Toronto – Ottawa 2:1 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 0:1 (kon.) | New Jersey – Dallas 2:3 (po pr.)
Philadelphia – Colorado 6:3 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 5:2 (kon.) | Arizona – Chicago 2:3 (0:2 po s.n.)
Nashville – Vegas 0:3 (kon.) | Minnesota – Boston 1:6 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:8 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 1:3 (kon.) | San Jose – Tampa 0:3 (kon.) | Washington – Pittsburgh 3:4 (kon.)
Montreal – Columbus 3:4 (kon.) | Carolina – Vancouver 4:3 (2:1 po s.n.)
Toronto Maple Leafs
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Ottawa Senators
Neděle 02.02.2020, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To je pro tuto chvíli z mé strany vše. Přeji Vám dobrou noc, případně dobré ráno, a u nějaké další přenosu zase na počtenou! (03:48:45)

Vhazování 59:41%

Skončilo utkání mezi Torontem Maple Leafs a Ottawou Senators. Domácí byli podle očekávaní lepším týmem, ale hosty dnes podržel skvěle chytající Craig Anderson. Nicméně domácí nakonec zvítězili v prodloužení, a tak je nerozhodný stav po šedesáti minutách mrzet nemusel. Rozhodující branku vsítil Mitchell Marner. Domácí tak v tomto zápase zvítězili poměrem 2:1 po prodloužení.

63:54 Mitchell MARNER - 2:1

63:54
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je MITCHELL MARNER. Asistence: William Nylander a Auston Matthews.

63:40
    Oddechový čas pro domácí.

63:40
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mike Reilly – 2 min., nedovolené bránění).

63:04

62:55
    Po střele Thomase Chabota zazvonila za Michaelam Hutchinsonem tyč!

62:45
    Ani Anthony Duclair se svou střelou neuspěl.

62:11
    Jean-Gabriel Pageau měl dvakrát před sebou poloprázdnou bránu, ale ani v jednom případě mu setřela nesedla ideálně.

61:45
    Nyní už jsou hosté usazení v útoku a kombinují.

61:29
    Další vyhození přes všechny čáry v podání domácích.

61:15
    Domácí se krátce po vhazování osvobozují.

61:04
    Oddechový čas pro hosty.

61:04
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Tyson Barrie – 2 min., nedovolené bránění).

60:48
    Brady Tkachuk udělal chybu, a tak se ke kotouči dostali domácí.

60:18
    Kotouč mají na svých holích hosté a zatím nikam nespěchají.

60:01

Skončila naprosto strhující třetí perioda, ve které měli hosté více štěstí než rozumu. Domácí měli nespočet tutovek, také dvakrát trefili tyč, ale skóre zůstalo ve třetí třetině nezměněné. Zápas bude muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:18
    Po přihrávce Mitchella Marnera pálil Zach Hyman, ale střela mu nesedla ideálně.

58:15
    Hrdinou zápasu se mohl stát John Tavares, ale kotouč měl pouze na bekhednu, takže jeho zakončení tak nebezpečné nebylo.

57:31
    Domácí teď mocně svírali svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale k další šanci se jim propracovat nepodařilo.

56:45
    V další dobré pozici se objevil Cody Ceci, ale ani on hostujícího brankáře nepřekonal.

56:32
    Jason Spezza pálil zpoza kruhů, ale mířil pouze doprostřed brány.

55:50
    To je neuvěřitelné! Domácí nyní v krátkém časovém sledu trefili dvakrát brankovou konstrukci! Nejprve ji trefil John Tavares, zanedlouho Alexander Kerfoot!

55:00
    Jake Muzzin si sjel z druhé vlny a po přihrávce Austona Matthewse ihned pálil, ale trefil pouze rameno Craiga Andersona!

54:19
    Z mezikruží pálil Auston Matthews, ale ani jemu dnes není zatím přáno. S jeho bekhendovým pokusem si Craig Anderson poradil.

53:45
    Justin Holl měl na své holi vedoucí gól, ale Craig Anderson si mezírku mezi betony pohlídal.

