Kopřivnice – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
BK Havlíčkův Brod
Pátek 07.02.2020, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 45. kolo

Domácí si tak připsali další důležité 3 body do tabulky, a odskočili tak Novému Jičínu na rozdíl 7 bodů a zároveň se dotáhli na Valašské Meziříčí , na které jim chybí pouze 4 body. Další zápas sehrají domácí zítra doma s Hodonínem, hosté se přesouvají do Valašského meziříčí. (20:20:42)

Po vyrovnané první třetině přišla druhá, ve které měli navrch domácí, ale ve třetí třetině trávili více času v útočném pásmu hosté. Nebylo jim to ale nic platné, a sekundu před koncem zvýšil na 3:1 Matěj Mach. Konečný stav utkání je tedy 3:1 pro domácí a tím prodloužili svou sérii vítězství již na 5 zápasů. Havlíčkův brod prohrál s Kopřivnicí již čtvrté utkání za sebou, poslední vyhraný zápas se datuje na 12. 10.2019, kdy hosté vyhráli na kopřivnickém ledě 5:3.

59:59
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Na konečných 3:1 upravil gólem do prázdné brány MATĚJ MACH a pojistil tak vítězství domácích. Asistence: Marek a Tomáš Fojtík.

59:00
    2 dobré obranné zákroky Tomáše Semráda zabránily domácím zvýšit vedení na 2 branky.

58:36
    Hosté jsou v 6 lidech v útočném poli.

58:11
    Domácí se snaží držet se co nejdále od vlastní brány.

58:01
    Poslední 2 minuty 3. třetiny.

57:48
    Tomáš Fojtík přihrával přes celé střední pásmo Matějovi Machovi, ale neúspěšně.

57:23
    Puk skončil za brankovou čarou, ale rozhodčí viděl postavení domácího útočícího hráče v brankovišti.

56:44
    Domácí tráví většinu času v obranném pásmu ale nepouštějí hosty k žádným velkým šancím.

56:05
    Další přetlačovaná v rohu obranného pásma domácích.

55:38
    Ofsajd domácích, který rozhodčí posoudili jako úmyslný.

55:16
    Nebezpečná šance hostů, brankář Hromada byl mimo branku, ale hosté si nedokázali přihrát přesně.

53:51
    Jakub Mach vystihl přihrávku hostů v jejich obranném pásmu.

53:00
    Miroslav Marek prodloužil do útočného pásma.

51:58
    Střela od modré ihned po vhazování skončila v lapačce kopřivnického gólmana.

51:54
    Velmi rychlá reakce od brankáře Hromady znemožnila hostům dorážet.

51:45
    Zablokovaná střela od modré, tentokrát do ní vložil hokejku Daniel Hrubý.

51:36
    Další zákrok Petra Hromady.

50:42
    Do samostatného úniku se dostal Ondřej Sluštík.

49:07
    Výborný zákrok Petra Hromady.

48:23
    Nepřesnou přihrávkou se hosté vyhánějí z útočného pásma.

47:24
    Pohotový zákrok Petra Hromady.

47:08
    Hosté se snaží probojovat se do útočného pásma, přes dobrou obranu domácích to jde ale ztuha.

46:22
    Zakázané uvolnění hostů.

46:04
    Puk vyletěl mimo hrací plochu, vhazování po levici brankáře Hromady.

45:38
    Miroslav Třetina zavezl puk do útočného pásma.

44:36
    Dominik Suchý tečoval do útočného pásma.

44:12
    Samuel Ollender se octnul až před brankářem Holíkem, ale nezakončil.

43:57
    Ofsajd domácích.

43:35
    Ujíždějícího Přidala zastavil Štěpánek.

42:40
    Po kombinaci Hrubý – Ollender – Gola se puk z hokejky posledně jmenovaného odrazil od plexi skla.

41:25
    Až teď se hosté dostali do útočného pásma a vysílají jednu střelu za druhou.

40:20
    Domácím zbývá ještě 35 sekund z přesilovky, zatím se ale do útočnéhio pásma nedostali.

40:01

Týmy domácích i hostů se vracejí na led, za chvíli začínáme.

Další třetina začne přibližně v 19:37.

Po bezbrankové první třetině přišly nejprve dvě branky domácích, o které se v intervalu 23 sekund postarali Dominik Suchý a Ondřej Sluštík. Následně přišlo snížen, o které se postaral David Michálek. V posledních sekundách ještě hosté vystřelili tak, že na puk Petr Hromada nedosáhl, ale po konzultaci rozhodčích nebyla branka uznána, jelikož puk přešel brankovou čáru až po zvuku sirény.

40:00

39:27
    Hosté stále v útočném pásmu .

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:56
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Suchý – 2 min., podrážení).

37:52
    Zakázané uvolnění domácích.

