Chrudim – Žďár n/S 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Ústí n/L 5:3 (kon.) | Písek – Kralupy n. Vltavou 1:6 (kon.)
Šumperk – Warriors Brno 2:1 (kon.) | Poruba – Havířov 0:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
AZ Havířov
Neděle 02.02.2020, 13:30 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

REDSTONE Extraliga spěje do závěru. S dnešním utkáním je do konce základní části ještě pět kol. AZ RESIDOMO Havířov, dnešní soupeř domácího týmu HC RT TORAX Poruba, je vedoucím týmem skupiny Východ a tak už jen piluje formu na další část soutěže. Domácí Porubané bojují o to, aby neskončili na sedmém místě a nehráli o sestupové místo.

Podaří se domácím juniorům bodovat proti lídru tabulky a na šestý pokus mu vzít plný počet bodů?
    Odpověď bude známá po šedesáti minutách hry, která začne v půl druhé odpoledne v RT TORAX ARENĚ.

HC RT TORAX Poruba: Pawlas (J. Lambert) – Debnár, Topolanský, Hranický, Zajíc – Anlauf, Žídek, Häring, Pavlík, Mrozek, D. Stodůlka, Barčák, Morávek

AZ RESIDOMO Havířov: Atanasiadis (Štipčák) – Uhlíř, Hrček, Koubek, Grygar, Pavelek, Kočí, Kubíček – Revaj, Bochnak, Hudeček, Pindel, Byčkov, Tomeček, Kubík, Vlček, Juhász, Štefka

Rozhodčí: Čahoj – Konvička, Klimek.

Dobré nedělní odpoledne z RT TORAX ARENY!

Vše je připraveno k zahájení šestého vzájemného utkání mezi Porubou a Havířovem.

00:01

00:20
    Krkolomně ale přece jen se domácí dostali z obranného pásma. Škoda jen nepřesné nahrávky Stodůlky na osu hřiště.

00:39
    Icing Poruby.

01:15
    Havířovští zakládají útok zpoza brány, na konci byla Tomečkovi zablokovaná hůl při pokusu o teč k pravé Pawlasově tyči.

02:02
    Icing domácích dává soupeři další šanci pro vytvoření tlaku.

02:17
    Pawlas vykryl střelu Juhásze.

02:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Topolanský – 2 min., podrážení).

02:55
    Pawlas vykryl pravým betonem střelu Grygara.

03:25
    Mrozek vyhazuje přes všechny čáry. Domácí mohou vystřídat.

03:35
    Druhý pokus o získání pásma překazil hostům Žídek. Puk je až u Atanasiadise.

04:33

04:51
    Barčákovi se nepodařilo vyvést puk z pásma a tak měl možnost zakončení Tomeček. Puk jen těsně minul levou tyč.

05:56
    Chvíli se hrálo u brány Havířova, ale hostující tým dokazuje, že je v individuálních dovednostech a lehce se tým trenéra Potěšila dostává do útočné fáze. Střele na bránu Pawlase scházela jen přesnost.

06:30
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Topolanský – 2 min., faul kolenem).

07:10
    Mrozek obral v rozhodující fázi Hudečka o kotouč, který o tom ani nevěděl. Nakonec se hra odebírá do středního pásma.

08:30

08:59
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Anlauf – 2 min., nedovolené bránění).

09:06
    Domácí čelí další převaze, ale hned po buly vyhazuje přes všechny čáry Hranický.

09:50
    Druhé vyhození má na svědomí Stodůlka a AZet tak nemá možnost střílet. Přesilovky jim soupeř zdárně a aktivně rozebírá.

10:45
    Zaváhání před brankou netrestal Hrček.

10:59
    Domácí i třetí oslabení sehráli bez ztráty kytičky a jsou v plném počtu.

12:08
    Bochnak se lehce dostává do pásma, objíždí bránu a nahrává na střelu Kubíčkovi. Pawlas si ve změti hráčů před sebou puk nalezl a drží jej v lapačce. bude se vhazovat po jeho pravici

12:20
    Druhé buly v pásmu Poruby vyhrává domácí hráč a i když se dostává hra do střední třetiny, AZet je rychle v útočném pásmu a Pawlase zkouší prostřelit z jakékoliv pozice.

13:44
    Hranický vytěsnil Tomečka za branku, kde spolu s Debnárem udržují hru.