52:52
    Domácí byli sice nyní usazení v obranném pásmu svého soupeře, ale ke střele se hokejistům v modrých dresech propracovat nepovedlo.

52:01
    V předešlé minutě se nic podstatného neudálo. Výkon obou týmů teď vypadá dost nervózně, další gól už nejspíše rozhodne o vítězi utkání.

50:57
    Po chybě domácích se do dobré pozice dostal Connor Brown, ale s jeho střelou na zadní tyč si Michael Hutchinson poradil bez větších potíží.

50:39
    Z dobré pozice pálil Jake Muzzin, ale jeho střela byla ztečována do ochranné sítě.

50:00
    V obrovské šance se ocitl John Tavares, ale ani jemu dneska není přáno. Domácí kapitán mířil pouze mimo tři tyče.

49:25
    Nepřesnou rozehrávku v podání Ottawy sice zachytil Frederik Gauthier, ale nic světoborného s kotoučem vymyslet nedokázal.

48:36
    Kotouč mají na svých holích hosté, kteří se nyní nijak extra kupředu neženou.

47:49
    Do dobré pozice se proháčkoval dnes aktivní Anthony Duclair, ale s jeho následnou střelou neměl Michael Hutchinson větší potíže.

47:04
    Chybu v rozehrávce hostí se pokusil bleskově potrestat William Nylander, ale jakoby se mu v hlavě střetly myšlenky, a tak nakonec v rychlosti neudělal vůbec nic.

46:20
    Přečíslení 3 na 1 v podání domácích zakončil Dmytro Timashov, ale mířil pouze těsně vedle levé tyče.

45:49
    Individuální akci sám zakončil Anthony Duclair, ale mířil nepřesně.

45:02
    Mitchell Marner se dobře proháčkoval přes dva hráče, ale ten třetí ho už zablokovat dokázal. Kotouč je nyní na hokejkách Senators.

44:01
    Brady Tkachuk šikovně tečoval nahození od modré, ale Michaela Hutchinsona nepřekonal. Domácí brankář si sice nebyl jistý, kde je kotouč, ale ten byl po jeho pravým betonem.

43:41
    Po zákroku Michaela Hutchinsona se kotouč ocitl v ochranné síti. Hra je přerušena.

43:19
    Střela Mika Reillyho mířila pouze mimo tři tyče. Následovala střela Anthonyho Duclaira, ale ani on nebyl úspěšný.

42:35
    Po přesilové hře je hra na obou stranách neurovnaná. Převládají nepřesnosti z obou stran.

41:40

41:29
    Druhá polovina přesilovky domácích povedená není. Maple Leafs se nemohou pořádně usadit v útočném pásmu.

41:00
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

40:36
    Po přihrávce Mitchella Marnera pálil z předbrankového prostoru William Nylander, ale Craig Anderson byl proti změně skóre.

40:01

Skončila druhá perioda, která skončila také nerozhodně. Tentokrát už jsme však branky viděli, a tak konkrétně dvě. Za hosty otevřel skóre zápasu Mark Borowiecki, následně z přesilové hry vyrovnal Jason Spezza. Skóre je tak po čtyřiceti minutách 1:1.

Střely na branku 19:18

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:51
    Z předbrankového prostoru zakončoval nikým nehlídán William Nylander, ale Craig Anderson si s jeho pokusem poradil.

39:40
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 2 min., vysoká hůl).

39:10
    Hra je opět přerušena. Tentokrát se provinili hosté, konkrétně postavením mimo hru.

38:58
    Střela Pierra Engvalla byla ještě přizvednutá a kotouč následně zamířil až do ochranné sítě.

38:24
    Z mezikruží pálil nikým nehlídán William Nylander, ale jeho pokus pouze vyprášil vyrážečku Craiga Andersona.

37:43
    Thomas Chabot vystihl úmysl Alexandera Kerfoota, a tak mu kotouče odebral a následně otočil hru. Po střele jednoho z hráčů Senators se kotouč ocitl v ochranné síti.

