Alavés – Eibar 2:1 (kon.)
Deportivo Alavés
2:1 (0:0)
SD Eibar
Pátek 07.02.2020, 21:00 • Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) • Španělská LaLiga • 23. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 16:10. (22:58:42)

Fotbalisté Alavésu vítězí nad Eibarem 2:1 a v tabulce tak svému soupeři odskočili na rozdíl tří bodů! Všechny góly padly ve druhém poločase. Domácí do něj vlétli skvěle a ani ne po dvaceti sekundách se po nahrávce Josela prosadil Lucas Pérez, který přišel na trávník až po přestávce. V 66. minutě pak ještě zvýraznil náskok Deportiva Oliver Burke, který zakončil parádně sehraný rychlý protiútok. Eibar ještě vrátil do hry v 83. minutě Fabián Orellana, vyrovnat už však hosté nedokázali.

90+3

90+3
    Cote se snažil poslat míč do šestnáctky, ale nastřelil ruku spoluhráče Sergiho Enricha. Rozhodčí z tohoto důvodu přerušil hru!

90+2
    Už se opět hraje. Sudí k nastavení jistě ještě něco připočítá za Garcíovo ošetřování.

90+1
    Charles dostává žlutou kartu za faul na Manuela Garcíu. Ten je navíc ošetřován.

90+1
    Rozhodčí nastaví dvě minuty, což není zase tak moc.

90
    Protiútok Deportiva. Na pravé straně byl volný Aleix Vidal, ale centrovaný míč šel příliš daleko od něho, což bývalý hráč Barcelony svému spoluhráči vyčítá.

89
    Hosté se momentálně nemohou přiblížit k pokutovému území soupeře. Přitom by tam potřebovali dostávat míč co nejčastěji.

87
    Z poměrně velké dálky to zkusil domácí Víctor Camarasa. Míč skončil nad bránou Eibaru.

85
    Žlutá karta pro domácího kapitána Manuela Garcíu. Alavés čekají ještě náročné minuty.

83
    Eibar právě vstřelil branku!
    Hosté se z ničeho nic vracejí do zápasu! FABIÁN ORELLANA převzal míč na hranici šestnáctky, vystřelil a balón, který asi ještě lehce tečoval blokující obránce, zapadl k bližší tyči Pachecovy brány – 2:1.

83
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sebastián Cristóforo, přichází Takaši Inuj.

83
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Martín.

81
    Joselu nahrával za obranu Edgarovi Méndezovi. Ten byl ale v ofsajdu.

79
    Rubén Duarte se prezentoval jedovatou střelou, kterou vyslal z nějakých 18 metrů. Míč prolétl tak metr nad břevnem hostující svatyně.

77
    Edgar Méndez bojoval o míč u postranní čáry. Sudí přisoudil aut hostům.

76
    Fabián Orellana se dostal k míči na levém křídle. Zatáhl ho ale až za brankovou čáru, takže od brány bude kopat Pacheco.