Buffalo – Detroit 3:4 (0:2 po s.n.) | Montreal – Anaheim 3:2 (po pr.) | Tampa – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Florida – Vegas 2:7 (kon.) | Philadelphia – New Jersey 0:5 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 5:3 (kon.)
Ottawa – Colorado 1:4 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:4 (kon.) | Minnesota – Vancouver 4:2 (kon.)
Calgary – Nashville 2:3 (kon.) | Arizona – Carolina 3:5 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:6 (kon.)
St. Louis Blues
2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Winnipeg Jets
Pátek 07.02.2020, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Skončilo nám utkání mezi St. Louis a Winnipegem. Hosté získali cenné dva body za cestou do play off, když si poradili s lídrem Západní konference poměrem 4:2. St. Louis ale rozhodně nehrálo špatně a svého soupeře přestřílelo. Winnipeg vyhrál díky své efektivitě a také fantastickému brankáři Connoru Hellebuyckovi, jenž kryl 35 střel soupeře a zachránil svůj tým v několikati příležitostech Blues.

Z mé strany je to vše. Přeji příjemný zbytek dne! (05:00:25)

Hvězdy zápasu:

1. Connor Hellebuyck (Winnipeg) 35 zákroků, 2 inkasované branky
    2. Andrew Copp (Winnipeg) 1+1
    3. Colton Parayko (St. Louis) 1+0.

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Jedenáct vteřin před závěrečnou sirénou puk proskotačil až do obranné třetiny St. Louis, kde pobýval NIKOLAJ EHLERS. Dánský hokejista poté nikým neatakován dopravil touš do odkryté brány. 2:4. Asistence: Dmitrij Kulikov a Blake Wheeler.

59:22
    Schennova střela z pravého kruhu skončila na bruslích hostujících zadáků.

58:50
    Binnington je na střídačce. Domácí tým zkouší powerplay.

58:27
    St. Louis v útočném pásmu moc dlouho nevydrželo. Winnipeg se dobře brání.

57:57
    Domácí drží puk ve svém pásmu a za malou chvíli se pokusí o vytvoření další příležitosti.

57:29
    Nikolaj Ehlers dokázal nadzvednout střelu od modré čáry. Hra je přerušena.

56:49
    Barbašev se protáhl okolo Pionka a nabízel touš před bránu. O pár sekund později pálil Parayko od modré čáry těsně vedle.

56:18
    Parayko parádně pronikl po levém křídle. Následně se kotouč dostal mezi kruhy, odkud pálil Zachary Sanford. Hellebuyck zacvakl betony včas a vytáhl ze svého repertoáru další úžasný zásah.

55:54
    Ryan O'Reilly se jako tank řítil vpřed. Přebruslil beka a těsně před bránou plácl do kotouče. Hellebuyck zasáhl.

55:02
    Brayden Schenn měl na holi velkou šanci na vyrovnání. Dostal se k volnému puku mezi kruhy, ale bránu minul.

54:36
    Sami Niku udržel kotouč v útočné třetině. Jets ušetřili několik cenných sekund.

54:03
    Coppova bekhendová přihrávka před bránu byla zastavena Faulkem.

53:15
    Už zhruba deset minut se ve hře neobjevil Patrik Laine. Finský útočník po jednom ze střetů odkulhal na střídačku. To je jednoznačně špatná zpráva pro fanoušky Winnipegu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 32. Parayko (Thomas, Dunn), 34. Gunnarsson (Pietrangelo, R. O'Reilly) – 8. Harkins (Roslovic, Copp), 26. Laine (Scheifele, Connor), 50. Copp (Harkins), 60. Ehlers (D. Kulikov, Wheeler)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Thomas, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Kyrou, Bozak, Steen (A) – Brouwer, Blais, Barbašev.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Pionk, Morrissey (A), Niku, D. Kulikov, Sbisa, Beaulieu – Laine, Scheifele (A), Connor – Appleton, Wheeler (C), Ehlers – Roslovic, Copp, Harkins – L. Shaw, N. Shore, G. Bourque.

Rozhodčí: Lambert, O´Rourke – Cormier, Gawryletz

Diváci: 18 096