36:57
    Ale rozehrávka se domácím nepovedla. Po icingu se veškeré dění na ledě opět přesune před Michaela Hutchinsona.

36:50
    Nyní uklidňuje situaci za svou bránu Tyson Barrie.

36:17
    Hosté jsou nyní aktivnějším týmem. Domácí dělají ve svých obranných řadách až příliš mnoho chyb.

35:25
    Z pravého kruhu pálil Anthony Duclair, ale ani on prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

34:49
    Hosté se nyní řítili dokonce do přečíslení 3 na 1, ale příliš jej překombinovali, a tak nedošlo ani k zakončení na bránu.

34:12
    Puk se ocitá na střídačce Toronta. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:48
    Kotouč je na hokejkách hokejistů Maple Leafs. Konkrétně Jason Spezza zakládá útočnou akci.

33:05
    Kotouč se po souboji ocitl v hledišti. Po komerční přestávce by se mělo vhazovat v obranném pásmu Maple Leafs.

32:44
    Hra je přerušena. Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

32:20
    Střela zpoza kruhů v podání Mitchella Marnera až na bránu neprošla. Ke kotouči se dostávají hokejisté Senators.

31:39
    Aktivita zůstává nadále na domácích hokejkách. Hosté jsou teď jako opařeni.
    30:41 Jason SPEZZA - 1:1

30:41
    Domácí hokejisté vyrovnávají skóre v přesilové hře! Rasmus Sandin posunul kotouč na JASONA SPEZZU, který se s ničím nemazal, napřáhl se a poslal puk nechytatelně do horních pater brány Craiga Andersona. Asistence: Rasmus Sandin a Zach Hyman.

30:36
    Střela Mitchella Marnera skončila na chráničích jednoho z obránců Senators.

29:48
    William Nylander ztratil kotouč, a tak jej mohli hosté poslat přes všechny čáry.

29:27
    Hosté se krátce po vhazování osvobozují.

29:20
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Drake Batherson – 2 min., hákování).

29:12
    Další hrubka v obraně domácích! Sám na bránu ujel Brady Tkachuk, ale ani on na Michaela Hutchinsona nevyzrál!

28:50
    Do další mezery v obraně Maple Leafs si sjel Jean-Gabriel Pageau, ale ani on domácího brankáře nepřekonal!

28:05
    Domácí nechali hosty trestuhodně ujet do přečíslení, které zakončoval Thomas Chabot. Michael Hutchinson jeho úmysl přečetl, a tak předvedl skvělý zákrok vyrážečkou.

27:29
    Domácí se pokusili ihned vyrovnat a dokázali svého soupeře zamknout v jeho třetině, ale hosté zůstávají o krok napřed.
    26:08 Mark BOROWIECKI - 0:1

26:08
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté se z nenápadné akce dostávají do vedení! Kotouč se dostal na modrou čáru na hůl MARKA BOROWIECKIHO, který jej ihned vyslal na bránu. Domácí brankář vůbec nic neviděl, a tak nemohl proti tomuto pokusu zasáhnout. Asistence: Dylan DeMelo, Drake Batherson.

25:47
    Rasmus Sandin nerozehrál ideálně, a tak se ke kotouči zadarmo dostávají hokejisté Senators.

24:58
    Cody Ceci ze skvělé pozice bránu hostí trestuhodně minul.

24:23
    Jake Muzzin pálil tvrdě od modré čáry, ale Craig Anderson byl opět připraven a úspěšně zasáhl.

24:08
    Dlouhá rozehrávka hostí nevyšla. kotouč ukořistila obrana Toronta a domácí už vyrážejí dopředu.

23:21
    Z pravé strany pálil Filip Chlapík, ale Michael Hutchinson prostor na přední tyči utěsnil úspěšně.

22:38
    Z předbrankového prostoru pálil Jason Spezza, ale Craig Anderson svůj tým zachránil dobrým zákrok levým betonem.

