Boston – Vancouver 4:0 (kon.) | Buffalo – Colorado 1:6 (kon.) | Tampa – Vegas 4:2 (kon.)
New Jersey – Montreal 4:5 (0:1 po s.n.) | NY Islanders – Dallas 4:3 (po pr.) | Washington – Los Angeles 4:2 (kon.)
Columbus – Florida 1:0 (po pr.) | Ottawa – Anaheim 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Carolina 6:3 (kon.)
Minnesota – Chicago 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Nashville 1:2 (po pr.) | Calgary – San Jose 1:3 (kon.)
Arizona – Edmonton 3:0 (kon.)
Buffalo Sabres
1:6 (1:2, 0:4, 0:0)
Colorado Avalanche
Středa 05.02.2020, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nikým nerušený zbytek noci! (03:41:32)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:27 (8:8, 8:10, 8:9)
    Zblokované střely – 13:13
    Vyhraná vhazování – 23:31
    Trestné minuty – 0:4
    Hity – 16:12

Končí jednoznačné utkání, v němž se vše podstatné událo už v prvních dvou třetinách. Buffalu svitla naděje na dobrý výsledek v závěru úvodní části, kdy pouhou sekundu před přestávkou snižoval na 1:2 Sam Reinhart. V prostředním dějství však Laviny rozptýlily jakékoliv pochyby hned čtyřmi zásahy. Zápas vyšel skvěle Andrému Burakovskymu, který ho zakončil s bilancí 1+3. Valerij Ničuškin pak nasbíral o asistenci méně.

59:25
    Nathan MacKinnon míchal s pukem v útočném pásmu. Nakonec našel Mikka Rantanena, jehož střela byla sražena za domácí branku.

59:00
    Začíná poslední minuta utkání.

58:35
    Střela domácího Piluta neprošla až na branku Colorada.

57:26
    Nyní se vyznamenal Jonas Johansson v domácí brance! Přečíslení 2 na 1 řešil Tyson Jost střelou z pravého kruhu. Mířil na bližší tyčku, Johansson však puk vyrazil levou rukou!

57:05
    Domácí přesilovku nezužitkovali, Avalanche jsou v plném počtu.

56:21
    Nyní ale Eichel ztratil kotouč a Calvert mohl vyhodit.

55:44
    Johnsonovo vyhození zachytil Eichel. Domácí se tak mohou rozestavět v útočném pásmu.

55:04
    Ryan Graves odehrál puk do hlediště. Buffalo tedy bude hrát přesilovku.

55:01
    Útočník Marcus Johansson se na druhé straně dostal k zakončení z pravé strany, které našel Grubauer v lapačce. Je tu ještě jedna reklamní pauza.

54:09
    Gabriel Landeskog se dostával do šance po přihrávce Rantanena. Za jiného stavu by asi střílel, tentokrát chtěl udělat parádičku a puk na přední tyčce nezasunul za beton Johanssona.

52:52
    Sam Reinhart chtěl z otočky posílat puk před odkrytou hostující branku. Šavlím ale dnes přáno není a touš tedy na místo určení neprošel.

52:43
    Sam Reinhart pálil na branku z pravé strany. Nemířil ale přesně a kotouč se následně odrazil mimo hrací plochu. Reklamní přestávka.

50:54
    Tentokrát posílal Eichel do šance Michaela Frolíka. Ten už byl ale příliš blízko ke Grubauerovi a neměl kudy klečícího gólmana Colorada překonat.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 20. S. Reinhart (McCabe, Eichel) – 14. Girard (Graves, Donskoi), 14. Burakovsky (Kadri, Zadorov), 21. Kadri (Ničuškin, Burakovsky), 25. Zadorov (Burakovsky, Ničuškin), 31. Ničuškin (Burakovsky, Makar), 34. Rantanen (MacKinnon, Landeskog)

Buffalo Sabres: C. Hutton (31. J. Johansson) – Ristolainen, Pilut, Jokiharju, C. Miller, Montour, McCabe (A), Bogosian – S. Reinhart, Eichel (C), Vesey – Girgensons, Rodrigues, Skinner – Frolík, Ma. Johansson (A), Sheary – Asplund, Dea.
    Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Cole, Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Compher, Bellemare, Calvert – Donskoi, Jost, Nieto.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Devorski, Tobias

Diváci: 16 859