14:06
    nakonec s RT TORAX osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

14:38
    Stodůlka s Anlaufem se díky dobré práci obránců za brankou dostávají do útočné třetiny. Škoda jen, že nikdo nejel na ose hřiště, aby puk vyražení právě tímto směrem dopravil mezi tři tyče.

14:54
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Štefka – 2 min., napadení).

15:27
    Häring donutil Atanasiadise k přerušení hry.

15:46
    Domácí po buly neudrželi hru v pásmu. od červené čáry pálil Uhlíř. Pawlas příložníkem puk zastavil a dopomohl k rychlé rozehrávce.

16:14
    Kolotoč nahrávek nenechává havířovskou obranu v klidu. Atanasiadis vykryl několik střel a bude dál čelit oslabení. Sudí signalizuje další faul na porubského hráče.

16:44
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kočí – 2 min., podrážení). Hosté budou 10 vteřin ve třech.

17:08
    Atanasiadis vyráží puk do ochranné sítě po střele Zajíce.

18:19
    Hosté se vymanili z tlaku a nyní se domácí dopravili do pásma díky ofsajdu.

18:35
    Hosté drží hru u mantinelu a závěr oslabení uhrají taktéž bez inkasování.

18:44

19:00
    Kočí se zapojil do hry a hned se mu naskytla možnost střílet. Dojel po levém křídle až k bráně a bekhendem vystřelil pod horní tyč. Puk ale nasměroval vysoko, odráží se od mantinelu.

19:36
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pavlík – 2 min., hákování).

19:44
    Havířov právě vstřelil branku!
    Přesilovku hosté ukončili během osmi vteřin, když se po vyhraném buly trefil přesně do odkrytého prostoru FILIP BYČKOV. Asistence: Ernest Bochnak.

20:00

Už to vypadalo, že bude první třetina bezbranková, přestože hrál AZet tři přesilovky skoro za sebou. Domácí měli ale semknutou obranu a občas vypomohlo i pomyslné štěstí, takže z oslabení vyšli de facto jako vítězové. Pawlas zachytil několik tutovek. Když přišly na řadu přesilovky Poruby, neměl to jednoduché ani Atanasiadis. 10 vteřin se Havířov bránil ve třech, ale i on dokázal oslabení ustát. V samém závěru třetiny přišlo čtvrté vyloučení v týmu RT TORAX a díky vyhranému buly a pohotové střele Filipa Byčkova šel AZet šestnáct vteřin před koncem třetiny do vedení.
    Druhé dějství začne přibližně v 14:15

20:01

20:20
    Blokování soupeře se domácím nezdařilo. AZet je v útočné třetině.

21:02
    Střelecky ale vyšel na prázdno a zakládá útok ze středního pásma nahozením kotouče. Tam je ale dřív Debnár a puk posílá do bezpečí. Icing se nepíská. Atanasiadis rozehrává s pomocí Kočího.

21:18
    Hra je sice už u Pawlasovy brány, ale až teď je odpískán ofsajd.

21:49
    Poruba vyhazuje přes všechny čáry. Bude se vhazovat po gólmanově pravici.

22:18
    Stejně si teď počínali hosté. Buly po levici Atanasiadise je připraveno k vhazování.

Pawlas vykryl střelu Bochnaka do ochranné sítě.

Hrček se dostal k bráně a nahrávku mohl okamžitě poslat do odkryté poloviny brány. Jenže udělal stahovačku, Pawlas se stačil přesunout a ještě mu vložit hůl do bekhendového pokusu k jeho levé tyči. Havířovský obránce se ocitl za porubskou brankou.

23:15
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Kubík – 2 min., sekání).

24:01
    Domácí několikrát ohrozili havířovské vedení, jenže zapomněli na zadní vrátka a Pindel s Juhászem mohli v oslabení skórovat. Pawlas si ale pravou tyč utěsnil a změna skóre se tak nekonala.

24:40
    Nebýt podklouznutí puku pod hokejkou, mohla Poruba vyrovnat!

25:15

25:20
    Střelu Byčkova Pawlas drží v náručí.

26:33
    Domácí cítí možnost vyrovnání, jenže jim pořád chybí pomyslný krk k zakončení. Hosté jsou totiž na kotouči pořád o chvíli dříve.

27:29
    Pavlíkovo nahození přímo na bránu přerušuje hru. Atanasiadis raději drží kotouč v lapačce a připouští vhazování po své levici.