37:36
    Hosté se usadili v útočném pásmu a ostřelují Hromadovu branku.

36:46
    Zakázané uvolnění, tentokrát na straně hostů.

36:27
    Zakázané uvolnění domácích, vhazování po pravé ruce domácího gólmana.

34:33
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Po přesné přihrávce Richarda Cachnína snížil střelou do poloodkryté brány DAVID MICHÁLEK. Asistence: Cachnín a Voříšek.

33:53
    Další mela v rohu, tentokrát vhazování po levici Petra Hromady.

33:23
    Dominik Suchý se octl skoro sám před brankářem hostů, mířil ale pouze do plexi skla.

32:42
    Střelu od modré zablokoval svou holí Dominik Suchý.

32:36
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Stříž – 2 min., hákování).

31:17
    Po chvilce přetlačované u mantinelu přerušil rozhodčí hru a vhazovat se bude po pravici Martina Holíka.

30:22
    Po střele od modré tečoval Ondřej Sluštík a puk nasměroval do břevna.

29:21
    Filip Fojtík se po zablokování střely těžko zvedal z ledu, nakonec ale odjel po svých.

29:14
    Plachtící kotouč raději pokryl brankář domácích.

29:00
    Střela Patrika přidala nenadělal Petru Hromadovi problémy.

27:29
    Druhý gól domácích přidal po 23 sekundách ONDŘEJ SLUŠTÍK, když po obkroužení branky překonal Martina Holíka. Asistence:Filip Fojtík.

27:06
    Od modré prostřelil brankáře hostů DOMINIK SUCHÝ a otevřel skóre utkání. Asistence: Imrich a Jakub Mach.

27:01
    Puk klouzající těsně před brankovištěm raději polapil brankář hostů.

26:44
    Přihrávka rukou mezi domácími hráči.

26:16
    Nebezpečně střílel Petr Kuchta.

26:00

25:23
    chvíli byli domácí v ofenzivě, po chybě na útočné modré se ale musí stáhnout do defenzivy.

24:39
    Z prostoru pro vhazování střílel David Michálek.

23:54
    Tak dlouho si hrál Jakub Mach s pukem za brankou hostů, až o něj přišel.

23:22
    Puk odražený od mantinelu skončil vedle betonu Petra Hromady.

22:29
    Domácí drží puk v úročném pásmu.

22:03
    Ofsajd domácích, po situaci, kdy Patrik Gola byl rychlejší než puk.

21:57
    Přihrávka rukou na straně hostů.

21:07
    Situaci 2 na 2 vzal na sebe Ivan Ďurač.

20:25
    Hosté začínají druhou třetinu v útočném pásmu.

20:01

Oba týmy se vracejí na ledovou plochu, do začátku bývá necelá minuta.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

Prvních 20 minut nepřineslo gól na žádné straně, ale i tak se hrál celou dobu vyrovnaný hokej z obou stran. Hosté byli vyloučeni dvakrát, ale domácí ani jednu početní výhodu nedokázali využít. Podobné to bylo i na druhé straně, pouze s tím, že domácí nabídli hostům pouze jednu přesilovku.Uvidíme, co nám přinese druhá třetina tohoto utkání.

20:00

19:23
    Střelu od mantinelu z hokejky Luboše Voříška schoval Petr Hromada do své lapačky.

19:14

18:44
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

18:09

17:37
    Tomáš Fojtík se zadovkou snažil přihrát někomu před bránou hostů, přihrávka ale nikoho nenašla.

17:14
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Ludvík – 2 min., hákování).

16:19
    Hosté se usadili ve svém útočném pásmu a snaží se kombinovat.

16:09
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Bail – 2 min., nedovolené bránění).

15:39
    Průnik Vojtěcha Síly zastavil až těsně před brankářem Tomáš Fojtík.

14:36
    Hosté teď mají pasáž, během které tráví většinu času v útočném pásmu.

13:56
    Hosté se snaží probojovat se do útočné třetiny.

12:30
    Ze střídačky až do útočného pásma se prohnal Patrik Gola, na bránu ale vystřelil až ze záporného úhlu.

11:24
    S tečovanou střelou od modré neměl Martin Holík problémy.

10:48

10:18
    Střelu Petra Kuchty zablokoval jeden z bránících kopřivnických hráčů.

09:04
    Do brejku se málem dostal Adam Daron, puk mu ale byl přihrán na brusle a tak si jej nemohl zpracovat.

08:25
    Zajímavá situace před brankou Martina Holíka, kdy si málem vlastní hráči ztečovali puk do brány.

07:45
    Dorážku Třetiny vykryl Hromada svým pravým betonem.

04:49
    Na modré čáře si puk správně nezpracoval Ondřej Sluštík a tak musí domácí hráči vyklidit útočné pásmo.

04:09
    Hostům se podařilo vyhodit přes celé kluziště.