21:52
    Martin Marinčin míchal s kotoučem na útočné modré čáře tak dlouho, až následně trefil hned prvního stojícího hráče před sebou.

21:09
    Hra je vinou icingu domácích přerušena.

20:45
    Začátek druhé třetiny vychází lépe domácím, kteří jsou v pásmu svého soupeře. Na první střelu druhé periody však stále čekáme.

20:01

Skončila první perioda, která nabídla docela dost gólových šancí, ale žádný z hráčů se zatím mezi úspěšné střelce nezapsal. Hosté měli dvě přesilovky, ale ani jednu nesehráli příliš dobře. Stav je po první třetině bezbrankový.

Střely na branku 10:6

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:39
    Hosté se po přesilové hře opět pokoušeli o dobytí útočného pásma, ale zastavilo je ofsajdové postavení.

19:31

19:10
    Domácí se opět zmocnili kotouče a tahají čas.

18:45
    Domácí odpalují kotouč přes celé kluziště.

18:17
    Zpoza kruhů pálil tvrdě Mike Reilly, ale jeho pokus skončil pouze na vyrážečce Michaela Hutchinsona.

17:48
    Z levé strany pálil Tyler Ennis, ale jeho střela mířila pouze doprostřed brány, kde byl Michael Hutchinson pochopitelně připraven.

17:31
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Rasmus Sandin – 2 min., podrážení).

17:11
    Domácí mačkají svého soupeře v jeho vlastní třetině. Rasmus Sandin pálil od modré čáry, ale bránu netrefil.

16:20
    Hosté se pokusili o rychlý přechod přes útočnou modrou čáru, ale pozorná obrana Maple Leafs je zastavila.

15:33
    Domácí publikum bučí. Mark Borowiecki už totiž přibližně patnáct vteřin míchá s kotoučem za svou vlastní bránou.

14:54
    Ostrou střelu Tysona Barrieho schytal jeden z hráčů Ottawy. Domácí ale zůstávají i nadále u puku.

14:30
    Tyler Ennis byl v dobré pozici na levém kruhu, ale prostor mezi třemi tyčemi minul. Následně je hra přerušena a čeká nás komerční přestávka.

13:46
    Auston Matthews vyvinul velkou rychlost a následně zakončil bekhendem, ale Craig Anderson si svou přední tyč ustrážil.

13:07
    Tentokrát pálil od modré čáry Tyson Barrie, ale ani jeho pokus až k bránu, kterou stráží Craig Anderson, neprošel.

12:43
    Skvělou individuální akcí se blýskl Jason Spezza, který sám projel přes tři hráče a následně zakončil, ale Craig Anderson na něj vyzrál.

12:25
    Cody Ceci vypálil zpoza pravého kruhu, ale jeho pokus skončil pouze na chráničích jednoho z hostí.

11:43
    Hra se po přesilovce trochu srovnala. Domácí jsou nastěhováni v útočném pásmu soupeře.

11:03

10:50
    Domácí opět vyvezli kotouč pryč ze své třetiny. Hosté musejí začít akci od své vlastní brány.

10:18
    Další vyhození puku v podání domácích. Tato přesilovky zatím není povedená ze strany Senators.

09:45
    Kotouč je opět mimo útočné pásmo Ottawy, tentokrát se vyhnala Ottawa z pásma sama.

09:20
    Domácí se krátce po vhazování dostali ke kotouči a vyhodili jej přes všechny čáry.

09:03
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká William Nylander.

08:43
    Útok hostí skončil ještě v zárodku. Ke kotouči se dostávají opět hokejisté v modrých dresech.

08:15
    Z levé strany vypálil tvrdě Auston Matthews, ale prostor mezi třemi tyčemi vůbec netrefil.

07:44
    Je tady první přerušení zápasu. Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

07:26
    John Tavares se zkusil individuálně dostat před bránu, ale obrana hostí je zatím více než pevná.

06:43
    Domácí udělali obrovskou chybu v rozehrávce, a tak se sám na brankáře Toronta řítil Anthony Duclair, ale v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z čepele!