28:00
    Únik zastavuje Debnár a přestože se kotouč dostává na hůl soupeři, vše jistí Pawlas. Rychle rozehrál, jenže na hokejku Kubíka, který udržuje hru v pásmu.

28:50
    Druhý vpád do útočné třetiny, kdy domácí s vypětím všech sil dostali hru do středního pásma, ukončuje střelou Pindel. Bude se vhazovat v po gólmanově pravici.

29:15
    Porubané se dostali před Atanasiadise, ale nepřesnost ve střelbě stav nevyrovnává.

29:50
    Pawlas jednu střelu vyrazil, ale na dělovku DAVIDA ŠTEFKA nedosáhl. Asistence: Fabien Kočí.

30:38
    Pawlas si připisuje další úspěšný zákrok. Hudeček mířil k první tyči, ale tu měl porubský gólman dobře vykrytou.

31:18
    Vyhazuje se ve středním pásmu blíže havířovské svatyni, protože domácí přešli za cenu ofsajdu. Puk je ale mimo hřiště mezi střídačkami, takže se bude vhazování opakovat.

32:02
    Hosté jsou na kotouči viditelně lepší a přehrávají Porubu skoro ve všech aspektech. Domácí se ale dokáží v obraně zastoupit a jen díky tomu nevede AZet o více než jen dva góly.

33:18
    Pawlas přerušuje hru.

33:48
    Havířov předvádí v útočné třetině kolotoč nahrávek a snaží se soupeře zmást a donutit jej chybovat v přebírání hráčů. nakonec se k puku dostává Žídek a hru posílá za modrou čáru.

34:05
    Do úniku po levém křídle se dostal Kubíček, ale byl tísně, takže ve finále .nastřelil jen boční síť

35:00
    Atanasiadis čelil střele Pavlíka. Jeho pokus ale mířil do boční sítě.

35:10
    Hosté rychle přesouvají hru do útočné třetiny, jenže porubská obrana je opravdu koncentrovaná. Snad jen nečekaná střela nebo nečekaný pohyb.

35:44
    Což se stalo a LUKÁŠ JUHÁSZ střelou po ledě navyšuje vedení. Asistence: Josef Uhlíř.

37:00
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Vlček – 2 min., podrážení).

37:17
    Bekhendem to zkusil Anlauf, ale levou tyč měl Atanasiadis pokrytou.

38:15
    Před Pawlasem se střeli hráči a sudí raději přerušuje hru, aby zkontroloval, jak je vážné zranění u ležícího hráče v modrém drese.

39:00
    Domácí si vypracovali ještě pár šancí, ze snížení se ovšem neradovali. Hosté v plném počtu.

39:18
    Hosté se usadili v útočné třetině. Pawlas odolává střelám a spoluhráči se snaží puk dostat za modrou čáru.

39:59
    P5estože se Pawlas proti verdiktu sudího ohrazuje, je branka DAVIDA ŠTEFKA uznána. Asistence: Josef Uhlíř a Lukáš Juhász.

40:00

V druhém dějství byla převaha lídra tabulky celkem zřejmá. Jenže to neměli vůbec tak jednoduché, jak by se dle výsledku zdálo. Porubané nesložili zbraně a přesilovky, které jim byly nabídnuty, odehráli, jak nejlépe mohli a v obranné hře čelili jak únikům, tak dorážkám. Tři góly, dvakrát skóroval David Štefka a mezi jeho trefy se vešel Lukáš Juhász navýšily havířovské vedení na klidných 4:0.

Třetí třetina začne přibližně v 15:04

40:01

40:22
    Havířov odehrál puk přes všechny čáry. Bude se vhazovat po Atanasiadisové levici.

40:42
    Anlauf zachytil nahrávku Kubíka a přebrusloval havířovského obránce. Střelu Atanasiadis vykryl.

41:05
    Pokračující porubská akce zavařila všem kolem brány, ale poskakující puk nikdo v bílém nedopravil za brankovou čáru.

41:35
    Pawlas vyrazil Kubíkovu střelu před sebe a přestože mu vypomáhal v obranném zákroku Zajíc, dorážku ERNESTA BOCHNAKA už nedokázal lapit. Asistence: Martin Kubík.

43:19
    Po krátké návštěvě Poruby v útočné třetině si Pawlas připisuje další zákroky. Po střele Hudečka raději přerušuje hru.

