eichela.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 17. Rodrigues (Dahlin), 61. Eichel (S. Reinhart, Ristolainen) – 46. Bjorkstrand (Nyquist, Dubois)

Buffalo Sabres: C. Hutton (Johansson) – Dahlin, C. Miller, Pilut, Ristolainen, McCabe, Jokiharju (A) – Vesey, Eichel (C), S. Reinhart – Skinner, Ma. Johansson (A), Frolík – Girgensons, Jo. Larsson, Sheary – Rodrigues, Lazar, Dea.
    Columbus Blue Jackets: Kivlenieks (Merzlikins) – Werenski, S. Jones (A), Gavrikov, D. Savard, Nutivaara, Harrington – N. Foligno (C), Dubois, Bjorkstrand – Nyquist, Wennberg, Atkinson – Gerbe, Jenner (A), Bemström – Lilja, Riley Nash, Robinson.

Rozhodčí: MacDougall, Rooney – Berg, Cherrey

Diváci: 17 650