05:58
    Connor Brown posílal kotouč před bránu, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Dopředu nyní míří domácí.

05:29
    Tyson Barrie se zmocnil kotouče a od modré čáry jej poslal směrem na bránu, ale s tímto pokusem neměl Craig Anderson příliš práce.

05:00
    Dlouhá rozehrávka domácímu celku nevyšla. U kotouče jsou opět hosté v bílém.

04:09
    Michael Hutchinson se musel opět činit. Hosté jej během pár vteřin zasypali třemi střelami, ale ani jedna z nich se neujala.

03:36
    Ve velké šanci se ocitl Chris Tierney, ale z mezikruží napálil kotouč pouze do připraveného Michaela Hutchinsona!

03:00
    Ottawa už opět okupuje pásmo svého soupeře. Hosté začali toto utkání v dobrém tempu.

02:24
    Další útok hostí byl zastaven obranou Toronta velmi záhy. Hosté se poté ještě zmocnili kotouče, ale tentokrát je zastavil ofsajd.

01:29
    Z pravé strany to zkoušel Tyler Ennis, ale jeho zakončení nebylo dostatečně důrazné.

00:55
    William Nylander se řítil sám na Craiga Andresona, ale se svou střelou mezi betony na něj nevyzrál!

00:30
    V první třiceti vteřinách se nic důležitého neudálo. Na obou stranách převládaly nepřesnosti.

00:01

Domácí Toronto bude dnes hrát v modrých dresech, hosté z Ottawy potom v dresech bílé barvy.

Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše. Halou v Torontu ještě bude znít kanadská hymna a následně můžeme začít!

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Andersen) – Marinčin, Barrie, Muzzin, Holl, Sandin, Ceci – Hyman, Matthews (A), Marner (A) – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander – A. Johnsson, Engvall, Timashov – Moore, F. Gauthier, Spezza.

Ottawa Senators: C. Anderson (M. Högberg) – Chabot, Hainsey (A), Borowiecki, DeMelo, Reilly, N. Zajcev – B. Tkachuk, Pageau, Co. Brown – Naměstnikov, Tierney, Duclair – Ennis, White (A), Batherson (A) – Chlapík, Anisimov, Sabourin.

Rozhodčí: Luxmore, Meier – Kovalchik, Suchánek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Martin Marinčin (TOR)
    Filip Chlapík (OTT)

Ottawa je podle očekávání v dolní části tabulky celé NHL. Senátoři se nacházejí na 14. příčce východní konference, a tak už mohou na play off nejspíše zapomenout, protože ztráta na něj je už propastných 16 bodů. Ottawa zatím posbírala 45 bodů za 51 zápasů. Forma Senators není nikterak dobrá, z posledních 10-ti zápasů získali 8 bodů za 2 výhry a 4 prohry v prodloužení.

Nejproduktivnější hráči
    1. Anthony Duclair 21+13
    2. Connor Brown 10+23
    3. Jean-Gabriel Pageau 20+12

Toronto se v letošní sezóně ještě nedostalo do takové formy, ve které by si přálo být. Maple Leafs se nachází na 8. pozici východní konference, ale určitě si od této sezóny slibovali více. Zisk 61 bodů za 51 zápasů sice není malý, ale vzhledem ke kvalitě kádru Toronta je to méně, než by se dalo očekávat. Forma Toronto je slušná, za posledních 10 zápasů získalo 12 bodů, a tak se třeba bude blýskat na lepší časy. Nicméně proti Ottawě se Maple Leafs příliš nedaří. Z posledních 5-ti zápasů vyhrálo Toronto pouze jeden.

1. Auston Matthews 36+24
    2. Mitchell Marner 13+37
    3. William Nylander 24+22

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 31. Spezza (Sandin, Hyman), 64. Marner (W. Nylander, Matthews) – 27. Borowiecki (DeMelo, Batherson)

Rozhodčí: Luxmore, Meier – Kovalchik, Suchánek