Mountfield HK – Pardubice 3:4 (kon.) | K. Vary – Olomouc 2:4 (kon.) | Zlín – Plzeň 4:0 (kon.)
Litvínov – Třinec 2:3 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Kladno 3:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 4:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 02.02.2020, 16:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 43. kolo

58:28
    V souboji, jenž předcházel gólu, se Kousal podle všeho provinil krosčekem. Ještě jedna přesilovka pro hosty.

55:34
    Přesilovka Tygrů končí, Valský se dopustil podrážení a odsedí si dvě minuty.

53:50
    Šance pro změnu pro hosty, na dvě minuty za hákování jde ven Pavel Kousal.

51:30
    Hrachovina sekl holí po projíždějícím Lunterovi a poslal ho k zemi. Jeho trest za podrážení odsedí Rostislav Marosz. Navíc obdržel hostující gólman ještě osobní trest za nesportovní chování, který odpyká Jan Šír.

42:55
    Hudáček i přes sekeru Ševce dokázal vystřelit. Sudí si nicméně prohřešku domácího kapitána všimli, takže se bude dvě minuty hrát ve čtyřech na obou stranách.

41:07
    Knot v souboji u mantinelu zahrál vysokou holí, následovat tak bude přesilová hra pro Boleslav. Bylo to navíc s krvavým zraněním, takže jsou to celkem čtyři minuty.

38:07
    Dvacet sekund budou domácí hrát proti třem. Ronald Knot se provinil nedovoleným bráněním a jde také na trestnou.

36:27
    Další početní výhoda pro domácí tým, za sekání je vyloučen Tomáš Hanousek.

31:00
    Za své chování si Stránský vysloužil menší trest za hrubost.

24:29
    Graborenko vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání za bitku. Pětiminutový trest za něj odsedí Jan Šír.

08:49
    První přesilovka i pro domácí, za krosček jde na dvě minuty za katr Roman Graborenko.

04:29
    Tak první pohled nebyl přesný, puk se o Lence neotřel, takže Hrdinka jde pykat za zdržování hry.

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 1. Zbořil (Skalický), 18. J. Stránský (Hrbas), 28. Kašpar (Dlapa, Pláněk), 59. Najman (Kašpar, P. Kousal) – 60. Knot (Birner, Marosz)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Foltán) – Hrdinka, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Hrbas, Fillman, Klikorka – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Kašpar, Najman, P. Kousal.
    Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Schwarz) – Šmíd (A), Knot, Derner, T. Hanousek, Kolmann, Graborenko, Kunst – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – Valský, A. Musil, M. Zachar – D. Špaček, P. Jelínek (C), Ordoš – A. Dlouhý, Marosz, Šír.

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Lučan, Kis

Diváci: 3 893