44:09
    Stodůlka nezpracoval kotouč a tak se nedostal po levém křídle do krásné šance ke střelbě. Na druhou stranu se musel rychle vracet do obrany, protože Vlček nabral rychlost a zavánělo to dalším gólem. Tomu zabránil Debnár, když mu vložil dle regulí do střely hůl.

44:50
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Häring – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Koubek – 2 min., sekání).

46:34
    Hraje se nahoru dolů. Hráči si nic nedarují a osobní souboje jsou na hranici faulů.

46:50
    Oba týmy jsou v plném počtu.

47:48
    Bloky havířovských hokejek je asi jediný recept, jak více neinkasovat.

48:21
    Čároví odpískali icing Poruby, ale hlavní sudí verdikt odvolal. Bude se vhazovat ve středu hřiště.

48:32
    Pawlas betonem vykryl střelu Juhásze.

48:49
    Poruba odehrála puk přes všechny čáry. Vhazuje se v levém kruhu.

49:16
    Puk je mimo hrací plochu. Vhazování v obranném pásmu Poruby je tentokrát vpravo.

49:46
    Nezkrotný puk kryje lapačkou gólman. Střela Pindela se zadrhla mezi bruslemi hráčů a vše pak vyřešil Pawlas.

50:46
    Havířov se usadil v pásmu a jen nepřesná nahrávka jej dělila od šestého gólu.

51:15
    Häring odváží kotouč do útočné třetiny. Uhlíř jej ale dojel a v osobním souboji vyhrál.

52:05
    Střela Štafka končí na zadním mantinelu. Havířov má velice dobrý pohyb a domácí mají co dělat, aby v obraně stíhali.

53:05
    Pawlasovi vyrazil puk z lapačky Tomeček. Nepíská se, hra pokračuje.

53:35
    Atanasiadis přerušuje hru, když se před ním zjevil Barčák.

54:02
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Grygar – 2 min., držení).

54:37
    Domácí rozehrávají z vlastní třetiny, ale forčeking AZetu je vysunutý a přechod do útočného pásma je stojí čas.

55:21
    Podruhé se hosté osvobozují a drží hru u porubské brány. Skórovat v oslabení mohl Bochnak. Jenže Pawlas stál u levé tyče jako přikovaný.

56:02

56:47
    Atanasiadis drží puk a přerušuje hru poté, co dorážel Anlauf.

56:55
    Po buly střílí Häring a Atanasiadis puk odklání příložníkem. Z druhé strany pálí Topolanský, ale i jeho pokus havířovský gólman vytěsňuje mimo tři tyče.

57:50
    Nahrávku zpoza brány na Anlaufa zachytává Grygar a okamžitě startuje ven z pásma.

58:36
    Pavlík prohrává s Pavelkem souboj v útočné třetině.

58:50
    Ofsajd je odpískán Havířovu.

59:18
    Pawlas odráží puk po střele Tomečka.

59:37
    Domácí mají kotouč v moci a zřejmě udrží soupeře mimo jeho dosah. Třetí gól v posledních vteřinách třetiny nechtějí dopustit.

Atanasiadis čelil několika porubským střelám, které se dali zařadit do kategorie "šance", ale více se hrálo na bránu Pawlase. Ten si zachytal vcelku hodně a ve třetí třetině lovil puk zpoza svých zad jen jednou. To když nedosáhl na pohotovou dorážku Ernesta Bochnaka, jehož gól pak v součtu byl posledním tohoto utkání a zároveň i posledním do sítě Poruby. I šesté vzájemné měření sil ovládl AZ Havířov.

Děkuji za pozornost a z RT TORAX ARENY vám přeji krásný zbytek neděle a při nejbližším hokejovém utkání se těším opět na počtenou. (15:39:50)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 20. Byčkov (Bochnak), 30. Štefka (Kočí), 36. Juhász (Uhlíř), 40. Štefka (Uhlíř, Juhász), 42. Bochnak (Kubík)

AZ Havířov: Atanasiadis (Štipčák) – Uhlíř, Hrček, Koubek, Grygar, Pavelek, Kočí, Kubíček – Revaj, Bochnak, Hudeček, Pindel, Byčkov, Tomeček, Kubík, Vlček, Juhász, Štefka

Rozhodčí: Čahoj – Konvička, Klimek