03:58
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 2 min., hákování).

03:34
    Ofsajd zastavuje akci domácích.

02:33
    Vyhození puku mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

02:18
    Domácí zakládají akci z vlastního obranného pásma.

01:09
    Hosté se poprvé vydali do útočného pásma.

00:13
    Domácí nahodili puk do útočné třetiny.

00:01

Hráči obou týmů přijíždějí na ledovou plochu, utkání za nedlouho začne.

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Bail, Stříž, Štěpánek, Krzák, T. Fojtík, Imrich – Suchý (A), Sluštík (A), Daron, Hrubý, Gebauer, F. Fojtík, Ďurač, M. Mach, Gola, J. Mach (C), Marek, Bochnak, Ollender
    Trenér: Jaroslav Kofroň

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Semrád, Dudycha, Dvořák, Kulhánek, Vala (A), Kliment, Benák – Přidal, Třetina (C), Mikeš – Voříšek (A), Cachnín, Michálek – Kadlec, Ludvík, Kuchta – Síla
    Trenér: Richard Cachnín

Rozhodčí: Tomáš Goňa – Adam Kurtin, Marek Pospíšil.
    Pozvánka Kopřivnice na důležitá utkání

Týden s týdnem se sešel...
    Tak by se dalo nazvat další vzájemné utkání mezi Kopřivnicí a Havlíčkovým Brodem. Právě oba soupeři na sebe naposledy narazili ve středu 29. ledna. Utkání hrané na ledě Kotliny nabídlo strhující podívanou. V domácím prostředí vedli dvakrát hráči Havlíčkova Brodu. Závěr duelu patřil Kopřivnickým, kteří otočili vývoj utkání na svoji stranu. Svěřenci trenéra Jaroslava Kofroně rozhodli v přesilových hrách.

BK Havlíčkův Brod – HC ISMM Kopřivnice 2:3
    Branky a nahrávky: 10. Cachnín (Přidal, Kadlec), 48. Cachnín (Voříšek, Kadlec) – 25. Gola (Hrubý), 52. M. Mach (Marek, T. Fojtík), 59. Marek (T. Fojtík, Sluštík).
    Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Klouda, David Urubčík.
    Vyloučení: 3:6, navíc Hromada (KOP) 10 min. OT [NESP].
    Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
    Diváci: 352.
    Střely na branku: 46:27 (16:4, 18:11, 12:12).
    Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

BK Havlíčkův Brod: Altrichter (Nedvěd) – Semrád (A), Pospíchal, Dudycha, Kulhánek, Benák, Kliment – Přidal (A), Kuchta, Kadlec – Voříšek (C), Cachnín, Tecl – Holenda, Ludvík, Síla – Pejchal

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Kučera) – Štěpánek, Bail, Krzak, T. Fojtík – Gebauer, Sluštík (A), Hrubý, Bochnak, F. Fojtík, Suchý, M. Mach, Gola, J. Mach, Marek

Vzájemné zápasy v sezoně 2019/2020
    Kopřivnice – Havlíčkův Brod 3:5
    Havlíčkův Brod – Kopřivnice 0:4
    Kopřivnice – Havlíčkův Brod 2:1p
    David Michálek opět oblékne dres Havlíčkova Brodu

Celek z Vysočiny okupuje druhou pozici za lídrem ze Šumperka. Bruslař budou, mít co dělat, aby pozici udrželi. Druhé místo zajišťuje přímý postup do semifinále play off. Na vysněnou příčku si brousí zuby další trojice týmů (Opava, Hodonín a Valašské Meziříčí). Havlíčkobrodským se v posledních zápasech nedařilo, ale z marodky se vrátil Roman Mikeš, který hrál v minulém kole.

Šestý tým skupiny Východ zažívá dobré období, když z posledních pěti utkání čtyři dovedl do vítězného konce. Kopřivnice je poslední tým, který by nyní postoupil do vyřazovacích bojů, jenže na sedmý Nový Jičín má jen čtyřbodový náskok. Právě s Ďábly budou hrát Kopřivničtí 19. února zlomový zápas sezony, který hodně napoví o složení šestky pro play off.

Dobrý páteční podvečer, vítám všechny hokejové fanoušky u textového on-line přenosu. V dnešním souboji uvidíme předehrávku 45. kola, které mezi sebe svede HC ISMM Kopřivnici a BK Havlíčkův Brod. Utkání začíná v 18:00. Přeji krásný sportovní zážitek.

Bořek Vajda

Branky a nahrávky: 28. Suchý (Imrich, J.Mach), 28. Sluštík (F.Fojtík), 60. Mach (Marek, T.Fojtík) – 35. Michálek (Cachnín, Voříšek)

Rozhodčí: Tomáš Goňa – Adam Kurtin, Marek Pospíšil